Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nawet czołgi wyjechały na ulice. Taka ostra była wtedy zima w Lublinie (zdjęcia)

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 lutego 2017 r. o 20:15 Powrót do artykułu
i proszę, jeszcze po komunie były czołgi, samochody, itp. i wszystko pracowało, a teraz głupi mróz i jest ślisko, nic nie sypane bo wszystko zostało rozgrabione i nie ma czym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W PRL-u były samochody ciężarowe na które ładowano śnieg z ulic i jezdni ,żeby nie było na ulicach bryi ,błota pośniegowego, brudnej wody .Wywożono go za miasto . Teraz jak jest odwilż nie można przejść na drugą stronę ulicy bo błoto i brudna woda , a samochody ochlapują przechodniów .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozkradzione, tylko nastał kapitalizm. Teraz lepiej jak żołnierz "zawodowy" siedzi na du... i nic nie robi. Nawet do pilnowania jednostek taniej jest nająć ochroniarzy na śmieciówkach, jak bulić nadgodziny żołnierzom. To taka samonapędzająca się spirala zadłużenia. Każdy wie, że wymóg płatnego ubezpieczenia ciągnie opiekę zdrowotną na dno. I tak Urzędy Pracy udają, że opłacają ubezpieczenie, a służba zdrowia udaje, że te pieniądze otrzymają i wpisują w kolumnie otrzymamy. Był jeszcze lepszy idiotyczny pomysł uczniów pacanów balcerowiczowych, by publiczną służbę zdrowia ubezpieczyć u prywatnych ubezpieczycieli od wpadek przy pracy?! To tak jakby Kim Jon Unowi kazać ubezpieczyć auto AC?! Jak wszystkie są państwowe? To ubezpieczanie nie ma sensu. Ubezpieczyciel musi sobie to odbić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozkradzione, tylko nastał kapitalizm. Teraz lepiej jak żołnierz "zawodowy" siedzi na du... i nic nie robi. Nawet do pilnowania jednostek taniej jest nająć ochroniarzy na śmieciówkach, jak bulić nadgodziny żołnierzom. To taka samonapędzająca się spirala zadłużenia. Każdy wie, że wymóg płatnego ubezpieczenia ciągnie opiekę zdrowotną na dno. I tak Urzędy Pracy udają, że opłacają ubezpieczenie, a służba zdrowia udaje, że te pieniądze otrzymają i wpisują w kolumnie otrzymamy. Był jeszcze lepszy idiotyczny pomysł uczniów pacanów balcerowiczowych, by publiczną służbę zdrowia ubezpieczyć u prywatnych ubezpieczycieli od wpadek przy pracy?! To tak jakby Kim Jon Unowi kazać ubezpieczyć auto AC?! Jak wszystkie są państwowe? To ubezpieczanie nie ma sensu. Ubezpieczyciel musi sobie to odbić. Możesz pisowski pacanie na polski to przetłumaczyć? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie czołgi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie rozkradzione, tylko nastał kapitalizm. Teraz lepiej jak żołnierz "zawodowy" siedzi na du... i nic nie robi. Nawet do pilnowania jednostek taniej jest nająć ochroniarzy na śmieciówkach, jak bulić nadgodziny żołnierzom. To taka samonapędzająca się spirala zadłużenia. Każdy wie, że wymóg płatnego ubezpieczenia ciągnie opiekę zdrowotną na dno. I tak Urzędy Pracy udają, że opłacają ubezpieczenie, a służba zdrowia udaje, że te pieniądze otrzymają i wpisują w kolumnie otrzymamy. Był jeszcze lepszy idiotyczny pomysł uczniów pacanów balcerowiczowych, by publiczną służbę zdrowia ubezpieczyć u prywatnych ubezpieczycieli od wpadek przy pracy?! To tak jakby Kim Jon Unowi kazać ubezpieczyć auto AC?! Jak wszystkie są państwowe? To ubezpieczanie nie ma sensu. Ubezpieczyciel musi sobie to odbić.
a kuźwa ten kapitalizm polega na tym, kto umie garnąc  to ma najwięcej przy tym twierdząc, że jest gorliwym katolikiem, a uczciwi klepią biedę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W sylwestrową noc z 1978/79 roku nasypało tyle śniegu, że w zaspach utknęły tysiące aut. - hahahah dobre na mojej ulicy było 4 :) za komuny w latach 70 tysiące aut hahahhhhhahhhahaah !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie czołgi ?Bo ja nie widziałam czołgów. Wracałam z prywatki rano autobusem.Śnieg był ,ale mało .Samochodów na mojej ulicy stały oczywiście 2 sztuki.W CENTRYM MIASTA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To była tragedia!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To była tragedia!! Śnieg leżał do końca lutego. Na drodze robiliśmy iglo, zaspy miały 2 m wysokości!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda, takie to były czasy. Do odśnieżania dróg w terenie wyjechał wojskowy sprzęt. Mieliśmy bilety na zabawę sylwestrową i nie pojechaliśmy co mój M. miał dyżur zimowy. Dyżur, który miał być do 20,00 - zakończył się na drugi dzień! Ale jak to mawiał klasyk - taki mieliśmy klimat!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy zajdzie potrzeba obecnie tez p.Antoni CZOLGOW użyje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj spadnie trochę śniegu i jest minus 10 i zaraz komunikaty, ostrzeżenia, alrty itd.. Zima to kiedys była zimą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dzisiaj spadnie trochę śniegu i jest minus 10 i zaraz komunikaty, ostrzeżenia, alrty itd.. Zima to kiedys była zimą
bo teraz jak jesteśmy w łuniii to takie delikatuśne ześmy sie stali, no bo jak dają za leżenie, pieprzenei sie i rozmnażanie 500+ to towarzystwo zamiast iść do pracy to leży i się rozmnaża i jak wyjdzie na dwór to byle wiaterek ich smugnie i już katarek. Obecnie to jeszcze to towarzystwo komunistyczne pracuje bo to wytrwałe, nie gniotsa się i nie łamiotsa na te 500+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozrzewniłem się, mialem wtedy 17 lat i na tym sylwestrze poznałem fajną dziewczynę.. To były fejne czasy, niby komuna, ale jak człowiek młody, to mu nic nie przeszkadzał, szkołą, po szkole wszyscy graliśmy w nogę albo kosza do nocy, super. Wydaje mi się, że i ludzie byli bardzie życzliwsi dla siebie. To se ne wrati
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam ten czas doskonale, przedsiębiorstwo, w którym pracowałem, KPRInż- 2, dostało w drodze wyróżnienia, do odśnieżenia, początek Alei Racławickich vis a vis Komitetu Wojewódzkiego PZPR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mój tata jak zobaczył ten czołg to wziął paszport i mnie pod pache i uciekliśmy do USA. Gdy sie okazało że to nie wojna ani stan wojenny to chcial wrócic ale nie mial pieniedzy haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To były fajne czasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W PRL-u były samochody ciężarowe na które ładowano śnieg z ulic i jezdni ,żeby nie było na ulicach bryi ,błota pośniegowego, brudnej  wody .Wywożono go za miasto . Teraz jak jest odwilż nie można przejść  na drugą stronę ulicy  bo błoto i brudna woda , a samochody ochlapują przechodniów  .
Obecnie należałoby ładować śnieg razem z samochodami bo więcej samochodów jak sniegu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo to towarzystwo komunistyczne to by chciało, ale już nie może
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...