Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przemysław Wipler w naszej redakcji. Zadaj pytanie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 marca 2017 o 19:22 Powrót do artykułu
Dobrze, trzeba trochę świeżości/normalności po tym z nowoczesnej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A co z wywiadem z Ryśkiem Petru? Nie pojechał do Lublińca zamiast do Lublina? Z takimi nieukami wszystko możliwe
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kto to jest Wipler? Czy to nie ten chłoptaś, który płakał, że go Policja pobiła, a później został jeszcze skazany przez sąd? Co to za persona? Co to za spotkanie? Może ktoś by się opamiętał, kogo zaprasza i w jakim celu... Mam nadzieję na to spotkanie nie wydatkowano pieniędzy podatników???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Autor toma: na punkcie Lubelszczyzny hopla ma, i w dalszym ciągu zawzięcie podkreśla, że to ma, a więc, niech wskaże jaki teren ta kraina zajmuje no i na jakiej mapie historycznej ona się znajduje? Mądrzy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A o co tego pana w ogóle można by zapytać? I po ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
CHOROBA TO MA!!! Autor toma: na punkcie Lubelszczyzny hopla ma, i w dalszym ciągu zawzięcie podkreśla, że to ma, a więc, niech wskaże jaki teren ta kraina zajmuje, no i na jakiej mapie historycznej ona się znajduje? Uczeni z PAN lubliniakom Lubelszczyznę zawęzili, do lubelskiej ziemi, by manii wyższości się wyzbyli, a tępaki uczonych nie uznali i wyjaśnienie olewają, czyli potwierdzają, iż porządnego fisia-bzika mają! Morał: lubliniaki Lubelszczyznę macie w powiecie, a jak nie wiecie, to napiszcie do PAN i się dowiecie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>  KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
widzę ,że ciemna gawiedz nie kojarzy tego pana, a On i jeszcze jeden pan ,samowtór tylko jako jedyni z całego żałosnego sejmu kilka lat temu sprzeciwili się ,żeby dać rentę w imieniu naszego prl-bis po 100 euro dla zydów w israelu ,co im krzywde wyrządził najpierw hitler ,a potem stalin ,gdy ci biedacy wtedy zamieszkiwali naszą pechowa ziemię.Tak też ciemnoty, lepiej głaby nie obrażajcie człowieka ,bo wtedy wszyscy, i pło i pis i sld zsl ,wszyscy ,głosowali za..ciekawe czemu? agenty usraela?,czy głupcy?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kto mu płaci za wygadywanie bzdur nt CETA i przemilczenie faktów?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A trzeźwy chociaż będzie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jakiej partii KOR-WON?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
O cyrk znowu przyjeżdża! Co za pajac
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Vip Ler to prawdziwy Vip!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
CZY ZAMIERZA PAN WYDAĆ PODRĘCZNIK JAZDY MELEXEM ??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
czy nie jest panu wstyd za wypowiedzi w Parlamencie Europejskim pana dobrego znajomego Janusza Korwin Mikkego o kobietach, i za to jak "promuje" nasz kraj w Europie? Czy również ma takie same poglądy na temat kobiet i Unii Europejskiej?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego mąci i popiera wrogie CETA?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak smakuje wódka i ciosy pałki od stróżów prawa????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy wstydzi się pan za swoje pijaństwo i kim pan właściwie jest?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ostatnio w radio słyszałem reklamę "zacznij rok na Kolskiej". Muszę sie przyznać że dawo a właściwie nigdy nie zszargałem twarzy i upodliłem się jak ścierwo, ale jakaś część mnie mówi mi "nachlaj się chłopie, wytażaj się, daj w parnik jak nigdy". Chciałbym sie Pana spytać jako znawcę tematu, warto czy nie. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jest to ten którego lubią wszystkie pałki
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego promujecie tego hmmmmm osobnika???? Płaci za to?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: