Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Porady Psychologa

Utworzony przez Zawiedziony, 6 lipca 2009 r. o 16:14
W sobotnim Dzienniku od pewnego czasu pojawiają się art. pt. "Psycholog radzi". Choć gazeta jest trudno dostępna (sobotni nakład jest chyba jakiś mniejszy niż normalnie) kupuje ją co sobotę i czytam porady pani psycholog. ostatni (4 lipca) pod tytułem "Idealna para - miłość + przyjaźń" idealnie pasuje do moich doświadczeń. Kobieta, którą kochałem odeszła do innego. Ja poznałem kogoś nowego ale w głębi duszy kocham tą poprzednią. U mojej byłej w nowym związku coś zaczyna się chyba sypać. Nie mam z tego satysfakcji, bo dobrze jej życzę. Wysłałem jej skan sobotniego art. i dowiedziałem się od jej przyjaciółki, że jak go przeczytała, to się rozpłakała. Mówiła, że to nowe, w co weszła nie daje jej poczucia posiadania przyjaciela a jedynie dreszcz emocji wywołany ekscytacją nowym facetem. Nie wiem co dalej z nami będzie. Może uda się odbudować to co rozwaliliśmy? Może. Nie wiem czy tematy poruszane w tej rubryce was w jakiś sposób dotykają. mojego życia - TAK. Czy redakcja nie może dawać takich materiałów w wydaniach w bardziej poczytne dni????????? Może ktoś po przeczytaniu tego zastanowiłby się nad tym co robi ze swoim życiem??? No ale pewnie prawa rynku decydują o tym, że w magazynie piątkowym można poczytać wyznania prostytutek, o tym kto kogo zabił i za co, jaki krem kupić na zmarszczki itp. W sumie trudno trudno się dziwić. przecież ludzie wola czytać o Dodzie bez majtek niż o tym jak ratować własny związek. Wolą pikantne szczegóły z rozwodów celebrytów niż zmuszanie ich do analizy dlaczego rozpada się ich małżeństwo i czy można temu zapobiec. Czy w dzisiejszych czasach kryzysu rodziny już nikogo nie obchodzi, a ni to że za klika lat 10 letni staż małżeński będzie uważany za powód do wstydu???? Czy rolą mediów (myślę, że tych komercyjnych również) nie powinno być poruszanie tematów, które nie epatują seksem i krwią ale zwyczajnie pomagają w utrzymaniu tradycyjnych - choć pewnie niemodnych - wartości: miłości, szacunku, tolerancji, wierności..... Mój post, to pewnie wołanie na puszczy. Nie mniej jednak krzyczę i wierzę, że ktoś ten krzyk usłyszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z ogromną uwagą przeczytałam Pana post. Cieszę się, że ktoś jeszcze podziela również i mój pogląd dotyczący tego co Dziennik Wschodni drukuje w piątek. Ja i moje przyjaciółki jesteśmy stałymi czytelniczkami rubryki porady psychologa. Żałuję że w/w rubryka drukowane w sobotę zajmuje tak mało miejsca. Słusznie Pan zauważył, gdyby to było setne krwawe morderstwo wzmianka byłaby na pierwszej stronie. A tak gdzieś w środku prawie schowane. Ze względu na sposób w jaki Pani Marciniak porusza temat rodziny, uczuć partnerstwa - sądzę, że bardzo potrzebne nam w dobie lawinowo rosnącej liczby rozwodów i rozstań - rubryka winna znajdować się na pierwszej stronie w piątkowym wydaniu. Jakiś czas temu chciałam się zwrócić z pytaniem do Pani psycholog, ponieważ nie znalazłam w gazecie adresy mailowego zadzwoniłam do redakcji. Okazało się że odpowiedzialny redaktor (nie podano nazwiska) nie widzi takiej potrzeby aby podawać w rubryce adres. Mam nadzieję że to się zmieni. Bo ja nadal mam wiele pytań.... I jeszcze jedno te artykuły są bardzo krótkie, szkoda bo dla nich kupuję sobotnie wydanie z nadzieją, że może tym razem znajdę odpowiedź lub choćby podpowiedź odpowiednią dla mnie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, muszę przyznać że Pana post bardzo mnie chwycił za serce i muszę przyznać, że bardzo cięzko jest znalezć porządny artykuł o ludzkich ''zwykłych'' sprawach ludzi którzy oczekują wsparcia duchowego i psychicznego. Dziennik Wschodni daje nam cos dobrego i prawdziwego, od serca. Czekamy na dalsze porady które pozwolą nam ławtwiej znosić rozterki uczuciowe..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że jednak ktoś czyta nie tylko art w dzienniku wsch ale też forum. Jeżeli macie podobne doświadczenia jak moje, to napiszcie o tym proszę. Odnośnie namiarów do pani Marciniak, to widziałem, że pod art jest jej e-mail: poradypsychologa@onet.eu A swoja drogą, czy ktoś wie czy autorka robi jakieś spotkania, warsztaty czy coś takiego, gdzie możnaby ja spotkać i się poradzić w pewnych rzeczach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z przyjemnością łączę się z Tymi, którzy apelują żeby porady psychologa były drukowane w dni poprzednie, głównie dla tego , że w sobotę gazety mniej nas zajmują i jest ich mniej. Nie wiem czy to coś da ale w tym "głosowaniu" jestem za- pierwszą stroną, bo to pierwszorzędny temat!!! - za dniem powszednim , bo to temat jak najbardziej powszedni , a nie odświętny!!!!!!!!!!. Zupełnie nie zajmuje mnie informacja o pijanej dziennikarce, to jej problem i prokuratora. Takie sensacje pachą brukowcem, a gazeta ma chyba większe ambicje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam. widzę, że wile osób tak jak ja zdecydował się wyrazić swoją opinie poprez forum (cieszę się bo uważam iż w ten sposób możemy realnie wpływać na to co możemy czytać Otóż podobnie jak większość z osób na forum jestem bardzo zadowolona iż dostajemy porady psycholaga w Dzienniku Wschodnim. O rubryce dowiedziałam sięod znajomej i muszę przyznć, iż kupuję Dziennik ze względu na tą właśnie rubrykę. Zamiast wyidealizowanych, pisanych przez niekompetentnych dziennikarzy kolorowych pism artukułów, dostaję porcję realnej wiedzy w pigułce. Oby jak najdłużej i jak najczęściej!!! Pozdrawiam pozostałych czytelników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O tak. Ze zwróceniem uwagi na częściej.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś mi może odpowiedzieć: Czy ta Pani psycholog to ta sama co w "kobiece sztuczki" prowadziła jakiś czas temu spotkania w Domu Kultury Kolejarza? Wydaje mi się, że tak, ale nie mam pewności.... Jest to dla mnie ważne. Proszę jeśli ktoś wie niech mi odpowie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...