Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Narodowcy maszerowali przez Lublin (zdjęcia)

Utworzony przez Staff, 30 czerwca 2012 r. o 19:10 Powrót do artykułu
@ciupakabra nie wiem, czemu zwracasz się do mnie, jako do onru, mimo, że wcześniej pisałem, że mi z nimi nie po drodze nigdzie nie pisałem o niemcach robiących zadymy w trakcie samego marszu, czy podpalających wozy tvnu. faktem jednak jest, że nie przyjechali tu na kawę i ciastko, tylko w celu blokowania legalnej manifestacji w narodowe święto pierwsze słyszę o ukraińskich nacjonalistach zapraszanych przez 'patriotów'. jedyne, co mi przychodzi do głowy, to ukraińska grupa tartak (otwarcie deklarująca swoje poparcie dla upa i bandery), która miała zagrać w trakcie juwenaliów, ale szczęśliwie głosem społecznego sprzeciwu została tam, gdzie jej miejsce sierpy i młoty mają się tak do tematu, że tak samo, jak flagi c18, czy b&h, ludzie propagujący takie rzeczy (symbole ustrojów totalitarnych, wzywające do nienawiści itp.) powinni być zatrzymywani przez policję, której przy manifestacjach - czy to lewej, czy prawej strony zwykle jest aż nadto, a to, że takie znaki się pojawiają świadczy tylko o jej nieudolności zdjęcia wyżej widziałem, nie świadczą one zdecydowanie na korzyść onru, mam nadzieję, że wobec osób na nich ukazanych zostały wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. mma też się nie interesuję, więc osoba Niko Puhakki mało mnie obchodzi, jednakże jego poparcie - jako człowieka, który pierze się z innym na ringu ku uciesze tłumu - dla organizacji neonazistowskiej mnie wcale nie dziwi - jak mieć nierówno pod sufitem, to po całości. w tekturze byłem, na dodatek na koncercie z płatnym wejściem, więc tym bardziej zaskoczył mnie panujący tam syf (dwóch salach po prawej stronie od wejścia, w pierwszej stały dwie szkolne ławki i wysiedziane fotele, w drugiej była masa zniszczonych i zużytych krzesełek i to w niej odbywał się koncert; obie zaniedbane i brudne)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o Ukraińców - to pewnie chodzi tu o fakt współpracy niektórych organizacji narodowych z pogrobowcami Bandery. To, niestety, jest prawda, tyle że dotyczy nie ONR, a NOP. Na jednej ze stron prawicowych czytałam dość "zabawne" próby wyjasnienia tej sytuacji tym, że na Ukrainie wszyscy są zafascynowani Bandera, jest on tam bohaterem narodowym i nie można znaleźć organizacji, która nie odwoływalaby sie do jego spuścizny. To nieprawda. Kult Bandery na Ukrainie został nadmuchany sztucznie, miedzy innymi dzięki Juszczence, który szukał politycznego poparcie gdzie tylko sie dało, także i wśród marginesu, jaki stanowili przed 2004 rokiem post-banderowcy. Także i teraz znalazłyby sie środowiska, kontestujące kult tej postaci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Ambrotos bo jakoś tak bardzo ich bronisz, jak na kogoś kto nawet nie jest ich sypatykiem podobną masz argumentację polegającą na odwracaniu kota ogonem... poza tym byłem też pod wrażenie postu wyżej/niżej od twojego, heh ty może nie pisałeś o niemcach, ale były takie zarzuty wyżej i w ogóle pojawiały się w dyskusjach n.t. marszu. tak - przyjechali blokować, razem z Polakami, którym nie podoba się, że nacjonalistyczna, rasistowska i homofobiczna organizacja jaką jest onr, wmawia ludziom, że są grzecznymi patriotami. jeszcze 2 lata temu na marszu powiewały flagi b&h, c18 i inne kwiatki. w tym już organizatorzy postanowili uważniej dbać o wizerunek, więc ich nie było. "pierwsze słyszę o ukraińskich nacjonalistach zapraszanych przez 'patriotów'" no i jest zapewne jeszcze wiele rzeczy, o których ci się nie śniło proszę, nie kompromituj się. nie chodzi o grupę tartak, która miała grać na juwenaliach (głos społecznego sprzeciwu wyszedł wtedy na szczęście z wielu środowisk jednogłośnie) tylko o wydarzenia z marszu niepodległości. byli tam nacjonaliści ukraińscy zaproszeni przez nop. ech, tylko że flagi b&h i c18 widuje się trzymane przez usiłujących groźnie wyglądać młodzieńców o łysych głowach. a cccp czy sierp i młot to wydaje mi się, że noszą niezbyt ogarnięte dzieci, które nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy (choć ci pierwsi też chyba sobie nie zdają...), albo ma to być prześmiewcze... nie wiem czy można takie coś na poważnie?? ja od razu mówię, że nie noszę takowych. daleko mi do propagowania symboli totalitaryzmu. jednego czy drugiego. nie wiem, nie zrozumiem nigdy jak można tak robić w kraju o takiej historii... jestem przeciwko jednym i drugim. dzwoń na policję jeśli chcesz istnieje natomiast tendencja wśród tak zwanych "patriotów" z onr, że wszystkich nie zgadzających się z ich poglądami nazywa się lewakami. co jest "nieco" krzywdzące... ale widocznie potrzebują prostych schematów, by uporządkować sobie świat. jak również dla własnej propagandy. abstrahując od tego, co myślisz o zawodnikach mma, jest ich jednak wielu i jakoś nie każdy ma nazistowskie tatuaże. wokół Puhakki zrobiła się afera, najpierw komputerowo "zamazano" mu tatuaże na zdjęciach z walki, później nie dopuszczono do walki na polskiej gali. mimo to, członkowie onru zaprosili go na organizowane przez siebie seminarium... trochę dziwne, że patrioci solidaryzują się z neonazistą... "w tekturze byłem, na dodatek na koncercie z płatnym wejściem" a myślałeś, że za darmo? ;> no niestety. artysta, który przyjeżdża grać chce przeważnie zapłaty. przynajmniej zwrot za paliwo. takie życie. myślisz, że oni tam zarabiają na tych koncertach? szczerze wątpię. jak kiedyś zdecydujesz się sam coś zorganizować, to zobaczysz, że jeszcze można być na tym w plecy... jeśli komuś się tektura nie podoba to przecież można iść do 68 czy innego fashion...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
istnieje natomiast tendencja wśród tak zwanych "patriotów" z onr, że wszystkich nie zgadzających się z ich poglądami nazywa się lewakami. co jest "nieco" krzywdzące... Owszem, z tym że, druga strona dla odmiany lubi przylepiać łatki "faszystów" - czasem zupelnie niesłusznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Narodowy socjalizmy to faszyzm to po 1.  2. pozdrowienie nazistowskie ? salut rzymski w kręgach nacjonalistycznych w Polsce pojawił się wcześniej aniżeli w zaczęto używać go w niemczech 3. Antifa robi jeszcze większy burdel na ulicach ale o tym w TV nie usłyszymy  Bez pozdrowień, radzę poczytać zanim napiszesz znowu jakieś głupoty 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...