Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prokurator: Dożywocie za dźgnięcie nożem radnego

Utworzony przez ink, 28 października 2008 o 15:19 Powrót do artykułu
nic innego nie pozostaje tylko kupić sobie "gnata" i jak taki cię zaczepi i wyciągnie kose to kula w łep , dla takich ludzi zero tolerancji
Zaloguj się, aby oddać głos
0
za napaść na zwykłego szarego czlowieka jest max 5 lat ... do tego jak pierwszy wyrok to dostaje bandzior w zawiasach a tu radny i od razu dożywocie ... Panowie troche godności ...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym karę dożywotniego pozbawienia wolności można orzec za: wszczęcie lub prowadzenie wojny napastniczej (art. 117 par. 1 k.k.) ludobójstwo (zabijanie lub powodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób należących do określonej grupy wyznaniowej, narodowościowej, etnicznej, narodowej w celu jej całkowitego lub częściowego wyniszczenia) - art. 118 par.1 k.k. stosowanie środka masowej zagłady zakazanego prawem międzynarodowym (art. 120 k.k.) zabijanie jeńców wojennych, osób które złożyły broń lub poddały się, rannych, chorych, rozbitków, personelu medycznego, osób duchownych, ludności cywilnej obszaru okupowanego (art. 123 par.1 k.k.) pozbawienie niepodległości państwa, oderwanie części jego terytorium (secesja), zmiana przemocą konstytucyjnego ustroju RP (art. 127 par.1 k.k.) dopuszczenie się zamachu na życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (art. 134 k.k.) zabójstwo (art.148 par 1,2,3 k.k.)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zasłanianie sie "niepamięcią"! śmieszne, takich osobników należy izolować. A gdyby trafił w serce? czy też miałby siedzieć tylko 5 lat jak sugeruje Użytkownik powyżej?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
z tego co wyczytałem to recydywa więc i wyrok może być surowy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje. Art. 14. § 1. Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa. === Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. ...także jak najbardziej można żądać dożywocia w rozpatrywanej sprawie. Można też je zasądzić. Obrońcy będą natomiast dążyć do zmiany klasyfikacji czynu. Taka papuzia zabawa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dożywocie to akurat słuszna kara to już recydywa nie sądzę żeby z nich już cokolwiek dobrego wyszło, takich ludzi trzeba izolować od społeczeństwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szkoda, że im nie wyszło. Byłoby paru komuchów mniej, a tak wszystkim Nam się oberwie.. echh.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jesteś śmieciem skoro tak piszesz śmieciem i gnidą....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
hehe dobre naprawdę jestem "dumny" z naszego społeczeństwa, piepsze*** i nic więcej, jak by go zabił to krzesło ? Ta na to wychodzi z waszych gadek, ktoś dobrze powiedział, że jak by to był zwykły szarak, a nie osoba publiczna to by dostał 5 lat max i tyle by było, ale wy to od razu na dożywocie byście skazywali, proste polityk szedł z kolegami zachowywał się spokojnie - nie wierze - jak by się nie odezwali to by sytuacji nie było - w sprawie powinno się też znaleźć orzeczenie ze szpitala o całkowitej trzeźwość "godzonego w serce" - zabić go chcieli - prawie w serce trafili, hmm ale w sumie tez prawie w głowę - straszne. Sąd dożywocia i tak nie da i tak - zresztą prawidłowo.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak się to czyta to naprawdę można pomyśleć ze dalej żyjemy w państwie komunistycznym :f. Postarajcie się państwo obrócić tą sytuację, jaki wyrok dostał by ów poseł za dźgnięcie kogoś z waszych bliskich? Rok,dwa,piec czy może 3 w zawieszeniu na 6? Bo ja jednak myślę że pani prokurator nie starała by się podpiąć tego nawet pod próbę morderstwa :f. Nie można pozwolić na coś takiego ze jak człowiek należy do jakiejś partii to jest lepszy od zwykłego przechodnia i prawo w stosunku do niego a być inne w tym przypadku surowsze dla w/w osobnika. Jeszcze dwa słowa do pana "zarys" ty człowieku czasem zastanawiaj się co piszesz bo człowiekowi zawsze należy dać szansę aby mógł się zrehabilitować a nie od razu najlepiej zlinczować,ciekaw jestem co byś pisał gdyby to był ktoś z twojej rodziny czy ktoś tobie bliski czy raptownie nie zmienił byś swoich jakże destrukcyjnych poglądów. Takich ludzi jak ten napastnik się izoluje na kilka lat i stara się im uświadomić że zrobili źle. Co innego że zazwyczaj to nie pomaga ale to nie temat o polskiej resocjalizacji. Zresztą ludzie "kto jest bez winy niech 1 rzuci kamień" bo da się zauważyć że już człowieka osądziliście a sami siebie uważacie za IDEAŁ co zresztą jest domeną polaków:f. Tak na koniec dodam jeszcze ze jeżeli za dźgniecie nożem dożywocie to np za złamanie nosa 35 lat za morderstwo ukamienowanie bo krzesło to za mało by było a za obrazę słowna od 5 do 15 lat i oczywiście dotyczy to tylko zwykłych ludzi nie tych z kręgów politycznych,policji i tych co za pieniądze mogą sobie kupić immunitet. To tyle i radze wszystkim następnym razem pomyśleć 2 razy zanim coś napiszą na forum:F
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: