Głównym celem człowieka jest tak kombinować, by się najeść, zatem pracuje aby pozyskać środki na pożywienie i gdy je już osiągnie, ma codzienny dylemat. Co zjeść; polędwicę, szynkę, czy kiełbasę, a może kurzynę, gęsinę, albo kaczuszkę, jednak chyba rybkę. Zwierzęta są ufne wobec rozmnażających je dla pokarmu ludzi. We mnie także zrodziły się dylematy i chciałbym tutaj postarać się być inteligentniejszym od zwierząt występując jako ich rzecznik. Z pewnością czynnikiem objawiającym życie organizmu jest dusza i odejście jej z ciała powoduje rozkład materii.
  1. Czy  w organizmach zwierzęcych także jest dusza?
  2. Czy przykazanie nie zabijaj dotyczy tylko rasy ludzkiej?
  3. Czy zwierzęta mają prawo do egzystencji, rozmnażania i wychowywania swoich dzieci?
  4. Niezaprzeczalnie wszystko we wszechświecie pochodzi od Stwórcy, wszyscy jesteśmy Jego dziećmi, zatem czy zwierzęta zostały przez niemiłosierdzie Jego zesłane na eksterminację?
  5. Jeżeli twierdzisz, że w ciałach zwierząt nie ma duszy, to jaki czynnik powoduje ich objaw aktywności?
  6. Czy społeczność zwierzęca objawia znamienne cechy społeczeństwu ludzkiemu takie jak; smutek, radość, lęk, głód i pragnienie przetrwania – obronę?
  7. Ciała zwierząt zbudowane są z takich samych tkanek i narządów jak organizmy ludzkie, dlaczego zatem, ludzie żywią się nimi z taką lubością , jakby byli pozbawieni czynników; myślenia, miłosierdzia, współczucia?
  8. Jak wiele spośród ludzi zaprzestałoby spożywać pokarmy pochodzenia z ciał zwierząt, gdyby mieli możność oglądania dokonywanego na nich mordu?
  9. Jak to rozumieć, że zwierzęta potrafią rozumieć mowę ludzką, a ludzie stojący wyżej na szczeblu rozwoju nie rozumieją tych które przeznaczyli do zaspakajania swych pragnień smakowych?
Zaloguj się, aby oddać głos
0