Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie ma gdzie parkować, bo szpecące lawety reklamują

Utworzony przez czepiacz, 16 listopada 2009 o 07:45 Powrót do artykułu
Nie ma jak zareklamować kolegów z klubu MC Ciekawe ile darmowych drinków dostaną dziennikarze dziennikawschodniego Klubowe dziewczyny też będą miłe dla panów dziennikarzy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń? Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcającego do czegoś, informującego o czymś. Do tego jest ta przyczepa z reklamą wystawiona na widok publiczny i bez zgody zarządcy drogi! Komentarz zaczerpnięty z LEXa: 1. Przedmiotem ochrony jest prawo do dysponowania miejscem publicznym, przysługujące podmiotowi zarządzającemu tym miejscem, w zakresie decydowania o umieszczaniu w nim ogłoszeń, plakatów, afiszów, ulotek, napisów lub rysunków. Przepis chroni także miejsca publiczne przed oszpecaniem ich plakatami, afiszami, ogłoszeniami . 2. Ogłoszeniem jest zawiadomienie o czymś, anons, reklama czegoś, umieszczone w miejscu publicznym; plakatem jest ogłoszenie, informacja, czy też reklama, które posiadają artystyczną szatę drukarską, malarską czy graficzną; afiszem jest zazwyczaj drukowane ogłoszenie umieszczone w miejscu publicznym, zawierające najczęściej informację o jakimś wydarzeniu artystycznym, imprezie, przedstawieniu teatralnym itp.; apel oznacza wezwanie, odezwę; ulotka to druk z krótkim tekstem, najczęściej o charakterze propagandowym, reklamowym lub politycznym. 3. Czynność sprawcza polega na umieszczeniu ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, albo też na wystawieniu ich na widok publiczny w innym miejscu - bez zgody zarządzającego tym miejscem. 4. Miejscem publicznym jest miejsce, do którego dostęp może mieć z góry nieoznaczony krąg bliżej nieokreślonych osób . 5. Ogłoszenia, afisze, plakaty itp. mogą być umieszczane w miejscach publicznych tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, takich jak: słupy ogłoszeniowe, specjalne tablice ogłoszeń, gabloty itp. 6. Podmiotem zarządzającym miejscem jest ten, komu przysługuje tytuł prawny, z którego wynika prawo dysponowania tym miejscem w zakresie wyrażania zgody na umieszczanie w nim ogłoszeń, plakatów itp. 7. Analizowane wykroczenie ma charakter powszechny, jeśli chodzi o podmiot. 8. Wykroczenie z art. 63a można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie. 9. Paragraf 2 art. 63a stanowi podstawę orzeczenia środków karnych w postaci przepadku przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, nawiązki do 1500 zł lub obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego. Możliwe jest orzeczenie wskazanych środków kumulatywnie lub każdego z nich niezależnie od siebie (Kasicki, Wiśniewki, s. 222).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parkowanie w obrębie przystanków,przejść czy skrzyżowań/ to już nie są tacy chętni do reagowania na wykroczenia. WSTYD- i do nauki !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903 Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić. Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń. Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule. Pozdrawiam zarządców dróg i Straż miejską też. Do roboty Panowie i Panie a lawety z reklamami znikną.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A i jeszcze 3ci sposób walki z przyczepami reklamowymi mi się nasunął. Do znaków "P" oznaczających parking dołożyć tabliczkę "tylko dla pojazdów samochodowych i motorowerów". Policja i SM będą miały wtedy też co robić
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!! Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na Andersa przy cmentarzu parkuje laweta przypięta łańcuchem do latarni. Niestety blikuje prawie cały chodnik dla peiszych i muszą oni wchodzić na ścieżkę tylko dla rowerów. Trzeba ją usunąć!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: