Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Msza św. nie jest obowiązkiem podczas pogrzebu. I dlaczego ci, którym kosciół smierdzi i go opluwają, niedzielna msza św. jest niepotrzebna, ksiądz dla nich może nie istnieć tak się na tym forum wypowiadają że księża skrzywdzili tego zmarłego? Normalni katolicy nie wywnętrzają się, a ci, tzw niepraktykujący=niewierzący to niech się nie odzwyają bo wam nic nie jest przecież potrzebne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ksiądz pamięta, że goły przyszedł na swiat i goły odejdzie. Jego też kiedys spotka los co tego Pana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ależ oczywiście, że chodziło o kasę!!!! Ja nie rozumiem tego, jak w takiej sytuacji można tak potraktować zmarłego i jego bliskich....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Msza św. nie jest obowiązkiem podczas pogrzebu. I dlaczego ci, którym kosciół smierdzi i go opluwają, niedzielna msza św. jest niepotrzebna, ksiądz dla nich może nie istnieć tak się na tym forum wypowiadają że księża skrzywdzili tego zmarłego? Normalni katolicy nie wywnętrzają się, a ci, tzw niepraktykujący=niewierzący to niech się nie odzwyają bo wam nic nie jest przecież potrzebne.
dlatego ja mam w du*** kościół katolicki i wszystkich pedofili w sutannach. do kościoła nie chodzę i plebana do domu nie wpuszczam. a pogrzeb chcę miec świecki. To jest banda rubasznych zboczeńców masturbujących sie przed ekranem monitora, łasych na kasę. Na pochybel czarnym!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ner napisał:
Jeśli do Szpitala psychiatrycznego trafia jakiś student to pada pytanie: teologia czy filozofia? i przeważnie to jest jeden z tych kierunków właśnie...
W Lublinie była taka "uczelnia" (nie wiem czy jeszcze jest) pod nazwą Akademia Palikota. Ty pewnie jesteś jej absolwentem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jureczek napisał:
dlatego ja mam w du*** kościół katolicki i wszystkich pedofili w sutannach. do kościoła nie chodzę i plebana do domu nie wpuszczam. a pogrzeb chcę miec świecki. To jest banda rubasznych zboczeńców masturbujących sie przed ekranem monitora, łasych na kasę. Na pochybel czarnym!
Ty ukraińska świnio...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo, że przede wszystkim chodzi o kasę, choć w tym przypadku akurat jest i racja po stronie kościoła, bo nie każdy może sobie życzyć odprawiania nad nim jakichkolwiek modłów. Są też tacy, którym na pewno nie będą przeszkadzały cztery zwykłe deski, np. ja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kompan napisał:
Co łaska ksiedzu az nie moge uwierzyc ze takie parafie istnieja ale zalezy to od ksiedza. W Turobinie jest stała stawka za slub trzeba zapłacic około 1 tysiac (ksiadz+koscielny+organista) i nie ma negocjacji
nie do pojęcia. wybrałabym inny kościół, gdyby faktycznie nie było mnie stać na ślub za 1000. dzięki Bogu u nas proboszcz zna parafian, i słyszałam nawet o takich ślubach, które za 100 złotych były udzielane. inna sprawa, że jak ktoś ma kasy jak lodu i wydaje masę na wesele, to ofiarę dla księdza też może dać wyższą. ale stałym taryfom stanowcze NIE. to nieuczciwe. skarga na takiego proboszcza aż się prosi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech nad mym grobem oszust czarny Nie wznosi w niebo swoich dłoni Na nic mi jego obrzęd marny Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie Nic mi martwemu z pustych zwrotów Obłudnych próśb i modłów płatnych Faryzeusza, który gotów Wziąć od biedaka grosz ostatni Niech mnie nie żegna świątobliwy Wilk przyodziany owczą skórą Przejrzałem jego serce chciwe I myśli podłe pod tonsurą Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty Ani organów głośne granie Liść mnie pożegna swym szelestem I gwiazd odległych migotanie Szum lasu niech mi towarzyszy I pieśń srebrzysta górskiej rzeki Gdy w wiekuistej spocznę ciszy Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sakramenty, msze za darmo? Toż to HEREZJA ))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bywam w kościele od co najmniej 20 lat, nie przyjmuję księdza po kolędzie. Jakkolwiek ochrzczony, ani trochę nie identyfikuję sie z Kościołem. Mam też nadzieję, że mój pochówek obejdzie się bez cyrku, jako, że obojętny stosunek do Kościoła jest znany moim dzieciom. Myślę, że ceremoniał świecki będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maciej napisał:
Niech nad mym grobem oszust czarny Nie wznosi w niebo swoich dłoni Na nic mi jego obrzęd marny Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie [...]
Piękne. Skąd to wziąłeś Macieju?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jureczek napisał:
dlatego ja mam w du*** kościół katolicki i wszystkich pedofili w sutannach. do kościoła nie chodzę i plebana do domu nie wpuszczam. a pogrzeb chcę miec świecki. To jest banda rubasznych zboczeńców masturbujących sie przed ekranem monitora, łasych na kasę. Na pochybel czarnym!
Tak by było najlepiej tzn. żeby Twój pogrzeb był świecki ale po Twej śmierci może się okazać, że ktoś z Twej rodziny będzie chciał pogrzeb z księdzem. I jak ksiądz odmówi to się zacznie - "olaboga jaki ten ksiądz niedobry, przecież jureczek taki dobry był, w kościele koszyczek święcił na Wielkanoc a tu ksiądz nie chciał go pochować, na pewno o kasę mu chodziło, pedofilowi jednemu..."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezus zszedł na ziemię, żeby sprawdzić co tam słychać u ludzi. Idzie, sobie idzie patrzy a tam hipisi trawkę jarają. Podchodzi do nich: - Witajcie - cześć, chcesz macha? Jezus zastanowił się i wziął macha. Po chwili śmiechu przypomniało mu się, że zapomniał się przedstawić więc mówi: - Jestem Jezus Chrystus - I oto chodzi i ot cała prawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czarnych Gnoi tępić,Klechy tylko szmal...pedofile,i Geye...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większoć z Was nie chodzi do Kościoła albo chodzi na zasadzie widza. Pójde i zobaczę bo sie przyzwyczaiłem. Nie uzgadniają wcześniej tego co trzeba i z kim trzea a potem mają tylko pretensje równolegle siejąc fałszywe oskarżenia. Tak najwygodnie, prawda? Jeśli ktos całeżycie żył be zBoga to po co mu Bóg w ostatnią drogę? tak na wszelki wypadek. Przyjaciel zmarłego z księdzem powinien załawic kwestię odprawienia mszy św a nie z urzędnikiem bo urzędnik mszy nie odprawi. To jasne jak słońce. Widać nie dla każdego. Nie kłapcie teraz jadaczkami jak to księża wyciągają od owieczek pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakkolwiek nie za wiele sie o tym mówi, Kościół od lat brne w ciężki kryzys. Zawdzięcza to przede wszystkim własnym urzednikom. Coraz więcej światłych ludzi szuka i znajduje własną drogę do kontaktu z Bogiem. To zjawisko będzie się nadal pogłębiać, niezależnie od wszelkich prób zapobiegania mu przez kler.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wierny napisał:
Czarnych Gnoi tępić,Klechy tylko szmal...pedofile,i Geye...
Pisz konkretniej: Biedroń, Grodzki/a i im podobni "normalni" obywatele. Któreś z nich ma ksywkę "czarny" ? :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz to praktycznie zawód.Z powołania można policzyć u jednej ręki. Brak słów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie bywam w kościele od co najmniej 20 lat, nie przyjmuję księdza po kolędzie. Jakkolwiek ochrzczony, ani trochę nie identyfikuję sie z Kościołem. Mam też nadzieję, że mój pochówek obejdzie się bez cyrku, jako, że obojętny stosunek do Kościoła jest znany moim dzieciom. Myślę, że ceremoniał świecki będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
Masz rację. Gdybyś napisał, że nie byłeś chrzczony - zrozumiałbym. Ale skoro jest inaczej to Twoja wola. Żyjesz jak dzikus i jak dzikusa każesz się pochować. Twój wybór. W końcu mamy demokrację :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...