Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nauczycielka po rozmowie o pracę z dyrektorką: "Czułam się, jak człowiek bez wartości"

Utworzony przez Tomasz, 3 sierpnia 2010 r. o 09:18
to jaka praca jest bardziej kolorowa? skoro nauczycielom jest źle, to co proponujecie? a jeżeli chodzi o studia to przepraszam, studium pedagogiczne w szkole prywatnej i od razu praca w szkole to chyba niewiele, zresztą co to za osoby idą na pedagogikę? takie przeciętniasy, bo nigdzie więcej by się nie dostały... i jeszcze wymagania jak sami w szkole jechali na trójach ha ha, znam takie osoby... i co tu wymagac...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Studium to raczej nie wystarczy.... Z jednej strony sie zgodzę że niektórzy nauczyciele są po prywatnych uczelniach i pracują - ale ja nie jestem zwolennikiem tych uczelni. Uważam że do pracy powinni być przyjmowani absolwenci po dobrych uczelniach a nie po nie wiadomo czym.... i nie uogólniałabym że na te studia ida osoby które gdzie indziej by się nie dostali, bo niektórzy świadomie i tylko ten rodzaj studiów wybierają, bo zawsze chcieli być nauczycielami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polscy pracodawcy najgorsze hieny,k***y,oszuści....z zapałem pracują na swój wizerunek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
polscy pracodawcy najgorsze hieny,k***y,oszuści....z zapałem pracują na swój wizerunek
Większość z was opisała obecny stan w szkolnictwie. Jest źle. Ale co dalej? Stoimy w miejscu i obrzucamy się inwektywami. Może już czas na wzajemne wspieranie się dla polepszenia sytuacji? Przecież to nasze dzieci chodzą do szkół. Zamiast niszczyć się wzajemnie, powinniśmy wspólnie wywierać nacisk na rządzących. Im taki stan odpowiada - zrzuca z nich odpowiedzialność i odwraca uwagę. Rodzic przeciwko nauczycielowi, pacjent przeciwko lekarzowi, dziecko przeciwko rodzicom, itp. Tak ma to dalej wyglądać? Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam na tej samej rozmowie. To smutne, że ludzie po studiach są tak traktowani. Normalne zarobki nauczyciela stażysty to 2039 brutto, a nie 800zł...to jest jakaś pomyłka. Można się spierać czy to dużo czy mało, ale praca nauczyciela jest naprawdę ciężka , i nie kończy się w szkole, ale zaczyna też w domu. Generalnie życzę powodzenia innym kandydatom w sp w Rwie, bo wiem że do końca tygodnia ma być ich jeszcze sporo ................................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karolina napisał:
to co mowi byly belfer to swieta racja!!! idealny dyrektor wymaga a idealny nauczyciel sie podporzadkowuje. Ale zapomniales dodac ze idealny nauczyciel nie ma zony, meza, dzieci, znajomych, wlasnyc ambicji a tym bardziej ZYCIA PRYWATNEGO bo jest baranem co za 800 zl pracuje "poswiecajac sie" szkole i dobru mlodziezy zapomninaja o sobie. Tak dzis w szkole jest. Wyzysk tlumaczy sie nizem demograficznym czyli jesli chcesz pracowac to masz robic wszystko co ci dyrektor kaze bo inaczej dowidzenia. A dyrektorowi mozna wszystko. Ja w swojej karierze przeszlam juz probe wymuszenia zmiany warunkow umowy a jak sie nie chcialam zgodzic to dala mi popalic wraz ze swoja swita (czyt. innymi n-almi wlazidupami). NIe przyznano mi zasilku na zagospodarowanie "bo mi sie nie nalezy bo TAK"... Moge wymieniac jeszcze 76367834876 tego typu przypadkow. Nauczyciel ma ciezko...
W sumie nie dziwię się, że jak piszesz - były próby pozbycia się Ciebie jako nauczycielki - a może po prostu zaniżałaś poziom nauczania. Poczytaj od czasu so czasu słownik ort. nauczycielko. Do widzenia:) i pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś napisał:
W Bychawie w sklepach spożywczych pracuje się po 220 godz. i nikt tego nie kontroluje !!! zapraszamy Panią do Bychawy.
Do pracy w sklepie nie potrzeba posiadać wyższego wykształcenia, a do pracy w szkole tak i to co najmniej dwóch kierunków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
NIEROBY PORA ZACZĄĆ PRACOWAĆ A NIE UŻALAĆ SIĘ, "PRACY JEST NA 13 GODZIN!" WOLNE ŚWIĘTA, FERIE, WAKACJE, WYCIECZKI ZA FREE I CIĄGLE MAŁO! POZIOM NAUCZANIA IDZIE W DÓŁ NARZEKA SIĘ NA MŁODZIEŻ A TO WY NAUCZYCIELE KSZTAŁTUJECIE PRZYSZŁYCH POLAKÓW! DLA WAS LICZĄ SIĘ PIENIĄDZE I CZAS WOLNY!!!!
Nie wakacje, tylko urlop, chętnie widziany urlop we wrześniu zamiast np. w sierpniu albo urlop na żądanie np. podczas wywiadówki czy rady, tak jak jest to w innych zawodach!! W święta się też pracuje, np. opieka nad dziećmi i sztandarem, ale i tak nie zrozumiesz. Za wycieczki się płaci i jedzie się po lekcjach albo w soboty + organizacja takiej wycieczki co się wiąże z kosztami za telefon, oczywiście swój prywatny. I zanim się gościu zaczniesz wypowiadać najpierw się zorientuj jak to wygląda a nie Twoje tylko kiepskie pojęcie i ludzi Twojego pokroju. I na marginesie możesz spróbować szczęścia w tym zawodzie!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie życie. W firmie by cię jeszcze zwyzywali od kur.... i podobnych i nawet byś nie pisnęła. A tu jakieś masz wymagania. I zaraz pewnie byś chciała pójść na macierzyński a później wychowawczy. Wszyscy wiedzą po co kobiety idą do szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgadzam się, że na pedagogikę idą same przeciętniaki, które nie dostały się na inny kierunek. Kiedy ja składałam dokumenty na studia, na jedno miejsce było 12 osób, więc dostać się wcale nie było tak łatwo. A jeśli chodzi o pracę nauczycieli, to może rzeczywiście mają dużo wolnego. Uważam jednak, że nie ma co im zazdrościć, a wszystkim zazdrośnikom proponuję zmianę pracy. W końcu też mogą zostać nauczycielami i zobaczyć, czy rzeczywistość nauczycieli jest taka piękna, jak sobie wyobrażają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...