Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Radny Gąbka chce świateł na skrzyżowaniu

Utworzony przez alek, 8 stycznia 2009 r. o 09:05 Powrót do artykułu
Ciekawy pomysł. Jednak... 1. To jeszcze bardziej wydłuży czas oczekiwania dla jadących Filaretów. 2. Niewiele pomoże skręcającym w prawo-chyba że wydłuzymy o połowe cykl zielonego dla skręcających z Głębokiej w Sowińskiego. Inaczej z powodu zatoru na Filaretów nikt nie wyjedzie z Piastowskiego. Zatem zamiast ułatwienia będziemy mieli zupełny paraliż w szczycie, a nie o to chodzi. 3. Myslałem i maleńkim, wąskim rondzie. To był by krok milowy dla skręcających w górę ul. Filaretów i wyjeżdzających z P. Tadeusza- tam byłby nakaz skrętu w prawo. Jednak z powodu pata na światłąch z Głęboką (świeci się zielone no i co? - i nic. Połowę cyklu auta stoją no bo 3/4 skręca w Sowińskiego, a tam czerwone!). Zatem rondo odpada bo i tak będzie zablokowane jadącymi z góry Filaretów. A zatem... Myslę że jakiekolwiek zmiany niczego nie dadzą a wręcz zaszkodzą jeżeli nadal kierowcy będą stać w korku przez połowę zielonego nie mogąc skręcić w Głęboką. Ale jest temat, jest dyskusja. Może ktos wreszcie zmieni cykl swiateł Głęboka/Sowińskiego w godz przedpołudniowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan radny powinien otrzymać odpowiedź negatywną.Na inne ważniejsze światła ot chociażby brak których stwarza zagrożenie dla życia przechodzących przez Al,Warszawską przy ul.Głównej nie ma przecież środków.W tym przypadku z ul.Filaretów powinna wystarczyć kultura kierowców i wpuszczanie tych z ulicy podporządkowanej wtedy gdy stoją w korku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak niech najlepiej zrobią światła na kazdej ulicy w Lublinie co 100 metrów dla mnie jest to poroniony pomysł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Gąbka najpierw niech zajmie się znakami osiedlowymi dla aut niepełnosprawnych kierowcow-bo nie mają na osiedlach gdzie parkować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakiś chory pomysł paranoika!!! Może jeszcze walnąć tu rondo? a światła później? Codziennie w szczycie jeżdżę Filaretów i znam doskonale to miejsce. Z tej uliczki raptem wyjeżdża na raz max 3, no niech 4 samochody i to jest sporadycznie, że takie zgromadzenie jest jednocześnie. Kierowcy zjeżdżający w dół Filaretów - tu juz są dziesiątki albo i setki samochodów - zatrzymują się i przepuszczają tych wyjeżdżających z tej uliczki. Jeśli jest jakikolwiek kłopot dla nich to skręt z tej uliczki w LEWO, pod góre w Filaretów. Wyjeżdżający muszą przedrzeć się przez nierzadko juz dwa pasy samochodów stojących w korku. Dochodzi do tego jeszcze przejście dla pieszych. Wg mnie z ul Urmowskiego BEZWZGLĘDNIE powinien być nakaz skrętu w prawo, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa na przejściu i nie przedzierać się przez dwa rzędy stojących samochodów. Więc Panie Gąbka - myślenie nie boli - może zadbaj Pan o bezpieczeństwo ludzi z tych dwóch uliczek na krzyż, a przede wszystkim weź się Pan do roboty i zadecyduj o budowie przedłużenia Sowińskiego oraz wiaduktu nad Głęboką. Wtedy problem Pańskiej uliczki przesanie istneć o ile wogóle istnieje. Rozwiązywanie sprawy od d.py strony, jak Pan się do dego zamierzasz wziąć, jest tylko wywalaniem pieniędzy miasta na realizację chorej wyobraźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Codziennie wyjeżdzam dwa razy dziennie na tym skrzyżowaniu w lewo i nigdy nie stałem dłuzej niż dwie minuty. ŚWIATŁA SĄ TAM NIEPOTRZEBNE I BĘDĄ JESZCZE BARDZIEJ KORKOWAŁY FILARETÓW. JESTEM PRZECIW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A własnie bardzo dobrze przydadza sie tam swiatla jest tam przejscie i ludzie boja sie przechodzic bo zawsze przez ten zakret nie widac nadjezdzajacych sorka zapieprzajacych bezmyslnych deb***i kierowcow niedawno zginal tam czlowiek raz musialam patrzec sie na to jak jakis ch*** potracil kota i nawet sie nie zatrzymal a ten sie musial jakos doczolgac miedzy jadacymi samochodami zawsze jest tam duzo wypadkow mysle ze to dobry pomysl z tymi swiatlami. Powinni zrobic jeszcze swiatla na zana skrzyzowanie tutal jak sie wjezdza w wallenroda zawsze tu co 2 dzien jest jakis wypadek samochody skrecajace do mediamarketu na srodkowym pasie zaslaniaja samochody jadące prawym pasem i w ten sposob samochod wjezdzajacy w wallenroda ma doła i musi czekac w ch*** czasu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może niech Pan radny zajmie się tym na czym sie zna, a nie robieniem szumu !! Drogi Panie radny, swiatła to najgorsze z mozliwych rozwiązań i gdyby Pan choć troche interesował sie motoryzacją oraz bezpieczeństwem i nadzorem nad ruchem drogowym to by Pan to wiedział. Jeśli chce pan NAPRAWDE cos zrobić dla usprawnienia ruchu w Mieście to niech Pan działa w kierunku budowy tunelu pod Racławickimi czy dokonczenia trasy zielonej. Wiem, wiem to jest trudne ( a wiec niepopularne) i jeszcze narazi sie Pan na gniew swoich kolegów tylko, że będać radnym jest Pan SŁUGĄ (tak tak SŁUGĄ!!!) mieszkańców tego miasta i dla ich dobra ma pan działać. Natomiast stawianie kolejnej sygnalizacji światlnej i w ten sposób korkowanie miasta chyba nie jest działaniem na rzecz mieszkanców. P.S. Pewnie Pan bywa w w Innych panstwach. Czy widział Pan tam tyle sygnalizacji co w Lublinie?? Lublin to jakiś ewenement. Gdzie indziej buduje sie ronda lub mini ronda bo to najbezpieczniejszy typ skrzyżowania i w dodatku wymuszajacy zwolnienie, Gdzie indziej buduje sie specjalne przewężenia na uliczkach osiedlowych bo to również wymusza zwolnienie. Gdzie indziej szkoli siekierowców jak jeździć bezpiecznie i kulturalnie, zamiast tylko szkolić jak zdac egzamin. A unas? Unas buduje sie sygnalizacje które tworzą korki, spowalniają ruch a piesi i tak przechodzą na czerownym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby zmniejszyć korki na Flaretów, należy zrobić dodatkowy pas dla skręcających w Głęboką. Koszt żaden, teren jest, brak tylko decyzji urzędników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast robić kolejne światła na Filaretów ruszcie swoje 4 litery i zróbcie coś ze skrzyżowaniem w Konopnicy gdzie łączą się drogi z Bełżyc i Kraśnika do Lublina. Przecież to jest chore aby tyle lat tam nic nie zrobiono już nie wspomnę o setkach wypadków i kolizji !!! Radny !! co ?? Konopnico !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapewne pan radny mieszka na tej ulicy, a że d.. z niego nie kierowca i nie potrafi sobie poradzić z wyjazdem to niech na piechotę chodzi. Światłą w tym miejscu to poraniony pomysł bo tylko wydłużą czas oczekiwania na tej i tak bardzo zatłoczonej ulicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech osoby,które piszą ,że światła są niepotrzebne przeprowadzą się na osiedle Piastowskie i spróbują dojeżdżać codziennie. Utrudniony dojazd to delikatne określenie- czasem dojazd to walka o życie gdzie kierowcy nie zważając na nic jadą na drugiego w dół Filaretów....Światła w tym miejscu to doskonały pomysł !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja chcę światła koło swojej chałupy, bo jak wyjeżdżam z garażu to też muszę czekać !!! płacę podatki więc tego żądam o!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RaPi napisał:
Zapewne pan radny mieszka na tej ulicy, a że d.. z niego nie kierowca i nie potrafi sobie poradzić z wyjazdem to niech na piechotę chodzi. Światłą w tym miejscu to poraniony pomysł bo tylko wydłużą czas oczekiwania na tej i tak bardzo zatłoczonej ulicy.
Pan radny mieszka na ul. Radości na Czubach. A wystarczyłoby jedynie postawić tabliczkę z uśmiechniętą gębą narysowaną i słowami "Pozwól mi wyjechać."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...