Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ogród Saski zmieni swoje oblicze

Utworzony przez Jadga, 27 stycznia 2009 r. o 12:07 Powrót do artykułu
A może sięgnąć do pierwotnych projektów, z czasów, gdy zakładano Ogród Saski? Nieźle go wtedy pomyślano... Tylko uwspółcześnić technologicznie. Nie będzie drożej, a chcę podkreślić, że w myśl prawa JEST TO DZIŚ OBIEKT ZABYTKOWY i nie wolno robić tam, co się komu żywnie podoba. Mieszkam przy ulicy Wieniawskiej od prawie 50 lat, wszystkie okna mam na Park i obserwuję różne zmiany, dobre i złe. To mój "przydomowy ogródek", w którym się wychowałam i jest mi szczególnie bliski. Mam też nadzieję, że tym razem nie zapomni się o pomniku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie się marzy, żeby pracownicy MPO albo innej firmy odpowiedzialnej za utrzymanie czystości w parku, raz w tygodniu umyli myjką ciśnieniową zabrudzone przez ptaki ławki. Czasem nie ma gdzie usiąść bo wszystkie ławki brudne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się za to wziął Radzikowski to jedno jest pewne - tylko cud sprawi, że to się uda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Największą porażką jest nowy staw-nie spełniający swej funkcji,wielki,cementowy plaster,przez większą część roku bez wody.Zasypać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwielbiam Park Saski w Lublinie. Jest dużo piękniejszy niż np. park w Chełmie. Bardzo podoba mi się również nawierzchnia asfaltowa zamiast kostki brukowej, przepiękne topole-urokliwe jak mało gdzie, dęby wokół ławeczek przy fontannie, obniżenie terenu z wydeptaną ścieżką nieutwardzoną niczym (można chodzić i nie ścierają się stawy) oraz wiele, wiele rzeczy. Jestem jednak przeciwna wycinaniu samosiewów w imię kompozycji, bo po pierwsze można je przy odrobinie chęci lepiej wkomponować w park, a po drugie posadzone na ich miejsce nawet ozdobne drzewa będą długo dorastały do rozmiaru uprzednio wyciętych, a to właśnie stare okazy drzew tworzą urok tego miejsca, uwalniaja dobroczynną energię. Myślę, że nie warto wycinać pospolitych drzew, bo na piękno kolejnych będzie trzeba czekać dziesięciolecia, a obecne dwudziestolatki (drzewa) w miarę upływu czasu będą coraz piękniejsze (bo starsze), na czym park tylko zyska. Jednak w razie planowanych dosadzeń radziłabym aby drzewa typu klony, kasztanowce, dęby (o szerokich liściach) rosły na obrzeżach parku, bo skutecznie tłumią hałas i redukują zapylenie (zwł. klony), dzięki czemu już po wejściu do parku, niedaleko od ulicy będzie ciszej. Obecnie od niektórych ulic rosną robinie akacjowe, które gorzej sobie z tym radzą - one upiększałyby wnętrze parku. Dobrym pomysłem są też wysokie krzewy rosnące od wewnętrzej strony ogrodzenia przy Al. Racławickich -skutecznie odgradzają do spalin i możnaby zwiększyć ich udział w częściach granicznych. Ławki też są wygodne-te z obniżeniem siedziska przy oparciu - postawa z kolanami wyżej siedzenia, do jakiej zachęcają zmniejsza dolegliwości bólowe u osób cierpiacych na hemoroidy- częstą przypadłość człowieka współczesnego. Uważajcie, by ew. nowe ławki nie miały oparcia za bardzo odchylonego od pionu przy całkowicie poziomym siedzisku, gdyż sprzyja to wadom postawy. Jednym słowem: nie pozwólcie, by ten park po odnowieniu stracił wiele istotnych swoich zalet. Nie dajcie się przekupić, by nie zwyciężyły często drogie i zarazem niefunkcjonalne rozwiązania, jak kiedyś krzesła na mojej bylej uczelni. Dbajcie o to miejsce w sposób mądry!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu kiełbasa wyborcza Wasilewskiego? Przed ostatnią kadencją obiecał prezydent rewitalizację Ogrodu Saskiego.Teraz znowu wybory i te same wyświechtane hasła?Coś tu śmierdzi padliną przerobioną na wyroby wędliniarskie.TFU!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...