Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
(...)
Ostatnio edytowany 15 maja 2013 r. o 10:06
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak osoba nie kulturalna może zajmować się i pisać do informatorów kulturowych? Do czego to doszło, słownictwo, które było uważane od zawsze jako nie kulturalne teraz jest stawiane za wzór kultury. Moim zdaniem kultura ztoczyła się na dno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Również pracuję w lubelskiej kulturze i mimo młodego wieku uważam że jest to karygodne aby prezydent Lublina finansował, nadawał patronat lub nie ingerował na tak ordynarne zachowania które są finansowane z miejskiej kasy (między innymi i z mojej). To nie jest kultura - to jest antykultura ... po prostu wulgaryzmy jakimi się posługują pseudoartyści pretendujący do miana artystów przekaraczają wszelkie granice. W mojej pracy, gdzie pracują sami artyści wszyscy są oburzeni takimi zachowaniami ale głośno nikt nie mówi bo pseudoartyści zaraz napadną (słownie oczywiście) na prawdziwych artystów - tylko to umieją......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
> "Moim zdaniem kultura ztoczyła się na dno" Ważne, żebyś się ty nie stoczył na dno. Pilnuj się. Miasto powinno sie zając finansowaniem prawdziwej kultury tj. powinno finansować rozmaite festiwale kultury chrześcijańskiej - np. Lublin miastem piosenki oazowej. Wskazane jest też finansowanie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego na placu Lecha Kaczyńskiego dawniej dzieci z Pahiatua. Wszak rzeźba to też kultura, w dodatku materialna. Warto dofinansować kościół jedynie słuszny katolicki - miasto sponsorem niedzielnych mszy. Czemu nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ania napisał:
Również pracuję w lubelskiej kulturze i mimo młodego wieku uważam że jest to karygodne aby prezydent Lublina finansował, nadawał patronat lub nie ingerował na tak ordynarne zachowania które są finansowane z miejskiej kasy (między innymi i z mojej). To nie jest kultura - to jest antykultura ... po prostu wulgaryzmy jakimi się posługują pseudoartyści pretendujący do miana artystów przekaraczają wszelkie granice. W mojej pracy, gdzie pracują sami artyści wszyscy są oburzeni takimi zachowaniami ale głośno nikt nie mówi bo pseudoartyści zaraz napadną (słownie oczywiście) na prawdziwych artystów - tylko to umieją......
Droga Anusiu! Świetlica Caritas nie jest placówką kulturalną. Bez wątpienia spełnia ważną role! Nie znaczy to wcale, że ów fakt daje Wam monopol na jedyną i ostateczną prawdę! Nie jesteś osobą nie bystrą i pozbawioną cech szlachetnych. Nie mniej jednak musisz przyznać, że nasz język w przeciwieństwie do germańskich czy anglosaskich jest ubogi w "kulturalne" określenia narządów płciowych. Wielu innych zresztą także! Autor felietonu opisywał wystawę, która nie była pozbawiona wątku erotycznego. Skąd wiec miał zaczerpnąć rzeczowniki tak bardzo Cię bulwersujące? Wagina, wzgórek łonowy itp. jest terminem medycznym! Dlaczego w związku z tym Wasze oburzenie? Chyba, że w ogóle nie należy pisać o kulturze innej niż ta prezentowana wg wartości klerykalnych?'Ciekawi mnie zatem (hipotetycznie) Twój felieton z Kaplicy Sykstyńskiej!!!! To byłaby ekwilibrystyka lingwistyczna....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Jak osoba nie kulturalna może zajmować się i pisać do informatorów kulturowych? Do czego to doszło, słownictwo, które było uważane od zawsze jako nie kulturalne teraz jest stawiane za wzór kultury. Moim zdaniem kultura ztoczyła się na dno.
Jak w XXI wieku, osoba robiąca takie błędy nie wstydzi się pisać na forum. WSTYD i ŻAL!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ania napisał:
Również pracuję w lubelskiej kulturze i mimo młodego wieku uważam że jest to karygodne aby prezydent Lublina finansował, nadawał patronat lub nie ingerował na tak ordynarne zachowania które są finansowane z miejskiej kasy (między innymi i z mojej). To nie jest kultura - to jest antykultura ... po prostu wulgaryzmy jakimi się posługują pseudoartyści pretendujący do miana artystów przekaraczają wszelkie granice. W mojej pracy, gdzie pracują sami artyści wszyscy są oburzeni takimi zachowaniami ale głośno nikt nie mówi bo pseudoartyści zaraz napadną (słownie oczywiście) na prawdziwych artystów - tylko to umieją......
Szanowna Pani, proponuję wrócić do szkoły i nauczyć się poprawnie pisać. W Pani młodym wieku, to chyba nie będzie trudne (bo jeszcze kilka lat i będzie Pani starą, niedouczoną torbą).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od tej całej lewackiej "kultury" aż żygać się chce. aby czekać aż zrobią kupe i będą chodzić i się tym zachwycać...żenada i impotencja kulturalna. nie jestem za PiS ale protest dobry!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram radnych, to jest jakis absurd, lubelska pseudokultura siegnela dna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czego pan Koziara naćpał się, żeby robić taką wystawę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kultura" zeszła poniżej pasa,by nie powiedzieć sięgnęła dna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt jest taki ,że wyhodowaliśmy ten "artystyczny" wrzód na własnej d...e, za nasze miejskie, podatników pieniądze. Trzeba go teraz zdecydowanie przeciąć aby uzdrowić sytuację. Dyskusje z tym "artystycznym" bydłem nie mają sensu, trzeba po prostu zrobić im szlaban na kasę i będzie po sprawie. To jedyne czego oni się boją. W Lublinie pieniądze można wydać na bardziej potrzebne rzeczy niż ta pseudo sztuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Jak osoba nie kulturalna może zajmować się i pisać do informatorów kulturowych? Do czego to doszło, słownictwo, które było uważane od zawsze jako nie kulturalne teraz jest stawiane za wzór kultury. Moim zdaniem kultura ztoczyła się na dno.
Warto rozróżnić pojęcie kultury osobistej od kultury jako takiej. Kolejną kwestią jest to, że brak tutaj ludziom spojrzenia relatywistycznego, bo zakładać że to co ja myślę jest najlepsze, najważniejsze i nie ma z tym dyskusji, to każdy potrafi, dzięki ludziom jednej słusznej prawdy mamy jeszcze na świecie totalitaryzmy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękny, mądry felieton. Ale zeby to zrozumieć potrzeba co nieco rozumu, a tego brak i piszącym tutaj, i - przede wszystkim - radnym z PIS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiednie miejsce na wystawę prac tego pana. Popieram - powinien stale wystawiać we wszystkich szaletach w Lublinie. Za swoje zoczywiście, i niech koniecznie swoich fanów tam zaprasza. Napiszcie kiedy wernisaż.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Koziara zgrywa mądrego dopóki ma kroplówkę, ale jak strumień pieniążków wyschnie, to kto będzie chciał oglądać te arcydzieła? Ja uważam, że dobra sztuka sama się sprzeda i nie potrzeba tutaj dofinansowania. Trzeba przeciąć tę pępowinę, ponieważ mam wrażenie, że już niedługo nasze miasto zacznie dofinansowywać konceptualizm jako wyższą formę braku formy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nich ten koziara z szymusiem pietrasiewiczem, wolnymi i hołdą wypier**** z Polski jak im sie nie podoba BO TO JEST pOLSKA KRRAJ KATOLICKI I NIE MA T MEIJSCA DO ZDEGENEROWANYCH ZACPANYCH LEWAKÓW - ODPADW SPOŁECZNYCH, CZŁEKOPODOBTCH WTYKOLEJEŃCÓW - KTORYCH MÓZGOJADY JUZ DAWNO ZGŁODU ZDECHŁY i niech swa szutkę przedstawiĄ w IRANIE , zycze im wówczas wielu ekstrmalnych inspiracji i doświadczeń życiowych POLSKA IRAN WSPÓLNA SPRAWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
he he jakie miasto taka kultura. ten artysta bez załatwionych pieniażków nie przezyłby na wolnym rynku tygodnia bo takiego gówna nie kupi nikt normalny ani znający się na sztuce bo to nie jest zadna sztuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może niech ten pseudoartysta Koziara namaluje dobry olejny obraz , aczkolwiek nie o tematyce waginalnej tylko jeśli juz tak lubi erotyzm- artystyczny akt kobiecy...wtedy zobaczymy ile jest wart i czy talent -posiada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie wystękałem względnie kształtną "figurę z brązu" no i zastanawiam się czy nie dorobić jeszcze kilka i otworzyć wystawy bo szkoda żeby takie cuda od razu spuścić z wodą do kanału. Szukam sponsora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...