Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PiS uruchomiło zegar długu Lublina

Utworzony przez Joasia, 3 lutego 2013 r. o 17:50 Powrót do artykułu
Za rządów Pruszkowskiego może i nie było takich długów,ale skąd miałyby być jesli w naszym miescie nic się nie działo. dopiero Żuk postawił na rozwój Lublina i w końcu zaczynamy mieć miasto na miarę innych europejskich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto inwestuje: Stadion, Tetr w budowie, nowy biurowiec dla urzędników i to chyba tyle... czy coś pominąłem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomek napisał:
więc wychodzi na to,że politycy z pis'u myslą,że wszystkie inwestycje, wydarzenia kulturalne jakie w końcu zaczeły dziać się w Lublinie sa za darmo i nic nie kosztują. gratuluję zajmowania się sprawami, o której najwyrazniej nie ma się pojęcia. kto teraz nie ma długów? ważne,ze pioeniadze sa dobrze inwestowane!
Czy te pieniądze są DOBRZE INWESTOWANE OKAŻE SIE DOPIERO ZA KILKANAŚCIE LAT. Pamiętam jak prawie czterdzieści lat temu ( o czym nie wiedzą współcześni internauci) zachwycano się budową kina Kosmos czy budową teatru przy Al. Racławickich i chwalono władze miasta za dobrze wydane pieniądze. I co zostało z tych inwestycji POd rządami obecnych władz? To samo będzie w przyszłości ze stadionem i innymi inwestycjami na wyrost. Będą przynosiły długi i trzeba ich będzie zburzyć. No ale zwolennicy zadłużania zapomną co wczesniej pisali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Joanna napisał:
Za rządów Pruszkowskiego może i nie było takich długów,ale skąd miałyby być jesli w naszym miescie nic się nie działo. dopiero Żuk postawił na rozwój Lublina i w końcu zaczynamy mieć miasto na miarę innych europejskich.
Chyba sobie jaja robisz !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuk został Prezydentem w grudniu 2010r gdy dług wynosił już (po kadencji Pruszkowskiego i Wasilewskiego) 680 mln Oznacza to ze za czasów Żuka wzięto ok 210 mln kredytów inwestycyjnych ale zainwestowano do końca 2012r aż ponad 760 mln zł głownie w drogi (zob Melgiewska) Dlaczego tak nie inwestowano gdy PIS był u władzy - Lublin wyglądalby dzisiaj jak Wrocław
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic za darmo nie ma. Żeby było dobrze trzeba się natrudzić, postarać i wydać kasę. pożyczone pieniadze zwrócą się dzięki rozwojowi Lublina. przyjezdzaja inwestorzy i turysci. i tak ma byc!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sludzy i sluzki prezia siedzą i piszą żeby ludzie nie zrozumieli w jak fatalnej sytuacji gospodarczej jest Lublin. ale ludzie swój rozum mają i wiedzą że z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Lublin bankrutuje. ale najważniejsze aby prezio był wszędzie jako ten najmądrzeszy, ten najlepszy, ten wielkość którego sięga gwiazd. ale ludzie go bardzo szybko ocenią w wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pis zaczyna upodabniać się do ruchu palikota. nie ważne jakie głupoty gadaja i czym bez sensu zaczynają się zajmować - najważneijsze żeby o nich było głosno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzoy napisał:
Miasto inwestuje: Stadion, Tetr w budowie, nowy biurowiec dla urzędników i to chyba tyle... czy coś pominąłem?
NIE KŁAM - miasto nie buduje biurowca dla urzędników a Teatr w budowie to inwestycja Marszałka Czy nie widzisz ile buduje sie dróg?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzoy napisał:
Miasto inwestuje: Stadion, Tetr w budowie, nowy biurowiec dla urzędników i to chyba tyle... czy coś pominąłem?
jeżeli nie wychodzisz z domu i widzisz tylko to co z własnego balkonu to tak tyle, wracaj więc spokojnie i zamknij okno, żeby Ci żaden samolot ciszy nie naruszył
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...."zajefajne inwestycje w Lublinie, wszędzie pewnie budują: fabryki, szpitale itp. az miło popatrzeć jak zwykłym ludziom co raz lepiej sie żyje w Lublinie" .... buaha ha ha !!! CZY SIE MYLĘ ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
Nic za darmo nie ma. Żeby było dobrze trzeba się natrudzić, postarać i wydać kasę. pożyczone pieniadze zwrócą się dzięki rozwojowi Lublina. przyjezdzaja inwestorzy i turysci. i tak ma byc!
Pierdu pierdu,tak zwrócą, się jak podwoi się ilość foto-radarów w mieście,o turystach to lepiej zapomnij.!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez żadnej złośliwości. 1. Co zrobił przez 8 lat swojej "prezydentury" pan Pruszkowski ? 2. Za co teraz pobiera tak wysokie wynagrodzenie pan Pruszkowski ? 3. Kim jest kandydat PiS-u na rezydenta miasta Lublin ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mdli mnie już jak słyszę kolejne idiotyczne posunięcia PISu. błeee
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe dlaczego PiS nie wspomniał ile wynosił dług miasta przed dwoma laty.Może niech sami wyjaśnią skąd dług za czasów Pruszona sie wziął,jakoś specjalnie inwestycji nie było a i tak udało mu się spompować kasę miasta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
sludzy i sluzki prezia siedzą i piszą żeby ludzie nie zrozumieli w jak fatalnej sytuacji gospodarczej jest Lublin. ale ludzie swój rozum mają i wiedzą że z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Lublin bankrutuje. ale najważniejsze aby prezio był wszędzie jako ten najmądrzeszy, ten najlepszy, ten wielkość którego sięga gwiazd. ale ludzie go bardzo szybko ocenią w wyborach
NIE KLAMCIE- Tulajew od dwoch lat mowi publicznie ze Lublin bankrutuje a opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej nadzorujacej finanse miasta sa bardzo pozytywne dla Lublina. Swoja droga jak ten PIS zle zyczy mieszkancom Lublina skoro publicznie informuje o bankructwie miasta - odwolujac sie do klamstwa dla celow politycznych Niech Pan Panie S Tulajew nie przekracza granicy poza ktora juz Pan tylko szkodzi Naszemu Lublinowi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
real napisał:
Za kilka lat będziecie przymierać głodem i narzekać, że nie macie na leki i boso będziecie chodzić po granitowych chdnikach.
Ostatnio jak patrzyłem na statystyki, to bezrobocie w Lublinie spadało (jedno z niewielu dużych miast w Polsce, gdzie bezrobocie spadło). Między innymi dzięki inwestycjom. Jestem programistą. Zostałem w Lublinie po studiach. Wtedy było tu 3 duże firmy, w których mogłem pracować (UHC, Safo, Anica, powiedzmy, że jeszcze Infinite). W ostatnich kilku latach powstało i zainwestowało tu kilka nowych dużych firm, w których mogę się zatrudnić, jakby mi się przestało podobać w mojej firmie (Simple, Sellers, Proama, Eleader, Asseco, Comarch, BriteNet). A stare lokalne firmy też się rozwijały i zwiększały zatrudnienie (Safo i Anica się połączyły w Asseco BS, UHC zmieniło się w Compucośtam). Większość z tych firm wciąż szuka nowych pracowników - programistów, administratorów, konsultantów. Po coś budują te biurowce przy Zana czy Racławickich. Poza tym do Lublina wszedł Genpact - ogromna korporacja, w której potrzebują dużo księgowych i ekonomistów, jest kilka firm przemysłowych (DZT Tymińscy - ostatnio mają eksportować Honkery do Azerbejdżanu, mają też kontrakt z polską armią, Chińczycy mają tu montownie jakichś terenówek, Ursus się przeniósł do Lublina, wszedł na giełdę i dobrze mu idzie, ma rozbudowywać fabrykę i inwestować w Serbii). Co do inwestowania w rzeczy ważne i mniej ważne - warto spojrzeć na wydatki na kulturę. Za poprzednich prezydentów miasto sponsorowało oświetlenie i dekoracje z okazji świąt. Teraz od 2 lat robią to firmy prywatne - miasto do tego nie dopłaca. Za to powstały 3 wydarzenia kulturalne - Karnawał Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński i Noc Kultury, które chyba lepiej promują Lublin w Polsce i za granicami - wystarczy spojrzeć na to, ilu turystów wtedy przyjeżdża. No i od niedawna leci serial o Lublinie w ogólnopolskiej telewizji. Słaby poziom - jak to telenowela, ale też jest to promocja. Ale i tak najważniejsze jest lotnisko i S17. To jedne z głównych magnesów dla inwestorów - dobry dojazd do Warszawy i za granicę. Bez tego Lublin nie może konkurować z miastami takimi jak Rzeszów, czy Katowice (bo z Wrocławiem już dawno przegraliśmy konkurencję). Teraz jest nasza szansa na rozwój. Jeśli w najbliższej dekadzie Lublin nie poprawi konkurencyjności, nie wykorzysta maksymalnie pieniędzy z UE na nadrobienie braków w infrastrukturze, nie zatrzyma więcej młodych ludzi, to w momencie problemów demograficznych, które są przed nami (czeka to całą Polskę) zostanie miastem w stylu Łodzi - wyludnionym i bez perspektyw. A panom z PIS, PO, PSL i RP, którzy chcą na samorządzie zbić kapitał polityczny już podziękujmy. Lepiej skupmy się na ludziach, którzy nie skaczą tak, jak im centrala każe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopaki z PiSu wyluzujcie majty wybory za dwa lata i jeszcze zdążycie się ubrudzić g***m jakie zbieracie i na forum rzucacie.Za dwa lata się okaże kogo społeczeństwo wybierze!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
seba65536 napisał:
Ostatnio jak patrzyłem na statystyki, to bezrobocie w Lublinie spadało (jedno z niewielu dużych miast w Polsce, gdzie bezrobocie spadło). Między innymi dzięki inwestycjom. Jestem programistą. Zostałem w Lublinie po studiach. Wtedy było tu 3 duże firmy, w których mogłem pracować (UHC, Safo, Anica, powiedzmy, że jeszcze Infinite). W ostatnich kilku latach powstało i zainwestowało tu kilka nowych dużych firm, w których mogę się zatrudnić, jakby mi się przestało podobać w mojej firmie (Simple, Sellers, Proama, Eleader, Asseco, Comarch, BriteNet). A stare lokalne firmy też się rozwijały i zwiększały zatrudnienie (Safo i Anica się połączyły w Asseco BS, UHC zmieniło się w Compucośtam). Większość z tych firm wciąż szuka nowych pracowników - programistów, administratorów, konsultantów. Po coś budują te biurowce przy Zana czy Racławickich. Poza tym do Lublina wszedł Genpact - ogromna korporacja, w której potrzebują dużo księgowych i ekonomistów, jest kilka firm przemysłowych (DZT Tymińscy - ostatnio mają eksportować Honkery do Azerbejdżanu, mają też kontrakt z polską armią, Chińczycy mają tu montownie jakichś terenówek, Ursus się przeniósł do Lublina, wszedł na giełdę i dobrze mu idzie, ma rozbudowywać fabrykę i inwestować w Serbii). Co do inwestowania w rzeczy ważne i mniej ważne - warto spojrzeć na wydatki na kulturę. Za poprzednich prezydentów miasto sponsorowało oświetlenie i dekoracje z okazji świąt. Teraz od 2 lat robią to firmy prywatne - miasto do tego nie dopłaca. Za to powstały 3 wydarzenia kulturalne - Karnawał Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński i Noc Kultury, które chyba lepiej promują Lublin w Polsce i za granicami - wystarczy spojrzeć na to, ilu turystów wtedy przyjeżdża. No i od niedawna leci serial o Lublinie w ogólnopolskiej telewizji. Słaby poziom - jak to telenowela, ale też jest to promocja. Ale i tak najważniejsze jest lotnisko i S17. To jedne z głównych magnesów dla inwestorów - dobry dojazd do Warszawy i za granicę. Bez tego Lublin nie może konkurować z miastami takimi jak Rzeszów, czy Katowice (bo z Wrocławiem już dawno przegraliśmy konkurencję). Teraz jest nasza szansa na rozwój. Jeśli w najbliższej dekadzie Lublin nie poprawi konkurencyjności, nie wykorzysta maksymalnie pieniędzy z UE na nadrobienie braków w infrastrukturze, nie zatrzyma więcej młodych ludzi, to w momencie problemów demograficznych, które są przed nami (czeka to całą Polskę) zostanie miastem w stylu Łodzi - wyludnionym i bez perspektyw. A panom z PIS, PO, PSL i RP, którzy chcą na samorządzie zbić kapitał polityczny już podziękujmy. Lepiej skupmy się na ludziach, którzy nie skaczą tak, jak im centrala każe.
Jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny, merytoryczny rozsądny głos w dyskusji. Bardzo za niego dziękuję. Okazuje się, że jednak i na forum można spotkac mądrych ludzi. Oby tylko pieniacze różnych kolorów i opcji zechcieli ich wysłuchac. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzoy napisał:
Miasto inwestuje: Stadion, Tetr w budowie, nowy biurowiec dla urzędników i to chyba tyle... czy coś pominąłem?
Miasto nie inwestuje ani w biurowiec dla urzędników ani w teatr w budowie, bo to inwestycje Marszałka. Tak, właściwie to wszystko Ci się pomyliło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...