Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ks. Zaleski jest od głoszenia Słowa Bożego a nie od pikietowania, wszędzie widzi wrogów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ks. Zaleski zrobił swoje / co niektórzy jego przeciwncy są mu wdzięczni /. Wywalił Juszczenkę, zmieniono harmonogram, przygotowania pokazania Lublina spaliły na panewce, Praca wielu na nic sie zdała. A ks. Zalewski dobry pasterz / lecz nie polityk / i tak nic nie uzyskał, jedynie zwiększył skale wrogości. Gdyby więcej myślał, to by więcej zwojował. Dzieci zjednuje się słodyczami, a dorosłych pochlebstwami. Gdyby transparenty były ładne, po ukraińsku i bez megafonów, Lublin by zaistniał. A tak szmaty, bełkot, warkot - wrogość. Może wyścig się uda.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na forum DW tyle osób się zapowiadało, a na zdjęciu jakaś marna frekwencja. Eh, może to znak dla księdza I-Z by zajął się budowaniem czegoś zamiast sianiem zamieszania?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A wiecie chociąz o co chodzi z tą pikietą>Otóz chodzi o pamięc ,zwyczajną ludzką pamioec o tej straszliwej zbrodni jakiej poddani zostali nasi rodacy.Cześc ich pamięci
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ksiądz Zalewski niestety ma rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wystarczy zagłębić się w historię-ale nie tą zakłamaną z czasów PRL. Można też poczytać ostatnią jego książkę opracowaną na podstawie relacji świadków z Galicji. Na Ukrainie UPA razem z hitlerowcami mordowali Polaków, a teraz Juszczenko "tym bohaterom" stawia pomniki i nazywa ich imieniem ulice. Tak Władza Ludowa robiła za komuny w Polsce (patronami ulic byli mordercy, kolaboranci i sprzedawczyki). TO NORMALNE I UCZCIWE? Przykre jest, że KUL tak "dba o prawdę historyczną". Ważniejsza było to, że tereny obecnej Ukrainy to dawna Polska, że Unia Lubelska, że inni otrzymają honoris causa, a prezydent Ukrainy nie? JEŻELI NIE BĘDZIEMY DBALI O WŁASNĄ GODNOŚĆ, TO NIEDŁUGO ZAPŁACIMY I NIEMCOM-za "ziemie odzyskane". I WYPĘDZENIE!!! A może i za II Wojnę Światową-już teraz słychać głosy (np. z Rosji), że Polska nie pozwalając Hitlerowi na budowę autostrady do Gdańska sprowokowała tego dyktatora. Może też niedługo dowiemy się, że to nie Stalin wydał rozkaz na "najazd" Polski 17.09.1939. tylko Polacy zaatakowali Związek Radziecki. Za Katyń winni są też Polacy? Za zsyłki na Sybir też? LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ PÓKI NIE JEST ZA PÓŹNO!!!!!!!!!!!!!! Bo dotychczas nikt nie dba nie tylko o interes Polski, ale i "prostowanie" historii. OD DAWNA POLSKA JEST OPLUWANA NA CAŁYM ŚWIECIE!!! Ostatnio tylko "prosimy" o prostowanie nazw np. "Polski Obóz Koncentracyjny". A INNE WAŻNE FAKTY? CISZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A z cego on zyje? Czy jakis kosciół jeszcze go zatrudnia?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
GRATULUJĘ WIEDZY I INTELEKTU. WSTYD MI ZA TAKICH UŁOMNYCH POLAKÓW JA TY "gościu". Patrioto nie dyskutuj z ciemniakami-tylko tracisz czas. Oni i tak nic nie "rozumią" mówiąc "po polskiemu".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dziennikarz nie ma racji - protest sie udał - Juszczenko tchórzliwie wchodził na KUL bocznymi drzwiami. Co więcej wczoraj była konferencja - dziennikarze przekazali Polakom - o co chodzi Kresowianom tj. o zwykłą pamięc o bestialsko pomordowanych, których morderców gloryfikuje Juszczenko. Zresztą głównym celem było nagłośnienie tematu ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Podolu, na 200 tys. naszych rodaków przez faszystów z OUN-UPA i SS-Galizien. Niestety ale KUL dał się opanowac politykom, odgrodził sie od Polaków ( byłem wczoraj i widziałem jak nie pozwolaono Kresowianom wejśc do budynku zamykając tchórzliwie drzwi na klucz ! ) i pokazał w konsekwencji swoje zaprzaństwo. Juszczernko twierdzi że "UPA zapisała się złotymi zgłoskami w historii Ukrainy". Wczoraj jeden z Kresowian opowiedział mi taką historię - " banda tzw. UPA napadła na leśniczówkę w 1944r. w Tarnopolskiem zamieszkałą przez polskie małżeństwo i piecioro dzieci w czasie śniadania wielkanocnego - po krótkiej naradzie wyprowadzili matkę, a nastepnie POOBCINALI GŁOWY MĘŻOWI I DZIECIOM kładac je na półmiskach - by potem "zaprosic " Polkę na posiłek "... Dla Juszcenki ci "partyzanci" to bohaterowie - a dla nas Polaków ?...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
O tantiemach za książki słyszałeś gościu? O przekazaniu praw autorskich wydawnictwu słyszałeś gościu? Jaką książkę ostatnio przeczytałeś gościu? Jaki masz iloraz inteligencji gościu? Szkoda patrioto, że w Polsce tak mało oczytanych ludzi. Ale miło, że choć jeden ratuje honor Polaków (niestety gościa też).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A czego można oczekiwać od ludzi, którzy popierają SLD, PO, Samoobronę? Którzy nie czytają książek tylko oglądają telenowele lub strzelanki? Którzy się nie uczą, tylko dają sobą manipulować? Bo taki da sobą pomiatać-nic przecież nie wie! I jeszcze później opluwa innych! Redakcja Dziennika Wschodniego to dawny "organ prasowej propagandy" PZPR! Dziennikarze również muszą mieć odpowiednie socjalistyczne przekonania-stara drużyna nie przyjmie odmieńca!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ksiądz przerasta wszystkich, którzy go atakują! Oni ... a on idzie dalej!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
KUL schodzi na psy. Szkoda, że tylko ksiądz I-Z robi to, co POwinno MSZ, IPN, rząd, parlament i prezydent.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nadać h.c Juszczence - gloryfikatorowi UPA i SS Galietzen to tak jakby nadać pośmiertny doktorat hc Adolfowi Hitlerowi- Pan Życiński TW Filozof wraz z ks Wilkiem powinni trafic do brunatnej ksiegi stowarzyszenia "Nigdy Wiecej"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Popieram ks. Isakowicza! Jako jeden z nielicznych ma odwagę realizować ewangeliczny nakaz : "Niech mowa wasza będzie tak-tak, nie-nie." W przeciwieństwie do innych duchownych i polityków jemu nie jest wszystko jedno. Jako członek Kościoła cieszę się, że jest taki ktoś jak uparty ksiądz spod Wawelu, który broni honoru wierzących, który woła o prawdę (nie o zemstę, jak przedstawiają to krętacze), który zadaje niewygodne pytania i sam swą postawą jest głosem sumienia dla tych, co wolą święty spokój, półprawdy i gładkie w formie ale fałszywe w treści słowa. Wstyd mi za naszego arcybiskupa, który milczy wtedy, gdy trzeba krzyczeć a zabiera głos,kiedy należałoby zachować milczenie. Biskupowi nie przeszkadza kabotyn Palikot - nawet ze sztucznym penisem; nie widzi też nic złego w tym, że KUL, którego wszak jest kanclerzem, honoruje ludzi na to niezasługujących (Juszczenkę, Bartoszewskiego - nazywającego bydłem swych bliźnich i innych). Nie można będąc biskupem siać zgorszenia! Nikomu tego robić nie wolno, ale od pasterza wymagamy więcej. Ks. Isakowicz na pewno jest dobrym pasterzem. Także moim. Dzięki, księże Tadeuszu i szczęść Boże!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- czci tytułami "bohatera Ukrainy" pomnikami, patronatami, programami szkolnymi i publikacjami, Banderę, Szuchewycza, OUN-UPA, SSGalizien, by bezczelnie odebrać godność doktora h.c. Katolickiego Uniwersytetu!... i wygłosić zebranym na Pl.Litewskim mieszkańcom obłudne i haniebne przemówienie o przebaczeniu i pojednaniu... ale po proteście Ks.Isakowicza wyjechał bez słowa na Ukrainę, gdzie cieszy się "sławą" 2% poparcia obywateli Ukrainy!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI? GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄCA ŚWITA WYKSZTAŁCIUCHÓW? PEWNIE BALI SIĘ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ? A ELITARNY KUL? JEDNAK PO I SLD NADAL GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CIESZCIE SIĘ DALEJ ZAKŁAMANI KOMUNIŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIĘKSZOŚĆ SIĘ NADAL BOI UB? (LUB NIC NIE WIE-BEZPIEKI JUŻ NIE MA, DO PIERDLA ZA TO JUŻ NIE WSADZAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I KSIĄŻEK NIE CZYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KRYZYS-BIBLIOTEK TEŻ JUŻ NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CIEMNOGRÓD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Masz ZEBRA całkowitą rację ! To wstyd że ks. katolicki musi wyręczac oragny państwa opłacane z naszych podatków! Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę ! Kiedys tematem tabu był "KATYŃ" taraz jest "Wołyń"! Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina! Kiedyś był wielki przywódca Brezniew, teraz jest Juszczenko! Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA HISTORYCZNA" i "POLITYKA HISTORYCZNA". Jak sam słyszałem to Kresowianie są ogromnie rozgoryczeni "zadziwiającą" postawą pana prezydenta i nie zapomną mu o tym PRZYPOMNIEC w kampanii w 2010 r.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A JA POLECAM KSIĄŻKĘ: "PRZEMILCZANE LUDOBÓJSTWO NA KRESACH" - ks. Tadeusz Isakowicz - Zalewski
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W ostatnich dniach dwa wydarzenia skupiły uwagę Kresowian i ludzi walczących o prawdę na temat ludobójstwa OUN-UPA. Pierwszą z nich jest oczywiście nadanie przez KUL w Lublinie - doktoratu honoris causa – gloryfikatorowi morderców Polaków, Żydów i Ormian – prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence i związany z tym protest Kresowian. Niestety ale w ostatnich latach pan Juszczenko wynosi na piedestał zwykłych nazistowskich zbrodniarzy ogłaszjąc ich bohaterami Ukrainy ( jak np. komendant UPA - Roman Szuchewycz ps. „Taras Czuprynka” – rozkazujący swoim bojcom – „Polaków wycinac w pień..”) lub odsłaniając im bolszoje pomniki jak Stepanowi Banderze czy też Dmytro Klaczkiwskiemu ps. „Kłym Sawur” zwanemu potocznie „ katem Wołynia ”. Można stwierdzic, że protest się udał - Juszczenko tchórzliwie wchodził na KUL bocznymi drzwiami. Co więcej w wyniku konferencji prasowej - dziennikarze przekazali Polakom - o co chodzi Kresowianom tj. o zwykłą pamięc o bestialsko pomordowanych, których morderców gloryfikuje Juszczenko. Zresztą głównym celem było nagłośnienie tematu ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Podolu, na min. 150 tys. naszych rodaków przez faszystów z OUN-UPA i SS-Galizien. Niestety ale KUL dał się opanowac politykom, odgrodził sie od Polaków ( widziałem osobiście jak nie pozwolono Kresowianom wejśc do budynku zamykając tchórzliwie drzwi na klucz ! ) i pokazał w konsekwencji swoje zaprzaństwo. Juszczernko twierdzi że "UPA zapisała się złotymi zgłoskami w historii Ukrainy". Jeden z Kresowian opowiedział mi taką historię - " banda tzw. UPA napadła na leśniczówkę w 1944r. w Tarnopolskiem zamieszkałą przez polskie małżeństwo i pięcioro dzieci w czasie śniadania wielkanocnego - po krótkiej naradzie wyprowadzili matkę, a następnie POOBCINALI GŁOWY MĘŻOWI I DZIECIOM kładąc je na półmiskach - by potem "zaprosić " Polkę na posiłek "... Dla Juszcenki ci "partyzanci" UPA to bohaterowie - a dla nas Polaków ?... Muszę stwierdzić że Ukraina jest bardzo niewdzięcznym państwem ! To właśnie Polska jako pierwsza uznała rząd niepodległej Ukrainy. W 2004 r. to nasi politycy pomogli Juszczence i Tymoszenko w walce o zwycięstwo czasie „pomarańczowej” rewolucji. To właśnie Polska jest ambasadorem Ukrainy w UE i NATO ! To właśnie my jako pierwsi uczyniliśmy kilka ważnych gestów jak np. potępienie przez Senat jeszcze w 1990 r. akcji Wisła czy kolejne przeprosiny za nią prezydentów Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego. A co wy zrobilła druga strona ? Juszczenko za bohatera Ukrainy uznał mega zbrodniarza Szuchewycza ( to ten który wzywał -"Polaków wycinac w pień") co więcej na polskiej szkole we Lwowie umieszczono prowokacyjnie popiersie tego skur...syna ! Nie stac było Ukraińców nawet na mały gest przeprosin za dokonanie Rzezi Wołyńskiej tj. WYMORDOWANIE na Wołyniu i Podolu ok. 150 tys. Polaków, pomimo że my przeprosiliśmy za przymusowe PRZESIEDLENIE na ziemie odzyskane ok. 150 tys. Ukraińców! I co zwrócił ostatnio uwagę ks. Zaleski – na Wołyniu i Podolu – krzyże na grobach ma jedynie 10 % pomordowanych polskich ofiar ... Drugim wydarzeniem był skandal lwowski w wykonaniu Walentyna Naliwajczenko, szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jednego z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki. Ten deb*** ( naprawdę brak mi innych określeń! ) przyrównał przedwojenną polska policję do Gestapo i NKWD. Jest to klasyczna metoda udawania przez kata ofiarę. Naliwajczenko żalił się nad ukraińskimi „bojownikami” ( tj. faszystowskimi nacjonalistami z OUN ) prześladowanymi przez polskich policjantów, ale nie wspomniał, że byli to zwykli mordercy, którzy w latach 30-tych zamordowali posła BBWR - Tadeusza Hołówkę, ministra Bronisława Pierackiego czy dyrektora ukraińskiego liceum Iwana Babija. Po wybuchu wojny Bandera, Szuchewycz, Klaczkiwskij, Łebed czy Melnyk, stali się gorliwymi wyznawcami ideologii hitlerowskiej i rozpoczęli „oczyszczanie” Ukrainy z Żydów, a następnie z Polaków ( min. 150 tys. bestialsko pomordowanych). Oczywiście Naliwajczenko o tym doskonale wie – a więc jaki ma cel ? W grę wchodzi albo chęć zemsty Juszczenki za protest ks. Zaleskiego, albo zwyczajnie panu ministrowi „wypsło” się to co myślą nacjonaliści z partii „Nasza Ukraina” W. Juszczenki. Podkreślam, że autorem tych idiotyzmów nie jest jakiś prorosyjski komunista z Donbasu czy nawiedzony nazista ze „Swobody”, ale polityk ze ścisłego środowiska Juszczenki . Oczekuję że polski MSZ ( opłacany także z moich podatków) ostro zareaguje . Oczywiście żartuję - gdyby autorem tych deb***izmów był polityk rosyjski czy niemiecki - tak prawdopodobnie by się stało – ale nie w przypadku Ukraińca – ten to może bezkarnie pluć nam w twarz, a my mamy twierdzić że pada deszcz ! Problem z Juszczenką jest taki, że gdy jest on w Polsce to przedstawia się jako wielki przyjaciel Polaków, a gdy już dojedzie na Ukrainę to dokonuje jawnie skrajnie antypolskich posunięć ! Tak swoją drogą to wstyd, że praktycznie tylko jeden ks. katolicki z Krakowa musi wyręczać organy państwa opłacane z naszych podatków ( to one powinny dbać o pamięć i godność narodową !) Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę ! Kiedyś tematem tabu był "KATYŃ" - taraz jest "Wołyń"! Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina! Kiedyś był wielki przywódca Breżniew, teraz jest Juszczenko ! Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA HISTORYCZNA" i "POLITYKA HISTORYCZNA". Jak sam słyszałem to Kresowianie są ogromnie rozgoryczeni "zadziwiającą" postawą pana prezydenta i nie zapomną mu o tym PRZYPOMNIEC w kampanii prezydenckiej w 2010 r. Za tydzień 11 lipca - obchody 66 rocznicy Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( woj. Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie). Cześć uroczystości odbędzie się w Chełmie na ul. Wołyńskiej, w sobotę o godz. 10. Zapalmy znicze za pamięc o naszych wymordowanych rodakach .....
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: