Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Oszustwo na pokazie pościeli i naczyń. Kazali naszej czytelniczce zapłacić 7 tys. zł

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 marca 2017 r. o 19:05 Powrót do artykułu
Jak sie nie czyta co podpisyje to trza płacić a nie kąbinować potem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chodżcie Państwo na wszelkiego rodzaju pokazy. Firma Hausfeuer dzaiła obecnie w Bielsku Białej i na całym Śląsku. W Bielsku Białej mają być jeszcze w lipcu. Uważajcie, nie idżcie. To złodzieje,naciągacze bez serca. Ja mam obecnie przez nich wielki problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do serdeczna mam pytanie jaki problem z firmą hausreur może coś razem pomyślimy 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cZY MOŻESZ MI POWIEDZIEĆ NA JAKI ADRES WYSŁAŁEŚ TOWAR - DO POZNANIA CZY BIAŁEGOSTOKU? CZY ODEBRALI, BO MNIE STRASZĄ, ŻE NIE ODBIORĄ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Debile już zmienili nazwę  na śląsku Armanti wszystko zarejestrowane na Poznań a adres wysyłkowy to Białystok   UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! podajcie dalej i aby było ciekawiej infolinia z poczatkiem 32 kierunkowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takim firmom nie można w praktyce nic zrobić. Firma telemarketingowa zatrudnia średnio 100-150 telefoniarzy, dziennie obdzwaniają kilka tysięcy ludzi, oni nawet nie mają pojęcia do kogo telefonują. Dlatego już odpada zarzut o stalking, codziennie telefonują do kogoś innego. A nawet jak wydzwaniają średnio 5 razy dziennie do jakiegoś delikwenta to i tak nic im nie zrobią, bo każdy z tych telefonów mógł wykonać inny telefoniarz. Im akurat włos z głowy nie spadnie, chyba że faktycznie kogoś tak zbluzga, że podpadnia pod paragraf. Ale to i tak trudno potem wychwycić, kto komu i kiedy. Inna sprawa, skąd mają numery telefonu. Z bardzo różnych źródeł, od przepisywania książek telefonicznych po udzielenie przez operatora. Tu też można z taką firmą procesować się bez końca, ponieważ firma będzie bronić się na różne sposoby, że a to była zgoda abonenta a to operatora itd. Nie można ich też oskarżyć o wyłudzanie danych prywatnych od rozmówcy, ponieważ jeśli rozmówca udziela telefonicznie swoich danych dobrowolnie, to znaczy, że udzielił zgody na ich wykorzystanie np do korespondencji. Osobną kwestią są pokazy, może tam dałoby się do czegoś przyczepić, ale ostatecznie, jeśli człowiek zgadza się w nich uczestniczyć i daje się naciągnąć, cóż, jego strata. Trzeba myśleć co się robi. Chcielismy kapitalizm to go mamy. Telemarketing przywędrował do Polski z USA, dziś marketingowcy są tak wyćwiczeni, że wpuszczą w maliny nawet Lucyfera. I będą bezkarni, bo takie mamy prawo. To już prędzej rozmówcę mogą oskarżyć, ponieważ dysponują najczęściej jego danymi plus nagraniem rozmowy. Trzeba uważać co się mówi, bo można nieźle wdepnąć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówi się "Dziękuję serdecznie, żegnam". Tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostrzegam wszystkich na Ślasku - obecnie zaproszenia na prezentację produktów firmy Hausfeuer rozsyła ROCKPATH POLAND sp.zo.o. z adresami nadawcy w Poznaniu (ul. K. Libelta nr 1A lok.2) oraz zwrotnym w Kielcach (ul. Czarnowska 14). Produkty z zaproszenia reklamowane jako "prezenty dla każdego uczestnika" wygladaja na tandetna elektronikę, która zapewne zepsuje się po kilku miesiacach. Oszustwo jest karalne. Pogonić takich do sadu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzwonią z numeru 22 390 6914
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak to była twoja matka to terz byś tak mówił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Was internetowe Czóbki!!! Jak nie chcesz to nie idż na spotkanie i masz z głowy. Ktoś napisła że wartość towaru na pokazach/prezentacjach to 10% ceny podanej jako promocja...., a jak myśli ten nieuk i niedorobiony człek, że jak kupuje cokolwiek innego jest inaczej? Zasada każdego sprzedawcy i handlowca jest jedna: sprzedać za najwyższą możliwą cenę. Ręce opadają jak się czyta te wasze wypociny, banda durniów. Chciwość i pazerność goni was na te spotkania, idziecie bo obiecują jakiś badziewny upominek. Jak widze te wypowiedzi to zastanawiam sie jak to możliwe że podpisujecie umowy na pare tysięcy i co póżniej jakieś żale??????? WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY!!!! Konkluzja jest jedna: jesteście nieukami bez wolnej woli, a prym wiodą te bezmózgi co tu wypisują o oszustwach policji i prokuraturach. Kto podpisuje te umowy? Po prostu banda nieudaczników. Nie chodźić na spotkania i po temacie. Jest wiele osób które lubia sobie kupić coś drogiego i tyle. I pamiętajcie katoliccy polaczkowie że telemarketer jest tylko pracownikiem który wykonuje polecenia przełożonych tak samo jak wy i inne osoby. Zamiast marudzić czas uwierzyć w siebie i mięć JAJA a nie wode zamiast móżgu. Pozdrawiam i życze sukcesów. Chociaż wam będzie ciężko bo z was niezłe Barany:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Normalny: nie Hejter...... napisał:
Witam Was internetowe Czóbki!!! Jak nie chcesz to nie idż na spotkanie i masz z głowy. Ktoś napisła że wartość towaru na pokazach/prezentacjach to 10% ceny podanej jako promocja...., a jak myśli ten nieuk i niedorobiony człek, że jak kupuje cokolwiek innego jest inaczej? Zasada każdego sprzedawcy i handlowca jest jedna: sprzedać za najwyższą możliwą cenę. Ręce opadają jak się czyta te wasze wypociny, banda durniów. Chciwość i pazerność goni was na te spotkania, idziecie bo obiecują jakiś badziewny upominek. Jak widze te wypowiedzi to zastanawiam sie jak to możliwe że podpisujecie umowy na pare tysięcy i co póżniej jakieś żale??????? WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY!!!! Konkluzja jest jedna: jesteście nieukami bez wolnej woli, a prym wiodą te bezmózgi co tu wypisują o oszustwach policji i prokuraturach. Kto podpisuje te umowy? Po prostu banda nieudaczników. Nie chodźić na spotkania i po temacie. Jest wiele osób które lubia sobie kupić coś drogiego i tyle. I pamiętajcie katoliccy polaczkowie że telemarketer jest tylko pracownikiem który wykonuje polecenia przełożonych tak samo jak wy i inne osoby. Zamiast marudzić czas uwierzyć w siebie i mięć JAJA a nie wode zamiast móżgu. Pozdrawiam i życze sukcesów. Chociaż wam będzie ciężko bo z was niezłe Barany:)
Cześciowo sie z tym zgadzam, ale na te pokazy sa głównie zapraszane osoby starsze 65+ które maja emeryturę, oferuja im gratisy :) i za jedną maja tylko zapłacić np. 7 tysięcy (wliczając w to cene gratisów) stosujac przy tym techniki psychologiczne które ich do tego nakłaniają. 1. Stąd moja rada, jeżeli mama,tata ,dziadek, babcia kupi coś takiego tatychmiast namawiać do zwrotu(często sa otumanieni przez sprzedawców że zrobili złoty interes i że coś dostali  darmo) 2.Przeczytać dokładnie umowę (druga strona kartki) o warunkach zwrotu. 3. Tylko i wyłacznie odstapic od umowy pisemnie (wysłać poczta list polecony za potwierdzeniem odbioru z zachowanie kopi pisma i tych potwierdzeń odbioru) 4. Często jest że na umowie jest adres firma xxx siedziba xxx adres do korespondencji xxx należy wysłac rezygncję od umowy na oba adresy (list polecony za potwierdzeniem odbioru) dopisać na odstapieniu ze zwracamy towar na adres do korespądencji. 5.po około 2 dniach wysłać towar(najlepiej kurierem, sa takie punkty nadawania paczek) jeżeli towaru jest sporo nadac kilka paczek na jeden list przewozowy, da się chyba ze punkt nadania paczek mówi ze sie nie da,że każda osobno należy zmienic punkt. Zwrot wszystkiego nawet gratisow, opisac na liście przwozowym że zwrot towaru w zwiazku z odstapieniem od umowy(dodatkowo opis ze w paczka są np.garczki, noże, itp.) Porobić zdjęcia podczas pakowania i w punkcie nadawania paczek ze nie sa uszkodzone, oryginalnie zapakowane. 6. Nie odbierac telefonu( czesto w takich firmach jest że nie da się odstąpić od unowy, albo zgłosić telefonicznie ze odstepujemy od umowy i kierownik przyjedzie po towar, bzdura!!!! nie maja maila, faxu, zadzwonisz na infolinie to slychać infolinia słucham, zero danych od osoby do której dzwonisz, że rozmow jest nagrywana, szkoda czasu i nerwów i tak się nic nie dowiecie) rozłączać sie odrazu po ich telefonie. 7. Przy czytaniu umowy (druga strona kartki ) zwrócić uwagę na to co sie podpisywało w ramach poręczenia (czesto weksel) po tych wszystkich pismach odstapienia, wysłania towaru, wysłać pismo że żadasz zwrócenia weksla w terminie 7 dni od dostarczenia pisma(nekać ich o zwrot weksla)ważne nie odpuszczać w sprawie weksla!!!(brak reakcji proponował bym poradę prawną jak odzyskać weksel) 8.Jak ktos ma problem z napisaniem pisma o rezygnacje od umowy (często jedyne co daja to sama umowa bez innych danych zwrotach itp.) żecznik praw konsumenta napisze takie pismo. 9. nie jestem prawnikiem, pisze na podstawie moich doświadczen z podobnymi firmami (naciaganie mojej mamy starszej osoby) należy się udać najpierw żecznik praw konsumenta lub ewentualnie po poradę prawną, jak komus przyjda raty z banku to należy się udac do tego banku osobiście z wszystkimi papierami o wysłaniu rezygnacji(pokazać oryginał odstapienia, z potwierdzeniem odbioru(żółte karteczki z poczty) oryginał wysłania towaru inaczej wszystkie papierki co zebraliście. Przepis prawny: Art. 2.  1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy.  3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Armenti to są krętacze nr 1 w Polsce, omijać pajacy szerokim łukiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomagam rozwiązać umowę bartas223@interia.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze myślałam,że ja nie dam się tak podle oszukać. Niestety poszłam na prezentację i dałam się wmanipulować. Może dlatego, że mam chorego męża i myślałam, że materac masujący przyniesie mu ulgę.  Przy okazji "wylosowałm" garnki i odkurzacz, co było miłym dodatkiem.Tak myślałam. Teraz wiem, że mata wibracyjna jest warta nie więcej niż kilkaset zł., garnki i odkurzacz podobnie. A mój koszt to 7700 zł.! Oszuści, naciągacze z firmy Armenti nie mają skrupułów. Żerują na takich jak ja, ludziach uczciwych, którzy innych oceniają według siebie. Po prostu - nie widzimy w ludziach zła, wierzymy, że takie zło nie istnieje.A zło ma się dobrze. Na szczęście w internecie można znaleźć wiele wpisów na temat tej firmy, która wielokrotnie zmieniała nazwę. Informacje te pomogły mi wyplątać się z umowy. Pomogło też biuro Rzecznika Praw Konsumenta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie powinno się pisać w ten sposób, po co tak obrażać ludzi. Mylić się, to ludzka rzecz. Czy autorowi nigdy nie zdarzyło się zaufać komuś  kto nie jest tego wart? Starszy, schorowany człowiek jest skłonny wiele zapłacić za to, aby odzyskać, czy wzmocnić swoje zdrowie. Stąd taki pomysł wciskania tym ludziom mat masujących, prozdrowotnej pościeli, czy garnków. To dla oszustów dobry odbiorca. Nie ma potrzeby tak się irytować, poza tym, jeżeli chcemy czegoś dowiedzieć się z internetu, to my również umieszczajmy tam sensowne wpisy, bo inaczej będzie tam tylko sam bełkot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nie dac się oszukać? Nie korzystać z zaproszeń "prezentacje". Takie proste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodziło mi o ten dziwny wpis o "dymaniu leszczy"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na takie pokazy są zapraszane głównie osoby starsze,( 65+), które maja emeryturę. Oferuje się im gratisy i niby tylko za jedną rzecz mają zapłacić. W czasie pokazów i rozmów naciągacze stosują tryki psychologiczne, które naiwnych słuchaczy do ich ofert przekonują. Dopiero po powrocie do domu i przeczytaniu umowy, okazuje się, że koszt naiwności to nie tylko 7700 zł. Z kosztami rat kredytu bankowego daje łącznie sumę prawie 11 tys złotych !!! (słownie: jedenaście tysięcy złotych). [ol] Moja rada: 1. Jeżeli mama,tata ,dziadek, babcia kupi coś takiego, to natychmiast namawiać do zwrotu (często są otumanieni przez sprzedawców że zrobili złoty interes i że coś dostali darmo) 2. Nie panikować. Uważnie i dokładnie przeczytać umowę (druga strona kartki) o warunkach odstąpienia od umowy, zwrotach itd.3. Tylko i wyłącznie pisemnie odstąpić od umowy (wysłać pocztą list polecony za potwierdzeniem odbioru z zachowaniem kopi pisma i tych potwierdzeń odbioru) 4. Często jest tak, że na umowie jest kilka adresów: firma xxx, siedziba xxx, adres do korespondencji xxx. Należy wysłać rezygnację z umowy na oba adresy (list polecony za potwierdzeniem odbioru) Dopisać na odstąpieniu,”Proszę o zwrot wpłaconej przy podpisywaniu umowy kwoty xxx zł (słownie xxx złotych) przekazem pocztowym na adres zamieszkania” oraz, że „zwracam towar wysyłając go na adres do korespondencji”. 5. Po około 7 dniach (chociaż ustawowo jest na to 14 dni od wysłania odstąpienie od umowy) wysłać towar (najlepiej kurierem, są takie punkty nadawania paczek) jeżeli towaru jest sporo nadać kilka paczek na jeden list przewozowy. Da się. Jeśli punkt nadania paczek mówi, że się nie da, że każdą trzeba wysłać osobno, należy wtedy zmienić punkt. Zwrócić wszystko, nawet gratisy i opisać na liście przewozowym, że zwrot towaru w związku z odstąpieniem od umowy (dodatkowo opis, ze w paczka są np. maty, odkurzacze, garnki, noże, itp.) Porobić zdjęcia podczas pakowania i w punkcie nadawania paczek, że nie są uszkodzone, oryginalnie zapakowane. Jeśli jest to możliwe, najlepiej jest odwieźć towar osobiście. 6. Nie odbierać telefonu ( często w takich firmach mówią, że nie da się odstąpić od umowy, albo żeby zgłosić telefonicznie, że odstępujemy od umowy i kierownik przyjedzie po towar). BZDURA !!!! Takie naciągające starszych ludzi firmy nie mają maila, faksu, itp. Gdy zadzwonisz na infolinie to słyszysz, „infolinia słucham” i zero danych od osoby, z którą rozmawiasz, np. że rozmowa jest nagrywana itp. Szkoda czasu i nerwów i tak się nic nie dowiecie. Nie dzwońcie do nich i nie dyskutujcie z nimi, gdy zadzwonią (a zadzwonią na 100%).Najlepiej rozłączać się od razu po ich telefonie.7. Czytając dokładnie umowę (druga strona kartki ) zwrócić uwagę na to, co się podpisało w ramach poręczenia (często jest weksel). Po tych wszystkich pismach odstąpienia, wysłania towaru, wysłać pismo, że żądasz zwrotu weksla w terminie 7 dni od dostarczenia pisma (nękać ich o zwrot weksla) WAŻNE – NIE ODPUSZCZAĆ W SPRAWIE WEKSLA !!! (brak ich reakcji- proponuję wizytę w kancelarii i poradę prawną jak odzyskać weksel) 8. Jeśli ktoś ma problem z napisaniem oświadczenia o odstąpieniu od umowy (często jedyne co dają, to sama umowa bez innych danych o rezygnacji, zwrotach itp.) Rzecznik Konsumenta pomoże napisać takie pismo. 9. Nie jestem prawnikiem, pisze na podstawie moich doświadczeń z podobnymi firmami (naciąganie starszej osoby) należy się udać najpierw do Rzecznika Konsumenta lub ewentualnie po poradę prawną.10. Jak komuś przyjdą raty z banku, należy udać się do tego banku osobiście ze wszystkimi papierami o wysłaniu rezygnacji, pokazać oryginał odstąpienia i żądania zwrotu weksla, z potwierdzeniem odbioru (żółte karteczki z poczty) i oryginał wysłania (zwrotu) towaru. Czyli wszystkie papierki, które zebraliście.Przepis prawny: Art. 27 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. [/ol]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify] W związku z licznymi pytaniami o WEKSEL IN BLANCO, przytaczam adres instytucji, która zajmuje się tymi sprawami: [/justify] [justify] Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku [/justify] [justify] ul. Żelazna 9 [/justify] [justify] 15-297 Białystok [/justify] [justify] Tel./faks: 85 742 80 52, 85 742 80 59 Wewnętrzny (1) [/justify] [justify] Sprawami związanymi z tą i podobnymi firmami zajmują się 2 osoby, które bardzo chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i podpowiadają ,co robić krok po kroku. [/justify] [justify] U mnie kolejność była taka: [/justify] [ol] 1. WSPANIAŁY zakup dokonany przez moją mamę.2. Wysłanie za potwierdzeniem odstąpienia od umowy (wzory w Internecie). 3. Wysłanie firmą kurierską na adres w Białymstoku "WSPANIAŁYCH ZAKUPÓW". 4. Wydrukowanie ze strony Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku wniosku o pozasądowe rozwiązanie sporu konsumenckiego.5. Wypełnienie i wysłanie wniosku ( w razie wątpliwości proszę dzwonić na numery podane powyżej ,ludzie tam pracujący chętnie odpowiadają na wszelkie wątpliwości).Ja zaznaczyłam we wniosku jako żądanie zwrot zaliczki 100 zł oraz weksla in blanco ! 6. Odpowiedź ze strony WIH w Białymstoku o skutecznym odstąpieniu od umowy, wygaśnięciu umowy o kredyt oraz oświadczenie o tym, że weksel nie został wystawiony. 7. Zwrot zaliczki-KONIEC Pamiętajcie!! Przestrzegajcie kogo się da przed podobnymi firmami. Nie dajcie się zastraszyć!!! [/ol]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...