Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prawo bezradne wobec fotoradarów w śmietnikach. Sprawa trafi do Sejmu

Utworzony przez ~kierowca~, 19 października 2009 r. o 13:30 Powrót do artykułu
Moim zdaniem to wstyd tak postępować, jest tyle innych metod którymi można zdyscyplinować kierowców, ale ukrywać w śmietniku radar, to nawet w osiedlowych śmietnicach nikt nic nie chowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O co wam chodzi? Łamiecie prawo i krzyk że ktos was na tym przyłapał? To dopiero --o b ł u d a!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kierowca~ napisał:
Moim zdaniem to wstyd tak postępować, jest tyle innych metod którymi można zdyscyplinować kierowców, ale ukrywać w śmietniku radar, to nawet w osiedlowych śmietnicach nikt nic nie chowa.
Jak widac nic nie skutkuje panie kierowco, nie skutkuja statystyki zabitych co weekend i rannych na drogach, nie skutkuja mandaty bo sa za niskie. Moze jakby odrazu pojsc za przykladem Francji gdzie mandat wynosi nawet w przeliczeniu na polskie PLN 4 tys! wtedy moze by poskutkowalo a tak nic na polskiego "kierowce rajdowego" nie poskutkuje. No ale skoro pan kierowca widzi inne metody dyscypliny to prosze slucham:) chetnie sie posmieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wysłałem fotki Polskiego Fotoradaru do Kanady i Stanów, dostałem odpowiedz ,, Nie obrażajcie się za dowcipy o Polakach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam tylko jedno pytanie: dlaczego taki radar nie stanął na przejściu przy szkole, albo w jakieś osiedlowej uliczce. Wtedy byłbym przekonany, że policji chodziło o piratów. Jak się stawia radar na wylotowych dwupasmówkach, to od razu widać, że nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o łatwy zarobek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy prędkość zmierzona fotoradarem w śmietniku jest inna niż zmierzona fotoradarem umieszczonym na słupie albo na przydrożnym drzewie? Czy kierowca nie popełnia wtedy wykroczenia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uważam, że za te redary powinien odpowiedzieć sam komendant drogówki. Po jaka cholerę ja więc pytam stawianomaszty za wielkie pieniądze podatników jak teraz używa się śmietników bez jakichkolwiek atestów. To wstyd dla Policji. Powinien znaleźc się jakis smiałek i zapakować taki radarek i wywieźc go w cholerę razem z tym śmietnikiem. Ciekawe kto by wtedy odpowiedział za zaginięcie aparatu? Pewnie i tak biedny policjant z drogówki a nie jego przełozony. Śmieja się z nas nie dość, że poza granicami kraju to i cała Polska. Dla mnie to wstyd i żenada. I nie jestem kierwcą auta. Jeżdżę autobusami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja uważam, że za te redary powinien odpowiedzieć sam komendant drogówki. Po jaka cholerę ja więc pytam stawianomaszty za wielkie pieniądze podatników jak teraz używa się śmietników bez jakichkolwiek atestów. To wstyd dla Policji. Powinien znaleźc się jakis smiałek i zapakować taki radarek i wywieźc go w cholerę razem z tym śmietnikiem. Ciekawe kto by wtedy odpowiedział za zaginięcie aparatu? Pewnie i tak biedny policjant z drogówki a nie jego przełozony. Śmieja się z nas nie dość, że poza granicami kraju to i cała Polska. Dla mnie to wstyd i żenada. I nie jestem kierwcą auta. Jeżdżę autobusami.
A więc nie zaabieraj głosu w sprawch o ktrórych nie masz zielonego pojęcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko w sobotę i niedzielę na drogach zginęło 19 osób. Dziś na lubelszczyźnie już 4. Za każdym razem to prędkiość przyniosła śmierć. Panowie redaktorzy popatrzcie na krew spływającą z waszych dłoni. Czy dla kilku srebrników dalej będzieci promować szaleństwo kierowców i stanowić dla nich tubę? Pomyślcie o tym jedząc obiad za wierszówkę. pomyślcie o rodzinach tych którzy być może zadufani w wasze wywody zginęli dziś na drogach. Głoście dalej kutl prędkości. Może kiedyś, ktoś z was nim otrze się o śmierć - otrze się o ludzką tragedię - może wówczas coś zrozumiecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze, że Ty masz pojęcie. Nie jestem kierowca chwilowo bo sprzedałem auto. I niewiem co masz do mnie gościu bo akrat dużo osób popiera moje zdanie. Masz kase na radary to zapałć za nie. Po co tyle masztów staneło? U Ciebie na wsi to pewnie normalka, że w smietnikach stoja fotoradary. Popieram też wczesniej piszacego, żeby więcej zamontowali radarów przy szkołach i osiedlowych uliczkach a nie na dwupasmówkach. A Ty więśniaku zanim komuś wrzucisz i jeszcze nie daj Boże naubliżasz to zawalaj na swoja furmankę i spadaja na wioskę. Tam też jeżdżą jak idoci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A DODAM JESZCZE , ŻE NIE JESTEM PRZECIWKO FOTORADOM TYLKO NIECH BĘDA TAM GDZIE ICH MIEJSCE. ŚMIETNIK TO MIEJSCE JAK WSKAZUJE NAZWA NA ŚMIECI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja sie zastanawiam ile osob, ktore sie wypowiedzialy w tych tematach wczesniej gdzie bylo grubo ponad 220 wpisow i innych dotyczacych tej sprawy dostalo zdjecie z tego fotoradaru? Pewnie nikt ale 80% jest przeciwna tego typu akcjom bo przeciez trzeba obrazic tak nielubiana Policje i dac wyraz solidarnosci z kierowcami ktorzy te mandaty dostana. Teraz pytanie. Iluy z was obrancow ucisnionych pomoglo by innemu kierowcy jakby widzial ze mu sie samochod zepsol? Ilu by pomoglo przy zmianie opony? Ilu juz nie na drodze ale by pomoglo komus jakby byl katowany przez dresow na ulicy? NIKT bo wszsycy sa tacy madrzy przed komputerkiem a jak trzeba komus pomoc na ulicy to ma sie go gleboko w du***. Wiec darujcie sobie te wpisy skierowane przeciwko Policji bo to smieszne, byc czescia dzikiego motlochu ktory co by Policja nie zrobila to bedzie BE i beznadziejne i w ogole po co ta Policja? A jak sie nie podoba polskie prawo to granice otwarte bez paszportu mozna emigrowac na zachod skoro tam sie z tego smieja. Ja sie smieje z glupich amerykanow ktorzy nie wiedzia gdzie jest Francja, Australia i inne kraje bo widza tylko czubek swojego spasionego ryja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że taki krzyk o fotoradar w śmietniku jest z powodu jego umiejscowienia. Stawianie go na wylotówce na Lubartów jest rzeczywiście tylko dla robienia pieniędzy (innych miejsc, gdzie stał śmietnik nie znam, ale przypuszczam, że tam także dozwolona prędkość jest niższa od bezpiecznej). Owszem, może się zdarzyć taki, który jedzie tam 90-120 km/h, ale to są raczej wyjątki. A fotografie zapewne przyślą do wszystkich - zarówno tych co jechali 120 km/h jak i tych, co jechali 65-70. Aż chce się powiedzieć "dur(n)a lex, sed lex".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile trzeba miec odwagi zeby stwierdzic publicznie, ze tylko 1% drog w Polsce spelnia normy bezpieczenstwa : http://tnij.com/nagaprawda ? Ile meskosci trzeba w sobie miec zeby wstawic przy takiej drodze do smietnika radar? Pomyslec tylko, ze w Walbrzychu policjanci potrafia zamknac taka droge...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te wszystkie mandaty mozna olac,a wrazie pobrania kasy przez Urzad Skarbowy nalezy odwolac sie do sadu i sie wygra.Z tego smietnika nie ma zdjec pod odpowiednim katem 25 stopni.Wszystkie zdjecia porobione z innego kata niz wspomniany,nie zobowiazuja nas do niczego i sa tak samo wazne jak ten kosz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spec napisał:
Te wszystkie mandaty mozna olac,a wrazie pobrania kasy przez Urzad Skarbowy nalezy odwolac sie do sadu i sie wygra.Z tego smietnika nie ma zdjec pod odpowiednim katem 25 stopni.Wszystkie zdjecia porobione z innego kata niz wspomniany,nie zobowiazuja nas do niczego i sa tak samo wazne jak ten kosz
Śpiesz się człowieku bo psychiatrzy już niedługo zamykają gabinety. A ludziom nie mieszaj w głowie wiejski specjalisto od 25 stopni - chyba Celcjusza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem po co dyskusja. Każdy fotoradar ma świadectwo legalizacji w którym jest jasno określone w jakich warunkach wykonane pomiary są poprawne.I jeżeli w świadectwie legalizacji jest napisane ,że może dokonywać pomiarów stojąc w śmietniku to niestety takie zdjęcia są ważne.A jeżeli tam nie jest tak napisane to takie zdjęcia są nie ważne. I dyskusja - w sejmie - na ten temat to tylko kolejna parodia ,że nasi parlamentarzyści nie mają pojęcia o niczym oprócz o wys.diet. I myślę ,że na tym powinna ta dyskusja zostać zakończona już na etapie policji w Lublinie.Która też nie zna się jak widać na prawie i na tym jak je stosować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pabik napisał:
Nie rozumiem po co dyskusja. Każdy fotoradar ma świadectwo legalizacji w którym jest jasno określone w jakich warunkach wykonane pomiary są poprawne.I jeżeli w świadectwie legalizacji jest napisane ,że może dokonywać pomiarów stojąc w śmietniku to niestety takie zdjęcia są ważne.A jeżeli tam nie jest tak napisane to takie zdjęcia są nie ważne. I dyskusja - w sejmie - na ten temat to tylko kolejna parodia ,że nasi parlamentarzyści nie mają pojęcia o niczym oprócz o wys.diet. I myślę ,że na tym powinna ta dyskusja zostać zakończona już na etapie policji w Lublinie.Która też nie zna się jak widać na prawie i na tym jak je stosować.
To tak samo jak jest jasno określone, że masz jechać 50km/h w terenie zabudowanym, a jak nie jest określone innym znakiem to też masz jechać 50km/h.Stosujesz przepisy do policjantów, stosuj i do siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na miejscu pana posła zajął bym się również cywilnymi radiowozami z kamerami video to też nie jest prewencja tylko wyrywanie kasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A. napisał:
Ja mam tylko jedno pytanie: dlaczego taki radar nie stanął na przejściu przy szkole, albo w jakieś osiedlowej uliczce. Wtedy byłbym przekonany, że policji chodziło o piratów. Jak się stawia radar na wylotowych dwupasmówkach, to od razu widać, że nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o łatwy zarobek.
Czy na wylotówkach już nie obowiązują przepisy dot. ograniczenia prędkości???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...