Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Protestują, bo nie chcą mieszkać przy spalarni odpadów

Utworzony przez kaśka, 22 kwietnia 2015 o 00:31 Powrót do artykułu
dla zainteresowanych: tak na zachodzie wyglądają spalarnie, ciekawe jaki projekt stworzono dla Lublina (obawiam się najgorszego pudłokloca, na którego nie chce się patrzeć): przykład z Danii gdzie spalarnia góruje nad miastem.. i to się podoba  - obrazki na blogu: panidyrektor(dot)pl nowoczesne-budownictwo-przemyslowe-incineration-line-in-roskilde   ech szkoda że u nas tak nie budują   a co do szkodliwości i uciążliwości takiej spalarni w mieście to  mogę powiedzieć że zwiedzałam  spalarnie śmieci w Niemczech na wycieczkach i wymianach szkolnych (15 lat temu) i może trochę nieprzyjemny zapach był w samej sortowni, poza tym jeszcze ruch śmieciarek był duży... a innych uciążliwości nie było :) więc nie bójmy się tej spalarni - to naprawdę nie to samo co kopcenie workami foliowymi w piecu domowym - to śmierdzi! owszem  - niektórzy chyba myślą że będzie tak kopcić jak w ich piecach jak własne śmieci palą!!! w spalarni jest czysto ( w sortowni trochę mniej co zrozumiałe) a wymogi co do składu dymu są restrykcyjne  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proponuję pojechać do Wiednia tam spalarnia stoi w środku miasta. Tatarnicy mają tam taki syf i syf obywatelski, ze nawet jak by otworzyć tam wysypisko to i tak nikt by tego nie odróżnił. Jacy mieszkańcy taka zabudowa. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Poczytaj sobie o spalarni w Wiedniu, o tym jak powstawała i jaka jest nowoczesna i nie porównuj jej do spalarni którą chcą wybudować na Tatarach. Spalarnia którą chcą postawić to przestarzała technologia ,takie spalarnie na całym świecie są likwidowane i zamykane ze względu na zagrożenie zdrowia i życia ludzi.Nie obrażaj mieszkańców Tatar bo mieszkają tutaj bardzo porządni ludzie, a że Miasto mało dba o tę dzielnicę  to już inna sprawa. STOP SPALARNI !!! Mieszkańcy Lublina nie dopuśćmy do powstania spalarni śmieci.Spalarnia to najgorsza forma utylizacji. Szkodzi ludziom i środowisku.Cały Zachód przestaje budować i likwiduje spalarnie. Stara technologia rusztowa jest bardzo szkodliwa i trująca. Spalarnia to smród, spaliny,rakotwórcze toksyny, pyły, hałas zniszczone drogi, a najważniejsze to utrata zdrowia i życia. Pomyślmy wszyscy o naszych dzieciach i wnukach.  Wyraźmy swój sprzeciw.  24 kwietnia /piątek/ o godz.17.00 na placu przed Dworcem Północnym ma być nagrywany program przez TVP INFO Warszawa i TVP Lublin przeciw budowie spalarni.Przyjdźmy wszyscy .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Jacy mieszkańcy, taka zabudowa"   oraz   "Jaki czytelnik, taki komentarz..."
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co niektórzy to chociaż zmienili miejsce zamieszkania to nadal zagrodowość w nich siedzi "jak u Was to niech budują, byle nie u mnie". Problem w tym, że ta spalarnia to problem Lublina, a nie Tatar i przykre jest to, iż nie wszyscy to rozumieją. Przestańcie porównywać zachodnie spalarnie i to budowane w XX wieku do tego co ma powstać w Polsce. W Szwecji przepisy dotyczące ochrony środowiska co 10 razy bardziej restrykcyjne, w Wiedniu o którym piszecie, żużel składowany jest w nieczynnych szybach kopalnianych, a tu ma być pod wiatą ogrodzoną z 3 stron. Tam jest stały odbiór żużla, a tu jakieś podmioty, tylko nie wiadomo jakie. Miasto Lublin wyprodukuje tylko 30 % odpadów, a zatem pozostała część będzie spoza regionu!!!. Za skład przywożonych odpadów ma odpowiadać te co te odpady przyśle, a nie ten co będzie je spalać. Brakuje wyjaśnień co będzie jak dojdzie do pożaru? Poczytajcie sobie o pożarze w Wiedniu właśnie w tym samym miejscu, w którym stoi odbudowana spalarnia. Itd. itp. A teraz pytanie: kto z Was kto jest takim zwolennikiem tej spalarni dokładnie przeczytał raport przedstawiony przez Megatem? A może ktoś z Was chce ją mieć pod oknami? Jeśli tak, to niech zaproponuje prezydentowi, aby zmienił plan zagosp. przestrz. i bez problemów wówczas pozwolił na budowę spalarni tam gdzie mieszkacie.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Jacy mieszkańcy, taka zabudowa"   oraz   "Jaki czytelnik, taki komentarz..."
Jaki prezydent,rząd,taka i cała ta reszta. Z tego to się CYCU bierze.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Osiedle powstało jako osiedle robotnicze-wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Krzykaczom proponuję zapoznać się z tematem funkcjonowania spalarni trochę rzetelniej,bo to o czym mówią wygląda tak, jakby miało być zbudowane "COŚ" na wzór Rokitna z kominem na środku placu. Przypuszczam( jeśli dojdzie do realizacji),że będzie to najbardziej monitorowany obiekt w całym Lublinie,a zważywszy na bardzo restrykcyjne przepisy -nie może być mowy ani o smrodzie ani o zadymieniu.A już na pewno -nie na Tatarach  :)    
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oster, osiedle mieszkaniowe nie ma nic wspólnego z produkcją, więc się nie wysilaj. Osiedle mieszkaniowe ma służyć mieszkańcom do odpoczynku, bez względu na to gdzie i jako kto pracują. Fabryka przestała funkcjonować w XX wieku, a osiedle pozostało i należało zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i wybudować tam sklepy, skwerki, basen, a dopiero dalej zrobić strefę ekonomiczną. I nie pisz bzdet na temat nieszkodliwości tej inwestycji, tylko sam usiądź i przeanalizuj ten raport oraz odnieś go do polskich realiów.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sadf jak śmiesz ubliżać ludziom, których nie znasz? Dzielnica jest zaniedbana, bo władza tego miasta skupiła się na innych blokowiskach. Natomiast Bronowice, Tatary, Kalinowszczyzna to dostają to co może zostanie. Porównaj sobie stan asfaltu na zadupiu Poręba, w dzielnicach Czuby, Czechów i np.: Łęczyńską, DMMajdanka, Rondo na Klinie. Chodniki mamy w stanie tragicznym, jezdnie z zalepionymi dziurami i zagłębieniami, ale jak przychodzi do remontu to Poręba, Czuby, Czechów i czasami ścisłe Centrum. Jaka władza, taka troska o miasto. Mamy Lublin A z przybyszami i Lublin B. A jak widać po Tobie z chamem można spotkać się wszędzie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proponuję pojechać do Wiednia tam spalarnia stoi w środku miasta. Tatarnicy mają tam taki syf i syf obywatelski, ze nawet jak by otworzyć tam wysypisko to i tak nikt by tego nie odróżnił. Jacy mieszkańcy taka zabudowa. 
Wiedeń przygłupie porównujesz do Lublina? I lepiej się odp...dol od "Tatarnikó" gnido z wichury. Won do książek, albo lepiej do starych, żeby cię dorobili bublu genetyczny!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
moim skromnym zdaniem nie tylko tatary będą miały problem przecież ten cały syf będzie szedł w atmosferę oczywiście tatary bedą miały najgorzej bo bedzie smród ale szkodliwe substancje bedą wdychać wszyscy niestety i nie  pomogą żadne filtry ..
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wszyscy "postępowi" co się tutaj wypowiedzieli mieszkają pewnie z dala od planowanej inwestycji, stąd ich opinie o "nieszkodliwości", "gwarantowanej nowoczesności" oraz "mądre" przykłady podobnych inwestycji z zagranicy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: