Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pozwolę przekleić sobie swój komentarz z forum KL: A potem wchodzi jeden z drugim idiota i płaczą na forum, że żaden inwestor do miasta nie zagląda. Bloki nie, spalarnia nie, sortownia nie. Drzewa na swojej działce wyciąć nie można bo zaraz się zlatują oszołomy i przekonują, że to pomnik przyrody. Kupisz działkę to zaraz przylecą i ci będą dyktować co możesz na niej postawić a czego oni sobie nie życzą. Oj to miasto jeszcze długo będzie skansenem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
hehe bronią czegoś co nawet do nich nie należy, Lublin miasto inspiracji
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Właściciel terenu nie jest stroną do rozmów? sorry ale jeśli właściciel nie jest stroną to jakieś tam stowarzyszenie tym bardziej panie Filus :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
taaak jest czego bronić ..... na każdym zdjęciu w sieci górki przyozdobione porządną porcją śmieci
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jesli rzeczywiscie jest tak olbrzymi popyt na mieszkania, w co szczerze watpię, rozbudowywać Lublin można, jak najbardziej! Owszem na terenach do tego celu przeznaczonych. Górki od dziesięcioleci w planie zagospodarowania przeznaczone były i są obecnie na obszar zielony, parkowy z funkcja rekreacyjna. I po posprzątaniu, lekkim zagospodarowaniu swietnie taka funkcje spełnia, pozwalając żyć i mieszkać w Lublinie północnym, w godnych warunkach, ponad 100000 obecnych mieszkańców. I tych przyszłych- dla których domy i bloki z powodzeniem można budować tuż przy tym krajobrazowo niepowtarzalnym zakątku jakim jest były poligon. Np na 200 ha wolnych i płaskich terenów na zachód od ul Poligonowej az po obwodnice. W Lublinie w centrum tez jest wiele miejsc, które czekają na rewitalizacje i są świetnymi terenami inwestycyjnymi. Wspomnę choćby rejon Rusałki, Podzamcza, Lubartowskiej, Zamojskiej. Oczywiście, żeby tam inwestować trzeba nabyć teren po cenach rynkowych terenu z możliwością zabudowy a nie teren zielony, cenny przyrodniczo za grosze, chcąc na nim zrobić interes życia kosztem 100000 osób. Lub nawet 350000 i swoim własnym ponieważ zabudowa poligonu spowoduje szybkie pogorszenie sie stanu i tak nienajlepszego juz powietrza w mieście. A oddychamy raczej wszyscy..
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mam nadzieję że w końcu zagospodarują teren górek choćby kosztem zabudowania części tego śmietniska a na tym co ma pozostać zielenią powinno się zrobić porządny park dla mieszkańców Czechowa. Generalnie tak dla częściowej zabudowy o ile zostawi się odpowiednio dużo miejsca na zieleń i rekreację.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jakie wszystko skoro 60 ha pozostanie zielone? i skąd ta pewność że inwestor nic nie da? jestem przekonany, że w zamian za pozwolenie zabudowy dodatkowych 10 ha coś jednak da trzeba zrobić wszystko by w końcu ucywilizować te 100 ha mieszkańcy zasługują na coś więcej niż tylko kupa śmieci i krzaczorki w których pomieszkują bezdomni
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak wyglądają Górki Czechowskie, oaza zieleni w północnej części miasta można obejrzeć m.in. na tych fotografiach http://static.panoramio.com/photos/large/26580519.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580503.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580460.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580438.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580414.jpg Jest czego bronić i dobrze, że ktoś się tym zajął.            
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proszę nie opowiadać bzdur o śmieciach. Trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby twierdzić, że taki teren jak na tym zdjęciu to śmietnisko:
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To wszystko co wklejacie to na moje oko znajduje się w obrębie tych 60 hektarów które ocaleją :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
JA NIESTETY ZNAM TAMTEJSZĄ OKOLICĘ Z INNEJ STRONY. OTO JAK AKTUALNIE WYGLĄDAJĄ GÓRKI CZECHOWSKIE:  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Deweloper ryzykuje ale Gmina nie powinna. Gmina zmieniając plan naraża się na wysokie odszkodowanie. Zgodnie z ustawą o planowaniu przestrzennym jest odpowiedzialna za utratę wartości gruntu wskutek zmiany planu. 30 ha pod usługi jest wiele więcej warte niż 30 ha pod mieszkaniówkę. Na razie TBV chce budować bloki ale jeśli PIS przerzuci dotacje do mieszkań czynszowych to budownictwo deweloperskie zostanie zatrzymane bo popyt bez dofinansowania ( obecnie 80 % ) wyschnie. I co wtedy ? Ano wtedy TBV przypomni sobie , że Gmina zmieniła im plan na gorszy. Na gorszy, bo centrum handlowe w tym miejscu ma sens i to coraz większy wobec dalszego rozwoju budownictwa na Botaniku , a mieszkaniówka przestanie się sprzedawać. No i TBV wystąpi w o kilkadziesiąt milionów odszkodowania a Gmina zapłaci bo nie będzie miała wyjścia. W biznesie nie ma sentymentów. TBV nie odpuści Gminie z wdzięczności, że kiedyś chciała im zrobić dobrze, bo tu chodzi o ogromne pieniądze. . Zastanówcie się na tym dobrze radni miejscy zanim podniesienie rękę głosując za uchwaleniem planu. Roszczenie łatwo wyliczyć : Grunt pod mieszkaniówkę 400 zł, grunt pod usługi 600 zł/m2 , różnica razy 30 ha daje okrągłe 60 milionów złotych. Tyle Gmina ryzykuje jeśli zmieni usługi na mieszkaniówkę !!!!!!! Radni myślcie !!!!!  Rada Gminy to nie miejsce do uprawaiania hazardu !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
JA NIESTETY ZNAM TAMTEJSZĄ OKOLICĘ Z INNEJ STRONY. OTO JAK AKTUALNIE WYGLĄDAJĄ GÓRKI CZECHOWSKIE:
Możesz nie kłamać i nie nazywać prawie stuhektarowego obszaru śmietniskiem na bazie zdjęcia przedstawiającego obszar kilka metrów na kilka metrów, nie wiadomo nawet gdzie wykonanego? Wielokrotne powtórzenie tego samego kłamstwa nie dodaje mu nawet cienia wiarygodności. Z góry dziękuję. Reprezentatywne są wyłącznie zdjęcia wykonane w szerokiej perspektywie jak poniższe a tu śmieci jak widać ani śladu. Zresztą jakie to ma znaczenie. Śmieci zawsze można posprzątać, a betonu z wzgórz już się nigdy nie zdrapie.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pan Gorczyca uchronił od zagłady susły w Świdniku teraz walczy o górki.efekt z susłami jest taki że susłów nie ma jak było do przewidzenia nie ma tez około 100ha lasu który został wycięty by nie wchodzić z pasem startowym lotniska w rzekome siedlisko susłów,górki prawdopodobnie zostaną można przewidzieć-będzie to miejskie śmietnisko i i siedlisko dla wiadomo kogo!!!!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mój kolega kupował mieszkanie w TBV i jak go odwiedzałem to widać było sporo zieleni w najbliższej okolicy, tak więc nie skreślałbym ich już na starcie bo mogą zaproponować naprawdę coś ciekawego dla Górek Czechowskich.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 A skad wiadomo że to Górki.?  Równiue dobrze moze to być tysiac innych miejsc. Na zdjęciach bez śmieci widać wyraźnie że to Górki, a tu nic nie wiadomo. Poza tym w każdym miejscu można znależć jakies śmieci . A jeśli nawet gdzieś tam na Górkach mozna je ( z trudem ) odnaleźć , to trzeba je posprzątać - to obowiązek właściciela terenu- a nie zabetopnować wszystko . jak na Górkach zamieszka 25 tys nowych mieszkańców dopioero wtedy będzie tam śmietnik i skażone spalinami powietrze . NIe mówiąc już o znacznmym pogorszeniu powietrza w Lublinie, po zamknięciu wysoką zabudową korytarza napowietrzającego Lublin  
 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jaki ma sens wklejanie zdjęć z dolin które i tak i tak nie zostaną zabudowane? czemu to ma dokładnie służyć? tak wyglądają teraz i tak samo będą wyglądać po zabudowaniu 40 hektarów, które wyglądają zupełnie inaczej niż to co jest na zdjęciach
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gorczyca już się popisał blokując budowę elektrowni w Łęcznej, tacy ludzie szkodzą miastu i regionowi i nie powinno się ich słuchać
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jaki ma sens wklejanie zdjęć z dolin które i tak i tak nie zostaną zabudowane? czemu to ma dokładnie służyć? tak wyglądają teraz i tak samo będą wyglądać po zabudowaniu 40 hektarów, które wyglądają zupełnie inaczej niż to co jest na zdjęciach
Jasne. Wyglądają zupełnie inaczej, tylko jakoś nie jesteś w stanie tego pokazać. :) Na zdjęciach są nie tylko doliny ale także wysoczyny. Poza tym ingerencja we wzgórza polegająca na powstaniu zabudowy w oczywisty sposób oddziałuje także na doliny. Zmienia się cyrkulacja wód, przepływy powietrza, następują immisje w postaci hałasu, spalin, nie mówiąc już o tym sama budowa to obciążenie ciężkim transportem, który nie przefrunie na te pagórki, tylko będzie jechał dolinami. Chyba, że p. Dzioba będzie helikopterem materiały transportował? To nieodwracalne zniszczenie całego ekosystemu i nie ma co udawać, że będzie inaczej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: