Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"Takie "wezwania” najlepiej wyrzucić do kosza. To żerowanie na ludzkiej naiwności. Do nas kilka razy zgłaszali się przedsiębiorcy, którzy dali się naciągnąć – przyznaje Andrzej Michalik z referatu informacji i obsługi przedsiębiorców w Urzędzie Miasta Lublin." Nie proszę pana, z takim "wezwaniem" należy udać się na policję, a pan namawia do niszczenia możliwych dowodów przestępstwa!    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co Policja niby ma z tym zrobić, tam nikt do niczego nie zmusza! To, że zakładający działalność nie potrafi czytać ze zrozumieniem i nie zna często używanego w tego typu korespondencji słowa "fakultatywna (wpłata)" , zwalnia go z logicznego myślenia. Sam otrzymałem w miesiąc 4 albo 5 takich listów na łączną kwotę ponad 700zł, wszystko wylądowało w koszu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  – Dałam się podejść. Jak się zakłada działalność gospodarczą, to jest dużo rzeczy do ogarnięcia. Dostałam od nich pismo i odruchowo zapłaciłam. Dopiero potem wczytałam się i zauważyłam, że coś nie gra. Zawiadomiłam policję, ale nie wiem, czy coś z tym zrobią – mówi nam właścicielka jednej z firm, która działalność założyła we wrześniu.
  A co mają zrobić? Najpierw kobita wpłaciła (nie wiadomo po co i na co), a dopiero później przeczytała... Teraz poszła na policję i zastanawiam się co im powiedziała... Że wpłaciła kasę za wpis, mimo że nikt jej do tego nie zmuszał?   Osoby nie posiadające umiejętności czytania ze zrozumieniem nie powinny zakładać działalności gospodarczej. Być może dla tej pani 150 kilka złotych to nic (skoro wpłaciła), a jak ktoś ma jakieś wątpliwości, to zawsze może zapytać kogoś bardziej ogarniętego, a nie wpłacać kasę, a później lecieć na policję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pierwszy rzut oka widać, że to jakaś śmierdząca sprawa a po drugie czy ktoś doczytał, że "ogłoszenie wpisu w centralnym rejestrze firm i działalności gospodarczych wymaga uregulowania FAKULTATYWNEJ opłaty rejestracyjnej"? Dziwi mnie, że ktoś kto w celu założenia własnej działalności gospodarczej przebrnął przez całą masę przepisów a nie potrafi zrozumieć krótkiego pisma. Drodzy Państwo nie każdy jest alfą i omegą i nie każdy kończy studia prawnicze, ale w końcu po coś zatrudniacie tych prawników i te kancelarie. Chociaż czasami wystarczy samo doczytanie tekst do końca.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Ja równiesz otrzymałem taki sam (identyczny list priorytetowy) dn.5go listopada z czego 31go października zgłosiłem firmę do rejestracji a 6go już mam zapłacić, też byłem za tym żeby uiścić tą opłatę żeby mieć to z glowy, ale nigdzie w internecie nic takiego nie było przy zakładaniu firmy o opłatach do CRFIDG i do tego jeszcze nie mała sumka bo do zapłaty mam kwotę 192.00. Mogę powiedzieć że dałbym się naciągnąc ponieważ pierwszy raz się z czymś takim spotykam.Dobrze że są ludzie którzy się na tym już znają. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja właśnie otrzymałam takie pismo. Gdyby nie fakt, że w UM wołami jest napisane że rejestracja jest BEZPŁATNA też pewnie bym się nabrała. Dziwi mnie tylko, że można założyć łudząco podobną w nazwie działalność i państwo nic z tym nie robi !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co mają zrobić? Najpierw kobita wpłaciła (nie wiadomo po co i na co), a dopiero później przeczytała... Teraz poszła na policję i zastanawiam się co im powiedziała... Że wpłaciła kasę za wpis, mimo że nikt jej do tego nie zmuszał?   Osoby nie posiadające umiejętności czytania ze zrozumieniem nie powinny zakładać działalności gospodarczej. Być może dla tej pani 150 kilka złotych to nic (skoro wpłaciła), a jak ktoś ma jakieś wątpliwości, to zawsze może zapytać kogoś bardziej ogarniętego, a nie wpłacać kasę, a później lecieć na policję.
Tak bronisz tej firmy bo pewnie sam masz z nią do czynienia, dla niektórych obywateli naszego kraju rozpoczęcie działalności to jedyna alternatywa na zarobienie jakiejś kasy i nie każdy musi być rokefelerem żeby mieć firmę, takie jest moje zdanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a skad te firmy maja nasze dane NIP,Regon,a nawet nr. wniosku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a wiesz na czym polega wpis do CEiDG? a skad te firmy maja nasze dane NIP,Regon,a nawet nr. wniosku jak zakładasz firmę twoje dane jako przedsiębiorcy stają się ogólnodostępne. wystarczy ze ktoś codziennie siedzi i patrz wpisy z dnia bierzacego i wysyła jak leci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj otrzymałem podobne pismo od CEFiDG by im wpłacić 121zł. Jak widać organy Państwowe w tym kraju nie działają jeżeli problem istnieje już od 2010 roku i nic przez 4 lata z nim Policja ani prokuratura nie zrobiła. Państwo Tuska jest państwem oszustów lichwiarzy i złodziei...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj otrzymałem podobne pismo od CEFiDG by im wpłacić 121zł. Jak widać organy Państwowe w tym kraju nie działają jeżeli problem istnieje już od 2010 roku i nic przez 4 lata z nim Policja ani prokuratura nie zrobiła. Państwo Tuska jest państwem oszustów lichwiarzy i złodziei...
Dlatego tusk musi odejść,nic te czerwone sQrwysyny nie robią z tymi oszustami,nie ma prawa w tym dzikim kraju i nie ma kary.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja dostałem to wczoraj ale z RDGIF Al.Jana Pawła II 27 i chcą 195 złotych, ale już sprawę skierowałem do prokuratury jako wyłudzenienr ich konta to 0211 1075 9522 8113 2087 4242 1111 jak macie za duzo kasy to wpłacajcie :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA !!!! Nowa akcja pod wpisy do KRS. ------------------------------------------------------ Teraz na topie RDGIF adres Al. Jana Pawła II 27 i konto u mnie już inne :) , ale jak ktoś ma za duzo kasy to niech wpłaca 21 1090 2590 0000 0001 2295 3909
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wesołkom szkalującym państwo ;polskie proponuję aby zapoznali sie jak fukcjonują państwa prawa n.p. USA,  Wielka Brytania czy Australia Takich oszustów jest tam wielkkrotnie więcej  i tez sie nic nie da z tym zrobić poza ostrzeżeniami. Tak to w demokracjach jest i kropka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, też otrzymałam podobne pismo z kwotą 192,00 i nr kontem 21 1090 2590 0000 0001 2295 3909. Pytanie mam czy prokuratura zareagowała na to zgłoszenie? Ja nie dałam się nabrać ale osoby poszkodowane powinny się zebrać i złożyć pozew zbiorowy, ponieważ kwota 192,00 jest zbyt mała aby dochodzić swoich praw. Podobne pisma przychodziły kiedyś związane z pomocą przy szukaniu funduszy europejskich na różne cele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też otrzymałem takie wezwanie do zapłaty w terminie 121zł ciekawi mnie skąd ci złodzieje posiadają dane osobowe, czy naprawdę nasze Panstwo jest we wszystkim bezsilne czy trzeba pały na rządzących aby to draństwo rozpędzić- żeby zwykły obywatel sam dochodził czy pisma które otrzymuje są prawdziwe czy nie a kiedy są TOTO LOTEK dziadostwo.Pismo adresowane od Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych CEFiDG Warszawa komu przesłać to pismo i kogo informować ozłodziejach skoro Policja i Prokuratura nie ingeruje .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dane kontaktowa naciągaczy z firmy CRFIDG zwanymi inaczej RDGIF czyli Rejestrem Dzialanosci Gospodarczych i Firm Ledwo zalozylem firme, a goscie wysylali mi pare razy poelcenie zaplaty za usluge, ktora NIE JEST platna, jest to dobrowolna "skladka". Posiedzialem, pogooglowalem, chcialem zobaczyc, kto naciaga ludzi, dane kontaktowe szybko sie rozbijaja na te same nazwiska i jedna firme kluczowa: NET COMPANY,       ŁUKASZ MAJDAŃSKI, SEBASTIAN ZAWADZKI NIP: 7292704822 REGON: 101720101 Panowie zmieniają wpisy w bazie ewidencji co kilka dni (w tym adresy "firmy" korespondencyjne itp.) Poszedlem na policje, nie sa w stanie nic z tym zrobisz, jak zaplaciles to jestes "frajerem", nikt nie ubolewa nad tym, ze bezprawnie wysylaja na moj firmowy adres miliony listow, ktorych sobie nie zycze. Więc daje wam moc, by samemu osobiście odebrać wasze pieniądze, jeżeli je straciliście: Rejestr Dzialanosci Gospodarczy i Firm ( RDGIF ) numer telefonu kontaktowego: ========================================================================= Łukasz Majdański adres zamieszkania: Wójtowska 15, Łódź prywatny telefon kontaktowy: 797 769 823 na facebooku: Łukasz Maj (w tle profilu tablica rejestracyjna ponizszego auta) prawdopodobnie wlaściciel srebrnego BMW o rejestracji WKZ 67MU (na tablicy napis: kto nie kombinuje ten sie nie buja) ========================================================================= Sebastain Zawadzki ul. Rozległa 19A, Łodź prywatny telefon kontaktowy: 510 069 110 ========================================================================= Zadzwoniłem, pierwszy gościu się "obsrał" na miekko po pouczeniu go paragrafem, który w skrócie mówi, że moje prywatne dane (adres, nazwa i właściciel firmy) nie mogą być źródłem dochodów "firmy" tych panów bez mojej zgody - takiej nie udzieliłem! MIESZKACIE W POBIŻU? WIECIE JAK ZADBAĆ O SWOJE? POMOŻCIE MU SIĘ "POBUJAĆ" ;)    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Łukasz Majdański z telefonu nie korzysta, ale z Panem Zawadzkim można sobie porozmawiać i z*** go na czym świat stoi. Właśnie to uczyniłam i jest mi do razu lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mego bata tez oskubali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oszuści ja dostałam trzy pisma z warszawy z różnych ulic na kwotę 177 zł. 200 zł. i 280 zł. Nie dostaną nawet złotówki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...