Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Radny Podgórski chce, żeby urzędnicy zarabiali więcej

Utworzony przez Bonaparte, 12 czerwca 2011 r. o 18:24 Powrót do artykułu
Jestem za podwyzką wynagrodzeń tych urzędników, których praca wiąże się z wydawaniem decyzji, kontaktów z petentem czy wyjść w teren. Dla pracowników obsługujących wewnatrz urzędu już nie bo i po co? Żadna odpowiedzalnośc, do tego typowe "siedzenie i pierdzenie w stołek". A tych niestety jest najwięcej. Niestety my ich nie widzimy, bo nie mamy kontaktu ale zobaczcie sobie strukture organizacyjna naszego urzedu to zobaczycie o czym mowie. A w ogole jestem za opublikowaniem ilu jest pracownikow w ktorym urzedzie i na jakich umowach pracują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy Pan radny tak samo jest "rozrzutny" w swojej firmie? Niech się pochwali ile zarabia u niego "szeregowy" pracownik biurowy (lekarzy celowo pomijam). Fajnie wydaje się pieniądze ale najważniejsze, że czyjeś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwolnić połowę nierobów, a reszcie dać podwyżki z zaoszczędzonych pieniędzy!!!! Podwyżki adekwatne do wykształcenia i zdobytej wiedzy- a nie podwyżki za znajomości partyjne!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no faktycznie ten kto zarabia 1300 to dla niego za mało ale chyba pan rany o wiele więcej ma i tutaj bynajmniej nie troszczy się o tych biedniejszych bo po co
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uwazam, że należy koniecznie podnieść im płace. każdy urzędnik, w tym podinspektor powinien zarabiać co najmniej 4100 tak jak lekarz specjalista ze stopniem dr hab. to nie jest sprawiedliwe, by za 8 godzin wytężonej pracy brać takie nędzne grosze. prezydent powinien znaleźć pieniądze, a nie zbywać żle opłacanych biedaków byle czym. przecież nawet podinspektor to magister i do tego ma taki sam żołądek jak wałęsa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro są tak świetni a tak słabo zarabiają to dlaczego jeszcze nie znależli sobie lepiej płatnej pracy? O tym aby lubelskie urzędy oblegali "łowcy głów" też raczej nie słyszałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem lekarzem pracującym w SPSK 1 w Lublinie - szpital kliniczny, gdzie płace lekarzy uwłaczają godności zawodu lekarza. Niedługo pakuje walizki i wyjeżdżam do Niemiec razem z 2 kolegami z tego jakże świetnego szpitalika...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to pakuj walizki i wypieprzaj do dobrobytu,ni tu po tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a odpowiedzialność często o wiele większa niż w przedsiębiorstwach(kontrole NIK, RIO itd). Każdy myślący wie jak się to skończy, ostatnio słyszałam że w jednym z marketów 1800 brutto (1320 na rękę) to płaca minimalna. W urzędzie ludzie z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem nawe nie zbliżają się do średniej krajowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No chyba was popie...liło. To ja zapier...lam na stacji benzynowej 12 godzin dziennie, za 1200 zł, gdzie mam wykształcenie medyczne wyższe niepełne a te bawoły siedzą za biurkami i zarabiają 2, 3 razy więcej, gdzie połowa z nich nawet matury nie ma pewnie. To jest chore, ludzie, gdzie tu jest sprawiedliwość. Gada się że bez matury daleko nie zajdziesz, jak widać politycy i gwiazdy TV robią karierę i walą nas na kasę a my na nich robimy. O polityce moznaby gadać sporo - chodzi mi o Polskę, wstyyyyyyyyyd, nawet długopis nie działa jak trzeba jak przyjeżdzają do nas ze stanów. Wolą dać kase tym tłumokom za biurkami niż kupić pożądny długopis. A teraz pomyślciie jak będą żyć nasze dzieci a jak ich dzieci. Moja córka ma 4 mce, ona (jak dalej będzie tak jak jest w tym kraju) będzie żyła w pudle pod mostem, bo nawet nie będzie ją stać na jedzenie, a zaraz pewnie ktoś napisdze, to odkładaj na nią, to ja pytam jak ? jakl zarabiam 1200 a życie koszuje mnie 1600. heh. Trochę zszedłem z tematu, ale prawda boli. I trzeba ją wywalić na stół.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podgorski, czy twoja rodzina pracuje w urzedzie, ze tak chcesz podwyzek? O co ci chodzi czlowieku, gdzie ty zyjesz? Masz pojecie ile ludzie zarabiaja i na jakim poziomie zyja? Idz palancie, powtorze jeszcze raz palancie i hipokryto do lumpeksu na Wieniawskiej a pozniej do biedronki obok i zobaczysz ten dobrobyt i wysokie zarobki. Masz nas za idiotow Podgorski? A moze tez kupujesz w biedronce...chyba tylko dla sluzby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obniżyć pensje Podgórskiemu a dołożyć urzędnikom niższego szczebla bo oni więcej robią od radnego Podgórskiego!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam posty i nieraz oczom nie wierzę jakie bzdury można pisać, ale to chyba tylko z czystej nienawiści człowieka do człowieka. Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Fakt, że jeszcze są niedociągnięcia, ale należy zauważyć, że dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Dno, kompletne dno. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie? Pracownicy z wieloletnim stażem, też bez poborów wysokich. A nie powiem o podwyżkach (nawet o wzrost inflacji) , których od wielu lat nie było. Ci którzy tak krzyczą na pewno są frustratami, ludźmi którzy się nie spełnili w żadnej pracy i chyba się nie spełnią. Ale cóż są wygrani i przegrani. Myślę, że działania niektórych radnych przyczynią się do zmiany sytuacji finansowej w urzędzie, aby zachęcić młodych ludzi do podejmowania pracy, natomiast już zatrudnionym zapewnią lepsze warunki wynagradzania zgodne z zasadami jakie występują w innych miastach czy gminach, nawet położónych niedaleko Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apropo Pańskiej wypowiedzi, żeby zostać urzędnikiem trzeba mieć wykształcenie wyższe specjalistyczne (pełne, zgodne z danym stanowiskiem), doświadczenie w obszarze (w zależności od stanowiska pracy),znajomość prawa budowlanego, dzienników ustaw itd. i do tego przejść oczywiście rozmowę kwalifikacyjną gdzie na jedno miejsce jest min. 15 kandydatów więc powodzenia ). Więc nic nie szkodzi na przeszkodzie aby każdy obywatel mógł spróbować swoich sił w magistracie. Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Borys napisał:
Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie ?
"Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wynosi obecnie 1320 złotych "na rękę". Zdaniem miejskiego radnego PO Stanisława Podgórskiego to zdecydowanie za mało" Borysie, urzędniku ..... nawet nie umiesz liczyć. Radny gada, że minimalna pensja netto to 1320 zł (i żąda podwyżek), a ty farmazonisz, że najniższa to 1200 - 1400 brutto. Zaniżasz pensje o jakieś 400 - 500 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mniej urzędników !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy ja dobrze to rozumie, jeśli strzelę byka, przepraszam z góry wszystkich pokrzywdzonych. Urząd Miasta rocznie wydaje na wynagrodzenia 60 mln złotych! W Urzędzie Miasta pracuje 1166 w tym 60 na zastępstwie 60 mln złotych należy podzielić na 1166 pracowników otrzymana kwota, to 51457 złotych rok jak wiadomo ma 12 miesięcy więc kwotę 51457 należy podzielić przez 12 miesięcy wychodzi: 4288 od tego odliczyć podatek 18% czyli prawie 772 złotych 4288 minus 772 złotych wychodzi 3516 na rękę!!!! od 3516 złotych należy odjąć kolejne 10-12 procent w postaci obciążeń z tytułu ZUS czy składek zdrowotnych a więc kolejne 600-700 złotych. wychodzi więc 2900-3000 złotych na rękę podane dane o zarobkach autorów tego artykułu mniemam że nie zawierają informacji o nagrodach rocznych czy trzynastkach bo nijak nie wychodzi mi z wyliczeń ta ich kwota, a szczególnie kwota 1320 złotych dla najsłabiej zarabiającego oczywiście rozumie, że zarobki urzędników wyższej rangi podciągają zarobki tych z niższej, ale w takim razie ile zarabiają na rękę Ci na samej górze??
Ostatnio edytowany 13 czerwca 2011 r. o 09:29
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ela napisał:
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a odpowiedzialność często o wiele większa niż w przedsiębiorstwach(kontrole NIK, RIO itd). Każdy myślący wie jak się to skończy, ostatnio słyszałam że w jednym z marketów 1800 brutto (1320 na rękę) to płaca minimalna. W urzędzie ludzie z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem nawe nie zbliżają się do średniej krajowej
Droga Elu!!! Masz rację, w urzędach często panuje wyzysk. Masz rację w 100 procentach, niestety odbija się on głównie na młodych, nowych pracownikach którzy są chłopcami/ dziewczętami do bicia! im należy się podwyżka bo to oni pracują za psie pieniądze, to oni każdego dnia wysłuchują wkurzonych petentów, to oni mają pod górkę. Im bym przyznał podwyżki ale odebrałbym kasę, obniżył pensje wszystkim tym "nierobom" co to siedzą powyżej II piętra w UM na Wieniawskiej. siedzą w tych swoich pokoikach, nosa nie wychylają, nie mają kontaktu z petentami bo od tego są Ci na dole w informacji! siedzą, piją kawkę, wcinają ciastka i wszystko mają gdzieś. w zeszłym roku były ćwiczenia przeciwpożarowe w UM. urzędnicy musieli opuścić budynek. traf chciał, że tego dnia byłem w jednym z tych pokoików i słyszałem, jak pani urzędniczka się żaliła, że kawę sobie zrobiła, a tu nagle każą im wychodzić, a ona nie lubi się stresować, po za tym o tej porze to nie powinni itd! jestem ZA podwyżką dla wszystkich tych, którzy przyjmują wnioski, wydają wnioski, pracują na informacji. im wszystkim należy się podwyżka bo oni faktycznie pracują za minimum! ale jestem też za tym aby tym wszystkim z góry zabrać i wprowadzić system motywacyjny!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radny Podgórski ma rację!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proponowałbym żeby ten radny oddał swoją dietę na podwyżki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...