Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
bardzo pyszne pieczywo robili -takie prawdziwe nie do porównania z tym marketów modle sie o szybkie otwarcie zakładu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szczerze podziwiam posiadany zasób słownictwa przez p. Izdebską ( ten syf w tytule zwłaszcza ) Bursaki skończone ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkim klientom życzymy SMACZNEGO!!!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sory bardzo znam i osobiscie byłam w piekarniach gdzie jest zajebista sterylność . powiem wam lepiej mojemu koledze do Ciasta wpadła ćma której chleb poszedł na biedronki ale to co sie dzieje w krzczonowie to naprawde przesada ja rozumiem ze sie z sanepitu czepiają ale ludziee brudasy to mało powiedziane chcesz mieć piekarnie ? czystą to niestety świadczy tylko i wyłaćznie o włascicielach i o naszej gminie ,ze dopuszcza do takiego syfu i bruduuu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jadam pieczywo z tej piekarni od kilkunastu lat i wiem że takiego smaku pieczywa w okolicy nie znajdę. Na żywo wnętrza tak strasznie nie wyglądają. Wiadomo że zima a wewnątrz w piekarniach jest gorąco i różnice temperatur nie służą dobrze ścianom. Kilka dni i pewnie sanepid będzie mógł ponowić kontrolę. Szkod by było dobrego pieczywa, które na naturalnych składnikach potrafi kilka dni być dobre. W mieście o takie w podobnych cenach ciężko znaleźć. Szkoda by rónież było tylu miejsc pracy w dzisiejszych czasach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zdjęcia zretuszowane wiem bo byłem tam wczoraj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Syf w piekarni? Syf potocznie to syfilis, czyli choroba weneryczna. Kto jest chory na syfilis? Piekarze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to znaczy syf panie redaktorzyno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tytuł artykułu adekwatny do zastanej sytuacji w piekarni. Swój swojego broni-wiadomo, stąd komentarze o "zretuszowanych zdjęciach". Dokładnie widać na zdjeciach jaki jest stan piekarni. To skandal, żeby wyrabiać pieczywo w takich warunkach!!! Strój piekarza, puszki w szafce, lodówka stojaca 100 lat w tym samym miejscu i ogólny bród i grzyb prawie wszedzie dają do myślenia. Zostaje tylko podziękować za zainfekowany chleb...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe , czy po takiej ,,reklamie,, ta ,,piekarnia,, ma rację bytu w przyszłości ? Czy ktoś będzie w stanie zjeść jeszcze chleb z tego miejsca ?Wątpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie sanepid był do tej pory ?!?!, się pytam... ten syf nie zrobił się w ciągu nocy, tygodnia, miesiąca... jak znam życie - pewnie się popstrykali z właścicielką o grubość koperty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za dupę tych co robili poprzednie kontrole.Proponuję także kontrole w firmach kateringowych wygrywających przetargi,na gotowanie dla szkół i przedszkoli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIEKARNIĘ ZAMKNĄĆ A SANEPID POSTAWIĆ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI!!CZYŻBY DO TEJ PORY WSZYSTKO BYŁO OK!?? TEN ,,SYF" MUSIAŁ TAM BYĆ LATAMI!!MIAŁEM SWÓJ SKLEPIK TO WIEM JAK WYGLĄDAJĄ KONTROLE(PRZY ,,ODBIORZE" WSZYSTKO BYŁO OK-CHODZI O FIRANKI,ZASŁONĘ W DRZWIACH I CHODNIK W POK.SOCJALNYM,PO DŁUGIM CZASIE I KILKU KONTROLACH TA SAMA ,,EKIPA" CO ROBIŁA ODBIÓR UKARAŁA MNIE ZA OWE..ZASŁONKI I CHODNICZEK,BO JAK TO TŁUMACZYLI-TO JEST SIEDLISKO KURZU...(DAWNIEJ NIE BYŁO!?).......PRACĘ SANEPIDU POWINNI TEŻ WZIĄĆ POD KONTROLĘ (ZWŁASZCZA TERAZ KIEDT ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA I BĘDĄ..,,KONTROLOWANE" TAKIE ZAKŁADY JAK; MASARNIE,CIASTKARNIE,MLECZARNIE,ROZLEWNIE WÓD I HURTOWNIE-MAŁE SKLEPIKI PRZED ŚWIĘTAMI MAJĄ..SPOKÓJ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piekarz napisał:
pleśnie giną w temperaturze 85 st. C, zarodniki w nieco wyższej (przez min. ok. 10 min grzania) chleb piecze się min. 30 min. w temp. min. 180 st. C, to w czym problem?
A no w tym, że pozaładowaniu tego chleba do kontenerów - a tym bardziej w folię, pleśń jedzie z chlem do sklepu i trafia do domów konsumenta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piekarz napisał:
pleśnie giną w temperaturze 85 st. C, zarodniki w nieco wyższej (przez min. ok. 10 min grzania) chleb piecze się min. 30 min. w temp. min. 180 st. C, to w czym problem?
Powtarzam wpis - powinno być: A no w tym, że po załadowaniu tego chleba do kontenerów - a tym bardziej w folię, pleśń jedzie z chlebem do sklepu i trafia do domów konsumentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to pojedliśmy sobie chlebka, a jakie pyszne bułeczki były? To nie powstało dziś, to trwało od dawna i było przez Sanepid i Państwową Inspekcję Pracy tolerowane. To jest zaledwie wierzchołek góry lodowej. Temu piekarzowi zamknieto piekarnię i po sprawie. Nie tak jest, wina leży po stronie Sanepidu a i PIP też miałaby co tam robić. Dlaczego i skąd sie u nas biorą afery: mięsna, solna, chlebowa. Czym nas jeszcze zaskoczycie Panowie Inspektorzy, czy taka ma być Wasza wdzięczność, za pracę i płacę, którą macie z naszych podatków. Czy stać Was będzie na zwykłe przepraszam do Obywateli - śmiem wątpić. Cechowała Was zawsze arogancja i chyba tak na razie zostanie!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przyczyna jest pewnie prosta: niepodłączona wanienka do kanalizacji, wylewali "niecystości płynne" (cytuję artykuł) - na podłogę, stąd taka ciągła wilgoć w pomieszczeniach, taką wilgoć mało która wentylacja potrafi wyciągnąć, musiałaby być tak wydajna wentylacja że by się robił przeciąg. Pleśń pod lodówką w takich warunkach, przy cały czas zalewanej podłodze, to 1 góra 2 tygodnie. Przez taki jeden głupi banał, nie chciało im się podłączyć wanny do choćby nawet i kratki odpływowej byle jaką rurą. Reszta to już wynika z tej zalewanej podłogi, sterta puszek po piwie parę pajęczyn w mało dostępnym zakamarku czy brak stroju roboczego to już mały pikuś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nic dodać nic ująć http://www.lbs.pl/projekt/dobrepraktyki2011/files/firmy/Szacon_E.pdf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak słów i szacunku...Przysięgam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...