Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
niewatpliwie ma to swoje plusy i minusy, przykładowo ulica langiewicza gdzie teraz sie nie da przejsc chodnikiem odkad pod kladka nie mozna parkowac, a minusem jest to, ze w miescie jest za malo miejsc parkingowych i ludzie nie maja gdzie stawiac samochodu, nie wyobrazam sobie sytuacji gdzie musze przyjechac do miasta i na granicy go zostawic bo w miescie nie ma miejsc do parkowania albo bede musial liczyc na szczescie, ze nie trafie na straz wielkomiejska i policje. Jedynym rozwiazaniem bylyby wielopoziomowe parkingi, ale kto je wybuduje?? :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja proponuję skontrolować wszystkich którzy posiadają uprawnienia do zajmowania miejsc parkingowych wyznaczonych dla niepełnosprawnych. Nie raz widzę jak do takiego auta bądź na takie miejsce podjeżdża wypasiona furka z której wychodzi zdrów jak jeb....na ryba człowiek i wkłada niebieskawe pozwolenie że to niby niepełnosprawny. To jest totalne skur....stwo!!!!!!!!!!!! Przykładowe miejsce parking pod ośrodkiem szkolenia "KULKA", proszę sprawdzić kto staje na tym miejscu i jacy z tych ludzi inwalidzi. Większość ma niezłe plecy i załatwili sobie takowe pozwolenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jak zwykle w tym kraju bywa wszystko na opak . Ludzie czy ktoś zadał sobie pytanie dlaczego parkujemy gdzie popadnie. Wyłączmy głupotę kierowców i co zostaje brak miejsc parkingowych . Na jakieś 200 mieszkań przypada około 30 miejsc parkingowych., a reszta niech parkuje we własnym mieszkaniu ( P? kraj i wasz?mat.t?)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystko pieknie ladnie tylko czego pieski same zajmuja miejsca dla niepelnosprawnych pod marketami... bo sa na interwencji... tylko dla mnie interwencja w markecie kiedy musza podjechac pod same drzwi to bomba albo szaleniec z bronia a nie zlodziejaszek ktory ukradl batona a pieski wygodne na takich wlasnie miejscach wtedy staja nikomu sie chodzic nie chce... bo po co
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
klo napisał:
I jak zwykle w tym kraju bywa wszystko na opak . Ludzie czy ktoś zadał sobie pytanie dlaczego parkujemy gdzie popadnie. Wyłączmy głupotę kierowców i co zostaje brak miejsc parkingowych . Na jakieś 200 mieszkań przypada około 30 miejsc parkingowych., a reszta niech parkuje we własnym mieszkaniu ( P? kraj i wasz?mat.t?)
To jest sedno sprawy. O mandatach, opłatach, planowanych strefach , parkometrach, holowaniu i klamrach na koła czytam w gazetach regularnie. Informacji o budowie/wyznaczaniu miejsc parkingowych - nigdy. Być moze nie wszędzie jest to możliwe ale w przypadku najwiekszych miejskich sypialni nie powinno być problemu. Nie parkuje po krawężnikach i trawnikach z własnej woli - chętnie zostawię auto nawet 100 - 150m dalej, na normalnym miejscu parkingowym. Pan Naczelnik WRD KWP był łaskaw nas postraszyć - to jego zadanie. Czekam teraz na wypowiedź kogoś z wydziału infrastruktury UM na temat organizacji, adekwatnej do zapotrzebowania, ilości miejsc parkingowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ja proponuję skontrolować wszystkich którzy posiadają uprawnienia do zajmowania miejsc parkingowych wyznaczonych dla niepełnosprawnych. Nie raz widzę jak do takiego auta bądź na takie miejsce podjeżdża wypasiona furka z której wychodzi zdrów jak jeb....na ryba człowiek i wkłada niebieskawe pozwolenie że to niby niepełnosprawny. To jest totalne skur....stwo!!!!!!!!!!!! Przykładowe miejsce parking pod ośrodkiem szkolenia "KULKA", proszę sprawdzić kto staje na tym miejscu i jacy z tych ludzi inwalidzi. Większość ma niezłe plecy i załatwili sobie takowe pozwolenia.
czy dla ciebie ktos niepelnosprawny to tylko taki ktory nie ma nogi, reki itp? niepelnosprawnosc moze miec rozne formy, ktos moze byc np po ciezkiej operacji zwiazanej z ukladem ruchowym ktorej praktycznie nie widac, lub miec udar jakis, nie oceniaj jesli nie wiesz, nie kazda niepelnosprawnosc da sie zobaczyc golym okiem.. http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to miejsca parkingowe można spoko znaleźć i niekoniecznie potrzebne są wielopoziomowe parkingi. Wrócę tu jeszcze do "Placu-bałaganu" przy ul.Gospodarczej między kościołem a ul.Mełgiewską -gdyby tam wyburzyć te resztki ruin i posprzątać,to było by mnóstwo nowych miejsc parkingowych lub nowych garaży wybudować można tam sporo i sąsiednie uliczki osiedlowe"odciążyć"z aut.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LOL. U mnie na osiedlu nie ma nawet miejsca dla niepełnosprawnego, a sytuacja z roku na rok jest co raz gorsza, czasami jest tak, że nie da się przejść ani nigdzie zaparkować po prostu, chodniki zajęte nawet, bo jeszcze obok przedszkole jest. A blok wybudowany w latach 70 tych i jest przystosowany do liczby samochodów jaka wtedy panowała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambosh napisał:
Moim zdaniem to miejsca parkingowe można spoko znaleźć i niekoniecznie potrzebne są wielopoziomowe parkingi. Wrócę tu jeszcze do "Placu-bałaganu" przy ul.Gospodarczej między kościołem a ul.Mełgiewską -gdyby tam wyburzyć te resztki ruin i posprzątać,to było by mnóstwo nowych miejsc parkingowych lub nowych garaży wybudować można tam sporo i sąsiednie uliczki osiedlowe"odciążyć"z aut.
Też tak uważam, co by tam garaże wybudowali, plus jakąś tanią stacje benzynową Bliska np bo mało w Lublinie, ale większości ludzi się nie chce tyłka ruszyć po auto. Znam mnóstwo ludzi którzy mają na piechote do kościoła dosłownie 4minuty a się samochodem wożą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na publicznych zawsze mogli wypisywać a wystarczy spojrzeć na pierwszy lepszy przystanek komunikacji,okopową itp...Lublin miastem gdzie każdy przepisy interpretuje po swojemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lnn napisał:
czy dla ciebie ktos niepelnosprawny to tylko taki ktory nie ma nogi, reki itp? niepelnosprawnosc moze miec rozne formy, ktos moze byc np po ciezkiej operacji zwiazanej z ukladem ruchowym ktorej praktycznie nie widac, lub miec udar jakis, nie oceniaj jesli nie wiesz, nie kazda niepelnosprawnosc da sie zobaczyc golym okiem.. http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87
Mieszkam blisko KULKI i myślę,że na pewno masz trochę racji-bo nie każdą niepełnosprawność widać"gołym okiem"-może to być np.hemofilia. A po drugie-myślę,że tam zdrowi stawiają swoje auta,bo po prostu...jest wolne miejsce. Często z podobnym zjawiskiem spotykamy się,gdy wjeżdżamy wózkiem inwalidzkim do autobusu niskopodłogowego-ludzie stoją w tym miejscu i nierzadko nie mają ochoty z niego zejść-raz to nawet musiałem głośniej"huknąć"na starą "Pańcię-kwokę",bo nie rozumiała o co chodzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
LOL. U mnie na osiedlu nie ma nawet miejsca dla niepełnosprawnego, a sytuacja z roku na rok jest co raz gorsza, czasami jest tak, że nie da się przejść ani nigdzie zaparkować po prostu, chodniki zajęte nawet, bo jeszcze obok przedszkole jest. A blok wybudowany w latach 70 tych i jest przystosowany do liczby samochodów jaka wtedy panowała.
...a no widzisz-bo to trzeba być troszkę inteligentnym i"zainstalować"sobie tzw.pachołka z kłódką(za zgodą Spółdzielni) i wtedy nikt inwalidzie nie wjedzie na jego miejsce podczas nieobecności.Troszkę to kosztuje-ale masz święty spokój!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...co do mojego wpisu #11 dodam jeszcze,że chodzi mi tu o "miejsce" dla wózka w autobusie/trolejbusie niskopodłogowym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a teraz pomyslcie sobie, czlowiek wywala 300 tysiecy na mieszkanie i nie ma nawet miejsca do zaparkowania... ludzi traktuje sie jak smieci... zeby te 300 tysiecy zarobic to czasem trzeba dojechac tez do pracy?? a nie kazdy ma prace pod nosem albo w lublinie (uprzedzam komentarze o komunikacji miejskiej)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Kalinie to parkują tak że chory tata ma kwit i nawet nie posiada prawka a ktoś z rodziny n.p.córka czy syn jeżdzi tym samochodem i wystawia za szybę uprawnienia które mu nie przysługują.Albo kserują te uprawnienia i cała rodzinka ma to co mieć nie powinna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe jestem z kaliny i też mnie wkurza ten przypadek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lnn napisał:
czy dla ciebie ktos niepelnosprawny to tylko taki ktory nie ma nogi, reki itp? niepelnosprawnosc moze miec rozne formy, ktos moze byc np po ciezkiej operacji zwiazanej z ukladem ruchowym ktorej praktycznie nie widac, lub miec udar jakis, nie oceniaj jesli nie wiesz, nie kazda niepelnosprawnosc da sie zobaczyc golym okiem.. http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87
ty mi tu kur.... nie mędrkuj i nie ucz mnie czegoś co sam doświadczyłem. Różne są niepełnosprawności i owszem (ale do parkowania na takich miejscach to raczej mają prawo ludzie o ruchowej niepełnosprawności a nie tacy co mieli operację serca itp. itd.), ale stań sobie baranku przy takim incydencie i się przyjrzyj ciemniaku ze wsi. Poczytaj troszkę a dopiero pierd... takie dyrdymały!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie jesteś jednym z takich delikwentów udawaczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kuba napisał:
Na Kalinie to parkują tak że chory tata ma kwit i nawet nie posiada prawka a ktoś z rodziny n.p.córka czy syn jeżdzi tym samochodem i wystawia za szybę uprawnienia które mu nie przysługują.Albo kserują te uprawnienia i cała rodzinka ma to co mieć nie powinna.
o to właśnie chodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sprawdzać to wszystko i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kartę parkingową uprawniającą to parkowania na kopertach można uzyskać w wydziale komunikacji po przedstawieniu orzeczenia o niepełnosprawności. Posiadać ją może osoba niepełnosprawna lub osoba przewożąca takie osoby. Nawiązując do braku miejsc. Pod marketami jakoś ich nie brakuje problem w tym że kierowcy są tak głupi i leniwi że wolą parkować gdzie się da byle bliżej drzwi. Przykład Tesco.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, problemem nie jest to, że 99% kierowców parkujących na chodnikach czy trawnikach to jacyś "wygodniccy" co muszą parkować pod samą klatką. Tak nie jest. Realia są takie, że po prostu nie ma gdzie parkować. A kolega "bambosz" chyba lubelskiego osiedla na oczy nie widział. Na czechowie, NIGDZIE, na żadnym z osiedli z lat 70-90 nie ma miejsc parkingowych. Wiem o tym bardzo dobrze, bo rok z żoną szukaliśmy mieszkania i parę ofert musieliśmy odrzucić, bo nie było gdzie auta postawić! Przestańmy równać w stronę Afganistanu czy innych biednych nacji - posiadanie auta to nie jest luksus, to norma, tak jak posiadanie komórki. Są tacy co telefonu komórkowego nie mają, ale to mniejszość. Nie znam rodziny żadnej, która nie miałaby auta. To jest po prostu znak czasów i normalna kolej rzeczy. Robienie z ludzi uczciwie pracujących, wychowujących małe dzieci bandytów i straszenie mandatami za 500zł, jak często rodzice zarabiają minimalne pensje i wszystko idzie na utrzymanie mieszkania, dziecko i spłatę kredytu to skandal. Bogaci ludzie w blokach nie mieszkają!!! Każdy kto ma kasę to buduje dom, albo kupuje sobie mieszkanie na nowym osiedlu z garażem. Zaostrzanie przepisów uderzy tylko i wyłącznie w szarych uczciwych obywateli! Owszem jak ktoś zablokuje całkiem drogę pożarową czy wyjazd z osiedla to karać należy, ale za parkowanie na chodniku, czy na trawniku? To jest skandal, tym bardziej, że np. na osiedlu Karłowicza płaci się czynsze po 500zł za 2pokojowe mieszkanie i 3osoby, a spółdzielnia regularnie rozkrada te pieniądze. NIe mogę już patrzeć na te mordy z administracji, które nie zmieniają się od 20lat! Blok jeden ocieplają 4ty rok, parkingów nie ma nowych od 20lat i zamiast robić parking, to buduje się nam urząd skarbowy i grozi odebraniem parkingu wzdłuż ul. Młodej Polski i przekształceniem tej ulicy w miejska 2kierunkową! Wtedy dopiero się zaczną artykuły w prasie, bo ludzie z desperacji będą w piaskownicy parkować! I co? to ludzi tych wina? Jak tej mafii nie da się zmienić i nic nie robią, a pieniądze chyba konkretne im wpływają biorąc pod uwagę ilość mieszkańców i wspomnianą wysokość czynszów! Co się dzieje z pieniędzmi? Skąd prezes ma 3 domy - tego oczywiście nie wie nikt. Ale co tam. Wlepiajcie mandaty szaremu, biednemu człowiekowi. Przecież to i szybciej i prościej, niż prowadzić dochodzenie za niegospodarność. Bo taki kowalski z m2 "pleców" nie ma, więc łatwo jest "zgolić takiego leszcza". Nie no bezsilność wobec tego wszystkiego odbiera głos...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...