Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
UMCS nieźle, nieźle. procentowo b. dobrze. Nie dziwcie sie np. ze po administracji i innych takich humanistycznych kierunkach jest tak duzo bezrobotnych, jak na jednej z prywatnych uczelni "tworzy" sie 800 dyplomów na rok... Ludzie po tym zatrudnienia nia łapia, bo nic nie potrafią w tym kierunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te szacunki są nic nie warte bo nie wiadomo ile osób pracuje w zawodzie a ile z nich wylądowało jako sprzedawcy w galeriach handlowych lub "marketach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli ranking uczelni jest następujący: 1. UMCS 2. KUL 3. UP UM gra w innej lidze i nawet 49 osób bezrobotnych dziwi. Po skończeniu UM absolwenci są kierowani na staż i przez rok są lekarzami - stażystami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teraz przyszłością jest technikum, zawodówka lub polibuda najwyżej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczelnie powinny dostawać dotacje nie za studenta, ale za pracującego absolwenta. Skończył by sie problem tworzenia chorych kierunków na których bogacą sie wykładowcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co mówią statystyki o zakładaniu działalności gospodarczej przez absolwentów uczelni? Czy szkolimy ludzi niezaradnych życiowo, z kiepskim wykształceniem i przygotowaniem merytorycznym? Jeśli ludzie po studiach nie będą tworzyć miejsc pracy, to kto to ma robić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajna statystyka, tylko że większość absolwentów nie rejestruje się w UP, więc do tych liczb dodałabym tak 200 -300 %.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo napisał:
teraz przyszłością jest technikum, zawodówka lub polibuda najwyżej
Zgadzam się w 100%! Technikum i zawodówka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo napisał:
teraz przyszłością jest technikum, zawodówka lub polibuda najwyżej
tym się polibuda różni od umcs'u i kulu, że u nas się jebje cały czas projekty techniczne, badania itp. więc my ciągle mamy praktykę do odje***ja, a nie samą sucha teorię bez technicznych przedmiotów, fakt, że nawet po zarządzaniu po Pl sie sukcesów nie osiągnie, ale inaczej "ponoć" pracodawcy patrzą na politechniczan, niż na umcesów, znacze inaczej, czyli lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xoxo napisał:
tym się polibuda różni od umcs'u i kulu, że u nas się jebje cały czas projekty techniczne, badania itp. więc my ciągle mamy praktykę do odje***ja, a nie samą sucha teorię bez technicznych przedmiotów, fakt, że nawet po zarządzaniu po Pl sie sukcesów nie osiągnie, ale inaczej "ponoć" pracodawcy patrzą na politechniczan, niż na umcesów, znacze inaczej, czyli lepiej
Jak na żywo wypowiadasz się tak, jak piszesz, to powodzenia w szukaniu pracy.... w skupie butelek "politechniczaninie".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozwaliły mnie doszczętnie te "badania". UP już naprawdę nie ma co robić tlyko podaje jakieś z kosmosu liczby. Absurd numer 1: po informatyce nie ma pracy ? Trzeba być chyba już totalnym nieudacznikiem. Większość już na studiach bez problemu pracę dostaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem na politologii i nei bede mial pracy ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś studia były dla wybranych a praca dla każdego, teraz jest na odwrót, że studia są dla każdego, ale praca to już dla wybranych :/ szkoda że nie mamy wpływu na nic teraz, bo znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby jak korporacje zaczęłyby dogadywać się z uczelniami. Uczelnia uczy konkretnych specjalistów, którym korporacja zapewnia pracę. teraz trzeba się męczyć by znaleźć firmę, która zatrudnia bez doświadczenia ludzi, żeby zacząć zarabiać. Ja miałem fart i dostałem pracę w Eniro Polska mimo, że nie miałem doświadczenia, bo oni szkolą na początku swoich pracowników. Dzięki temu młody człowiek, ma jakiekolwiek szanse na rynku pracy, bo tak to tylko zapełniał by kolejkę w pośredniaku :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dla mnie to takie dane są dość niejasne w interpretacji. Narazie to przygotowuję się do matury za rok, rozwiązuje arkusze maturalne i jak zdam maturę to będę się zastanawiał na co pójść. Może wtedy takie artykuły będą dla mnie ciekawsze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...