Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowe rygorystyczne przepisy dla młodych kierowców. Wolniejsza jazda, surowsze kary

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 czerwca 2017 o 09:37 Powrót do artykułu
Należy jeszcze dodać że przepisy zostały uchwalone jeszcze z poprzedniego sejmu w 2014 czy 2015 r.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co za debil wymyślił te ograniczenia prędkości? Przecież jeśli ktokolwiek będzie ich przestrzegał (oby nie!), to reszta będzie musiała takiego spowalniacza wyprzedzać, a wyprzedzanie jest znacznie bardziej niebezpieczne niż szybka jazda.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ograniczenie do 100 na autostradzie to głupota. Wyprzedzając ciężarówkę z taką prędkością tylko stworzy zagrożenie. Poza tym nie nauczy się jeździć z większymi prędkościami i po zakończeniu okresu próby spowoduje wypadek..
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witamy w Kalifacie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Żeby ludziom żyło się lepiej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Skoro może się nauczyć jazdy z większymi prędkościami po otrzymaniu prawa jazdy, to po tych ośmiu miesiącach z zielonym listkiem też może.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niech lepiej wprowadzą obowiązkowe kursy doszkalające dla kierowców BOR i ŻW, ze zwróceniem szczególnej uwagi że: nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu, nie wolno wyprzedzać kogoś kto skręca w lewo, należy trzymać dystans do tych jadących z przodu (lub stojących na czerwonym świetle), należy mieścić się na swoim pasie a nie zawadzać o pobocze (bo można w ten sposób np. rozwalić oponę), i wiele innych rzeczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Należy dodać iż kierowcę który uzyska prawo jazdy po 4 czerwca 2018r. obowiązuje OKRES PRÓBNY w myśl Ustawy o kierujących pojazdami, tekst jednolity z dnia z dnia 25 kwietnia 2017 "Art. 91. 1. Okres próbny dla osoby, która po raz pierwszy uzyskała prawo jazdy kategorii B, trwa 2 lata, począwszy od dnia, w którym został jej wydany ten dokument." Następnie jeżeli w okresie próbnym popełnił co najmniej dwa wykroczenia w ruchu drogowym przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji kierując pojazdem silnikowym (Art. 82. 1. pkt. 4 lit. c), starosta wyda decyzję administracyjnej o skierowaniu kierowcy na badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu (Art. 99. 1.pkt. 3 lit c). Art. 92.1. Starosta wydaje decyzję administracyjną o przedłużeniu okresu próbnego: 1) o kolejne 2 lata, jeżeli w trakcie jego trwania kierowca popełnił dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji stwierdzone w tym okresie mandatem karnym, prawomocnym wyrokiem sądu lub orzeczeniem organu orzekającego w sprawie o naruszenie w postępowaniu dyscyplinarnym; 4. Przez wykroczenia, o których mowa w ust. 1 pkt 1, rozumie się czyny popełnione przez kierującego pojazdem silnikowym lub motorowerem określone w: 1) art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. 92a w przypadku niestosowania się do ograniczenia prędkości i jej przekroczenia o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2015 r. poz. 1094, 1485, 1634 i 1707); 2) art. 90, art. 92 § 1 lub 2 lub art. 97 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń, w związku z niestosowaniem się odpowiednio do: a) art. 24 ust. 5, 7 lub 11 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub znaków drogowych zabraniających wyprzedzania, b) art. 25 ust. 1–3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub znaków drogowych regulujących pierwszeństwo przejazdu, sygnałów świetlnych zakazujących wjazdu za sygnalizator lub poleceń i sygnałów d-wanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, lub c) art. 26 ust. 1–3 i 7, art. 27 ust. 1, 1a i 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
proszę poprawić tekst- szlenia wstępne
Zaloguj się, aby oddać głos
0
MAM NADZIEJĘ, ŹE WOJEWODA ROZPIEPRZY TE WORDY I SKOŃCZY SIĘ PANOSZENIE. BO TO CO WYPRAWIA WORD LUBLIN TO JUŹ PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
powalone przepisy, pozostaje tylko jezdzic bez prawka i niczym sie nie przejmowac a lepiej sie na tym wyjdzie...tylko trzezwosc po pierwsze
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Niemczech za jazdę ze znacznie mniejszą prędkością jak dozwolona, grozi mandat. Ciekawe dlaczego? Ktoś już tutaj o tym wspomniał... bo tworzą się zatory!!! Dla mnie ograniczenie prędkości do 80km/h jest totalnym kretyństwem i nieodpowiedzialne. To tak jakby rowery na autostradę wpuszczono?! Zamiast ograniczać prędkość, wystarczyłoby wymuszenie przestrzegania ograniczeń drogowych. Przekroczy o 10kmh to zatrzymać na miesiąc prawko. Niech się przyzwyczaja. A najgorsze na polskich drogach jest jazda na bagażniku. Za to powinno się brać. Ku przestrodze poruszającym się po niemieckich autostradach... tu często przychodzi zdjęcie takich szaleńców z okrągłą sumką do zapłacenia. Autostrady tu są naszpikowane kamerami. Ostatnio znajomy przekroczył o 7kmh i ma 15€ kary.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bardzo dobrze. może będzie mniej gówniarzy cwaniakujących w swoich złomach w drodze na dyskoteki w remizie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I mam ja również mam nadzieje ze Word w Zamościu zniknie z mapy Polski,bo to jak się zachowują niektórzy egzaminatorzy woła o pomstę do nieba
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Może niech jeżdżą 10 km na godzinę. Spowolni to tylko ruch na tarasie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: