Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gość napisał:
a co on pensji nie dostaje że za osiągnięcia musi dostać A6 ?? Chyba po to został wybrany na to stanowisko żeby zrobić to co opisujesz. A ja nie rozumiem skoro jest kryzys, ludzie tracą pracę, firmy upadają, wpływy do budżetu państwa coraz mniejsze a tu takie luksusy sobie funduje za państwowe pieniądze. To nawet Urząd Marszałkowski za 3 samochody zapłacił 290 tys a tu wydaje się 210 tys za JEDEN samochód. Skandal i kpina z podatników.
tyle że to AUTO BĘDZIE NALEŻAŁO DO UCZELNI!!... nie do Rektora... tak został wybrany na urząd żeby uczelnia się rozwijała - ALE zauważ że nie każda osoba to stanowisko piastująca działa tak innowacyjnie..... z tego konkretnego środka transportu będzie korzystać kilka osób i tak jak podkreślał Kanclerz to nie jest zakup na rok czy dwa...... dalej nie rozumiem tej waszej zawiści.... ludzie uczelnia jest w świetnej kondycji finansowej (nie tak jak zadłużony niebotycznie UMCS)... inwestuje, zmienia się, poprawia to co poprawić można.... CZEMU pytam się nie może raz na 8 lat kupić dobrego i wygodnego auta?? bo WAM się to nie podoba???? żal ! nic ponadto..... i jeszcze raz podkreślę - owo audi to auto uczelni - nie rektora... czy jesteś w stanie to zrozumieć? czy może to za trudne??.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomnóżmy 200.000zł przez ilość wszystkich uczelni w Polsce, uczelni będących na utrzymaniu Skarbu Państwa. Jeżeli pozostałe wpadnął na równie mądre i przemyślane decyzję, to zgadnijcie ile zapłacimy my wszyscy za wożenie kilkudziesięciu rektorski d..p.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem, policzyłem, włosy stanęły mi na głowie. Dlaczego my Polacy jesteśmy tacy bezmyślni, zachłanni, pozbawieni wyobrażni i jakiegokolwiek wstydu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
CZEMU pytam się nie może raz na 8 lat kupić dobrego i wygodnego auta?? bo WAM się to nie podoba???? żal ! nic ponadto.....
ponieważ to za nasze pieniądze i nam się to nie podoba. Skoro Urząd Marszałkowski (stanowisko dużo ważniejsze) może jeździ tańszym samochodem to dlaczego nie rektor ??? Do tego 2.0 litry w benzynie !!! bardzo ekonomiczny zakup. No ale w sumie skoro płaci za auto i paliwo nie ze swojej kieszeni tylko z kieszenie podatników to czemu nie. Jak by mi też ktoś opłacał paliwo te też bym brał 2.0 litry w benzynie a co.... ps. tak tak, uzasadniaj dalej zakup takiego drogiego auta, może da ci się przejechać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawie jak biskup deser.pl/deser/1,111856,11361831,_SE__zaczail_sie_na_parkingu_i_sprawdzil__czym_jezdza.html superauto24.se.pl/auta-gwiazd/twoj-biskup-jezdzi-limuzyna-za-150-000-zl-zdjecia-czym-jezdza-polscy-biskupi_245777.html A tak na marginesie, UP jako uczelnia państwowa jest chyba utrzymywana z naszych podatków ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ponieważ to za nasze pieniądze i nam się to nie podoba. Skoro Urząd Marszałkowski (stanowisko dużo ważniejsze) może jeździ tańszym samochodem to dlaczego nie rektor ??? Do tego 2.0 litry w benzynie !!! bardzo ekonomiczny zakup. No ale w sumie skoro płaci za auto i paliwo nie ze swojej kieszeni tylko z kieszenie podatników to czemu nie. Jak by mi też ktoś opłacał paliwo te też bym brał 2.0 litry w benzynie a co.... ps. tak tak, uzasadniaj dalej zakup takiego drogiego auta, może da ci się przejechać.
to teraz pomyśl - uczelnia w większej części utrzymuje się oczywiście za to, co dostanie od państwa... ale sama też na siebie zarabia - i nie mówię tu o opłatach za studia itp... mówię choćby o współpracy z prywatnymi firmami - ojej! to nie jest kasa ze skarbu państwa! no szok... więc SKĄD możesz wiedzieć że akurat to auto kupiono za podatki??? skąd możesz wiedzieć czy akurat nie wygospodarowano pieniędzy z innego źródła??? MYŚL człowieku zanim zaczniesz oskarżać!!!..... PS: uzasadniać będę bo NIC Ci do tego czym mają jeździć włodarze UP... oskarżasz UP o niegospodarność?? czemu nie atakujesz UMCSu za długi???? powtarzam MYŚL zanim cokolwiek napiszesz....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To lepiej byłoby kupić kilkutonową ciężarowkę a nie A6 ze względu na wagą JM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zamiast wydawać tak wielkie pieniądze na samochód dla rektora, lepiej przeznaczyć kasę na potrzeby uczelni i pracowników. Nawet samochód za połowę tej astronomicznej ceny będzie luksusowy! Prestiż prestiżm, a rozsądek rozsądkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szybciutko załatwiony interesik .Jak jest potrzeba kupić tusz do drukarek, czy sprzęt do podstawowej działalności dydaktyczno naukowej to przetargi trwają miesiącami, a nawet ponad rok. Jak trwonić nie swoją kasę na zbytki to wszystko jest załatwiane w tydzień lub dwa. Mam nadzieję że JM i świta beknie za takie posunięcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a co on pensji nie dostaje że za osiągnięcia musi dostać A6 ?? Chyba po to został wybrany na to stanowisko żeby zrobić to co opisujesz. A ja nie rozumiem skoro jest kryzys, ludzie tracą pracę, firmy upadają, wpływy do budżetu państwa coraz mniejsze a tu takie luksusy sobie funduje za państwowe pieniądze. To nawet Urząd Marszałkowski za 3 samochody zapłacił 290 tys a tu wydaje się 210 tys za JEDEN samochód. Skandal i kpina z podatników.
zAGALOPOWUJECIE SIĘ Z TYM WYBOREM JAK MOŻNA WYBIERAĆ JEDNEGO Z JEDNEGO tak wyględa obsada stanowisk na UP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a wiecie ile kosztuje kilometr własnym samochodem w ramach delegacji - ułatwię wam 25 groszy do tego trzeba jeszcze skserować dowód rejestracyjny i ubezpieczenie oc - aby wałów nie robić ( bo wałów z pracowników to władze robią
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dla przcowników Uniwersytetu Przyrodniczego na podwyżki ( a zarabiamy jałmużnę - po 25 latach pracy - 1450zł netto na miesiąc ) pieniedzy nie ma bo się budujemy, albo kupujemy nowe samochody !!!!!!! A na taki zakup to Rektor UP ma pieniądze !!!!!!! Jak rektor wybuduje resztę budynków to pracownicy z głodu tynki będą jeść, a M. Wesołowski będzie jeździł Limuzyną za 200tys. zł !!! i podwyższał pensje lub dawał nagrody tylko garstce swoich wybranych pracowników, dla reszty nie ma pieniędzy !!!!!!!!!!!! Gdzie tu sprawiedliwość !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podwyżek dla pracowników nie ma, dla doktorantów nie ma pieniędzy. Od tego roku rektor up zmniejszył pule pieniędzy na doktoranta do 300 zł na rok, pieniądze te mają być przeznaczone na konferencje naukowe lub artykuły, z tym tylko, że przykładowa opłata konferencyjna to 350 zł a jeszcze dochodzą koszty dojazdu bądź, jeśli trzeba dalej jechać, to koszty noclegu. Stypendium projakościowe dla doktorantów też ustalił na ich niekorzyść, aby jak najmniejsza liczba osób dostała pieniądze. Ciekawy byłem dlaczego tak brakuje pieniędzy na kształcenie przyszłej kadry naukowej, to dostałem gotową odpowiedź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać duże ciało musi mieć nowy samochód. W starym resory nie wytrzymały. Żenada! Pełna bezkarność. Widać Uczelnia ma za dużo kasy. Należy zabrać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...