Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odeszła Alfreda Orlicka, nauczycielka życia

Utworzony przez Ks. Robert M., 20 października 2014 o 15:29 Powrót do artykułu
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie... Nie znałem Pani Alfredy, ale z lektury artykułu wynika, że była Osobą niezwykłą i na trwałe wywarła wpływ na swych wychowanków i uczniów. Zaiste, taki nauczycieli dziś już nie ma. Módlmy się Nią.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pamiętam Jej zdecydowane stwierdzenie z charakterystyczną intonacją: 'W bibliotece obowiązuje cisza" - to Legenda.
0
Co dwa tygodnie Pani Wychowawczyni odwiedzała dom każdego z uczniów, żeby widzieć, jakie ma warunki nauki i być w stałym kontakcie z rodzicami. Zawsze taka wizyta była dla mnie wielkim przeżyciem. Jaki wychowawca dziś odwiedza swoich podopiecznych?
0
Powinna mieć przed szkołą swoje drzewo pamięci!
0
"Wasza Pani" Alfreda Orlicka była Osoba prostolinijną, szlachetną, skromną i wszelkie formy upamiętnienia byłyby jej obce. Z zamiłowaniem pracowała z dziećmi, traktując Je z szacunkiem, należną uwagą i miłością, nie bacząc na ich pochodzenie, wyznanie, uzdolnienia, czy status ich rodziców. Widząc postawę uczniów w dniach ostatnich byłaby dumna ze swojej klasy, mając nadzieję że Zosia, Hania, Włodzio, Walduś, Zbysio, Marek i tylu innych traktuje swoja pracę bardziej jako służbę niż tylko miejsce do zarobkowania. Mimo, że jak mawiała za poetą: "...trudniej dzień jeden przeżyć, niż napisać księgę", wzruszyłaby się zapewne " do łez", wiedząc że zachowujecie Ją w pamięci, za co dziękuje -  córka H.P.  
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: