Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska dostanie 20 mln złotych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 maja 2017 o 21:27 Powrót do artykułu
może zostanie chociaż kilka tysięcu na nowe nasadzenia drzew na wyciętym klepisku - placu przy Walecznych w Lublinie. To też teren diecezji prawosławnej. Tak strasznie oszpacono go kilka lat temu ... może winni choć trochę ulżą mieszkańcom.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Usiadł czarny taki spasiony. Za nasze pieniądze się pasą jak krowy w Polu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pani Premier unijne flagi kazala wyrzucić, ale już po unijne pieniążki to łapę wyciąga. Jak się to nazywa? Hipokryzja - czy jakoś tak.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
abc napisał:
Pani Premier unijne flagi kazala wyrzucić, ale już po unijne pieniążki to łapę wyciąga. Jak się to nazywa? Hipokryzja - czy jakoś tak.
 Wpłacamy chyba pieniążki do unijnego budżetu, dlaczego nie mamy z tego korzystać? Nie wiesz o tym? Jakt to się nazywa? Debilizm?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja pierdziele co się dzieje -takim kasę. A zabawa trwa
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pan minister hojną ręką daje pieniądze na potrzeby cerkwi.Zapomina jednak o polskich świątyniach w zupełnej rui-nie ttuż za granicą na Ukrainie np.w Uhrynowie i Warezu.ktore są widoczne ze strony polskiej,nie trzeba paszportu aby to zobaczyć jak zniszczone są zabytki polskiej kultury,bez dachów zarastające drzewami i chwastami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tfusk napisał:
abc napisał:
Pani Premier unijne flagi kazala wyrzucić, ale już po unijne pieniążki to łapę wyciąga. Jak się to nazywa? Hipokryzja - czy jakoś tak.
Wpłacamy chyba pieniążki do unijnego budżetu, dlaczego nie mamy z tego korzystać? Nie wiesz o tym? Jakt to się nazywa? Debilizm?
 A ty już dzisiaj wylizałeś rowa swojemu prezesowi, kaczy pomiocie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Według zachowanych akt SB znajdujących się w archiwach IPN Andrzej Popławski (abp Abel) od 2 marca 1984 był tajnym i świadomym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Krzysztof”
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wszystkim polecam kościół rzymskokatolicki pw. św. Anny w Maciejowie (zmieniono nazwę na Lubitów) na Wołyniu. Zabytek z XVI w. - znajduje się w ruinie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
prawosławie to od wielu wieków było i jest narzędzie rusyfikacji narodu polskiego, więc to dofinansowanie to jakieś nieporozumienie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 CHORY NA LUBELSZCZYZNĘ!!! Małopolska, Podkarpacie i  Podlasie na mapie jest a Lubelszczyzna zaś na żadnej mapie nie widnieje, czyli pismak Dziennika Wschodniego nie mądrzeje i tym samym potwierdza, iż tępota w łepetynie jest! Pisać i czytać umie, ale coś nie tak jest w rozumie, bo gdyby główka myślała - głupot, by nie napisała, a zatem pismaku nieuku z Dziennika wschodniego, nie poprawiaj - ustawowej nazwy woj. lubelskiego! Morał! Lubliniacy napiszcie petycję do rządzącego, by posłowie w sejmie, zmienili nazwę lubelskiego! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska  Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.  >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianin N napisał:
CHORY NA LUBELSZCZYZNĘ!!!     Małopolska, Podkarpacie i  Podlasie na mapie jest     a Lubelszczyzna zaś na żadnej mapie nie widnieje,     czyli pismak Dziennika Wschodniego nie mądrzeje     i tym samym potwierdza, iż tępota w łepetynie jest!     Pisać i czytać umie, ale coś nie tak jest w rozumie,     bo gdyby główka myślała - głupot, by nie napisała,     a zatem pismaku nieuku z Dziennika wschodniego,     nie poprawiaj - ustawowej nazwy woj. lubelskiego!     Morał! Lubliniacy napiszcie petycję do rządzącego,     by posłowie w sejmie, zmienili nazwę lubelskiego!     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>     RADA JĘZYKA POLSKIEGO     PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     >>>>>>>>>>>>>>>>>>     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia     2011(CET)  
 Obsesję można leczyć. Naprawdę!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co PiS zapomina o polskich pałacach i kościołach w ruinie? a daje Ukraińcom. ładne rzeczy sie dzieją. A co zesietymi słowami Andrzeja Dudy o pieniądzach na pałac w Radzyniu Podlaskim? A o Woj lubelskim PiS zapomniał bo przyjeżdża tu tylko po głosy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A chorym odmawiają leczenia,proponując eutanazję,ale są za życiem,a po przeszczepie,do piachu
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 nie lĘkaj siĘ!!! niezarejestrowany gość z10:45 obsesji ma dość, a więc napisz do uczonego, bo on uleczy z tego. chory na lubelszczyznę, nie ma wyjście innego, musi napisać do niego, że uchodzi za lepszego, a jeżeli nie wykona - potwierdzi, że chorobę ma! gość z tą obsesją - wy***ył, jak filip z konopi, bo nie zrozumiał, iż nauka zakłamanych wytropi, a nieznany gość prawdy się boi i działa na złość! morał: nieznany gościu z zacnego grodu koziego nie lękaj się prawdy naukowej i szanuj uczonego! 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a pracownicy budżetówki maja mieć w przyszłym roku zamrożone wynagrodzenie, brawo, już zapieprzali wcześniej przez 8 lat bez podwyżek, to za to młodzi zdrowi jak byk rodzice dostali za to 500+. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianin N napisał:
nie lĘkaj siĘ!!!     niezarejestrowany gość z10:45 obsesji ma dość,     a więc napisz do uczonego, bo on uleczy z tego.     chory na lubelszczyznę, nie ma wyjście innego,     musi napisać do niego, że uchodzi za lepszego,     a jeżeli nie wykona - potwierdzi, że chorobę ma!     gość z tą obsesją - wy***ył, jak filip z konopi,     bo nie zrozumiał, iż nauka zakłamanych wytropi,     a nieznany gość prawdy się boi i działa na złość!     morał: nieznany gościu z zacnego grodu koziego     nie lękaj się prawdy naukowej i szanuj uczonego!
 Ręce opadają :(
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 RĘCE OPADAJĄ!!! Główka bezradna, mina zrzędła, ręce opadają, i gość kropkowany nie ma nic do powiedzenia, iż szare komórki zdolności myślenia nie mają, a przyczyną tego stanu, są lubelskie urojenia, ale przy dobrej woli i chęci, są do wyleczenia! Nieznany goościu  kropkowany z Lubelskiego, dostałeś podpowiedz, byś pisał  do uczonego to co, takiego się zdarzyło, że rączki opadają, a może to znak bezradności, iż słabi to mają! Morał:z obsesji ręce opadają, albo ze strachu, a zatem pokonaj słabość i  udowodnij Brachu, że masz się za mądrego, a nie za uczonego!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: