Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ostatni pogrzeb sierżanta Franczaka ps. Lalek (wideo)

Utworzony przez Chwała Wielkiej Polsce, 26 marca 2015 r. o 20:01 Powrót do artykułu
Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Niezłomni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Baczność ! Cześć Jego Pamięci !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Franczak ma na sumieniu 16 osób ale ani jednego Niemca. Co robił w wojnę nasz,,dzielny partyzant,, ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co pisał Sztandar Ludu po śmierci bohatera? Może tak krótka relacja z tamtych lat z podaniem kto o tym pisał, kto się wypowiadał itp. Ale to chyba za duże wymagania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spierajmy się oparci o fakty historyczne. Czy kto jest w stanie podać chodz jedną akcję zbrojną przeciwko Niemcom z udziałem Lalka ? Próżno szukać -nie było  takiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Franczak i jego kompani wykonali wyrok śmierci na chłopie o nazwisku Drygała ze wsi Pasów gmRybczewice tylko dlatego że odmówił im pomocy bo bał się o rodzinę. Zastrzelili go na oczach małych dzieci i żony a zabudowania podpalili. Chwała ,,bohaterom'' !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Same dupki ze znakiem zapytania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech jakiś dziennikarz się odważy i pokaże obiektywną prawdę o tym "bohaterze". Popytajcie starych ludzi w Kozicach... Co wtedy będzie z jego pomnikami???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam!   proszę o relacje z komisji PCPR Poniatowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Franczak i jego kompani wykonali wyrok śmierci na chłopie o nazwisku Drygała ze wsi Pasów gmRybczewice tylko dlatego że odmówił im pomocy bo bał się o rodzinę. Zastrzelili go na oczach małych dzieci i żony a zabudowania podpalili. Chwała ,,bohaterom'' !
Razem z Wiktorem – Stanisławem Kuchciewiczem, Lalek zabił również innego konfidenta – chłopa Franciszka Drygałę, który wydał wcześniej UB dwóch partyzantów. Donosy Drygały groziły dekonspiracją całego kierownictwa lubelskiego podziemia antykomunistycznego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
**************  ODPOWIADAM   CZERWONYM  KOMUCHOM   Z   TEGO   FORUM ! ********************* Komuchy , nie  obraźajcie  Niezłomnego  Zołnierza  Józefa  Franczaka ! .    Rzeczywiście  wykona no  wyrok  śmierci  na  chłopa  Franciszka  Drygałę  ale  nie  przez  to , źe  nie  chciał  udzielić   pomocy  (kłamstwo!)  .   Wyrok  zapadł , bo  Franciszek   Drygała  był  KONFIDENTEM  i  wydał   dwóch  Partyzantów   Urzędowi  Bezpieczeństwa  *UB* .  Donosy  konfidenta  Drygały  groziły ...  DEKONSPIRACJA  całego  Kierownictwa  Lubelskiego  Podziemia  Antykomunistycznego !!! . Dla tego  szybko  wykonano  wyrok  ale  źadnego  podpalenia  zabudowań  nie  było ! .                     Wyroki  wykonywano  w  IMIENIU  RZECZYPOSPOLITEJ  POLSKIEJ ! .    Obecnie  teź   komuchy  zapłacą  za  zniszczenie  Polski   i   za   ZDRADE   Narodu   Polskiego ! .  Wszystko   zgodnie  z  obowiązującym  prawem  i   zgodnie   z   Konstytucją  RP ! .   ZA   ZDRADE  KULA  W  ŁEB !!!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
**************  ODPOWIADAM   CZERWONYM   KOMUCHOM   NA   TYM   FORUM ********************** Czerwone  pająki  nie  obraźajcie  Niezłomnego  Zołnierza   Józefa  Franczaka  *Lalka* .   Rzeczywi ście  wydano  wyrok  śmierci   na  chłopa  Franciszka  Drygałe  ale  nie  za  to , źe  nie  chciał  po móc  tylko   Franciszek  Drygała  otrzymał  wyrok  bo  był   KONFIDENTEM  i   wydał   Urzędowi   Bezpieczeństwa *UB*  dwóch  partyzantów  .  Donosy  konfidenta  Drygały  groziły   DEKONSPIRA CJA  Kierownictwa  Lubelskiego  Podziemia  Antykomunistycznego .  Dlatego  wyrok  został  szyb ko   wykonany  ale  źadnego  podpalenia  zabudowań  nie  było .  Komuchy  kłamiecie ! .  W  wyko naniu  wyroku  uczestniczył  takźe  partyzant  Stanisław  Kuchciewicz *Wiktor* .  Wyroki  wykonywa no  zgodnie  z  prawem  i  zgodnie  z  Konstytucją RP .  ZA   ZDRADE   KULA   W   ŁEB ! .            Obecnie  równieź  zostaną  skazani   winni  GRABIERZY  POLSKI  I  ZDRAJCY  NARODU  POLSKIE GO ! .    TAKI   WYROK   NA   ZDRAJCOW   WYDAJE  KONSTYTUCJA  RP ! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatni pogrzeb ostatniego bandyty.Z kim walczył ten bohater do 1963 r? Chyba z bezbronnymi ludzmi którym zabierał pieniądze oraz różne fanty Ci co pamiętają tamte czasy to plują na takich bohaterów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatni pogrzeb ostatniego bandyty.Z kim walczył ten bohater do 1963 r? Chyba z bezbronnymi ludzmi którym zabierał pieniądze oraz różne fanty Ci co pamiętają tamte czasy to plują na takich bohaterów
O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!!  Przydał by się dzisiaj nam taki człowiek-bohater bo nie ma dzisiaj kozaka krtóry by walczył i zwalczał te czerwone,komunistyczno-konfidenckie watahy,który by dożynał i walczył z tym całym czerwonym bydłem z agenturą soviecką,aby POLSKA była POLSKĄ !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Razem z Wiktorem – Stanisławem Kuchciewiczem, Lalek zabił również innego konfidenta – chłopa Franciszka Drygałę, który wydał wcześniej UB dwóch partyzantów. Donosy Drygały groziły dekonspiracją całego kierownictwa lubelskiego podziemia antykomunistycznego...
  To oficjalna mocno ukoloryzowana wersja.Mieszkam w sąsiedniej wsi i dobrze wiem jaki był Lalek . Chwalą że Lalek miał 200 kryjówek u ludności-tak to prawda , bo miał mocne,,argumenty '' za pazuchą i ludzie się bali że zabije albo spali za odmowę.   U nas w domu też przebywał .Moja mama opowiadała że zostali z wujkiem obudzeni w nocy i musieli pełnić przymusową wartę na mrozie a tymczasem Laluś spał sobie błogo w cieplutkich pierzynach.Ot,taki bohater...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuszna uwaga, chroń nas Panie Boże od takich "bohaterów".... Franczak ma na sumieniu 16 osób ale ani jednego Niemca. Co robił w wojnę nasz,,dzielny partyzant,, ? Ja jestem obecnie samozwańczym jednym z ostatnich niezłomnych  przeciwników władzy kapitalistycznej... i co mam ich mordować...? a przepraszam wykonywać wyroki strzałem w plecki...!? Możecie mnie wyzywać mam to gdzieś... wy "jedynie sprawiedliwi patrioci" lubicie wulgaryzmy zwłaszcza w niedziele po kościele...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zygmunt, skurywsynu....masz imię po Berlingu konfidencka ku*** szmato?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do wszystkich skundlonych sowieckich służalców i czerwonych renegatów: nawet żebyście wylewali hektolitry jadu i pomyj nic to nie zmieni. Lalek był bohaterem i Jego zza grobu zwycięstwo. Natomiast wy zawsze byliście i będziecie zdrajcami, którzy myślą, że opluwaniem bohatera poprawią swoje własne samopoczucie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatni pogrzeb ostatniego bandyty.Z kim walczył ten bohater do 1963 r? Chyba z bezbronnymi ludzmi którym zabierał pieniądze oraz różne fanty Ci co pamiętają tamte czasy to plują na takich bohaterów
O czym ty piszesz ??? komunistyczna ,czerwona świnio !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O czym ty piszesz ??? komunistyczna ,czerwona świnio !!!!!
A o czym ty piszesz? Gościu napisał to co ludzie przeżyli. Świnie też zabierał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...