Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Reforma edukacji w Lublinie: Na LSM powstanie nowe liceum, co jeszcze się zmieni?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 listopada 2016 o 17:41 Powrót do artykułu
Dobra zmiana - 3 klasy w jednym budynku, 2-3 klasy w kolejnym i kolejne w następnym. I czym to síę będzie różniło od gimnazjum. Może będzie większy burdel
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I po co to ujadanie ZNP? Czyżby chodziło tylko o etaty dla dyrektorów wygaszanych szkół? Tu mamy przykład, że jak chce się ruszyć "4 litery" to żaden zwykły belfer posadki nie straci a skorzystają uczniowie i ich rodzice.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
dlaczego liceum ? a nie zawodówka czy technikum ? Ludzie opamiętajcie się.... kiedys do LO szła elita intelektualna młodzieży, przyszli lekarze, adwokaci, sędziowie, ekonomiści itp. Placówka ta przygotowywała do podjęcia studiów wyższych, a dzis nie dość że za dużo ludzi idzie do LO to jeszcze za dużo ludzi idzie na studia a brak jest fachowców i praciwników do prostych prac. Nie każdy jest orłem w nauce inni wolą skręcać śrubki czy wbijać gwoździe, nalezy im to umożliwić a nie pchac na siłę wszystkich do liceum. Z całą stanowczością można powiedzieć że 1/4 licealistów nie powinna w nim się znaleźć, to krzywda dla tych ludzi nie odnajdą się na rynku pracy ...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zdumiewa mnie, że ten chaos jest przyjmowany z takim spokojem....ale to chyba ostatni moment tego spokoju, bo mnie zaczyna już podnosić Te propozycje odbieram jako brak szacunku do mnie i do moich dzieci. To są żywe istoty, które mają uczucia, przyjaciół. Przywiązują się do nauczycieli, szkoły. Mają potrzebę autorytetów i tzw wyższych wartości. Mają swoje ulubione zajęcia pozalekcyjne. 5-6 klasa to burza chormonow i taki beztroskie roszady przypominają sytuowanie spółdzielczych punktowcow w środku lasu.....Ja się na to nie zgadzam. Jeśli chcecie koniecznie coś wygaszacze to faktycznie wygaszajcie a nie burdelu ze szkoły róbcie nasi szanowni politycy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Szkole 29 należy odtworzyć sale: fizyczną nr 34 , chemiczną nr 35 , biologiczną nr 45 oraz salę muzyczną nr 6 - w tych samych miejscach , co były kiedyś .Potrzebna jest też sala techniczna nr 11.Szkoła będzie wtedy funkcjonalna i nie trzeba będzie robić tzw dochodzenia uczniów do dziesiątki.Nauczyciele do dzieła odtwarzajcie pracownie przedmiotowe.!!!!!!!!! :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
własnie zauwazyłam, ze w emocjach hormony mi  sie prze ch wstawiły - uprzejmie przepraszam :) i za "burdel" tez - to te nerwy skolatane.......
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a co się dziwić jak szefowa wydziału oświaty jest wyznania pis to każdy bałagan uzasadni wyższym stanem konieczności a uczniowie się dostosują, jak zwykle
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Filarną czy filialną???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po c h u j kolejne liceum, mamy niż demograficzny. Ja bym wręcz polikwidował te wszystkie licea funkcjonujące w zespołach (typu przy PSBiG, Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego). Zostawić 10 samodzielnych szkół. Przy obecnym niżu w zupełności wystarczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Idzie niż demograficzny. LO jest tu zbędne, zwłaszcza, że blisko jest stara 9. Nie ma sensu dublować podobnej placówki. Dotychczasowe gimnazjum nr 10 powinno płynnie przejąć klasy VII i VIII ze SP 29. Ogólniaków mamy wystarczająco dużo. Potrzeba porządnych szkół technicznych uczących konkretnego fachu, a nie kolejnych kandydatów na studia, po których i tak wylądują w McDonaldsie albo na kasie w Biedronce, a co bardziej kumaci skończą w jakimś Call Center. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Liceum p..bało kogoś?? Licea są potrzebne, ale tych w Lublinie jest już wystarczająco dużo. Nawet w pobliżu 9-tka, LO na Rzeckiego, LO na Biedronki, LO na Wojciechowskiej, na Racławickich też są licea. Już sensownym posunięciem  było by przeniesienie na Wajdeloty LO z ulicy Rzeckiego, tym bardziej, że tamtejsza podstawówka zyska 2 klasy (VII I VII).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak trzymać Polsko. Nie będziemy kształcić na zmywaki dla Niemców.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kiedy skończą się rządy pisu?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niestety ta reforma to fikcja chociaż początkowo bardzo ją popierałam to na zebraniu w szkole dowiedziałam się że moje dziecko po skończeniu 6 kl Sp nr 40 rozpocznie naukę w Gimnazjum Nr 1 ale będzie się to nazywać VII kl. I tak jest gorzej niż było bo wcześniej był wybór szkoły a teraz dziecko musi iść do wskazanej odgórnie.Pytam czy taka była idea wygaszania Gimnazjum?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie lepiej (i prościej) byłoby po prostu odtworzyć takie obwody jak kiedyś? To, że na LSM jest mniej dzieci niż kiedyś nie jest żadnym argumentem, najwyżej powstaną dwie małe szkoły z 20 oddziałami po 2-3 oddziały na każdym poziomie nauczania .Rodzic.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ale po co na Krasińskiego jakaś nowa podstawówka? Niech wróci tam  z dobrodziejstwem inwentarza i wieloletnimi tradycjami SP nr 42, którą poprzednia reforma stamtąd wyeksmitowała. Czy to jest jakiś problem,  czy czasem w tym  całym zamieszaniu bardziej niż dobro dziecka nie liczy się  zapewnienie posadek "swoim" ludziom?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Droga redakcjo, co to jest szkoła filarna??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Liceum na Wajdeloty bardzo dobry pomysł. Szkoła przez lata  wyrobiła sobie markę, ma szansę stać się jednym z lepszych liceów w Lublinie. A, że licea na Rzeckiego, Struga, Biedronki itp. niech się martwią, jest wolny rynek niech konkurują o uczniów. To oni ostatecznie zdecydują, gdzie będą chcieli się uczyć. Choć moim zdaniem nowe liceum ma równie dobrze szansę konkurować z V-ką na Lipowej, Unią czy Staszicem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W budynku Gimnazjum nr 7 mieściła się kiedyś Szkoła Podstawowa nr 42 i tam powinna ponownie wrócić wraz z budynkiem przy ul. Rycerskiej. Jest to szkoła z 50 letnia tradycją i zawsze była w czołówce szkół lubelskich i nadal jest. Mimo trudnych warunków szkoła liczy sobie ponad 300 uczniów z czego 60% to uczniowie z rejonu. To Gimnazjum nr 7 powinno być dołączone do SP nr 42 a nie tworzyć nowej szkoły i w "białych rękawiczkach" niszczyć to co jest dobre i sprawdzone.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
42 w czołówce szkół? To chyba jakiś żart!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: