Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pijany kierowca wyprzedzał samochody, dwie osoby ranne

Utworzony przez lolo, 15 czerwca 2013 r. o 12:33 Powrót do artykułu
Gdyby nie promile kierowcy Vectry wina leżałaby po stronie kierowcy Toledo ponieważ nie upewnił się przed skrętem czy nie jest wyprzedzany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby nie promile kierowcy Vectry wina leżałaby po stronie kierowcy Toledo ponieważ nie upewnił się przed skrętem czy nie jest wyprzedzany.
A od kiedy można wyprzedzać na skrzyżowaniu kolego? Jak samochód skręca w lewo i sygnalizuje to kierunkowskazem to nikt nie ma prawa go w tym czasie wyprzedzać. Naucz się przepisów zanim napiszesz coś mądrego na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1.4 to był po dwuch piwah max i to niejego wina tsza go zwolnic a karac buraka ktory nieumi jezdzic .ale milicja tyko tego biedaka ukara
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo, wybacz ale jesteś niewyedukowany. Najprawdopodobniej, jedyna kierownica jaką miałeś w ręce, to ta od roweru.   Poczytaj kodeks i się dowiesz, kiedy jest wina kierowcy który wykonuje manewsr skrętu. Z samego tekstu można wywnioskować że, opel vectra musiał udeżyć w seata w bezpośrednio w drzwi pasażera lub jego tył. Można by było powiedzieć o winie kierowcy seata, gdyby to on w chwili skrętu uderzył w bok samochodu wyprzedzającego, a jeżeli samochód skręcający otrzymał uderzenie w bok, tył to wina leży po stronie wyprzedzającego.    A co do samego wypadku, to powiem że osoba poszkodowana powinna założyć sprawę w sądzie i domagać się odszkodowania i to dużego, skoro jest w stanie ciężkim. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i rozliczenia się z owym kretynem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na 112.pl mowa jest o 3 osobach a nie dwoch., ehh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ewidentna wina kierującego seatem.. Przed wykonaniem manewru powinien się upewnić czy nie jest wyprzedzany. Kierunkowskaz do niczego nie upoważnia. Mam nadzieje, że dostanie najwyższy mandat, bo tacy są najgorsi..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu art. 22  4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeŜdŜającemu na tenv pas z prawej strony.   Nie wiem jakie ty prawo o ruchu drogowym znasz ale się nie wypowiadaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opel vectra musiał udeżyć w seata
 Kolego, najpierw Ty poczytaj zasady ortografii, a po drugie to dlaczego bronisz pijanego narwańca, który zapewne z nogą w podłodze wyprzedzał kolumnę samochodów? Czy człowiek chcący skręcić na posesję, za którym ciągnie się kolumna zwalniająca bądź stojących aut ma obawiać się,że jakiś deb*** wyskoczy zza nich wszystkich z prędkością naddźwiękową?  Poza tym, podczas wyprzedzania trzeba zachować szczególną ostrożność. Każdy normalny człowiek wie, że jeżeli tworzy się sznur aut, to być może której z nich zwolniło, żeby właśnie skręcić. Na drodze trzeba myśleć i przewidywać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy można wyprzedzać na skrzyżowaniu kolego? Jak samochód skręca w lewo i sygnalizuje to kierunkowskazem to nikt nie ma prawa go w tym czasie wyprzedzać. Naucz się przepisów zanim napiszesz coś mądrego na forum.
A od kiedy wjazd na posesje to skrzyżowanie ? Z twojego rozumowania wynika ,że nigdzie nie można wyprzedzać na terenie zabudowanym bo co 10 m jest wjazd na posesje.Jeśli tam nie było lini ciągłej to wina Seata. Czy droga na Kraśnik jest zablokowana teraz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja. Art. 24. [Obowiązki związane z wyprzedzaniem] 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: 1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu; 2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania; 3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.   Gdybyś był na tyle inteligenty to byś wiedział, że wyprzedzał kolumnę pojazdów. Więc nie upewnił się czy może dokonać manewru wyprzedzania. Idiota, który przywołuje art. z prawa i gówno wie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DD czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ja przedstawiłem sytuację, z której jasno wynika że to wina pijanego imbecyla.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodatkowo ta ulica ma ograniczenie do 50 km to chyba logiczne ze oba auta nie były by tak zmasakrowane o ile kierowca z tyłu przestrzegałby tej prędkości. Gdyby ten "pijak" nie jechał autem to nie doszło by do żadnego wypadku. Należy mu sie kara przynajmniej 10 lat zeby przemyślał czy warto na dugi raz jeżdzic samochodem po zaledwie " dwóch piwkach". Człowieku pijesz nie jedź!!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu art. 22  4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeŜdŜającemu na tenv pas z prawej strony.   Nie wiem jakie ty prawo o ruchu drogowym znasz ale się nie wypowiadaj  
 
To ja, kretyn   Ty poczytaj co to jest kolumna pojazdów. Po drugie ja nikogo tu nie obrażam a każdy ma prawo się wypowiadać bo to jest forum jak nie zauważyłeś? NIe bronię też pijanych kierowców jednak nikogo z nas tam nie było i to jest tylko gdybanie kto był sprawcą. Jeżeli kierowca Vectry wyprzedzał kilka pojazdów to musiał też być na drugim pasie ruchu i to kierowca Seata pewnie mu wyjechał więć normalne że kierowca Vectry uderzył w Seata.. Wyprzedanie kilku pojazdów nie jest zabronione. Nie byłem tam i nie wiem jakie znaki drogowe są tam ustawione i kto popełnił wykroczenie. Pewne jest tylko że kierowca Vectry popełnił przestępstwo kierując pojazdem pod wpływej alkoholu. Pozdawiam   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie trzeba być, żeby śmiało ocenić czyja była wina :)   Zobacz zdjęcie na którym widać, gdzie się wbiła vectra w seata. Seat ma pogniecione przednie i tylne drzwi. Dowiedz się od policjantów, jak egzekwują takie zdarzenia. Miałem wypadek podobny, wyprzedzałem samochód gdy on nagle skręcił. Fart, nie fart, samochód skręcający uderzył mnie w bok i ja z tego tytułu nie poniosłem żadnej odpowiedzialności. Gdybym to ja uderzył pojazd skręcający w bok albo w tył, to by była moja wina. Tak to wygląda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To właśnie opisałeś przypadek który ja napisałem że kierowca który wyprzedzał nie jest winny wypadkowi tylko kierowca Seata bo to on skręcił nie upewniajc się że wyprzedza go inny samochód. Dlatego też winny wypadkowi jest kierowca Seata a sprawcą przestępstwa kierowca Vectry. Tu policjanci nie mają nic do wypowiadania się kto jest winny gdyż będzie sprawa sądowa za spowodowanie wypadku jak i za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to cud że nikt nie zginął... ta ulica jest chyba jakaś pechową; przejeżdżam codziennie bo jade z Kraśnika do pracy na Nadbystrzycką i widzę jak tamtędy jeżdżą. Kolega jechał w ub. r też chyba jakoś w czerwcu i zginęła tam kobieta pod kołami rozpędzonego samochodu.   INNA SPRAWA KTO NORMALNY WSIADA ZA KÓŁKO PO PIJAKU...   szkoda tylko że nie można sprawcy pozbawić prawka na zawsze; ale o jednego pijanego "kierowcę" mniej   zawsze pozostaje to pytanie dlaczego maja cierpieć niewinni ? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wina wg mnie leży po stronie pijanego kierowcy kierującego oplem, bowiem Art. 24 Prawo o ruchu drogowym Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: 1. ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudniania komukolwiek ruchu; 2. kierujący za nim nie rozpoczął wyprzedzania; 3. KIERUJĄCY PRZED NIM NA TYM SAMYM PASIE RUCHU NIE ZASYGNALIZOWAŁ ZAMIARU WYPRZEDZANIA INNEGO POJAZDU, ZMIANY KIERUNKU JAZDY LUB ZMIANY PASA RUCHU Wina pijanego kierowcy jest niewątpliwa. Więc nie wiem po co ten spór na forum. LUDZIE KOGO WY BRONICIE ?! PIJANEGO KIEROWCĘ...   moze myślał ze mu sie uda, może jechał niedaleko... nieważne  być moze wiele razy uniknął już kary za jazdę po pijaku. Pragnę zaapelować do wszystkich siadających za kółko po pijaku Ludzie opamiętajcie się ! Zastanawia mnie tylko fakt... jak  był pijany to ktoś musiał mu nalać ktoś kto o zaiste wiedział o tym ze prowadzi; skandal brak słów.... wg mnie ten pijany kierowca (i nie tylko-pozostali też pijani) powinien ponieść najsurowszą odpowiedzialność - nadzwyczajne obostrzenie kary, a także najwyższą grzywnę z mozliwych, jak również poszkodowani powinni zarządać wysokiego odszkodowania, na tyle aby ten pijany kierowca zrozumiał (ah... to marzenie ścietej głowy bowiem taki nigdy nie zrozumie; nigdy nie dotrze ze to zło; bo przecież wypił tylko ** piw). Apeluję do wszytskich sędziów, którzy być mzoę to czytają; ukarzcie wszytskich jadacych po pijaku najsurowszą karą, bowiem społeczeństwo musi widzieć że to jest zło. kara ma odstraszać a nie zachęcać do chlania i jechania następnie. Kto jeszcze musi zginac aby zmienić prawo w tym zakresie na bardziej surowsze ?!    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ania~ Chyba nie dokładnie przeczytałaś forum bo ja nie doczytałem się żeby ktoś napisał że popiera jazdę po pijaku. Forum dotyczy kto jest ewentuanym sprawcą wypadku gdzie nie zawsze jest pijany kierowca. Podnosisz że kierowca seata sygnalizował skręt w lewo, a skąd to wiesz, kiedy włączył kierunkowskaz tego nie wiemy. Idąc twoim tokim myślenia to sprawcą wypadku byłby nawet kierujący pod wpływem alkoholu jadą drogą z pierwszeństwem a z podporządkowanej wyjechałby mu inny kierowca. W takim przypadku każdy odpowiada za swoją winę czyli pijak za jazdę po alkoholu a drugi kierowca za spowodowanie wypadku i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Przynajmniej tak mi sie wydaje że tak powinno być. A pijanych kierowców karać surowo i z tym się zgadzam. Pozdrawiam...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy można wyprzedzać na skrzyżowaniu kolego? Jak samochód skręca w lewo i sygnalizuje to kierunkowskazem to nikt nie ma prawa go w tym czasie wyprzedzać. Naucz się przepisów zanim napiszesz coś mądrego na forum.
     
lolo, wybacz ale jesteś niewyedukowany. Najprawdopodobniej, jedyna kierownica jaką miałeś w ręce, to ta od roweru.   Poczytaj kodeks i się dowiesz, kiedy jest wina kierowcy który wykonuje manewsr skrętu. Z samego tekstu można wywnioskować że, opel vectra musiał udeżyć w seata w bezpośrednio w drzwi pasażera lub jego tył. Można by było powiedzieć o winie kierowcy seata, gdyby to on w chwili skrętu uderzył w bok samochodu wyprzedzającego, a jeżeli samochód skręcający otrzymał uderzenie w bok, tył to wina leży po stronie wyprzedzającego.    A co do samego wypadku, to powiem że osoba poszkodowana powinna założyć sprawę w sądzie i domagać się odszkodowania i to dużego, skoro jest w stanie ciężkim. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i rozliczenia się z owym kretynem.
      Z takim poziomem wiedzy będziecie następni  :lol:  Pomódlcie się by nie wyprzedzała was lokomotywa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczestników wypadku lub ich rodzinę i znajomych prosze o pilny kontakt. Mój mejl: d.madejski@o2.pl. Z góry dziękuję!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...