Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Polska - mój kraj, taki piękny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mówi się że nie ma pionowych znaków to mamy brać takie takie alejki jako skrzyżowania równorzędne. To proszę mi wyjaśnić jak to działa na terenie parkingu marketu Real na czechowie ? Tam nie ma znaków a i tak ludzie jeżdzą jakby tam była główna alejka z pierwszeństwem a wynika z tego tekstu że bez tych znaków powinna być zasada prawej ręki. Prosze o wyjaśnienie więc tego stanu rzeczy jaki tam obowiązuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PA-RA-NO-JA! Tylko w tym naszym pięknym kraju możliwe są sytuacje, kiedy oznakowanie nie musi... oznaczać tego co oznacza?? Dziwnie to zabrzmiało, ale tak to wygląda. To tak jak by czarne w niektórych przypadkach mogło być uznane za białe. Ubezpieczyciel jak to ubezpieczyciel, wykpił się bo miał taką możliwość. Jeśli oznakowanie poziome nie jest ważne bo brakowało znaku pionowego, bo teren prywatny, bo "oznakowanie umowne" to dlaczego zatosowanie mają zasady ruchu stosowane na drogach publicznych - reguła prawej strony? Oznakowanie się nie liczy, ale pierwszeństwo z prawej juz tak. Wiecie co? Mam przerysowany przedni zderzak i już chyba wiem jak go sobie naprawić na czyjś koszt :-) A tak serio, to ma babka problem, bo postawiła auto do warsztatu, tam wykonano naprawę z myślą tym że płaci zakład ubezpieczeń, więc się nie bawili w oszczędności. Za 8,5 tys to musieli wymieniać całe elementy karoserii bez naprawy, w końcu to tylko parkingowa stłuczka. W zwykłym warsztacie zrobiłaby za 1/4 tej kwoty...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mnie uczyli że w pierwszej kolejności należy stosować się do znaków pionowych, potem do poziomych. W tym przypadku nie  ma pionowego, więc dlaczego poziomy jest nie ważny? Czy gdyby stał pionowy to by było OK? już by nie było gadania że onakowanie umowne, a teren marketu to teren prywatny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mówi się że nie ma pionowych znaków to mamy brać takie takie alejki jako skrzyżowania równorzędne. To proszę mi wyjaśnić jak to działa na terenie parkingu marketu Real na czechowie ? Tam nie ma znaków a i tak ludzie jeżdzą jakby tam była główna alejka z pierwszeństwem a wynika z tego tekstu że bez tych znaków powinna być zasada prawej ręki. Prosze o wyjaśnienie więc tego stanu rzeczy jaki tam obowiązuje.
Bo ludzie z założenia przyjmują główną uliczkę jako tą z pierwszeństwem. Jakby doszło do dzwona to by było jak w opisanym przypadku pod OBI. Jedziesz sobie niby główną, jakas pierdoła ci wyjedzie i jeszcze na koniec się okazuje że twoja wina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka praktyka MTU...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co kojarzę, to przy wjeździe na parking jest znak 'Strefa ruchu', który oznacza, że na parkingu należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego.   Zasady Kodeksu drogowego określają, że pierwszeństwo określa się przez (od najmniej ważnych): - zasada prawego - znaki poziome - znaki pionowe - sygnalizacja świetlna - policjant.   Moim zdaniem kobietka powinna wystąpić do jakiegoś biegłego i iść z tym do sądu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dość że baba jeździć nie potrafi, to jeszcze się jej odszkodowania zachciało i to od obi !! najpierw naucz się jeździć, a potem siadaj za kierownicę!! obi to śrubki sprzedaje i ma głęboko w d.pie takich analfabetów z prawem jazdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle wypowiedział sie autorytet Kulka.Najtańsza reklama.PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co kojarzę, to przy wjeździe na parking jest znak 'Strefa ruchu', który oznacza, że na parkingu należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego.   Zasady Kodeksu drogowego określają, że pierwszeństwo określa się przez (od najmniej ważnych): - zasada prawego - znaki poziome - znaki pionowe - sygnalizacja świetlna - policjant.   Moim zdaniem kobietka powinna wystąpić do jakiegoś biegłego i iść z tym do sądu.
musi iść do sądu identyczny przypadek był na carrefour (witosa) sprawa wygrana tylko masa pracy wyrok sądu z (chyba z listopada 2014)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyciąg z PoRD: P-13 linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów linia ta wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem. Stosuje się ją wraz ze znakiem drogowym pionowym Ustąp pierwszeństwa przejazdu dla wszystkich mundrołków wyżej - "wraz z.." oznacza, że bez znaku pionowego znak poziomy P-13 jest tylko szlaczkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadnych pułapek  nie ma. Trzeba tylko włączyć organ między uszami. I nie jest to nos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyciąg z PoRD: P-13 linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów linia ta wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem. Stosuje się ją wraz ze znakiem drogowym pionowym Ustąp pierwszeństwa przejazdu dla wszystkich mundrołków wyżej - "wraz z.." oznacza, że bez znaku pionowego znak poziomy P-13 jest tylko szlaczkiem.
dla nich tak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale jakby przyjechała policja to mandat dostałby facet.policjant stwierdziłby ,że nalezy zatrzymać się przed linią
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawo o ruchu drogowym obowiązuje na drogach publicznych. Na parkingu marketowym zarówno znaki, jak i reguły prawej ręki czy lewej nogi są przestrzegane zwyczajowo, ale nie mają żadnej podstawy prawnej. Jest to absurd, ale tak właśnie jest. U siebie na polu (czytaj: parkingu) mogę sobie zdecydować, że znak "STOP" oznacza "nakaz skrętu w prawo" i co mi ktokolwiek zrobi?
parking jest miejscem publicznym (stań tam z otwartym piwem to będziesz miał dowód na pismie z terminem realizacji 7 dni)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak się jeździ na rondzie pod ZUSem? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak się jeździ na rondzie pod ZUSem?
A co ma rondo pod zusem do rzeczy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to jak się powinno jeździć na parkingu pod Leclercem przy Zana. Matko i córko a ja tam sobie jeżdżę i nie tylko ja zgodnie ze znakami poziomymi. Niech ktoś  to wreszcie wyjaśni na 100% bo  po przeczytaniu tego artykułu i komentarzy może dojść do totalnej masakry. Panie Kulka no niech Pan powie jaka ta szpulka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani powinna zapoznać się z przepisami, a nie szukać kogoś kto zapłaci za stłuczkę. I tak miała szczęście że ten drugi kierowca też się nie znał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani powinna zapoznać się z przepisami, a nie szukać kogoś kto zapłaci za stłuczkę. I tak miała szczęście że ten drugi kierowca też się nie znał.
Co więcej, powinna się zatrzymywać przy każdej drodze oznakowanej znakami poziomymi i sprawdzić ich ważność poprzez wypatrzenie dodatkowych znaków pionowych. Wtedy może spokojnie przejechać. Wszyscy tak robimy i "zajęty" z pewnością także. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...