Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wywalić wodotrysk, pokazać historię !!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A po co? Cerkiew postawiono jak symbol dominacji i zniewolenia przez rosyjskich zaborów. Zasypać i przebudować plac zgodnie projektem
0
Usunąć resztki Cerkwi! Ruin w Lublinie mamy pod dostatkiem! Zmodernizować natychmiast. Plac Litewski bez ruin!
0
na co komu gołe fundamenty? wolę fontannę
0
Zbudowanie cerkwi było dziełem zaborców, przejawem rusyfikacji i pogardy dla okupowanej Polski. Jeśli odsłonicie te fundamenty to jeszcze postawcie z powrotem pomnik sowieckiego sołdata i umieśćcie na poczcie hitlerowską wronę i flagi ze swastykami. Po POPiS-ie można spodziewać się wszystkiego.
0
Nie po to ta cerkwia była rozbierana, żeby ją teraz eksponować...
0
Jakie fundamenty? Natychmiast odbudować cerkiew. Putin się ucieszy !Może nawet obniży nam cenę na gaz.
0
Nie jestem za tym, żeby pokazywać resztki po przejawie rusyfikacji naszego miasta.
0
Plac litewski miał zostac zmodernizowany, a nie służyć do ukazywania ruin ruskiej cerkwi..
0
Za nasze (podatników) pieniądze? nie ma pilniejszych potrzeb?
0
Pokażmy w centrum miasta pamiątkę po zaborcy!
0
Juz na starówce eksponują ruiny i każdy widzi jak to wygląda komu to potrzebne
0
Jaka to atrakcja oglądać resztki ruin w centrum miasta na reprezentatywnym placu. Ja myślę żeby zakopać to i ewentualnie gdzieś postawić na placu wystawę zdjęć, że tu takie coś jest i kiedyś było nie ma co wracać do historii tym bardziej tak drażliwej dla wielu mieszkańców.
0
wieka atrakcja fundamenty w samym środku miasta
0
Zwrócić prawowitym właścicielom...
0
a na kiego grzyba mi pamiątka po cerkwi , jeśli zostawią to znaczy Lublinem nie rządzą Polacy!
0
"Zbudowanie cerkwi było dziełem zaborców, przejawem rusyfikacji i pogardy dla okupowanej Polski..."
Obecnie Watykan okupuje Polskę, indokrynuje nam dzieci, przejmuje ziemie, a kościoły stawia na znak pogardy dla wolności okupowanej Polski...! 
0
Obecnie Watykan okupuje Polskę, indokrynuje nam dzieci, przejmuje ziemie, a kościoły stawia na znak pogardy dla wolności okupowanej Polski...! 
Jakoś Pan Bóg próbuje powstrzymać rycerzy szatana i daje ziemi takiego śp. Prince-a , który swoją niebotyczną fortunę przekazał Świadkom Jehowy...Bo świat musi iść z postępem...
0
A co tu k*rwa eksponować?,jeden z symboli zaborów i utraty przez Rzeczpospolitą suwernności i państwowości przez ponad 120 lat.Do czego te wyksponowanie fundamentów cerkwi Lublinianom jest potrzebne?,do niczego.
0
Zdecydowana większość Polaków to katolicy więc budowa kościołów ma uzasadnienie. Jakoś w niedzielę to kościoły puste nie stoją. Natomiast w przedwojennym i później międzywojennym Lublinie prawosławnych praktycznie nie było więc budowa tej konkretnej cerkwi w najbardziej wyeksponowanym miejscu nie miała uzasadnienia sakralnego tylko symboliczne. To miał być pomnik i symbol dominacji. Tylko człowiek o duszy niewolnika upamiętnia i eksponuje symbole własnego upokorzenia. Wolny człowiek i wolny naród upamiętnia symbole zerwania kajdan.
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: