Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Niezwykle handlowy weekend. Kiermasze wielkanocne w Lublinie (zdjęcia)

Utworzony przez Wanda Szaniawska - dyr.GOK, 21 marca 2013 o 18:53 Powrót do artykułu
V Wielkanocny Jarmark Tradycji i Obrzędu – Wokół Wielkanocnego Stołu - w 2013 JUBILEUSZOWYM ROKU KULTURY w GMINIE ŁUKÓW Tegoroczny Wielkanocny Jarmark Tradycji i Obrzędu, już po raz piaty organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, odbędzie się w dniu 24 marca 2013r., zwyczajowo na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie. Członkowie organizacji pozarządowych z Gminy Łuków zaprezentują potrawy kulinarne, obrzędy i obyczaje towarzyszące obchodom Świąt Wielkanocnych. Nie zabraknie stoisk z lokalnymi potrawami kulinarnymi, możliwością zakupu wielkanocnych bab, pisanek, zajączków i palm. Zgodnie z wielkanocną tradycją, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie będzie częstował wszystkich gości barszczykiem chrzanowym i jajeczkiem. Przedświąteczną atmosferę dopełnią koncerty pieśni wielkopostnych w wykonaniu zespołów wokalnych z Gminy Łuków, które w roli Grupy Obrzędowej zaprezentują wielkanocne tradycje i obrzędy. Podczas Jarmarku nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się jajeczkiem naszych władz gminnych oraz władz miejskich - z mieszkańcami. Podczas Jarmarku zostanie również rozstrzygnięty Wielkanocny Konkurs Kulinarny, pod patronatem Wójta Gminy – Pana Mariusza Osiaka i Burmistrza Miasta – Pana Dariusza Szustka, współorganizowany z Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju. Konkurs jest adresowany do Seniorów 60+ którzy nie brali udziału w poprzednim (bożonarodzeniowym) konkursie, w dwóch kategoriach: 1. Ciasto 2. Potrawa wielkanocna. Zgodnie z Regulaminem (na stronie: www.seniorzy.lukow.org.pl ) do udziału w Konkursie mogli zgłaszać się Seniorzy 60+ , mieszkańcy Miasta Łuków lub Gminy Łuków, którzy nie brali udziału w poprzednim konkursie kulinarnym. Potrawy konkursowe musiały również zawierać dołączony przepis na wykonanie potrawy, a także etykietę z nazwą potrawy oraz imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania uczestnika konkursu. Dla zwycięzców – mieszkańców Miasta i Gminy Łuków - przewidziane są, jak zwykle, atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zapewnia Prezes Łukowskiego Stowarzyszenie Rozwoju – pan Sławomir Smolak. Do udziału w Jarmarku zapraszamy wszystkich Wystawców i naszych wiernych Sympatyków. Bliższych informacji udziela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie – Wanda Szaniawska – tel. 25 7982439 wew. 101 lub 505 067 304. Zgłoszenia do udziału w Konkursie można było dostarczyć osobiście lub wysłać drogą pocztową do Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, ul. Świderska 12, 21-400 Łuków w terminie do dnia 15 marca 2013 r., do godz.12:00 na „kartach zgłoszeń” (karty do pobrania na stronie: www.lukow.ug.gov.pl ) lub wysyłać e-mailem na adres: szaniawska@o2.pl Zapraszamy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witajcie, Gdzie w Lublinie można kupić dobre ciasto na święta?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: