Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pożar sortowni śmieci przy ul. Metalurgicznej w Lublinie

Utworzony przez Michał, 6 lipca 2012 r. o 16:17 Powrót do artykułu
Na ul. Krańcowej zepsuła się cysterna strażacka wioząca wodę najprawdopodobniej do tego pożaru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaaakie straty! Tyle ton śmieci poszło z dymem ! Ciekawe jak długo będzie trwało szacowanie , ile ton produktu straciła firma i na jaką kwotę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
Na ul. Krańcowej zepsuła się cysterna strażacka wioząca wodę najprawdopodobniej do tego pożaru.
i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
M napisał:
i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś tam napisał:
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy A co do stwierdzenia o "Super Komendancie" to już nie mogę się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć w przetargi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żal tylko tych umęczonych strażaków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
M napisał:
Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy A co do stwierdzenia o "Super Komendancie" to już nie mogę się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć w przetargi
I co z tego, że ma klikadziesiąt? Gdzie są często dysponowane? Tylko tam gdzie nie ma sieci hydrantowej. Typowy GCBA ma 5tys.? zazwyczaj ten z kabiną brygadową - standardowe GCBA z 3 osobową kabiną mają ponad 8tys. litrów wody. Kupuje się GCBA z 5tys. bo są uniwersalne - do pożaru, do wypadku itp. i są w stanie przejąć w razie awarii role GBA. GCBM w mieście takim jak Lublin to pomyłka - za duży i za mało zwrotny, za mała obsada sam praktycznie nie jest w stanie prowadzić dział gasniniczych. W Lublinie potrzeba - 3-4 GCBA powyżej 8 tys. l - tyle, że jeden taki kosztuje ponad 1mln.zł - więc nie mało. A co wyposażenia PSP w Lublinie - to włąśnie jest realizowany przetarg na 3 GCBA (JRG2, JRG 5 Bełżyce - już mają , JRG 6 Bychawa -dostanie). Poza tym zapewne dla tego ściągali GCBM bo były problemy z siecią hydrantową - za co ktoś powinien odpowiedzieć - bo nie chce mi się wierzyć, że taki zakład nie ma instalcji ppoż.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałem dziś tego CN-a jak leział z zęborzyckiej w kunickiego na bombach do tego zdażenia :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JRG 1 to skansen a nie strażnica haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOBYŁEK podpalił ??? !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pier***nijcie sie w czoło. Czy kiedykolwiek sprzęt lubelskiej jednostki zawiódł w akcji?? Pytam?? bo z tego co ja sie orientuje wtemacie to z nowymi nabytkami są problemy( dużo za dużo elektroniki) a jakos te wasze "stare" "prlowskie" maszyny cały czas służą bez awaryjnnie. A jesli macie cos do komendanta, to poczytajcie troszkę o jego pracy na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej miasta, bo nie wiecie tak naprawde ile zrobił, ale bedziecie pier***ić ze jest chujowy bo ma jelcza zamiast mercedesa. I tak w gwoli formalności, nie jestem spokrewniony z komendantem, a ni nie pracuje w straży. ale znam bardzo dobrze tematykę, więc chetnie podyskutuję z laikami na tym forum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...