Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Obchody święta pracy w Lublinie

Utworzony przez DERKOTYLO, 1 maja 2012 r. o 09:15 Powrót do artykułu
BYŁEM W ZESZŁĄ NIEDZIELĘ Z RODZINĄ,BY POKAZAĆ CÓRCE POMNIK PIŁSUDSKIEGO NA KONIU I BYŁEM ZNIESMACZONY JAK BRUDNY I ZANIEDBANY MOŻE BYĆ POSTUMENT!OBSRANY PRZEZ GOŁĘBIE!!ŚWIĘTOJE...WŁDACY LUBLINA Z GĘBAMI PEŁNYMI FRAZESÓW, MOŻE CHOĆ RAZ W ROKU Z SZACUNKU I DLA PIŁSUDKSIEGO I FUNDATORÓW POMNIKA, UMYLIBYŚCIE POMNIK CO??TO NIE KOSZTUJE CHYBA MAJĄTEK?,ZAMIAST ODDAWAĆ KASĘ KLECHOM ALBO INNYM BRUDASOM!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1 Maja chrześcijanin czci Św Józefa Rzemieślnika. A na manify idą bałwochwalcy. Tzw. święto 1 Maja to socjalistyczna ściema. Wymyśliła je w 1889 r kontrolowana przez masonerię II Międzynarodówka Socjalistyczna. Data ta jest nieprawdziwa. Strajk i rozruchy w Chicago miały miejsce między 26 a 29 kwietnia 1886. Jedyną ofiarą śmiertelną był policjant zamordowany przez socjalistów (dziś powiedzielibyśmy satanistów), co sprowokowało zamieszki. Przez wiele lat związki zawodowe Stanów Zjednoczonych nie uznawały święta walpurgii (1 maja) za dzień pamięci ofiar w Chicago uznając to za święto na cześć diabła. W USA świętowano pierwszy poniedziałek września jako Labour Day. Zaś noc walpurgii to stare pogańskie święto złych duchów. Walpurgia (Walpurga, Walpurgis, Walpurgisnacht) u dawnych Germanów to noc zmarłych, złych duchów. Najczęściej kojarzona jest jako sabat czarownic odbywający się na górze Brocken w noc z 30 kwietnia na 1 maja, którego obchodom przewodziła bogini śmierci Hel. W Niemczech kojarzono Noc Walpurgii z czarownicami, które zbierały się na Hexenplatz (Plac Czarownic), by wyruszać stamtąd na orgie urządzane na szczycie Brocken. Tradycja nakazywała rozpalanie wielkich ognisk, zwłaszcza na wierzchołkach wzniesień, by odstraszać czarownice i duchy. Takie obrządki miały miejsce w wielu miejscach Europy, między innymi w Szkocji, Irlandii, Walii, Szwecji, Czechach, na Morawach, w Saksonii, Tyrolu, a także na Śląsku. Skakano przez ognie (najczęściej z drewna dębowego), prowadzono bydło między dwoma ogniskami (to miało uchronić je przed chorobami). Symbolem święta był słup majowy (kształt falliczny symbolizował boga, zaś wianek na górze - boginię), przystrojony wstążkami – białe i czerwone barwy oznaczały przejście ze stanu dziewictwa w kobiecość (Bogini-Matka). Wierzono, że w tę jedyną noc, poza upiorami, można było też spotkać skrzaty, chochliki, gnomy i rusałki, a jeśli ktoś spotkał takie stworzenie, to miał szansę otrzymać od niego dar nadzwyczajnej mądrości albo odwagi. Inne nazwy Nocy Walpurgii, z jakimi można się spotkać, to Sabat Beltane, Dzień Majowy, Cethsamhain (naprzeciw Samhain - innego święta Celtów, które dzieliło wraz z Beltane rok na dwie połowy), Vappu (po fińsku).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...