Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rektor Uniwersytetu Medycznego dostanie prawie 6 tys. zł podwyżki

Utworzony przez lubelanka, 9 października 2012 r. o 11:13 Powrót do artykułu
Jako rektor ma dużą odpowiedzialność i sądzę, że te zarobki, brutto, nie są jakimś nadużyciem. Ja zarabiam znacznie mniej, ale nie mam tak eksponowanego stanowiska ani prawnej odpowiedzialności. Bardziej czepiałabym się zarobków celebrytów, piłkarzy, dziennikarzy telewizyjnych, którzy faktycznie zarabiają obłędnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostanio opublikowali światowe notowania wyższych uczelni. Na 218 notowanych krajów Polska sklasyfikowana został na jednym z ostanich miejsc. Czarna afryka nas bije na główe, nie wspomnę eskimosach z Alaski. Ale pensje idą w góre - niech żyje PAN PREMIE TUSK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektórzy powyżej piszą, że wysoka pensja jest usprawieliwiana wysoką odpowiedzialnością rektora. To znaczy jak - jednoosobowa, autorytarnie kieruje uczelnią, sam podejmuje decyzje natury prawnej, sam jest arbitrem w postępowaniach o zamówienia publiczne itd itp? To ciekawe. Ze strony www uczelni wynika, iż rektor ma "pod sobą" 8 osób na stanowiskach samodzielnych (w tym np. radcę prawnego) oraz 5 osób w Biurze Rektora (w tym fotografa). Do tego czterech prorektorów. To jak to w końcu jest? Poza tym fakt udzielenia uznaniowej podwyżki jest, w kontekście klasyfikacji uczelni, przynajmniej kompromitujące.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to jest kompromitacja jakiej jeszcze nie słyszałem.Rektor -nie ma zastępców,doradców,tylko biedny sam musi decydować o wszystkim-czyli ma robić dużo,a nie robi nic.Taka podwyżka no no!.Kilkanaście lat temu przypomnę prezydent RP miał wynagrodzenie w kwocie 9500 zł.Teraz o mnie; pracuję na budowach-montuję rusztowania do wys. nawet 11 pięter i od kilku lat otrzymuję za to wynagrodzenie (bez żadnych podwyżek,ani premii-była chyba jedna w kwocie 150 zł) w wysokości ok. 1500 zł netto. Po przeczytaniu tego artykułu dochodzę do wniosku,że moja praca nie jest odpowiedzialna.No po prostu praca na 11 piętrze na rusztowaniu to nie jest praca na "wysokim stanowisku.No ,ale teraz z innej beczki: na służbę zdrowia brak kasy,na wynagrodzenia dla personelu szpitali brak kasy.Więc panie ministrze zdrowia czy w tym przypadku pana polityka jest zdrowa?.Prywata z kieszeni obywateli dzisiaj jest norną.Pan prezydent na początku kadencji powiedział-"wygrała demokracja-aby nam się żyło lepiej".Komu to niech się każdy domyśli-np. pseudo.reforma emerytalna.Ta zapowiedż jest realizowana konsekwentnie.Dziękuję p.prezydencie za taką demokrację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niby nie powinno mnie to obchodzić, ale wygląda niezdrowo, a jako lekarz mógłby świecić przykkładem jak jednak widać za dużo przeznacza na jedzenie, za mało ruchu itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...