Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Płoną trawy w Lublinie i okolicach. Dziś już 9 pożarów

Utworzony przez Węgiel jest git., 11 marca 2015 o 15:26 Powrót do artykułu
Przepraszam, strat? Jakich strat? Od kiedy to chaszcze i chwasty maja jakąkolwiek wartość? Gdyby ktoś z nimi coś jeszcze robił... Kiedyś widziałem efekt takich działań, na Górkach Czechowskich i to na wiosne. Część, ta wypalona, ślicznie pokryła się świeżą i młodą trawą, podczas gdy nienaruszone tereny dalej świeciły zimową szarością i powyginanymi na wszystkie strony, uschniętymi łodygami. Stąd wniosek, że zabieg wypalania traw może tylko pomóc, gdyż oczyszcza nieużytki, użyźnia je i poprawia wygląd. Problem leży tylko w tym, że jest to robione w sposób niekontrolowany, przez co i niebezpieczny. Miasto za to nie bedzie wydawać co rok czy dwa hajsu na tego typu akcje, bo to im się czysto nie opłaca.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ależ ty jesteś głupi!
0
A to moze to ty podpalasz skoro jesteś takim obrońcą przestępców. W takiej roślinnosci żyje duzo istot,mogą znajdować się rownież ludzie np ,jakiś nachlany. Od takiego ognia moze komuś splonać dorobek życia albo nastapić wielka katastrofa w przypadku nieugaszenia wczoraj koło magazynu paliw. Proponuję namierzyć twoje ip.
0
Kilka dni temu w TV był programo wypalaniu traw, które jest bardzo pożyteczne dla samych traw. Wypalona trawa już po 3 dniach przy odpowiedniej wilgotności puszcza nowe pędy. Ogień w ogóle nie uszkadza korzeni traw a jedynie oczyszcza je z obumarłych pędów. polecam ten program wszystkim niedowiarkom. Inna sprawa, że giną niektóre pożyteczne istoty, czasem nawet ludzie. Samo wypalanie traw jest pożyteczne i wskazane dla eko systemu.
0
Co ty piep..... ??? Ja też widziałem takie banalne wypalanie traw w Lublinie. Niewielki ogień zmienił się w kilku metrowe płomienie które przesuwały się piekielnie szybko przez silny wiatr. Cztery wozy strażackie i kupa strażaków zatrzymali ogień jak płomienie przypaliły już ogrodzenia, do domów zostało kilka metrów. Gotowa tragedia bo jakiś baran wypalał trawę !!!! Tak szczerze to tak szybko przemieszczającego się ognia w życiu nie widziałem a dźwięk przy tym był naprawdę przerażający.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: