Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie masz OC – złapie cię wirtualny policjant

Utworzony przez Dzidosław, 6 sierpnia 2012 r. o 06:40 Powrót do artykułu
Ciekawe jakby mi to w sadzie udowodnili, przeciez moge miec nieopłacone OC i nie korzystac z samochodu. Nie zawsze nieopłacome bedzie sie rownac z uzywaniem auta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przeciez nie masz obowiazku uzywania swojego opla. masz za to obowiazek oplacenia OC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za durny komentarz. Mieć samochód możesz, mozesz też nie płacić oc, tylko go wyrejestruj... i przerób na kurnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Banda złodziei i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzidosław napisał:
Ciekawe jakby mi to w sadzie udowodnili, przeciez moge miec nieopłacone OC i nie korzystac z samochodu. Nie zawsze nieopłacome bedzie sie rownac z uzywaniem auta [/quote] Niczego udowadniać nie muszą - masz samochód, to musisz mieć OC, to Twój obowiązek. Nawet jak samochód od lat stoi na cegłach, to OC ma mieć wykupione.
Maryjan napisał:
Co za durny komentarz. Mieć samochód możesz, mozesz też nie płacić oc, tylko go wyrejestruj... i przerób na kurnik.
Co za durny komentarz. Powiesz mi jak wyrejestrować samochód, bez jego złomowania? Bo za wyjątkiem aut zabytkowych (na żółtych tablicach) nie możesz w tym dziwnym kraju mieć niezarejestrowanego pojazdu. [quote name='Gość' timestamp='1344234258' post='661207'] Banda złodziei i tyle.
Raczej przepisy chroniące płacącą większość przez bandą "cfaniaczków" różnej maści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca Bombowca napisał:
Niczego udowadniać nie muszą - masz samochód, to musisz mieć OC, to Twój obowiązek. Nawet jak samochód od lat stoi na cegłach, to OC ma mieć wykupione. Co za durny komentarz. Powiesz mi jak wyrejestrować samochód, bez jego złomowania? Bo za wyjątkiem aut zabytkowych (na żółtych tablicach) nie możesz w tym dziwnym kraju mieć niezarejestrowanego pojazdu. Raczej przepisy chroniące płacącą większość przez bandą "cfaniaczków" różnej maści.
Jednak raczej banda złodzieji,bo OC jeżeli jest przypisane do kierowcy [ bo w momencie stłuczki traci bonus za bezszkodową jazdę ] to kogo interesuje wtedy ubezoieczeni auta ???? Ubezpieczony powinien być kierowca a nie jego np.6 pojazdów.Jeżeli ma stłuczkę jednym pojazdem to dlaczego mu idzie zwyżka na pozostałe 5 ????? Tu jest to wielkie ZŁODZIEJSTWO,nie czujesz tego, to nie pisz JASIU. Okradają nas złodzieje w majestacie prawa.Czas o tym pisać i to zmieniać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są tu dwie kwestie: (a) opresja państwa i ( inwigilacja. Ad a) jakim prawek państwo może zmuszać obywateli do rozporządzania swoim majątkiem? czy to jest wolność (po co wam wolność, macie przeciez telewizję)? wystarczyłoby wprowadzić całkowitą odpowiedzialność sprawcy za szkody przez niego wyrządzone. paradoksem w tej sytuacji jest następujący fakt: jadę samochodem i jakiś pieszy nagle wykonuje ruch w stronę jezdni; ja, aby go nie potrącić, robię unik, ale tracę panowanie nad pojazdem i uderzam w drzewo/słupek/cokolwiek uszkadzając sobie samochód. Kto wtedy zlikwiduje moje szkody? Kwestią jest też w jakim momencie policja dowiaduje się czy mam opłacone OC czy nie? Ano dowiaduje się tego wyłącznie w momencie zaistnienia zdarzenia (bo uważam, że podczas rutynowych kontroli policja nie powinna tego sprawdzać - to nie jest jej interes), i tu przechodzimy gładko do punktu b - czyli inwigilacji. Czy to jest wolność, że instytucje przekazują między sobą tyle i takich danych na nasz temat? Kwestia OC nie jest sprawą przestępczą, więc uważam, że to w ogóle powinno być niedopuszczalne. Jeśli uważamy siebie za ludzi rozsądnych - a ja tak uważam - to na własną odpowiedzialność i dobrowolnie ubezpieczmy się od szkód, które - oby nie - mogą się nam przydarzyć. Ale do tego potrzeba mieć rozsądek, a nie mentalność niewolnika, którą okupujący nasz kraj umiłowani przywódcy wykształcili w nas w znacznym stopniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maryjan napisał:
Co za durny komentarz. Mieć samochód możesz, mozesz też nie płacić oc, tylko go wyrejestruj... i przerób na kurnik.
Jest tylko jeden POje***y kraj na świecie rządzony do tej POry przez POje***ych POlityków że aby nie płacić OC poj.osob. trzeba go wyzłomować [nawet jak jest stosunkowo młode ] bo nie ma innej opcji.Dlaczego POjeby dopuszczają czasowe wyrejestrowanie auta cięż. a nie da się osobowego ???? ZŁODZIEJSTWO I ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
– Dostałem wezwanie do zapłacenia 3 tys. zł za brak OC. Fakt, jeżdżę starym oplem astrą bez ubezpieczenia, ale policja mnie nie kontrolowała. Jakim prawem żądają pieniędzy? – zwrócił się do nas pan Józef. W. z powiatu lubelskiego. A moze inaczej: – Dostałem wezwanie do zapłacenia 3 tys. zł za kradziez. Fakt, kradne codziennie, ale policja mnie nie zlapala. Jakim prawem żądają pieniędzy? – zwrócił się do nas pan Józef. W. z powiatu lubelskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cogito napisał:
– Dostałem wezwanie do zapłacenia 3 tys. zł za brak OC. Fakt, jeżdżę starym oplem astrą bez ubezpieczenia, ale policja mnie nie kontrolowała. Jakim prawem żądają pieniędzy? – zwrócił się do nas pan Józef. W. z powiatu lubelskiego. A moze inaczej: – Dostałem wezwanie do zapłacenia 3 tys. zł za kradziez. Fakt, kradne codziennie, ale policja mnie nie zlapala. Jakim prawem żądają pieniędzy? – zwrócił się do nas pan Józef. W. z powiatu lubelskiego.
O jakiej ty CYCU kradzieży piszesz ??????? Czy zapłaciłeś już abonament za RTV ??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego ubezpieczony powinien być kierowca a nie auto i lekarz od swych złych diagnoz i operacji a nie łóżko w szpitalu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jest już taki wirtualny policjant,to co tego na drodze obchodzi moje OC ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jeśli faktycznie nie płaci się OC, ale z drugiej strony nie używa się samochodu (innymi też się nie jeździ)? To co przychodzi kara do opłacenia i co mam z tym zrobić ? Płacić chociaż nie używam ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca Bombowca napisał:
Niczego udowadniać nie muszą - masz samochód, to musisz mieć OC, to Twój obowiązek. Nawet jak samochód od lat stoi na cegłach, to OC ma mieć wykupione. Co za durny komentarz. Powiesz mi jak wyrejestrować samochód, bez jego złomowania? Bo za wyjątkiem aut zabytkowych (na żółtych tablicach) nie możesz w tym dziwnym kraju mieć niezarejestrowanego pojazdu. Raczej przepisy chroniące płacącą większość przez bandą "cfaniaczków" różnej maści.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd,auta powyżej 3,5 tony moą być czasowo wyrejestrowane [ i nic się nie dzieje ] i mogą stać na górce w OGRÓDKU bez ważnego OC , i na pewno stwarzają większe zagrożenie niż auto osob. Jak się ma do tego tłumaczenie agentów ubezpieczeniowych że auto MUSI być ubezpieczone nawet jak stoi na górce w ogródku,bo też może wyrządzić tzw.szkodę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Banda złodziei i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytająca napisał:
A jeśli faktycznie nie płaci się OC, ale z drugiej strony nie używa się samochodu (innymi też się nie jeździ)? To co przychodzi kara do opłacenia i co mam z tym zrobić ? Płacić chociaż nie używam ?
Tak masz płacić i płakać,chociaż go nie używasz.Podziękuj TUSKOWI w najbliższych wyborach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OC powinno być zawsze przypisane do kierowcy,a nie do pojazdu.W innym przypadku to się zawsze będzie nazywać ZŁODZIEJSTWEM i okradaniem obywateli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
O jakiej ty CYCU kradzieży piszesz ??????? Czy zapłaciłeś już abonament za RTV ??????
1. Grzeczniej prosze. Ja Cie nie wyzywam. 2. Abonamentu RTV nie place. Telewizora nie mam (i nie planuje miec). Radia w komorce nie podlegaja oplacie ( http://www.wiadomosc...onie_49346.html ). 3. Pan Jan W. wie, ze powinien placic, ale tego nie robi. Pomimo tego jezdzi samochodem. Swiadomie wiec okrada Ciebie i mnie. A jak dostaje kare - to udaje zdziwionego i oburzonego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie wprowadzaj ludzi w błąd,auta powyżej 3,5 tony moą być czasowo wyrejestrowane [ i nic się nie dzieje ] i mogą stać na górce w OGRÓDKU bez ważnego OC , i na pewno stwarzają większe zagrożenie niż auto osob. Jak się ma do tego tłumaczenie agentów ubezpieczeniowych że auto MUSI być ubezpieczone nawet jak stoi na górce w ogródku,bo też może wyrządzić tzw.szkodę. [/quote] Pisałem o osobówkach, tylko zabytkowy samochód osobowy może być czasowo wyrejestrowany. Jeżeli chodzi o pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony, to jakoś nie wyobrażam sobie w lecie zasadności ubezpieczania pługopiaskarek na przykład, więc przepis nie jest wcale tak absurdalny. [quote name='mecenas' timestamp='1344236890' post='661226'] Jednak raczej banda złodzieji,bo OC jeżeli jest przypisane do kierowcy [ bo w momencie stłuczki traci bonus za bezszkodową jazdę ] to kogo interesuje wtedy ubezoieczeni auta ???? Ubezpieczony powinien być kierowca a nie jego np.6 pojazdów.Jeżeli ma stłuczkę jednym pojazdem to dlaczego mu idzie zwyżka na pozostałe 5 ????? Tu jest to wielkie ZŁODZIEJSTWO,nie czujesz tego, to nie pisz JASIU. Okradają nas złodzieje w majestacie prawa.Czas o tym pisać i to zmieniać.
Jak sprawdzisz, czy kierowca jest ubezpieczony? Jeśli nawet - kierowca ubezpiecza się do prowadzenia pojazdów o pojemności do 1000cm sześciennych, potem siada za kierownicą dwunastocylindrowego Mercedesa "S"... będzie ubezpieczony, czy też nie? Ubezpieczony powinien być (moim zdaniem) nie tyle konkretny samochód, co konkretny samochód i konkretni kierowcy mający prowadzić ten samochód (z możliwością wykupienia droższej polisy, która obejmowałaby dowolnego kierowcę z uprawnieniami). Tak to działa w Anglii na przykład i sprawdza się. Trochę ponad dwa lata temu miałem wypadek - 19 letnia sprawczyni miała zniżki po tatusiu, więc jechała ubezpieczonym pojazdem... choć prawo jazdy miała od kilku miesięcy i była to już jej druga kolizja w tym czasie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cogito napisał:
1. Grzeczniej prosze. Ja Cie nie wyzywam. 2. Abonamentu RTV nie place. Telewizora nie mam (i nie planuje miec). Radia w komorce nie podlegaja oplacie ( http://www.wiadomosc...onie_49346.html ). 3. Pan Jan W. wie, ze powinien placic, ale tego nie robi. Pomimo tego jezdzi samochodem. Swiadomie wiec okrada Ciebie i mnie. A jak dostaje kare - to udaje zdziwionego i oburzonego.
Powinien płacić jak jężdzi po drogach publicznych,bo wtedy sprawia pewne zagrożenie na drodze i nie płacić kiedy go nie używa.To jest o wiele bardziej sprawiedliwe.Dlatego sprawiedliwe było by obowiązkowe OC kierowcy a nie auta.Jesteś CYCU opłacany przez którąś z ubezpieczalni ????? czy tylko tak sobie lobujesz,bez obrazy CYCU........Z tym abonamentem to nie jest tak jak piszesz, ksiądz jak chodził po kolędzie to mówił coś zupełnie innego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...