Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Płoną trawy w Lublinie i okolicach. Dziś już 9 pożarów

Utworzony przez Węgiel jest git., 11 marca 2015 r. o 15:26 Powrót do artykułu
Przepraszam, strat? Jakich strat? Od kiedy to chaszcze i chwasty maja jakąkolwiek wartość? Gdyby ktoś z nimi coś jeszcze robił... Kiedyś widziałem efekt takich działań, na Górkach Czechowskich i to na wiosne. Część, ta wypalona, ślicznie pokryła się świeżą i młodą trawą, podczas gdy nienaruszone tereny dalej świeciły zimową szarością i powyginanymi na wszystkie strony, uschniętymi łodygami. Stąd wniosek, że zabieg wypalania traw może tylko pomóc, gdyż oczyszcza nieużytki, użyźnia je i poprawia wygląd. Problem leży tylko w tym, że jest to robione w sposób niekontrolowany, przez co i niebezpieczny. Miasto za to nie bedzie wydawać co rok czy dwa hajsu na tego typu akcje, bo to im się czysto nie opłaca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ależ ty jesteś głupi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to moze to ty podpalasz skoro jesteś takim obrońcą przestępców. W takiej roślinnosci żyje duzo istot,mogą znajdować się rownież ludzie np ,jakiś nachlany. Od takiego ognia moze komuś splonać dorobek życia albo nastapić wielka katastrofa w przypadku nieugaszenia wczoraj koło magazynu paliw. Proponuję namierzyć twoje ip.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka dni temu w TV był programo wypalaniu traw, które jest bardzo pożyteczne dla samych traw. Wypalona trawa już po 3 dniach przy odpowiedniej wilgotności puszcza nowe pędy. Ogień w ogóle nie uszkadza korzeni traw a jedynie oczyszcza je z obumarłych pędów. polecam ten program wszystkim niedowiarkom. Inna sprawa, że giną niektóre pożyteczne istoty, czasem nawet ludzie. Samo wypalanie traw jest pożyteczne i wskazane dla eko systemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ty piep..... ??? Ja też widziałem takie banalne wypalanie traw w Lublinie. Niewielki ogień zmienił się w kilku metrowe płomienie które przesuwały się piekielnie szybko przez silny wiatr. Cztery wozy strażackie i kupa strażaków zatrzymali ogień jak płomienie przypaliły już ogrodzenia, do domów zostało kilka metrów. Gotowa tragedia bo jakiś baran wypalał trawę !!!! Tak szczerze to tak szybko przemieszczającego się ognia w życiu nie widziałem a dźwięk przy tym był naprawdę przerażający.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...