Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"– To normalne w każdej firmie, że za służbowe spotkanie płaci się kartą. To zwykłe narzędzie realizacji wydatków – mówi Krzysztof Żuk " Niestety, miasto to nie jest firma
  To nie jest firma, ale myslę, że jakis fundusz reprezentacyjny powinien istnieć. Bo jednak rzeczywiście, głupio przyjmować delegacje z miast partnerskich przy słonych paluszkach. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przewodniczący Kowalczyk lubi zaszaleć. Taka funkcja może już mu się nie trafić. A kolega Prezydent, nie widzi tu żadnej sensacji. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jednak zdaje się wyjdzie z całej tej sprawy afera ;-) ... jawność to jest obosieczny miecz z jednej strony potrafi pokazać co jada Krzysztof Żuk przy rozmowach o tytoniu a z drugiej co do ukrycia ma Krzysztof Jakubowski - prezes fundacji która zagląda w talerz Żukowi ... w sprawie wydatków o których mowa a artykule zgadzam się z moimi wrrrogami czyli Zukiem i Folkatką ... ale wykryłem sprawę której opisanie na profilu fundacji wolności doprowadziło do cenzury moich komentarzy przez tę fundację sprawa dotyczy Krzysztofa Jakubowskiego i funduszy z budżetu miasta lublina ...zdaje się że prześwietlając prześwietlacza odkryłem symptomy raka korupcji póki co wyłączność na temat ma Lublin.com.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ok lublin.com.pl miał czas na reakcję ale chyba nie jest na tyle niezależny by podskoczyć tym którzy kryją Jakubowskiego... ... mówi się trudno... no ale Wam się należy wyjaśnienie o co chodzi z tym Jakubowskim jego fundacją wolności i "jawnością" ... jak zauważyliście temat spotkań w restauracjach nie wzbudził afery cześć z was przypuszcza że Jakubowski chciał wzbudzić sensację ale się mu nie udało a moim zdaniem Jakubowski właśnie osiągnął swój celstawiam taką tezę że Jakubowski to człowiek Żuka skierowany do udawania opozycji niby wyciąga na światło dzienne jakieś tajne sprawy ale jak wyciągnie okazuje się że nie było co wyciągać moim zdaniem dokładnie taka jest funkcja Jakubowskiego i jego fundacji Wolności ... Krzysztof Jakubowski nie jest na lubelskiej scenie politycznej postacią nową - to już nieco zgrany gracz mimo swego wieku - 27 lat między innymi był lokalnym szefem partii demokraci.pl to dawna Unia Wolności (Unia Demokratyczna). Współpracował blisko z radnym miejskim Marcinem Nowakiem przy różnych swoich akcjach. Startował na radnego z listy PiS. Następnie związał się ze środowiskiem uprawiającym politykę z cienia - czyli z lubelską mafią ngosów... Wreszcie został doradcą Krzysztofa Żuka i jednym z głównych decydentów jego administracji w kwesti rozdawania grantów czyli ma oko i wpływ na rozdawnictwo publicznych pieniędzy. ... Jakubowski właściwie zawsze miał dobre wejścia w mediach - trudno się temu dziwić jest absolwentem politologii UMCS jak większość młodych dziennikarzy ale to nie tylko to chyba... Naprawdę nieczęsto się zdarza żeby wszystkie media były wobec jakiegoś polityka zupełnie bezkrytyczne a tak jest właśnie w wypadku Krzysztofa Jakubowskiego Nawet mający niezależność w nazwie portal Ryszarda Hołubowicza nie zdobył się na choćby odrobinę krytycyzmu.(czego osobiście żałuję ale cóż trudno się mówi) Właściwie jedyny krytyczny tekst dotyczący działalności Jakubowskiego pojawił się w Gościu Niedzielnym - dotyczył jednak nie samego jakubowskiego ale jego dziecka zwanego "Budżetem obywatelskim". ... Krzysztof Jakubowski ostatnio walczy o jawność - ale to jedynie działanie na pokaz. na przykładzie moich wpisów zobaczycie że sam ma całkiem sporo do ukrycia. Fundacja Wolności ma swój profil na Facebooku i tak bardzo przestraszyła się moich pytań które tam postawiłem że aż zablokowała mi możliwość komentowania i usunęła pytania które już postawiłem. Jeśli interesuje was co jest powodem takiej cenzury i co ukryć chce walczący o "jawność" Krzysztof Jakubowski czytajcie dalej ten wątek... ... ewentualnym cenzorom na tym forum chcę przypomnieć casus wątku o Piotrze Chorosiu - uwagi dotyczące krytyki wspomnianego urzędnika mają zastosowanie i do Krzysztofa jakubowskiego ponieważ pełni on eksponowane funkcje w administracji Krzysztofa Żuka i jest osobą publiczną. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemku Leniaku w rejestrze umów Urzędu Miasta Lublin na stronie Fundacji Wolności jesteś w wykazie biorących w łapkę. Także czemu komentujesz? Albo komentuj, ale wyłącz swoją komuszą nowomowę towarzyszu.   PS. W internetach jest taka zasada: pics or doesn't exist. Ty tylko trolujesz a dowodów nigdy żadnych nie pokazałeś. Dziwne, że nikt Cię nie oksarżył o pomówienia lub mobbing. Pewnie masz komusze plecki w sądach i prokuraturze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko po co kierowcy karta kredytowa???? Żeby Prezydentowi w nocy przywoził zakupy??? Bo za paliwo płaci się kartą flotową
A za granicą też płaci się karta flotową? Akurat kierowca chyba użył dwa razy karty i tyle. Przeanalizowałem cały wyciąg jak mi się nudziło :) Szkoda, że nie było to rozbite na pojedyncze wyciągi do każdej karty z osobna... Rozumiem, że ze zrozumieniem podchodzisz do pozostałych wydatków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemku Leniaku w rejestrze umów Urzędu Miasta Lublin na stronie Fundacji Wolności jesteś w wykazie biorących w łapkę. Także czemu komentujesz? Albo komentuj, ale wyłącz swoją komuszą nowomowę towarzyszu.   PS. W internetach jest taka zasada: pics or doesn't exist. Ty tylko trolujesz a dowodów nigdy żadnych nie pokazałeś. Dziwne, że nikt Cię nie oksarżył o pomówienia lub mobbing. Pewnie masz komusze plecki w sądach i prokuraturze?
co pan powisz? :-P pomówienia i mobbing - zawsze jakubowski może być pierwszym który mnie oskarży no chyba że mam rację i skończyłby z wyrokiem za fałszywe oskarżenie... ale wracajmy do spraw podstawowych czyli do tych faktów "pics or doesn't exist" pogadamy o powiązaniach Jakubowskiego z poszczególnymi politykami o tym czy fundacja wolności na pewno nie dostaje nic od ratusza oraz o pewnej komisji w której zasiadł imć Jakubowski lećmy z tym zbożem zatem... na pohybel sciemniaczom i politycznym cynikom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zacznijmy może od tej komisji Krzysztof Jakubowski jest nie tylko prezesem fundacji Wolności ale pełni też kilka innych funkcji - na szczególną uwagę zasługuje to że jest członkiem zarządu FLOP cóż to jest FLOP? ano jest to organizacja która ma super moc - potrafi zdecydować kto zostanie za dziesięć dni wybrany by być doradcą prezydenta Żuka proszę popatrzeć na ten cytacik: " W dn. 29 kwietnia 2014 r. (czwartek) odbędzie się o godz. 16.30 zebranie Zarządu FLOP w Biurze FLOP w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 53.   Proponowany porządek obrad: (...)
  1. Zatwierdzenie listy osób z organizacji pozarządowych rekomendowanych do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin, którzy zostaną wybrani 10 maja 2014 r. przez II Kongres Organizacji Pozarządowych Miasta Lublin:
  • Wojciech D(..)
  • Krzysztof Jakubowski (Fundacja Wolności). (...)"
Fajny cytacik prawda? FLOP wprost mówi że "wybory" na II Kongresie Organizacji Pozarządowych Miasta lublina będą ustawione i że wygrają ci których tenże FLOP zatwierdzi... wkrótce Krzysztof Jakubowski zostaje faktycznie "wybrany" do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin od marca 2014 jest zresztą członkiem zarządu FLOP ten sam Krzysztof Jakubowski pracuje w PCK i z PCK zgłosił się do 10 urzędniczych komisji które decydują o przyznawaniu funduszy z budżetu miasta Lublina różnym podmiotom jedną z takich komisji jest ta która 31 marca 2014: ale zacytujmy może BIP UM Lubnlin "   I NABÓR - do 31 marca 2014 r. - Wyniki oceny formalnej ofert w konkursie na wkłady własne do projektów realizowanych ze środków spoza budżetu Miasta Lublin 07-04-2014 Kancelaria Prezydenta podaje do wiadomości wykaz ofert, które wpłynęły w otwartym konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych skierowanych do mieszkańców Lublina, organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działających na terenie Miasta Lublin, realizowanych przez organizacje w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin, wraz z oceną formalną. Komisja Konkursowa w składzie: 1) Zdzisław Niedbała – Kancelaria Prezydenta – przewodniczący komisji; 2) Mariusz Wrzos – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych – członek komisji; 3) Krzysztof Kuczyński – Wydział Sportu i Turystyki – członek komisji;4) Krzysztof Jakubowski – Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża – członek komisji – nie złożył oświadczenia o bezstronności;5) Anna Boguszewska – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie – członek komisji - nieobecna; 6) Ewelina Zygan – Kołodziej – Wydział Kultury – członek komisji; odbyła 1 kwietnia 2014 r. posiedzenie celem oceny formalnej ofert.     (...) 6. Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych Lubelskie Forum – Aktywni Obywatele   31.03.2014 r. pozytywna (...) jak więc widać Krzysztof Jakubowski uczestniczył w przyznawaniu funduszy publicznych organizacji której jest członkiem zarządu nie złożył oświadczenia o bezstronnośći chyba nie bez powodu w końcu był reprezentantem strony... ta sytuacja nie jest chyba prawidłowa prawda? w każdym razie po tym jak opublikowałem informacje na temat tego wątku działalności prezesa Fundacji Wolności Fundacja ta usuneła moje komentarze ze swojego facebooka i zablokowała mi możliwość komentowania... moim zdaniem idzie im o to by nie wszystko co robią było jawne... myślę że chcą ukryć coś co wygląda na sytuację zdecydowanie patologiczną to moja opinia ale jestem ciekaw co Wy sadzicie na ten temat pzdr.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FLOP zrzesza organizacje - między innymi takie którym wspomniana komisja wydała opinię pozytywną :   3. Fundacja Rozwoju i Aktywności Społecznej "PRZYJAŹŃ" Akademia „Aktywnym Być!” 31.03.2014 r. pozyty   w tym wypadku oczywiście również Krzysztof Jakubowski nie był bezstronny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezesem FLOP jest Wojciech Dec Prezesem Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej "PRZYJAŹŃ" jest Piotr Marzęda zarazem wiceprezes FLOP zapytam obu panów oraz prezydenta miasta Lublina Krzysztofa Zuka o ocenę sytuacji w której Jakubowski postawił zarówno FLOP jak i "Przyjaźń" no i wreszcie Żuka cóż oni o tym sądzą czy to nie jest prywata albo sytuacja korupcyjna jak to skomentują?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ok poza tymi kwestiami które pojawiły się powyżej na forum chcę was zaprosić do obejrzenia wywiadu z Krzysztofem Jakubowskim w lublin.com.pl lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28698/lublincompl,live,co,w,sprawie,iskrzy,jawnosc,zycia,publicznego,%28video%29/ oraz mojego komentarza do tego wywiadu który (z czego jestem bardzo zadowolony) lublin.com.pl zdecydował się zamieścić lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28699/artykul,czytelnika,o,tym,jak,to,zrobic,by,pozyskac,milion,zl,%E2%80%93,czyli,kryptopolityk,krzysztof,jakubowski/ oczywiście zapraszam do komentowania ;-)    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nic nie mówicie :-( to akurat mnie martwi  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wasze milczenie jakoś tam rozumiem jeszcze w końcu mainstreamowy bohater ostatnich dni został właśnie oskarżony publicznie o prywatę i cenzurę a to jeszcze wcale nie koniec zostanie również oskarżony o kłamstwo: Krzysztof J. pozuje na sprawiedliwego niezależnego i równo traktującego ludzi bez względu na ich przynależność partyjną ale poza to nie stan faktyczny tylko ułuda: "cytat ze strony FW odnośnie wpłat na partie polityczne:"Renata Antoszek (od 2009 roku dyrektor biura organizacyjno-prawnego w KRUS, czytaj też „W KRUSie wciąż sami swoi„) 1000 zł"odnośnik prowadzi do tekstu w newsweeku zacytuję go "W KRUS-ie wciąż sami swoiGIN23-03-2009 , ostatnia aktualizacja 03-04-2010 21:070Fot. Tytus Żmijewski/FORUMW Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po staremu – nadal zatrudniają swoich.Prezes Henryk Smolarz – w poprzedniej kadencji Sejmu poseł PSL – wszedł w buty swojego poprzednika Romana Kwaśnickiego, we wrześniu odwołanego ze stanowiska za nepotyzm i kumoterstwo.Jak ustalił „Newsweek”, dyrektorem biura organizacyjno-prawnego w KRUS została ostatnio Renata Antoszek. To była pracownica Urzędu Gminy Niemce, która jako protokolantka uczestniczyła w posiedzeniach gminnej rady. Jej nazwisko figuruje w zarządzeniach wójta o składach gminnych komisji. Wójtem tej niewielkiej, leżącej na Lubelszczyźnie gminy kilka lat temu był właśnie Smolarz.Rzecznik KRUS poinformowała nas jedynie, że Antoszek objęła funkcję zgodnie z prawem. – Kasa nie jest uprawniona do informowania o wcześniej zajmowanym przez nią stanowisku – napisała nam Maria Lewandowska. Podobną odpowiedź uzyskaliśmy na pytania dotyczące innych osób zatrudnionych w rolniczej ubezpieczalni za czasów prezesury Smolarza.Szef KRUS kieruje jednocześnie Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Wicedyrektorem biura zarządu Funduszu został, jak ustaliliśmy, kolejny znajomy Smolarza z Lubelszczyzny – Krzysztof Kopyść, niegdyś sekretarz gminy... Niemce.Bezpośrednim zwierzchnikiem Kopyścia jest zaś Jerzy Zembrzucki – postać szerzej nieznana, za to kojarzona przez żonę obecnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Zembrzucki i Wiesława Sawicka ostatnio pracowali razem w warszawskim szpitalu przy ul. Niekłańskiej. Jak widać, szczytne hasła o walce z nepotyzmem są wiele warte, ale znajomości – bezcenne."to właśnie do powiedzenia o pani Antoszek ma doradca Żukaco ciekawe wyszukiwanie niepochlebnych tekstów jest ograniczone do PSL (widać jakoś inaczej są traktowani przez fundację niż inne partie)" na pytanie dlaczego Jakubowski bardziej nie lubi PSL niż innych patii odpowiedzieć można tak ano dlatego że Jakubowski jako człowiek Nowaka musi zwalczać Kowalczyka który jak wiadomo jest w PSL "Wspólny Lublin" ale każdy sobie rzepkę skrobie ;-) zabawne prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no dobrze zostawmy póki co wojenki podjazdowe renegatów z PiS ... zobaczmy czy Fundacja "Wolności" na prawdę nic nie dostaje od lubelskiego ratusza? jak myślicie na prawdę nic nie dostają czy to kolejna ściema? ... proponuję by ktoś się jednak odezwał ;-) może jaki redaktór łodważny? taki żart :-P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no cóż nie ma ani redaktorów odważnych ani dociekliwych Jakubowski mówi że Fundacja Wolności nie bierze pieniędzy od ratusza i wszycy biorą to za dobrą monetę nikt nie ma najmniejszych wątpliwości? cóż ja mam i to nie małe: ... Fundacja Wolności być może nie bierze gotówki od ratusza - być może bo finanse fundacji nie są tak jawne jak mają być jawne finanse miejskich spółek w ogóle informacje o Fundacji są dość skąpe - nie wiadomo dla przykładu kto jest fundatorem może fundatorem jest np Marcin Nowak albo Krzysztof Żuk Fundacja nie ujawnia fundatorów - to tajne chyba z jakiegoś powodu ... FW domaga sie kopii wszystkich umów wszystkich miejskich spółek ale znów sama nie udostępnia nawet pobieżnego rejestru własnych umów wiadomo za to że na umowy zlecenia i o dzieło wypłaciła w 2013 roku 58% swojego budżetu w mojej opinii ktoś kto domaga się jawności zarobków zatrudnionych na umowę zlecenie w MKK sprzątaczek powinien również sam ujawnić ile płaci na umowę zlecenie i komu myślę że wypadałoby by ktoś domagający się skrajnej transparentności sam był choć trochę transparentny może żądam za wiele? ... FW dość często współpracuje z UM Lublin - dla przykładu organizuje konferencje i spotkania w budynkach należących do UM Lublin na przykład w sali posiedzeń Rady Miasta  Lublina albo w Trybunale zadałem publicznie pytanie czy fundacja płaciła za udostępnienie tych pomieszczeń tak jak musiałby to zrobić każdy inny podmiot czy też może nie płaciła a pomieszczenia były udostepnione jako gift od Ratusza jeśłi był to gift - to taki który ma realną wartość - oczywiscie nie jest to branie gotówki od Ratusza ale też jeśli się bierze od kogoś drogie prezenty nie można mówić że jest się od niego niezależnym kolejna sprawa w której mam wątpliwości czy FW nie korzystała z pieniędzy od Ratusza było wydanie biuletynu dotyczącego budżetu "obywatelskiego" w dzielnicy Rury na moje pytania fundacja jak wiecie nie udzieliła odpowiedzi choć właściwie milczenie i cenzurę można chyba też uznać za jakąś odpowiedź ... wreszcie w sprawozdaniu finansowym FW za rok 2013 widnieje tajemnicza pozycja pt. sponsoring od tego sponsoringu fundacja Jakubowskiego dostała kilka tysięcy złotych ale kim był ten sponsoring - nie jest jawne ;-) ... jak widzicie mam poważne wątpliwośći co do tego czy FW nie bierze jednak od ratusza dającej się wyrazić w pieniądzu pomocy zachowanie fundacji powoduje że te moje wątpliwości się utwierdzaja pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatnią sprawą którą obiecałem Wam tu poruszyć jest sprawa powiązań Krzysztofa Jakubowskiego z innymi lokalnymi politykami wspominałem wam że Jakubowski był przewodniczącym Regionu Lubelskiego partii Demokratycznej Jakubowski od dawnych czasów jest ściśle związany z Marcinem Nowakiem i Michałem Widomskim Marcin Nowak ma lat 38 i jest obecnie radnym Miasta Lublina działa w klubie o nazwie Wspólny Lublin po raz pierwszy Nowak dostał się do Rady miasta w 2006 roku - startował wtedy z PO cztery lata później dostał się do RM z PiS ale po dwu latach zdradził i wstąpił do przybudówki PO o nazwie Wspólny lublin jest obecnie jednym z apologetów Krzysztofa Żuka   na stronie radnego Nowaka są odnośniki do stron które radny poleca: "Polecam     lublinianka.net     widomski.org     krzysztofjakubowski.pl"   nie trzeba chyba lepszego dowodu na pokazanie powiązań obu panów ale byłoby nieuczciwe gdybym nie przypomniał że i Krzysztof Jakubowski startował do RM z listy PiS razem ze swoim patronem Nowakiem ... droga od Partii Demokratycznej do PiS a potem do scisłego zaplecza politycznego lubelskiego Skarabeusza łączy bardzo ścisle - ucznia i mistrza czarna strona mocy tak ma... pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiecałem wam list do Deca, Marzędy i Żuka w sprawie działalności Jakubowskiego pomyślałem sobie że do ardresatów należy też dołączyć zarząd Lubelkskiego oddziału okręgowego PCK który formalnie reprezentuje Jakubowski w komisjach opiniujących przyznawanie funduszy miejskich Skład tego zarządu to:   Skład:   Jerzy Bisek – Prezes Barbara Nazarkiewicz – Wiceprezes Bogdan Abramowicz – Wiceprezes Aleksandra Wydra – Sekretarz   Andrzej Jurak – Członek   Tadeusz Jankowski – Członek Marek Szymański – Członek   ciekawe co oni na działania Jakubowskiego w końcu bierze on udział w przyznawaniu funduszy sobie i swoim kolegom pod szyldem PCK biorę się za pisanie listu... pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?   Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.   A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?
 
Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?   Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.   A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?
    Rozbawiony Karol to ten może Kieliszkowy, co najpierw gada głupty a potem wraca do urzędu i sprawdza fakty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chcecie dowiedzieć się jaka władza zdaniem Konrada Rękasa kradnie? albo co się robi kiedy się wejdzie na pastwisko ;-) http://youtu.be/Eq_sbd0mtHI?t=15m15s szczerze polecam  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiecany list: Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl] Wysłano: 24 lipca 2014 13:15 Do: 'lublin@pck.org.pl'; 'biuro@flop.lublin.pl'; 'fmn@poczta.onet.pl'; 'emaus@emaus.lublin.pl'; 'biuro@klanza.org.pl'; 'sdsinfo@go2.pl'; 'skaut@skaut.lublin.pl'; 'tacysami@op.pl'; 'biuro@fsd.lublin.pl'; 'ffm@ffm.pl'; 'spchruslanki@wp.pl'; 'los@los.lublin.pl'; 'lubelski@civitaschristiana.pl'; 'wojciech.dec@wp.pl'; 'maria.waw@op.pl'; 'jsnp-humanus@wp.pl'; 'r-prus@wp.pl'; 'mpost1@o2.pl'; 'dlajednosci@gmail.com'; 'gosiazm@op.pl'; 'wolontariatkrasnik@op.pl'; 'fal.fraktal@gmail.com'; 'michal.przepiorka@gmail.com'; 'biuro@rozwinskrzydla.org'; 'poczta@swasstella.pl'; 'pke-lublin@wp.pl'; 'biuro@rowne-szanse.org.pl'; 'biuro.friasp@gmail.com'; 'bractwo@albert.lublin.pl'; 'lubelski.klub.jezdziecki@wp.pl'; 'sowzimnedoly@wp.pl'; 'kontakt@fundacjawolnosci.org'; 'lsa@lsa.lublin.pl'; 'llot.info@gmail.pl'; 'bramawschodu@gmail.com'; 'lubelskie.ligi.futsalu@gmail.com'; 'fundacja@bonumvitae.org.pl'; 't.moro@wp.pl'; 'basia.halszka@gmail.com'; 'wdrodze@outlook.com'; 'ewelinaocek@gmail.com'; 'novarum@op.pl'; 'debitores@gmail.com'; 'info@cukrzyca.lublin.pl'; 'biuro@szkolypolskie.pl'; 'przeszloscprzyszlosci@o2.pl'; 'jestesmykropla@gmail.com'; 'anna.lukomska@interia.eu'; 'pcmlublin1@mediator.org.pl'; 'zdzislaw.niedbala@lublin.eu'; 'zdrowie@lublin.eu'; 'sport@lublin.eu'; 'centrum@mopr.lublin.pl'; 'don@mopr.lublin.pl'; 'kultura@lublin.eu'; 'pchoros@lublin.eu'; 'krzysztof.zuk@lublin.eu'; 'piotr.kowalczyk@lublin.eu'; 'jaroslaw.pakula@lublin.eu'; 'mieczyslaw.ryba@lublin.eu'; 'zbigniew.targonski@lublin.eu'; 'mariusz.banach@lublin.eu'; 'jacek.bednarczyk@lublin.eu'; 'elzbieta.dados@lublin.eu'; 'leszek.daniewski@lublin.eu'; 'piotr.dreher@lublin.eu'; 'zdzislaw.drozd@lublin.eu'; 'jan.gabka@lublin.eu'; 'marek.jakubowski@lublin.eu'; 'dariusz.jezior@lublin.eu'; 'zbigniew.jurkowski@lublin.eu'; 'wojciech.krakowski@lublin.eu'; 'michal.krawczyk@lublin.eu'; 'piotr.kuty@lublin.eu'; 'zbigniew.lawniczak@lublin.eu'; 'jadwiga.mach@lublin.eu'; 'jan.madejek@lublin.eu'; 'elzbieta.mroczkowska@lublin.eu'; 'marcin.nowak@lublin.eu'; 'tomasz.pitucha@lublin.eu'; 'stanislaw.podgorski@lublin.eu'; 'marcin.pogorzalek@lublin.eu'; 'krzysztof.siczek@lublin.eu'; 'beata.stepaniuk@lublin.eu'; 'mtsuchanowska@wp.pl'; 'sylwester@tulajew.pl'; 'marta.wcislo@lublin.eu'; 'kamila.kniaziowska@lublin.eu' DW: 'poczta@radio.lublin.pl'; 'redakcja@radioer.pl'; 'sekretariat.lublin@tvp.pl'; 'redakcja@itvl.pl'; 'magdalena.gorostiza@itvl.pl'; 'online@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@lublin.agora.pl'; 'pmorlewski@interia.pl'; 'jerz.kowalczyk@gmail.com'; 'kalinowska@nowytydzien.pl'; 'sebastianpawlak@onet.pl'; 'justyna.dobrzynska1@wp.pl'; 'kasiazawisza92@gmail.com'; 'laskarzewski@nowytydzien.pl'; 'kaczanowski@nowytydzien.pl'; 'redakcja@naszdziennik.pl' Temat: Poważne nieprawidłowośći w przyznawaniu funduszy miejskich rzucają cień na Wasze dobre imię. Pan Jerzy Bisek Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału PCK Pani Barbara Nazarkiewicz Wiceprezes ZLO PCK Pan Bogdan Abramowicz – Wiceprezes ZLO PCK Pani Aleksandra Wydra – Sekretarz ZLO PCK Pan Andrzej Jurak – Członek ZLO PCK Pan Tadeusz Jankowski – Członek ZLO PCK Pan Marek Szymański – Członek ZLO PCK Pan Wojciech Dec – Prezes Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych Pani Ewelina Jocek – Wiceprezes ZS FLOP Pani Jolanta Bodo – Członek Zarządu ZS FLOP Pan Marcin Sułek – Członek Zarządu ZS FLOP   Pan Piotr Marzęda – Prezes zarządu Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”,. Wiceprezes ZS FLOP, Dyrektor biura FLOP Pani Renata Dąbrowska Jagieło – Wiceprezes Fundacji RiAS „Przyjaźń” Pani Katarzyna Barcikowska - Sekretarz Zarządu Fundacji RiAS „Przyjaźń” Członkowie ZS FLOP Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublina Państwo Radni Państwo Urzędnicy Szanowni Państwo, Piszę do Państwa w związku z bardzo bulwersującą sprawą uczestnictwa w komisji konkursowej dokonującej oceny formalnej ofert w konkursie na wkłady własne do projektów realizowanych ze środków spoza budżetu Miasta Lublin w pierwszym naborze - do 31 marca 2014 r. Pana Krzysztofa Jakubowskiego. Komisja ta odbyła 1 kwietnia 2014 r. posiedzenie celem oceny formalnej ofert. Zgodnie z informacjami znanymi publicznie Pan Jakubowski jest prezesem Fundacji Wolności zrzeszonej we FLOP jak również członkiem zarządu FLOP. Do komisji konkursowej dostał się dzięki rekomendacji Lubelskiego oddziału PCK którego jest pracownikiem. Pod ocenę wspomnianej komisji wpłynęły wnioski o dofinansowanie skierowane przez dwie instytucje w stosunku do których Pan Jakubowski nie mógł zachować bezstronności – były to ZS FLOP (którego jest pan jakubowski członkiem zarządu) oraz Fundacja RiAS „Przyjaźń” która jest zrzeszona we FLOP – a prezes tej fundacji jest zarazem wiceprezesem FLOP – czyli kolegą pana Jakubowskiego z zarządu. W biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta lublin widnieję informacja że Pan Krzysztof Jakubowski uczestniczył w pracach komisji – pomimo tego że nie złożył oświadczenia o bezstronności. Wnioski obydwu wspomnianych organizacji co do których nie zachowano bezstronności komisji konkursowej uzyskały pozytywną opinię. W tej sytuacji zarówno Urząd Miasta Lublina, Lubelski Oddział PCK który rekomendował Krzysztofa Jakubowskiego do wspomnianej komisji jak i FLOP – Fundacja przyjaźń i wszystkie inne organizacje skupione we FLOP znalazły się jak sądzę w bardzo niezręcznej sytuacji. Myślę że zgodzicie się ze mną Państwo że przyznawanie funduszy miejskich nie powinno się odbywać w warunkach w których można mówić co najmniej o klimacie prywaty i korupcji. Niestety ponieważ PCK zgłosiło Krzysztofa jakubowskiego do 10 komisji miejskich zajmujących się przyznawaniem funduszy organizacjom pozarządowym – sytuacja opisana będzie się powtarzać. W niezręcznej sytuacji może być postawiona ponownie każda z 48 organizacji zrzeszonych przez FLOP. W mojej opinii cała ta sytuacja stawia wszystkich Państwa i organizacje które reprezentujecie w złym świetle – dlatego też właśnie piszę do Państwa zwracając Waszą uwagę na niemały problem jaki wywołuje działalność pana Jakubowskiego. Osobiście mam wrażenie że Pan Jakubowski liczył że ponieważ pojawia się ostatnio w mediach jako osoba „rozliczająca” innych z ich działalności i promująca „jawność” to uda mu się skorzystać z mechanizmu opisywanego w popularnym powiedzeniu że „pod latarnia jest najciemniej” Tak się jak widać nie stało. Mam nadzieję że uzyskawszy ode mnie niniejszą informację zareagujecie Państwo stosownie do sytuacji. Pozdrawiam Przemysław Leniak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...