Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
jestem 15letnią córką Tomasza Brydy. czy wszyscy państwo uważają, że naszej rodzinie chodzi tylko i wyłącznie o jakieś głupie pieniądze?! nam chodzi w szczególności o święty spokój. od września nie mogę się w spokoju uczyć albo nawet odpocząć po ciężkim dniu w szkole, bo cały dom drży. rodzice są coraz bardziej znerwicowani przez tą sytuację i boję się o ich zdrowie w przyszłości. chodzi też przecież o bezpieczeństwo nie tylko moje ale wszystkich dzieci mieszkających przy budowie. nasza droga do przystanku jest po prostu żenująca. mieszkańcy bloków- uwierzcie mi że hałas za naszym ogrodzeniem nie ma ŻADNEGO porównania z codziennym hałasem za waszymi oknami. ja osobiście już w tak młodym wieku jestem negatywnie nastawiona na moją ojczyznę, gdyż widzę co się w niej dzieje i że nigdzie nie można znaleźć pomocy. a chyba nie o to chodzi?!
Rzeczywiście, hałas ma na ciebie, drogie dziecko, negatywny wpływ. To chyba nadmiar decybeli sprawił, że nie umiesz poprawnie pisac (każde zdanie zaczynasz małą literą) oraz masz problemy ze stylem (tak, tak - chodzi o to "nastawienie"; ktoś cię rzeczywiście nastawił na tę budowę, choc nie przesadzaj z tym nastawieniem do ojczyzny; ja też czasem jestem negatywnie do niej nastawiony, ale z zupełnie innych powodów). Powodzenia na dyktandach, mimo budowy obwodnicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dopiero tłumok. Za parę miesięcy wszystko się skończy i będzie sobie spokojnie spał. Od 5 lat wiedział , że będzie budowana obwodnica. Jak jego pies dziamoli cały dzień przez 10 lat to mu spokoju nie zakłóca ? Trzeba było przenieść się na jakieś zadupie to nie byłoby obwodnicy i hałasu tylko krowy ryczały. Pierwszy raz od 20 lat i pewnie nigdy już więcej nie będzie takiej inwestycji rozwijającej nasz region. Podobny do tych co protestowali jak budowali lotnisko, że im kurz na podwórko leci. Prostacki pomiot widzący czubek swojego nosa. Dzisiaj mu wszystko przeszkadza i protestuje, a jutro będzie w pośredniaku roboty szukał i narzekał , że nie ma pracy i perspektyw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeczywiście, hałas ma na ciebie, drogie dziecko, negatywny wpływ. To chyba nadmiar decybeli sprawił, że nie umiesz poprawnie pisac (każde zdanie zaczynasz małą literą) oraz masz problemy ze stylem (tak, tak - chodzi o to "nastawienie"; ktoś cię rzeczywiście nastawił na tę budowę, choc nie przesadzaj z tym nastawieniem do ojczyzny; ja też czasem jestem negatywnie do niej nastawiony, ale z zupełnie innych powodów). Powodzenia na dyktandach, mimo budowy obwodnicy.
nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?!  muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dopiero tłumok. Za parę miesięcy wszystko się skończy i będzie sobie spokojnie spał. Od 5 lat wiedział , że będzie budowana obwodnica. Jak jego pies dziamoli cały dzień przez 10 lat to mu spokoju nie zakłóca ? Trzeba było przenieść się na jakieś zadupie to nie byłoby obwodnicy i hałasu tylko krowy ryczały. Pierwszy raz od 20 lat i pewnie nigdy już więcej nie będzie takiej inwestycji rozwijającej nasz region. Podobny do tych co protestowali jak budowali lotnisko, że im kurz na podwórko leci. Prostacki pomiot widzący czubek swojego nosa. Dzisiaj mu wszystko przeszkadza i protestuje, a jutro będzie w pośredniaku roboty szukał i narzekał , że nie ma pracy i perspektyw.
zapraszam do nas jeśli Pan(i) taki mądry, chociaż na spacer ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?!  muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam
Gratuluję pewności siebie i odwagi w ujawnianiu własnej ortograficznej niemocy (jak widzę, przypadłośc stała, bez szans na poprawę). Mimo wszystko pozdrawiam.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem Dragados bardzo sprawnie buduje. Będziemy mieli drogę, trzeba się chwilę pomęczyć. Ludzie, trochę wyrozumiałości. Niech Pan Bryda sobie kupi zatyczki do uszu.
Z tą sprawnością to nie do końca prawda, bo wg umowy ukonczenie budowy to grudzien  tego roku, a jeśli zdążą do wakacji to będzie dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy mieszkańcy, trochę wyrozumiałości! Fakt decyzja środowiskowa stawia pewne warunki: Pkt.2 ust. 1  /str. 2/ „ w celu ograniczenia uciążliwości hałasowej  prace budowlane w sąsiedztwie terenów objętych ochroną przed hałasem należy prowadzić wyłącznie w porze dnia, należy ograniczyć równoczesną pracę sprzętu emitującego hałas o dużym natężeniu”; Wszelkie pomiary zostały wykonane. Maszyny wytwarzają wibracje i hałas o dużym  natężeniu owszem, ale przeprowadzony pomiar pojedynczo pracujących maszyn mieści się w normie. Pkt. 2 ust.2/ str.2/ „ zaplecze budowy powinno być zlokalizowane jak najdalej od budynków pełniących funkcje zabudowy mieszkaniowej, zlokalizowanych na terenach sąsiadujących z projektowaną drogą ekspresową” Fakt, że  lokalizacja maszyn może jest  poza terenem budowy, ale przy tak ogromnej inwestycji zajęcie sąsiadujących działek jest konieczne, ponieważ decyzja środowiskowa nie przewiduje mieszania kruszywa ze spoiwem  na terenie budowy zlokalizowanej tak blisko budynków mieszkalnych. Pkt.2ust 3 a/ str2/ „ w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza na etapie budowy należy: ograniczyć do minimum operacje mieszania kruszywa ze spoiwem na miejscu budowy, należy stosować do podbudowy gotowe mieszanki wytwarzane w wytwórniach” , podrożyłoby to stanowczo koszty inwestycji, dlatego wytwarzanie mieszanek na miejscu jest ekonomicznie uzasadnione.   RDOŚ-06-WOOŚ-6650/45-25/09/lp      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Codziennie przejeżdżam przez odcinek bocznej drogi dezelowany przez Dragados, i nie mogę zrozumieć dlaczego na każdy głos, że można coś zrobić dobrze, czysto i na czas  odzywa się chór obrońców bałaganu i niedoróbek krzyczący na oponentów - MALKONTENCI !!!!   Czy tą obwodnicę robią za nam za darmo, że mamy siedzieć cicho gdy nowy odcinek  (Jastków - Kurów) jest pofalowany jak kora mózgowa, a przeciągająca się budowa umila życie okolicznym mieszkańcom, dewastacją lokalnych dróg i tonami błota?    Przecież mamy najdroższe drogi w UE - wiec chyba możemy mieć oczekiwania co do standardów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mieszkam na tej budowie i nie zapowiada sięże skończą ją do grudnia . A i do ' pomyśl ' to zanim zaczęli budować drogę było zadupie :excl:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak coś jest przesadne to przeszkadza i kurz jak tonami leci na kogoś i hałas. Kto nie mieszka ten nie wie i tyle. Mi byle hałas czasami przeszkadza w spaniu, a człowiek niewyspany to człowiek zły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chciałoby sie dorwac troche kasy, ale o tym należało pomyslec wczesniej, niedorajdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Serdecznie zapraszamy dzisiaj od samego rana na niedzielny relaks w SPA Długie, wejściówki bezpłatne, oferujemy m.in.kąpiele błotne, inhalacje ze świeżego  czystego powietrza, masaż wibracyjny całego ciała, muzykoterapię (forma nowatorska z wykorzystaniem wysokich dB)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...