Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
kary pieiężne -wysokie!!, po po 5,10 tys zl, . zabranie prawa jazdy nic kompletnie nie daje, bo każdy i tak jęździ dalej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
będą jeździć bez prawa. przecież nie będą chodzić pieszo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Utrata prawka czyli papierka to kara? Powinna być utrata wolności i narzędzia zbrodni. No ale prawnicy jak zwykle wiedzą lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie kary szanowni posłowie .wymyślą .na lekarzy którzy pija w godzinach pracy. Chyba nic.O dawna wiadomo że kary prawo obowiazuje tylko maluczkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w wielu środowiskach, ten który wypił, jechał i udało mu się uniknąć kontroli uchodzi jeszcze za bohatera, zresztą za kierownicą jest także dużo trzeżwych idiotów, którzy jadąc swoim sprowadzonym, wyklepanym gratem myślą, że on wytrzyma dużo więcej niż polonez, z którego się niedawno przesiedli, kultury na jezdni nie nauczą przepisy drogowe ani sankcje karne za ich przekraczanie, czasami człowiek traci nadzieję, ze u nas kiedyś będzie normalnie tak jak jest gdzie indziej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"sa jednak wyjatki"-pewnie dotyczy to politykow i ludzi z wymiaru sprawiedliwosci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~jurek~ napisał:
w wielu środowiskach, ten który wypił, jechał i udało mu się uniknąć kontroli uchodzi jeszcze za bohatera, zresztą za kierownicą jest także dużo trzeżwych idiotów, którzy jadąc swoim sprowadzonym, wyklepanym gratem myślą, że on wytrzyma dużo więcej niż polonez, z którego się niedawno przesiedli, kultury na jezdni nie nauczą przepisy drogowe ani sankcje karne za ich przekraczanie, czasami człowiek traci nadzieję, ze u nas kiedyś będzie normalnie tak jak jest gdzie indziej
Też racja. Naród, który zmotoryzował się dopiero 2-3 dekady temu, ciemny jest i tyle. Ja jednak jestem dobrej myśli, widzę coraz więcej grzecznych i uprzejmych zachowań na drogach. Coraz mniej chamstwa i "tumiwisizmu". Ale to nie przepisy pomagają, lecz po prostu zwykłe uświadomienie sobie, że i tak wszyscy jedziemy na tym samym wózku, że dwa miejsca dalej na kolejnych światłach nie zbawią, że lepiej poczekać, niż narażać siebie i innych. A dożywotnie zabieranie praw jazdy? Kolejny martwy przepis. Nawet, gdy ktoś tego aż po Strasburg nie zaskarży (i moim zdaniem ma szanse wygrać), to co nam przyjdzie po kolejnym, nagminnie łamanym przepisie? Ja w alkomat dmuchałem pierwszy raz (prawo jazdy mam od kilkunastu lat, od kilkunastu lat też jeżdżę) dopiero tydzień temu, po wypadku w którym byłem poszkodowany. Jeżeli jedziesz przepisowo, to szanse na wyrywkową kontrolę masz jedynie w ramach jednej z cyklicznych akcji ("trzeźwy poranek", "znicz", "wakacje"). Za jazdę bez uprawnień jest w tej chwili 500 złotych mandatu. Jeszcze nie słyszałem, by kogokolwiek posadzono za samo złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, bez związku z innym wykroczeniem. Po co więc zaostrzać przepisy, skoro i tak się nie egzekwuje już istniejących?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy, paragrafy,nowelizacje.......papier wszystko przyjmie, ciekawe jak będzie naprawdę...???? Myśle, że nic sie nie zmieni.....Józiki jak jeżdżą po pijanemu na rowerach tak będą jeździć......najwyżej im powietrze spuszczą lub......podwiozą do domyu z rowerem !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast dowalić kary kilka tysięcy złotych to widzę że sąd będzie podarowywał darmowy pobyt w ośrodku wczasowym z: - darmowym noclegiem - darmowym wyżywieniem - darmowym lekarzem - darmową łazienką - darmową siłownią - darmową telewizją - darmowym światłem - darmowym dachem nad głową i darmowym odizolowaniem od polityki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więc potrzebny jest "złoty środek". Pomóc powinno medialne apelowanie do świadomości i sumień nas wszystkich, by ograniczyć to przyzwolenie i "tumiwisizm". Piętnowanie i upublicznianie wizerunków nietrzeźwych kierujących czymkolwiek. Zamiast kary więzienia, prace pro-społeczne, również w ośrodkach rehabilitujących poszkodowanych w wypadkach drogowych. Konieczna jest zmiana sposobu myślenia i działania prewencyjne. Tylko kto te działania jest w stanie przeprowadzić, skoro większość ze świecznika przyzwala? Pojedyncze działania np. Automobilklubu to za mało. Więc dalej będzie to samo dno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Istnieje coś takiego jak przepadek rzeczy służącej do popełnienia przestępstawa może czs najwyższy zabierać i licytować samochody itp. Jak mu zbiorą samochód to nikt nie zaryzykuje aby mu pożycyć własny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
masło maślane od 1997 roku sąd za jazdę po kielichu w przypadku wyniku większego niż 0,5 promila może wymierzyć karę zakazu prowadzenia pojazdów od 1 do 10 lat z dożywotnim zakazem włącznie i nikogo nie trzeba zabić ani zrobić kaleką by dożywotnio stracić prawko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leee myślałem, że każdemu kto pił i jechał będą zabierać. Tak byłoby lepiej. Precz z pijakami!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DLA TYCH POWYZEJ 1 PROMILA NAJLEPIEJ ORZEKAC BARDZO WYSOKIE KARY GRZYWNY.TO BARDZIEJ DOTKLIWE NIZ WIEZIENIE.KARY NAWET DO 200 000 ZLOTYCH. A JAK NIE MA-PRZEPADEK MIENIA,LICYTACJA CZYLI PUSZCZENIE Z TORBAMI.TO BARDZIEJ DOTKLIWE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Opolu Lubelskim pijak szuka pomocy u radnych jak unikną wyroku . Oto cała sprawiedliwość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję Panom Policjantom,aby więcej kontrolowali młodzież nad jeziorami-brawura i szpan nie mają granic!!! Często to widzę-np.nad Jeziorem Grabniak-Rotcze. Do roboty Policjanci!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapomnieli napisac ze ta nowelizacja nie dotyczy osob z immunitetem i kleru bo ci sa nietykalni i nie tylko za jazde po pijanemu....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W celu unikniecia nieswiadomej jazdy pod wpływem alkoholu powinny być szeroko dostepne alkomaty.Samemu bedzie mozna sprawdzic stan trzezwosci. i ew. odczekac 2- 3 godziny czy wiecej.Odplatne badanie powinnio być mozliwe np w stacjach benzynowych. Za kilka zlotych bedzie mozna uniknąc klopotów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BMW Kisiela jako klasyk! Co, wszyscy mają tak postąpić jak On po? Wyznaczył drogę, czy właściwą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wuwomis napisał:
Więc potrzebny jest "złoty środek". Pomóc powinno medialne apelowanie do świadomości i sumień nas wszystkich, by ograniczyć to przyzwolenie i "tumiwisizm". Piętnowanie i upublicznianie wizerunków nietrzeźwych kierujących czymkolwiek. Zamiast kary więzienia, prace pro-społeczne, również w ośrodkach rehabilitujących poszkodowanych w wypadkach drogowych. Konieczna jest zmiana sposobu myślenia i działania prewencyjne. Tylko kto te działania jest w stanie przeprowadzić, skoro większość ze świecznika przyzwala? Pojedyncze działania np. Automobilklubu to za mało. Więc dalej będzie to samo dno.
zgadzam się z Tobą w stu procentach, ale zabranie prawka nie zaszkodzi i licytacja samochodu też. nie rusza mnie płacz żon/ mężów i dzieci, bo nie będa miały czym jeździć do szkoły lub pracy... jak ma się męża/żonę idiotę i pozwala się mu/jej prowadzić po pijaku to niech i oni odpowiadają. pasazerowie też powinni odpowiadać przed sądem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...