Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rektor UMCS oszczędza na Internecie, telefonach i ogrzewaniu

Utworzony przez piotrek, 6 grudnia 2008 r. o 13:24 Powrót do artykułu
Nie rozumiem co ma wspólnego wyłączenie internetu na kilka dni do oszczędności??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli ma oszczędzać "gdzie się da", to niech zacznie od swojej pensji i zmniejszy ją połowę na cały etat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeszcze powinni wam kare chłosty wprowadzić i będzie pełny powrót do korzeni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I pomyśleć że KUL nie ma takich problemów bo państwo dba o to,aby KULowi nie działa się krzywda.No i tace przeznaczanie dla tej mąciwody zwanej uczelnią.A może UMCS poprosi KULawych,aby przyjęli jako wydział KULu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KULwa napisał:
I pomyśleć że KUL nie ma takich problemów bo państwo dba o to,aby KULowi nie działa się krzywda.No i tace przeznaczanie dla tej mąciwody zwanej uczelnią.A może UMCS poprosi KULawych,aby przyjęli jako wydział KULu?
Nie rozumiem po co ubliżasz KULowi?? Studiowałeś tam kiedyś, że śmiesz oceniać?? KUL UMCSowi pieniędzy nie kradnie więc nie miej pretensji że takich warunków studiowania jakie ma KUL nie ma żadna lubelska uczelnia!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś z Was miał lub ma zajęcia w starym humaniku w auli? tam jest jak na dworze tylko nie wieje, hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to oznacza, że zajęcia na zaocznych 3-4 stycznia odwołano.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KULwa napisał:
I pomyśleć że KUL nie ma takich problemów bo państwo dba o to,aby KULowi nie działa się krzywda.No i tace przeznaczanie dla tej mąciwody zwanej uczelnią.A może UMCS poprosi KULawych,aby przyjęli jako wydział KULu?
Koleżka śniegowy z ciebie i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kul to uczelnia prywatna, gdyby Umcs zbierał od każdego studenta po te 50 zł nazbierałaby się sumka, ale że Umcs to normalna publiczna uczelnia, dodatkowo źle zarządzana przez ostatnie lata muszą być cięcia w budżecie... A tak btw. niby nie ma kasy, a u nas w humaniku 50-ty automat z żarciem, niedawno wstawili też te bezsensowne ekrany Lcd, po co to wszytsko :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kul to uczelnia prywatna, gdyby Umcs zbierał od każdego studenta po te 50 zł nazbierałaby się sumka, ale że Umcs to normalna publiczna uczelnia, dodatkowo źle zarządzana przez ostatnie lata muszą być cięcia w budżecie... A tak btw. niby nie ma kasy, a u nas w humaniku 50-ty automat z żarciem, niedawno wstawili też te bezsensowne ekrany Lcd, po co to wszytsko :/
Do Twojej wiadomości, Kul to była uczelnia publiczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Do Twojej wiadomości, Kul to była uczelnia publiczna.
miałem na myśli prywatna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A KUL jest finansowany przez budżet państwa, ot złodziejstwo k...mać !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BUAHAHHAHAHAHAHAHHAAH a nowe kupili (calkiem niepotrzebne): - szlabany przy wjazdach - siedzienia (UWAGA) na korytarzu - na niektorych wydzialach - na kazdym wydziale jest tv - plazma - na ktorym lecą rekalmy... - durny system na karty - aby wejsc do ali informatycznej trzeba zblizyc karte - odnowienie dzialajacej windy w rektoracie - aby miala ladniejsze guziki - perfumy w kiblu rektora (wiem to z b. dobrego zrodla) - klimatyzacja w pokojach dziekanów... - system monitoringu.... na wydziale...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
student napisał:
Czy to oznacza, że zajęcia na zaocznych 3-4 stycznia odwołano.
Współczuję tych zajęć - my też kilka lat temu mieliśmy zajecia w weekend po nowym roku i też nie było ogrzewania. Efekt - w poniedziałek zamiast do pracy większość studentów zaocznych wylądowała u lekarza. Problem stary jak świat - ale troszę racji jest Tylko ogrzejcie zaocznych, bo siedzenie 8 godzin w kurtce zimowej to nic przyjemnego..... Pozdrawiam kończących UMCS w 2002
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
BUAHAHHAHAHAHAHAHHAAH a nowe kupili (calkiem niepotrzebne): - szlabany przy wjazdach - siedzienia (UWAGA) na korytarzu - na niektorych wydzialach - na kazdym wydziale jest tv - plazma - na ktorym lecą rekalmy... - durny system na karty - aby wejsc do ali informatycznej trzeba zblizyc karte - odnowienie dzialajacej windy w rektoracie - aby miala ladniejsze guziki - perfumy w kiblu rektora (wiem to z b. dobrego zrodla) - klimatyzacja w pokojach dziekanów... - system monitoringu.... na wydziale...
Tak to jest u nas w Polsce. Każdy się na wszystkim zna nie mając pojęcia o faktach. Nie żebym specjalnie bronił obecnych władz, ale o ile wiem to plazmy nie są własnością uczelni tylko zainstalowała je prywatna firma i płaci za to uczelni. Co do wind to pewnie wolałbyś żeby nie były wcale remontowane, a jeśli któraś by spadła to podniósłby się w końcu lament, że władze nic z tym nie robiły. A z guzikami jest tak jak ze sprzętem komputerowym - spróbuj zostawić starą płytę główną a wymienić inne części. Podpowiem, że nie ma takiej możliwości bo po prostu nowe części do niej nie pasują. System kart jest z pieniędzy unijnych więc też nie wiem gdzie tu marnowanie pieniędzy. Albo karty albo uczelnia tych pieniędzy nie zobaczyłaby wcale. Szlabany jak najbardziej jestem za. Poza tym za nie zapłacili ludzie opłacający wjazdówki na teren uczelni więc kolejny chybiony argument. Nie wiem jak jest z pozostałymi punktami, ale skoro te były tak merytoryczne, jak te które przytoczyłem to cóż.... Nasze wspaniałe polskie piekiełko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do temperatury w salach, to są odpowiednie przepisy BHP. Jeśli temp. jest poniżej pewnej wartości (nie pamiętam, czy 16, czy 18 C, trzeba by to sprawdzić), to zajęcia NIE MOGĄ się odbywać. I tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm napisał:
Tak to jest u nas w Polsce. Każdy się na wszystkim zna nie mając pojęcia o faktach. Nie żebym specjalnie bronił obecnych władz, ale o ile wiem to plazmy nie są własnością uczelni tylko zainstalowała je prywatna firma i płaci za to uczelni. Co do wind to pewnie wolałbyś żeby nie były wcale remontowane, a jeśli któraś by spadła to podniósłby się w końcu lament, że władze nic z tym nie robiły. A z guzikami jest tak jak ze sprzętem komputerowym - spróbuj zostawić starą płytę główną a wymienić inne części. Podpowiem, że nie ma takiej możliwości bo po prostu nowe części do niej nie pasują. System kart jest z pieniędzy unijnych więc też nie wiem gdzie tu marnowanie pieniędzy. Albo karty albo uczelnia tych pieniędzy nie zobaczyłaby wcale. Szlabany jak najbardziej jestem za. Poza tym za nie zapłacili ludzie opłacający wjazdówki na teren uczelni więc kolejny chybiony argument. Nie wiem jak jest z pozostałymi punktami, ale skoro te były tak merytoryczne, jak te które przytoczyłem to cóż.... Nasze wspaniałe polskie piekiełko.
Płacę za pilota i oddzielnie za naklejkę na szybę. Wjeżdżając szlaban jest otwarty, ochroniarz stoi i wpuszczając sprwdza naklejki. W takim razie po co mi pilot?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
miałem na myśli prywatna.
Kase od studentów bierze? Bierze. Ma z tego tytułu ma ok. 1,290 mln zł rocznie!! Nie mówiąc o kwestach, "tacach" i "darach" w kościołach. Kul ma za dobrze i koniec kropka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1.Moim zdaniem Profesor Dąbrowski jest bardzo dobrym rektorem. Jest pierwszym rektorem, który chce coś zrobić. Administrację trzeba zredukować, bo jest " przerośnięta". Nie ma innego wyjścia. Dlatego te wściekłe ataki na rektora. Struktura uczelni jest żywcem wzięta z komunizmu, nie ma nic wspólnego z nowoczesną uczelnią. 2. Żeby sprawiedliwości stało się zadość, poprzednie ekipy powinny być rozliczone i osądzone. Do tego musi dojść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jerzymarek napisał:
1.Moim zdaniem Profesor Dąbrowski jest bardzo dobrym rektorem. Jest pierwszym rektorem, który chce coś zrobić. Administrację trzeba zredukować, bo jest " przerośnięta". Nie ma innego wyjścia. Dlatego te wściekłe ataki na rektora. Struktura uczelni jest żywcem wzięta z komunizmu, nie ma nic wspólnego z nowoczesną uczelnią. 2. Żeby sprawiedliwości stało się zadość, poprzednie ekipy powinny być rozliczone i osądzone. Do tego musi dojść.
niewiem jakim jest rektorem ale 2/3 atministracji na uczelni, dziekanatów (tylu tam ludzi a obsluga i tak fatalna) itp powinno sie zlikwidować. to jest raczej oczywiste wystarczy spojżeć na prywatne szkoły wyższe które przynoszą dochody pomimo braku dotacji, a i nie stoi sie w kolejkach zeby tam coś załatwić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...