Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ratusz planuje zmiany w sieci szkół. Uczniowie protestują

Utworzony przez Krzysiek, 4 lutego 2011 r. o 08:20 Powrót do artykułu
Co za oszołomy,ja nie mogę Poziom się zniży,zespól szkół ma niższy prestiż....heheheh, a ja myślałem, że chodzi o to żeby dobrze zdać maturę Oj dzieci dzieci.... Ja też skończyłem Zespoł Szkół...przy Wojciechowskiej...a dokładnie Technikum Elektroniczne przy zespole szkół...I jakoś nie miałem problemu ze zdobyciem pracy, skończeniem studiów... Pomysł dwa razy zanim coś powiesz:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My uczniowie IV LO stanowczo protestujemy, przeciwko temu, że Pan Piotr Burek uważa Nas za osoby niezdolne do samodzielnego myślenia, podatne na manipulacje i oceniania sytuacji. W Naszej szkole lekcje WOS-u są na tak wysokim poziomie, że doskonale orientujemy się w sposobie działania administracji publicznej i mamy całkiem niezłe pojęcie o zarządzaniu oświatą. Pan Burek być może nie zdaje sobie sprawy z tego jak samodzielna i wykształcona jest dzisiejsza młodzież, z pewnością zbyt samodzielna by dać sobie narzucać jakiekolwiek modele postępowania. Czujemy się głeboko oburzeni tak arogancką i cyniczną postawą urzędnika!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozumiem młodzież ,zwłaszcza tą z IV lo .Dla nich nie jest ważna kwestia zarządzania szkołą ale jej odrębość ,indywidualność .Liceum jest jednym z najstarszych w lublinie i ma swoją markę , jest rozpoznawane nie tylko w Lublinie . Na tym etapie edukacji młodzież wybiera szkołę kierując się jej poziomem ale także tradycją ,atmosferą ,itd. Można tworzyć zespoły przy nowych szkołach ,ale przy tak starych powinno zachować się ich status .Dla mnie miałoby znaczenie czy kończyłam IV Lo czy zespół szkół numer ileś tam (w latach 80 skończyłam Staszica)i być może jest to trochę snobizm ,ale szkoła to nie tylko klasa i ławki.Zapewne nauczyciele mają swoje powody by przeciw temu protestować , ale nie można sugerować ,że uczniowie są bezrozumnym narzędziem w ich ręku .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech nie przesadzają z tym prestiżem. A teraz to mają?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem Absolwentką IV LO i popieram protest!!! Łączyć szkoły? porażka!! Niech łączą szkoły na tym samym poziomie wiekowym! np licem ogólnokształcące z technikum a nie liceum z gimnazjum! Porażka pomysł- skoro trzeba obciąć koszty to może zacznijmy od pensji urzędników pracujących w Ratuszu bądź innym Urzędzie Miasta a nie zaczynać od młodzieży która chce się uczyć a nie martwić czy szamotać z młodzieżą gimnazjalną!! Pomysł z łączeniem jest żenujący!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,Przyszliśmy do "czwórki”, nie chcemy kończyć zespołu szkół, zespoły są o wiele mniej prestiżowe " Ha,ha czwórka prestiżowa.Chciało się mieć prestiż to trzeba było iść do lepszego liceum drodzy uczniowie czwórki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"– Liceum straci poziom, gdy uczniowie tego gimnazjum będą kontynuować u nas naukę – dodaje Judyta." to jest chamstwo!!! Uważasz się za lepszą??? IV liceum wcale nie ma renomy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prestiż i czwórka? Koń by się posikał. Toż tam same głąby idą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki czas, wyż demokratyczny lat 50 XX wieku po emerytury, niż demokratyczny lat ostatnich do szkół. Niestety, trudno utrzymywac mosty tylko dlatego, że była tam rzeka. Inna sprawa ,że tutaj można wpłynąc na to, które rzeki wyschną. A koszty niestety trzeba ciąc. Bo to już inaczej wypracowany zyski i są to żywe pieniądze podatnika. A budynki i zaoszczędzoną kasę można naukowo zagospodarowac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na tym połączeniu to raczej straci 19 a nie czwórka. Prestiż czwórki? Uczniowie chcieliście go mieć, to trzeba było iść do lepszego liceum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
. napisał:
prestiż i czwórka? Koń by się posikał. Toż tam same głąby idą
O twoim poziomie świadczy twoja wypowiedź , zapewne skończyłeś bardzo prestiżową szkołę ,może nawet studia dyplomatyczne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
IV LO to nie tylko szkoła. to miejsce z tradycja i piękną historią, gdzie panuje miła atmosfera. nie ma kradzieży i bójek. do gimnazjum obok chodzi młodzież między innymi z ulicy Lubartowskiej. pewnie nie raz ktoś z was tamtędy chodził i widział jak wygląda sytuacja rodzin tam mieszkających. dzieci większość swoich zachowań wynoszą z domu. nie wierze, ze po połączeniu tych dwóch szkół uczniowie liceum nadal będą się uczyć w miłej atmosferze, a pieniądze z kieszeni wciąż nie będą ginąć. przy utworzeniu zespołu szkół będą większe oszczędności? bzdura! jeden główny dyrektor, jeden dla IV LO, jeden dla gimnazjum nr 19... nie wierze, że stworzony zostanie jeden sekretariat i jedna pani księgowa upora się ze wszystkimi papierami. ja tu oszczędności nie widzę, a same straty. a Pan Burek jak widać ma o sobie wysokie mniemanie. to, że samemu się nie potrafi myśleć nie oznacza, że inni nie potrafią. to, że znajduje się Pan na tak wysokim stanowisku nie oznacza, że powinien tam faktycznie znajdować. jak widać jest dużo młodych ludzi, którzy sami z siebie walczą o to co jest dla nich ważne, a nie tylko siedzieć z założonymi rękami i czekać na wypłatę. już pewnie niedługo wyższą, bo przyjdą oszczędności z połączonych szkół, a przecież urzędnicy mają takie niskie pensje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiesiek napisał:
Taki czas, wyż demokratyczny lat 50 XX wieku po emerytury, niż demokratyczny lat ostatnich do szkół. Niestety, trudno utrzymywac mosty tylko dlatego, że była tam rzeka. Inna sprawa ,że tutaj można wpłynąc na to, które rzeki wyschną. A koszty niestety trzeba ciąc. Bo to już inaczej wypracowany zyski i są to żywe pieniądze podatnika. A budynki i zaoszczędzoną kasę można naukowo zagospodarowac
Tak się składa ,że IV nie narzeka na brak kandydatów chętnych do nauki ,czego przykładem chociażby ostatni nabór .Ja jako podatnik nie chcę żeby moje dziecko uczyło w ścisku i na 3 zmiany .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vivat niegospodarność! Na bzdurne konkursy w sprawie Placu Litewskiego miasto ma pieniądze, natomiast tnie na edukacji, która powinna należeć do priorytetów tego pseudo- wojewódzkiego miasteczka!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Wieśka Wyż z lat pięćdziesiątych dał echo kompensacyjne w latach osiemdziesiątych. To pokolenie się obecnie rozmnaża. Wielki tłok na porodówkach, za kilka lat tłok w szkołach (przedszkola już pękają w szwach). Zlikwidujmy szkoły, aby za kilka- kilkanaście lat budować nowe. Przecież nas stać Bolidek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prestiż i czwórka? A i owszem. Sama jestem aktualnie uczennicą tejże szkoły i nie zgadzam się z protestem jak wszyscy. Jeśli na nas mówią "czwórka" a nie "sempołowska", jak w wypadku 1,2 czy 3 LO to jesteśmy gorsi? nie, tylko, że 4lo jest w większym stopniu nastawione na uczniów spoza terenów Lublina. Ta szkołą ma swoje tradycje, zasady i atmosferę. Jest w porządku, bo życie szkolne odbywa się bez afer, a gdy jest to konieczne w ciągu dwóch przerw szkoła się zintegruje w razie potrzeby i konieczności. Wielokrotnie siedząc w szkole widzę przez okno, uczennice i uczniów 19, schodzących z Czwartku, i wolałabym nie mijać ich na korytarzu szkolnym. Dziewczyny to typowe współczesne plastiki, które klną jak na filmach akcji, i gdy tylko minął szkołę, od razu sięgają po fajki. Chłopcy tez nie lepsi. Gdzie tu kultura, która na korytarzach w "czwórce" jest całodobowa? Wielu moich znajomych skończyło w 19 oddział hiszpańskie i oni sami potwierdzają, że tylko te klasy wychodzą na ludzi, w do reszty jest zapisywana całą swołocz z Lwowskiej, Lubartowskiej i okolic. To połączenie wody z ogniem, a wiadomo, że to nigdy nie wypali. Wszyscy zgadzamy się z Judytą, co do tego, że szkołą na tym straci. Jakby nam zależało na ZS to Podwale jest niedaleko. A Burek niech się w głowę puknie, bo to co mówi, to się w głowie normalnemu człowiekowi nie mieści. Uczniowie dowiedzieli się o sprawie we wtorek wieczorem, a szkołą dopiero w środę rano. Czemu? Bo mamy dobrze zorganizowany Samorząd Uczniowski z najlepszą osobą na czele : Kaśką, która zawsze wie wszystko jako pierwsza. Na facebook'u jest nawet grupa, gdzie jest zapisana ogromna liczba ludzi ze szkoły, którzy sami w środę dyskutowali o proteście i sami wszystko zorganizowali. Odwołali to tylko dlatego, że mogłoby się to źle skończyć, bo nie było zgody na legalność wydarzenia. Ale to nie koniec, w tym miesiącu usłyszycie o strajkujących uczniach. Miejmy nadzieję, że 19 też się weźmie w garść i nas wesprze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@nina nie chodziłaś do żadnej z tych szkół, bo gadasz głupoty jak większość ludzi źle wypowiadających się o niej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bolidek napisał:
Vivat niegospodarność! Na bzdurne konkursy w sprawie Placu Litewskiego miasto ma pieniądze, natomiast tnie na edukacji, która powinna należeć do priorytetów tego pseudo- wojewódzkiego miasteczka!!!
Popieram Cię w 100%!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy z IV LO nie macie aż tak źle(ale tak samo sądzicie tak jak ja inni z mojej szkoły I BARDZO DOBRZE), a jak moją szkołę z Długiej 6(Technikum elektryczne), które ma bardzo dobrą opinię oraz nauczyciele są bardzo fajni i umieją nauczyć oraz starają się postawić do pionu takich skończonych bandytów z lublina. A taka pier***ONA OŚWIATA KTÓRA NIE MA CO ROBIĆ JUŻ? chce przenieść nas na Magnoliową do gorszej szkoły gdzie ten budynek pamięta czasy PRL bez odpowiednich sal zawodowych typu Pracownie Elektryczne i poziom jest tam taki że uczą się mnożyć pod kreską na matmie o_O, oraz chodzi do niej całe niewyrafinowane bydło lubelskie typu jpkowce;/ ja nie mam zamiaru chodzić z takimi ludźmi do jednego budynku(Jeśli dojdzie do tego zabieram papiery!!! jak większość raczej ode mnie ze szkoły i ciekawe co oświacie to da ZNISZCZYCIE REPUTACJE TYLKO JEDYNEGO TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO W LUBLINIE!!!!!!) bo ja nie mam zamiaru być tam ciut nie wyzywany,zastraszany lub być okradzionym ;/i to jeszcze na dodatek jeszcze miał bym iść tam bez moich już dobrze znanych nauczycieli !!! a w tamtej szkole nauczyciele są tacy że szkoda słów... NIECH KURATORIUM OŚWIATY CHOCIAŻ RAZ POPATRZY NA NAS CZYLI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI A NIE NA PIENIĄDZE !!!!!!!!!! HEHE NIECH PAMIĘTAJĄ TEŻ, ŻE PROTEST MAJĄ JAK W BANKU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh ciekawe, który ze znajomych Pana Burka chcę zająć ciepłą posadkę dyrektora ZS 11... Kochani uczniowie 4 LO walczcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...