Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowy rok szkolny: Więcej wolnego, dłuższe wakacje

Utworzony przez :), 1 września 2010 r. o 07:38 Powrót do artykułu
i wedlug kalendarza ucznia DW dzieci ida juz 1 stycznia do szkoly
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
napisał:
i wedlug kalendarza ucznia DW dzieci ida juz 1 stycznia do szkoly
taa..., ciekawe od kiedy w soboty sie chodzi do szkoly
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wg. kalendarza DW tylko takie terminy sa podawane oficjalnie nawet na stronie MEN'u. Proponuje najpierw cos sprawdzic a potem sie wypowiadac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
napisał:
i wedlug kalendarza ucznia DW dzieci ida juz 1 stycznia do szkoly
Święta i weekend'y są niewymienione tylko ferie i dłuższe przerwy, a 1 styczeń jest świętem i do tego sobotą. Dlatego że inne soboty lub święta są nie wymienione to posyłajcie w te dni swoje pociechy do szkoły!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież święto Trzech Króli miało być od 2011 ustawowo wolne. Czyli szkoły mogą sobie wybrać czy może jednak święta nie uznać a za to zrobić wolne kiedy im pasuje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele mają fajnie, dodatkowa dodzina pracy i od razu podwyżki. Ludzie klepią po kilkadziesiąt nadgodzin a nawet nie wiedzą jak się pisze słowo podwyżki. Wiem, wiem, powiecie " trzeba sie było uczyć". Tylko,że co byłoby gdyby wszyscy zostali nauczycielami, a po drugie wśród tych z nadgodzinami są też ci bardziej wykształceni od nauczycieli. I żeby była jasność: ja lubię nauczycieli i mam do nich szacunek i wszystkich tych,którzy mnie uczyli wspominam z sympatią. W końcu nie mówimy o lekarzach, prawnikach czy klechach,których łacznie uważam za darmozjadów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potrafimy tylko narzekać, ze drogo tymczasem w innych krajach na całym świecie rodzice uczniów też mają problem i wydatki. Wypadałoby się zastanowić czy stać jest nas na edukację własnych dzieci czy może lepiej z nich zreyzgnować kiedy nas tak bardzo te wydatki przytłaczają? Przecież kazdy rodzic powinien jak najwięcej inwestować w edukację swoich dzieci i nie narzekać bo od tego zależy ich przyszłość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka jest pensja brutto za pełny etat dla nauczyciela zaraz po studiach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minimum 2265, bez wysługi, godzin nadliczbowych i dodatków typu wychowawstwo czy motywacyjny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mamy już prawie wszystko potrzebne na nowy rok szkolny ? wyjaśnia Dorota Kurka, mama Pauliny. Na podręczniki dla córki wydała 300 zł. Na dodatki ? drugie tyle" Czy na dodatki do szkoły potrzeba aż 300 zł?! Przecież można kupić teraz przybory do szkoły za parę groszy w hipermarketach a nie muszą być oryginalne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@MIRA netto/brutto?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2265 brutto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel bezpośrednio po studiach /stażysta/ po podwyżce od 1.09.2010r. - 2039,- zł/brutto, kontraktowy - 2099,- zł/brutto, mianowany - 2383,- zł/brutto, dyplomowany - 2799,- zł. Do tego dodatki /jeżeli ktośz nich korzysta/: stażowy, motywacyjny/po 1 roku pracy/, funkcyjny, wychowawstwo i ewentualnie nadgodziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież tak zawsze było z tymi dniami wolnymi. Oo Te dni wolne to żadna nowość. 2 maj ustawowo wolny. Jak nie pisałem egzaminu gimnazjalnego, reszta szkoły miała wolne. Wolny dzień po Bożym Ciele to żadna łaska. Wyobraźcie sobie przyjeżdżających uczniów na zakończenie roku szkolnego w ten dzień. Chodzi mi o uczniów korzystających z internatu, burs itp. Po prostu ktoś pomyślał i logicznie postanowił zakończyć ten rok szkolny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnośnie zakończenia roku szkolnego w ostatni piątek - to gratuluję pomysłu. Jak wygląda nauka, gdy za oknem jest gorąco, truskawki do zbiorów, to większość z nas chyba wie. Szkoda, że pani minister i urzędnicy oświatowi w ministerstwie i kuratoriach dawno opuścili szkolne mury, i zapomnieli, jak to jest. Przykładowo - koniec roku może być 30 czerwca, 29, 28... Fajna perspektywa. Wybór jest pomiędzy wyjściem na plażę, zarobieniem pieniędzy i bezsensownym kiszeniu się w szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś mało tego wolnego i dodatkowo jedna godzina więcej! Nauczyciele powinni zastrajkować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...