Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Niech jeszcze sprawdzą, jak alkohol działa na ludzki organizm. Tego typu eksperymentatorów w całym kraju jest wiele milionów. Wciąż badania podstawowe. A może coś nowatorskiego? Unikalnego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma czym się chwalić, na wydziale Elektrotechniki i Informatyki na katedrze Napędów Elektrycznych jeszcze jak ja studiowałem parę lat temu jeden Pan doktor prowadził pracę badawcze na temat fotowoltaiki i to od paru lat więc Inżynieria nie ma czym się chwalić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelscy badacze specjalizują się w badaniach rzeczy dawno już zbadanych. No ale żeby się o tym dowiedzieć trzeba by przeczytać parę książek i to zapewne po angielsku. A to już ponad siły lubelskich badaczy !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Następny krok pokazania opóźnienia wielce szanownej uczelni niby technicznej. Te tematy sa już od ponad 20-15 lat doskonale rozpracowane , widocznie ktoś dopiero teraz dotarł do stosownych publikacji lub je zrozumiał . Inaczej jest to badanie w starym stylu " ile masła jest w maśle" jak to było w dawnym PRL-u. Kpina nie uczelnia powinni połączyć ja z Akademią Rolniczą przepraszam Uniwersytetem Przyrodniczym to badania by się nie dublowały, a jeszcze wydział koń by się uśmiał na fachowościa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fotowoltaika to nie to samo co kolektory słoneczne, więc co porównujesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Fotowoltaika to nie to samo co kolektory słoneczne, więc co porównujesz?
Gościu czytaj ze zrozumieniem kolektor słoneczy to nie fotowoltanika widać ze jesteś z PL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inwestycja w kolektory słoneczne ma sens bardzo ograniczony. Kolektory można używać tylko do podgrzania wody do mycia lub w basenie i to w bardzo ograniczonym zakresie w skali roku (efektywnie max.5-6 mies.). Badania politechniki są dość bezsensowną stratą czasu, chyba, że ktoś chce wyważyć otwarte drzwi. Sensownie można badać jedynie zastosowanie nowych materiałów, systemów bądź technologii i tego typu badania od lat prowadzą poważne laboratoria i instytuty na Zachodzie. Kolektory poza tym się starzeją i ich efektywność spada po wielu latach użytkowania. Ot takie drogie unijne hobby dla maniaków ochrony środowiska, najlepiej na czyjś koszt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ad napisał:
Gościu czytaj ze zrozumieniem kolektor słoneczy to nie fotowoltanika widać ze jesteś z PL [/quote] Moja wypowiedź tyczyła się: [quote name='tomek' timestamp='1296542093' post='431406'] Nie ma czym się chwalić, na wydziale Elektrotechniki i Informatyki na katedrze Napędów Elektrycznych jeszcze jak ja studiowałem parę lat temu jeden Pan doktor prowadził pracę badawcze na temat fotowoltaiki i to od paru lat więc Inżynieria nie ma czym się chwalić
Czyta się wszystkie komentarze nie wybrane Szanowny Panie ad. P.S. A ze swoją 'fotowoltaniką' to widać że jesteś... sam sobie odpowiedz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inżynier napisał:
Inwestycja w kolektory słoneczne ma sens bardzo ograniczony. Kolektory można używać tylko do podgrzania wody do mycia lub w basenie i to w bardzo ograniczonym zakresie w skali roku (efektywnie max.5-6 mies.). Badania politechniki są dość bezsensowną stratą czasu, chyba, że ktoś chce wyważyć otwarte drzwi. Sensownie można badać jedynie zastosowanie nowych materiałów, systemów bądź technologii i tego typu badania od lat prowadzą poważne laboratoria i instytuty na Zachodzie. Kolektory poza tym się starzeją i ich efektywność spada po wielu latach użytkowania. Ot takie drogie unijne hobby dla maniaków ochrony środowiska, najlepiej na czyjś koszt.
Kolektory słoneczne w wersji próżniowej można wykorzystywać przez cały rok, a nie tylko 5-6 miesięcy. Niestety nie przez cały okres są w stanie zapewnić całą potrzebną c.w.u., ale zawsze wspomagają całą instalację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy całe bloki tez będą mogły korzystać, czy tylko właściciele domków jednorodzinnych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś ma chyba jakąś chińską podróbę.Wcisnęli taniochę.Mi kolektory w lecie dają wrzątek,a tylko w zimie trzeba ją podgrzewać.Ale to i tak dużo taniej niż grzanie od zimnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy nie dorośli jeszcze do dobrej jakości kolektorów próżniowych...Najpierw rynek musi nasycić się kolektorami płaskimi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...