Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To idźcie do skansenu tam Was nie dopadnie rozwój cywilizacyjny. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki rozwój cywilizacyjny? Rozbudowa miasta powinna mieć sens. Najpierw zawsze należy rozważyć możliwości robudowy czegokolwiek bez odbierania prawa własności, bez ponoszenia konsekwencji nowych decyzji jedynie przez stronę słabszą. Tutaj wybrano prostszą drogę. Zamiast planu zagospodarowania miasta, wykorzystuje się specustawę do czego tylko się chce. To jak zamknięcie parku na 2 lata i robienie rewitalizacji, nie ze względu na mieszkańców miasta, a ze względu na budowane obok apartamenty.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Typowe myślenie polaka: ja nie jestem przeciw budowie ale jeśli jest z daleka od moje miedzy a najlepiej niech burzą u tego dziada sąsiada obok. Jeśli miasto się zabrało za specustawę to chyba musieli wcześniej podejmować jakieś działania żeby wywłaszczyć tereny tylko pewnie było a mało kasy dali przetrzymamy dadzą pewnie wincej albo moja miedza nie dam bo nie. I tak dzięki temu niby nikt nie jest przeciw a nie da się nic zrobić. Ikea miała się budować już dawno to nikt się nie interesował tym jak to będzie wyglądać tylko teraz jak już praktycznie inwestycja rusza. Wyczuwam tu pazerność, mieszkańcy chcą na tym ugrać więcej kasy i tylko tyle a tak zamiast więcej kasy co z początku proponowali bo pewnie dostali by trochę więcej tak  dostana suchą wycenę po której już g zrobią .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W sprawie tej inwestycji już dawno powinno być CBA w ratuszu i ZDiM. To co tu opisujecie to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już niebawem o tym co tu się dzieje dowie się cała Polska...   A pan kieliszek lepiej niech pokaże swoje papiery, żółte papiery, albo niech odstawi % bo po raz kolejny bredzi albo ma mieszkańców za idiotów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Macie racje.Znam ten teren dokładnie.Komu w polach potrzebne są 3 pasy ruchu ? Tylko inwestorowi . To są tereny na polach za salonem Mercedesa.Od Związkowej miałaby przez Stefczyka lecieć nowa trasa polami do Ikei.Wszystko oki,tylko jeśli Ikea wykupiła tyle hektarów gruntów to czemu jak piszą właściciele działek nie puszczają drogi po swoim gruncie,tylko pchaja się pod prywatną posesję. Ciekawe czy jak ktoś miałby dom kilkadziesiąt lat w polu,ciszy i spokoju chciałby nagle mieć pod oknami auta cały dzień kursujące do marketu 7dni w tygodniu łącznie z Tirami dostarczającymi towar.Widać niezłe łapówki poszły do ratusza .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki rozwój cywilizacyjny? Rozbudowa miasta powinna mieć sens. Najpierw zawsze należy rozważyć możliwości robudowy czegokolwiek bez odbierania prawa własności, bez ponoszenia konsekwencji nowych decyzji jedynie przez stronę słabszą. Tutaj wybrano prostszą drogę. Zamiast planu zagospodarowania miasta, wykorzystuje się specustawę do czego tylko się chce. To jak zamknięcie parku na 2 lata i robienie rewitalizacji, nie ze względu na mieszkańców miasta, a ze względu na budowane obok apartamenty.  
 Z tym parkiem rzeczywiście masz rację,nagle burzą w tym rejonie co się da i apartamentowce stają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już się martwię komu potrzebna będzie tak szeroka droga - całe zycie chodzili miedzą  w gumiakach i było ok. a tu taka droga. Po co ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie widziałem jeszcze wystąpienia pana Kieliszka, które byłoby zgodne z interesem mieszkańców miasta. To jakiś egzekutor. Pytanie tylko czyje interesy reprezentuje? Na pewno nie mieszkańców. Totalna igorancja ze strony władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To idźcie do skansenu tam Was nie dopadnie rozwój cywilizacyjny. 
Właśnie, że dopadnie bo pół skansenu jest rozkopane pod drogę, a w drugie pół (miesteczko prowincjonalne, które nie działa prawie od roku) z naszych podatków miasto utopiło grube miliony. Nie gódź się tak na wszystko co ci podstawią pod dziób, bo któregoś dnia to ty będziesz ofiarą tych rządów. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tej pory tłumaczono że spec ustawa potrzebna była do  szybkiego budowania dróg krajowych i autostrad a  tu masz można i ulice .  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nie dajcie się. Miałam podobną sytuację rok temu przy budowy obwodnicy Lublina. Władze miasta zmieniają plany tylko dla swoich korzyści nie patrząc na biednych obywateli. Weżcie dobrego prawnika bo bez tego się nie obejdzie. Piszcie pisma już teraz bo miasto za waszymi plecami zrobi wszystko co trzeba żeby postawić na swoim. Bierzcie wszystko na papierze i nie wierzcie w ani jedno słowo, bo jeżeli pracownicy w Mieście mówią jedno to znaczy, że za waszymi plecami robią drugie. Zyczę powodzenia, mam nadzieję, że się Państwu uda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, wszystko potrzebne, drogi, autostrady, centra handlowe, tylko nie przy mojej miedzy. Nic nie budujmy, nie będzie nic i nie będzie problemów. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie widziałem jeszcze wystąpienia pana Kieliszka, które byłoby zgodne z interesem mieszkańców miasta.
  Ale z interesem których mieszkańców Kieliszek ma być zgodny? Tych kilku, co nie chcą drogi, czy tych tysięcy, którzy chcą tej drogi i jak najszybszej budowy IKEA?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech sie ludzie nie poddaja. Ja tez bym nie ustapil i nawet jak trzeba do Sztrasburga z zasadzeniem tej decyzji. Jak kapitalisci chca to niech daja odpowiednie odszkodowanie. Ja nawet na pol metra bym sie nie zgodzil i koniec. To nic takiego zeby dla wszystkich bylo potrzeba. Ja nie mam zadnego inetresu co by ta IKEIa stala w naszych miastach. Albo niech czlowiekowi dadza jakis udzial w firmie to sie mozna zgodzic. Chamstwo nowobogackie chce tylko za darmo i jeszcze podnosza nosy do gory. Ja tam za ludzmi jestem i maja racje ze nie daja sie wykiwac. An te rozne ustawy to niech sobioe komunisci w dupe wloza to beda mieli wygodnie. Czlowiek na swojim jest i mam prawo do wlasnej wlasnosci. Niech im IKIEJA da po miljonie bo ich na to stac i mozna ten kawalek dzialki sie zrzec .... Polak musi stac przy swojim i sie nie poddawac dzikiemu kapitalizmowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech sie ludzie nie poddaja. Ja tez bym nie ustapil i nawet jak trzeba do Sztrasburga z zasadzeniem tej decyzji.
  Zasadzić to ci mogą ale kopa w dupę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech sie ludzie nie poddaja. Ja tez bym nie ustapil i nawet jak trzeba do Sztrasburga z zasadzeniem tej decyzji. Jak kapitalisci chca to niech daja odpowiednie odszkodowanie. Ja nawet na pol metra bym sie nie zgodzil i koniec. To nic takiego zeby dla wszystkich bylo potrzeba. Ja nie mam zadnego inetresu co by ta IKEIa stala w naszych miastach. Albo niech czlowiekowi dadza jakis udzial w firmie to sie mozna zgodzic. Chamstwo nowobogackie chce tylko za darmo i jeszcze podnosza nosy do gory. Ja tam za ludzmi jestem i maja racje ze nie daja sie wykiwac. An te rozne ustawy to niech sobioe komunisci w d*** wloza to beda mieli wygodnie. Czlowiek na swojim jest i mam prawo do wlasnej wlasnosci. Niech im IKIEJA da po miljonie bo ich na to stac i mozna ten kawalek dzialki sie zrzec .... Polak musi stac przy swojim i sie nie poddawac dzikiemu kapitalizmowi.
No tak bo jak dla Ciebie nie potrzeba to nikomu nie potrzeba. Panie PiSowcu garsta ludzi "spod Krzyża w Warszawie" to nie jest większość społeczeństwa! Boże co za myślenie, tylko ja i ja, moje i moje. Miliona to bys nawet za chałupę nie dostał, wszystko będzie wycenione po cenie ryknowej i tyle. Chcecie rozwoju ale zdala od siebie, chcecie miejsc pracy a nie chcecie żadnej budowy. Tak źle i tak niedobrze, typowy Polak maruda! I wyzwać wszystkich od komunistów, którzy nie tańczą pod moje dyktando, jakie to prostackie! I naucz sie wypowiadać i pisać zgodnie z Zasadami Poprawnej Polszczyzny! Oczy bolą jak sie to czyta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogę tylko podpowiedzieć ,że 6lat temu IKEA za te pola obok płaciła po 500zł za metr .To było 6 lat temu i cena była jak na Krakowskim Przedmieściu,nie dajcie się wydymać .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie poddawajcie się. Trzeba walczyć o swoje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest projekt przygotowany sticte pod inwestora. Mieszkańcy nie będą mieli dostępu do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, bo projekt tego nie przewiduje. A inwestor jak najbardziej tak. Miasto wyrzuca pieniadze w błoto, jeżeli woli bawic się w rozbiórki budynków, ogrodzeń, wycinkę drzew i wypłatę odszkodowań, niż zakupić niezagospodarowany teren od koncernu. Gdzie tu logika. Jeżeli miarą postępu jest zdaniem niektórych budowa sieci hipermarketów i centrów handlowych i budowa dróg dojazdowych do nich, kosztem właścicieli działek z nimi sasiadujacych, to ja za taki postęp dziękuję. Częsć graficzna MPZP zawiera uchybienia i jest to niezaprzeczalne. Dlatego też sprawa poprzez Wojewodę trafiła z powrotem do Ratusza.  O swoje prawa trzeba walczyć,a Władze Samorządu Terytorialnego powinny działać w głównej mierze w interesie społecznym mieszkańców a nie w interesie "grubej ryby", która ma kasę i wydaje władzy dyspozycje, jakie się jej rzewnie podobaja. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiście, niby droga niepotrzebna. ale kiedy ktoś by zachorował, potrzebna była kartka albo straż pożarna to nie byłoby tak kolorowo. już nie raz ludzie grzęźli w błocie. bardzo dobrze, że nareszcie będzie droga, nie raz na wsiach mają lepiej, a to jest jeszcze lublin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...