Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Reforma edukacji w Lublinie: Na LSM powstanie nowe liceum, co jeszcze się zmieni?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 listopada 2016 r. o 17:41 Powrót do artykułu
Dobra zmiana - 3 klasy w jednym budynku, 2-3 klasy w kolejnym i kolejne w następnym. I czym to síę będzie różniło od gimnazjum. Może będzie większy burdel
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I po co to ujadanie ZNP? Czyżby chodziło tylko o etaty dla dyrektorów wygaszanych szkół? Tu mamy przykład, że jak chce się ruszyć "4 litery" to żaden zwykły belfer posadki nie straci a skorzystają uczniowie i ich rodzice.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego liceum ? a nie zawodówka czy technikum ? Ludzie opamiętajcie się.... kiedys do LO szła elita intelektualna młodzieży, przyszli lekarze, adwokaci, sędziowie, ekonomiści itp. Placówka ta przygotowywała do podjęcia studiów wyższych, a dzis nie dość że za dużo ludzi idzie do LO to jeszcze za dużo ludzi idzie na studia a brak jest fachowców i praciwników do prostych prac. Nie każdy jest orłem w nauce inni wolą skręcać śrubki czy wbijać gwoździe, nalezy im to umożliwić a nie pchac na siłę wszystkich do liceum. Z całą stanowczością można powiedzieć że 1/4 licealistów nie powinna w nim się znaleźć, to krzywda dla tych ludzi nie odnajdą się na rynku pracy ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdumiewa mnie, że ten chaos jest przyjmowany z takim spokojem....ale to chyba ostatni moment tego spokoju, bo mnie zaczyna już podnosić Te propozycje odbieram jako brak szacunku do mnie i do moich dzieci. To są żywe istoty, które mają uczucia, przyjaciół. Przywiązują się do nauczycieli, szkoły. Mają potrzebę autorytetów i tzw wyższych wartości. Mają swoje ulubione zajęcia pozalekcyjne. 5-6 klasa to burza chormonow i taki beztroskie roszady przypominają sytuowanie spółdzielczych punktowcow w środku lasu.....Ja się na to nie zgadzam. Jeśli chcecie koniecznie coś wygaszacze to faktycznie wygaszajcie a nie burdelu ze szkoły róbcie nasi szanowni politycy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Szkole 29 należy odtworzyć sale: fizyczną nr 34 , chemiczną nr 35 , biologiczną nr 45 oraz salę muzyczną nr 6 - w tych samych miejscach , co były kiedyś .Potrzebna jest też sala techniczna nr 11.Szkoła będzie wtedy funkcjonalna i nie trzeba będzie robić tzw dochodzenia uczniów do dziesiątki.Nauczyciele do dzieła odtwarzajcie pracownie przedmiotowe.!!!!!!!!! :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
własnie zauwazyłam, ze w emocjach hormony mi  sie prze ch wstawiły - uprzejmie przepraszam :) i za "burdel" tez - to te nerwy skolatane.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co się dziwić jak szefowa wydziału oświaty jest wyznania pis to każdy bałagan uzasadni wyższym stanem konieczności a uczniowie się dostosują, jak zwykle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Filarną czy filialną???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po c h u j kolejne liceum, mamy niż demograficzny. Ja bym wręcz polikwidował te wszystkie licea funkcjonujące w zespołach (typu przy PSBiG, Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego). Zostawić 10 samodzielnych szkół. Przy obecnym niżu w zupełności wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idzie niż demograficzny. LO jest tu zbędne, zwłaszcza, że blisko jest stara 9. Nie ma sensu dublować podobnej placówki. Dotychczasowe gimnazjum nr 10 powinno płynnie przejąć klasy VII i VIII ze SP 29. Ogólniaków mamy wystarczająco dużo. Potrzeba porządnych szkół technicznych uczących konkretnego fachu, a nie kolejnych kandydatów na studia, po których i tak wylądują w McDonaldsie albo na kasie w Biedronce, a co bardziej kumaci skończą w jakimś Call Center. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Liceum p..bało kogoś?? Licea są potrzebne, ale tych w Lublinie jest już wystarczająco dużo. Nawet w pobliżu 9-tka, LO na Rzeckiego, LO na Biedronki, LO na Wojciechowskiej, na Racławickich też są licea. Już sensownym posunięciem  było by przeniesienie na Wajdeloty LO z ulicy Rzeckiego, tym bardziej, że tamtejsza podstawówka zyska 2 klasy (VII I VII).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak trzymać Polsko. Nie będziemy kształcić na zmywaki dla Niemców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy skończą się rządy pisu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ta reforma to fikcja chociaż początkowo bardzo ją popierałam to na zebraniu w szkole dowiedziałam się że moje dziecko po skończeniu 6 kl Sp nr 40 rozpocznie naukę w Gimnazjum Nr 1 ale będzie się to nazywać VII kl. I tak jest gorzej niż było bo wcześniej był wybór szkoły a teraz dziecko musi iść do wskazanej odgórnie.Pytam czy taka była idea wygaszania Gimnazjum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie lepiej (i prościej) byłoby po prostu odtworzyć takie obwody jak kiedyś? To, że na LSM jest mniej dzieci niż kiedyś nie jest żadnym argumentem, najwyżej powstaną dwie małe szkoły z 20 oddziałami po 2-3 oddziały na każdym poziomie nauczania .Rodzic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale po co na Krasińskiego jakaś nowa podstawówka? Niech wróci tam  z dobrodziejstwem inwentarza i wieloletnimi tradycjami SP nr 42, którą poprzednia reforma stamtąd wyeksmitowała. Czy to jest jakiś problem,  czy czasem w tym  całym zamieszaniu bardziej niż dobro dziecka nie liczy się  zapewnienie posadek "swoim" ludziom?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga redakcjo, co to jest szkoła filarna??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Liceum na Wajdeloty bardzo dobry pomysł. Szkoła przez lata  wyrobiła sobie markę, ma szansę stać się jednym z lepszych liceów w Lublinie. A, że licea na Rzeckiego, Struga, Biedronki itp. niech się martwią, jest wolny rynek niech konkurują o uczniów. To oni ostatecznie zdecydują, gdzie będą chcieli się uczyć. Choć moim zdaniem nowe liceum ma równie dobrze szansę konkurować z V-ką na Lipowej, Unią czy Staszicem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W budynku Gimnazjum nr 7 mieściła się kiedyś Szkoła Podstawowa nr 42 i tam powinna ponownie wrócić wraz z budynkiem przy ul. Rycerskiej. Jest to szkoła z 50 letnia tradycją i zawsze była w czołówce szkół lubelskich i nadal jest. Mimo trudnych warunków szkoła liczy sobie ponad 300 uczniów z czego 60% to uczniowie z rejonu. To Gimnazjum nr 7 powinno być dołączone do SP nr 42 a nie tworzyć nowej szkoły i w "białych rękawiczkach" niszczyć to co jest dobre i sprawdzone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
42 w czołówce szkół? To chyba jakiś żart!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...