Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ruch Palikota zbiera podpisy za likwidacją Straży Miejskiej w Lublinie

Utworzony przez Klayde, 10 stycznia 2013 r. o 21:04
juras napisał:
jestem za Palikotem w tej sprawie
...a ja nie, bo w przeciwieństwie do ciebie wiem że to tylko tak zwany "chwyt marketingowy", próba utrzymania się na powierzchni przez tą partię. Robią to wyłącznie żeby zrobić szum medialny wokół siebie. Straż Miejska to tylko środek do celu jakim jest utrzymanie się przynajmniej na poziomie progu wyborczego przez tą partię. Wiele juz takich podobnych pomysłów miała ta partia. Jednakże każdy z nich spalił na panewce. Czy ty tego nie dostrzegasz ? Żaden ich pomysł nie wszedł w życie i tak też będzie z tą "medialną akcją". Dlatego szkoda tracić czas na te głupoty i na tą partię która już jest trupem. Lepiej zająć się czymś co przyniesie nam wszystkim poprawę, a nie tylko zwiększy na krótką chwilę popularność tejże partii która już dawno temu się wypaliła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kolejna zagrywka pod publiczkę ruchu Janka P. Siedzą i tylko myślą jak tu nie zostać całkowicie zapomnianym przez społeczeństwo. Doskonale zdają sobie sprawę z tego że ich "akcje" spadają na łeb na szyję, że ta partyja już wkrótce przestanie istnieć i pójdzie w polityczne zapomnienie. Zwyczajnie przy najbliższych wyborach nie przekroczą nawet progu wyborczego. Ich polityka walki z Kościołem nie przyniosła oczekiwanego przez nich efektu. Wręcz przeciwnie, to tylko zmniejszyło ich popularność w Polsce. Ich główny zadymiarz/cyrkowiec, ten od świńskiego ryja i wibratora też już jedzie na rezerwie, brakuje mu pomysłów. Dlatego tonący brzytwy się chwyta i chwytają się takich populistycznych spraw jak likwidacja straży miejskiej. Czym oni chcieli zaistnieć ?! Czym ?! ...legalizacją narkotyków ? ...zabijaniem nienarodzonych dzieci w łonie matki (aborcja) ? ...zabijaniem starców i kalek (eutanazja) ? ...legalizacją związków partnerskich (pan z panem/pani z panią) ? ...w dalszej kolejności daniem takim "parom" prawa do adoptowania dzieci ?!! ...walką z krzyżem w sejmie i z Kościołem ?! Nie wyszło, to było dobre na chwilę na początek, ale szybko się skończyło, a ich elektorat topnieje. Zdają sobie oni z tego sprawę, dlatego szukają dalej jakiś możliwości zaistnienia. Niestety nic im już nie pomoże, wkrótce ta partyja pójdzie do lamusa... Z tą strażą miejską to też zwyczajne bicie piany pod publiczkę.
Otóż to !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zabrać im fotoradary , możliwość karania za złe parkowanie i handel przez babcie pietruszką na chodniku! Wtedy będą nieli prawdziwą okazje do wykazania się aktywnością i kompetencjami. Niech karzą za zakłócanie porządu publicznego, smiecących i palących śmieci w piecach, interweniuja w obronie obywateli, pilnują porządku w czasie zgromadzeń publicznych, odstawiają nietrzeźwych na izbę, lub do domu, zbierają bezdomnych w czasie mrozów do noclegowni, zabezpieczają miejsca wypadków do czasu przyjazdu policji i straży pożarnej, udzielaja pierwszej pomocy i pomagaja w likwidaci i zapobiegają skutkom katastrof żywiołowych! WTEDY OKAŻĄ SIE PRAWDZIWIE POMOCNI I POTRZEBNI!!!!
Dla twojej informacji straż miejska takie rzeczy i czynności wykonuje a fotoradary służą nie tylko strażom miejskim i nie są głównym narzędziem ich pracy , ma je też policja i itd ale te służby to mogą karać bo od tego są tak? A dla uszczególnienia to straż graniczna też gamonie jedne może was zatrzymać do kontroli i włoić mandat - a przecież według waszej teorii to powinni zajmować tym co jest związane z granicami państwa anie ruchem drogowym - ktoś kto ma olej w glowie i postępuje zgodnie z literą prawa to żółci nie ulewa na tem każdej formacji mundurowej i umundurowanej , tylko trzeba rozliczyć najpierw siebie a później resztę a to może większość zawodó polikwidować np. żandarmerię wojskowa po co oni jak nie ma teraz wojaków ze służby zasadniczej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem za
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Pomyśleliście ile ludzi straci prace jezeli zlikwiduja straż miejską (i napewno mają tez rodzine do utzrymania jak każdy) a niech sobie beda, chociaz bezrobocie mniejsze jest , może zmniejszmy albo zlikwidujmy politykow siedzacych na du*** i myslacych jak zrobic zeby nic nie robic a zarobic i zwyklym ludziom dopie***lić, ksiezy ktorzy zamiast pomagac finaswo to tylko biorą. nie mysleliście tak o tym??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za. Każdy ma rodzinę i potrzebuje pracy, ale Straż Miejska to ciepła posadka bez odpowiedzialności. Przenieść ich do policji, zaręczam, że żaden się nie nada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem za likwidacja tej chorej formacji jaka jest straz miejska z nimi niema rozmowy maja z gory aby wlepic mandat za byle gowno i nie dyskutowac zwykle wiesniaki ktore nie maja ludzkich odruchow i niemam zamiaru sie przejmowac ich losami tak jak ich nie interesuje ze nakladajac mandat babci co sprzedaje wytlaczanke jajek na ruskiej odbieraja jej chleb z ust ,pozatym sami lamia przepisy nagminnie .apeluje do ludzi ktorzy widza łamanie przepisow przez straz wrzucali takie filmy lub zdjecia do sieci ,czas zrobic z nimi porzadek wystarczy tego smrodu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ryba psuje się od głowy. ZLIKWIDOWAĆ Straż Miejską a zastanawiał sie ktoś kto bedzie robił sprawy zwiazane z porządkiem bo napewno nie Policja bojej na ulicach wogle nie widać a dodatkowe pieniądze na patrole uwazam że są w błoto bo Policjanci przychodza za dodatkowe pieniądze aby gdzieś w cieple przesiedzieć!!!! Niech to KABACIŃSKI sprawdzi komu i za co chce dać pieniądze. a Straz Miejska uważam że jest potrzebna tylko że nie powinni być zmuszani do bezwzględnego pisania mandatów a to oznacza że ci co nimi kierują czyli byli Policjanci obecnie emeryci z podwujnymi pensyjkami im zależy na kasie a nie na ludziach i Ratusz zapewne jeszcze dokłada. Wiec panie Kabaciński i prezydencie porzadki należe robić z Komendantami i sobą a nie całym wydziałem Strazy Miejskiej. W ŻADNEJ STRAZY NIE BĘDZIE DOBRZE JAK DO WŁADZY EMERYCI PRZYJDĄ MAJĄ KOSMICZNE EMERYTURY DO TEGO WYPŁATY I ZALEŻY IM ABY SIEDZIEĆ I PRZYTAKIWAĆ A BY KASE BRAĆ A NIE WALCZYC O LUDZI ZAROBKI DOBRO STRAZY MIEJSKIEJ UKŁADOWCOM CHODZI O KASE I BEDA ZMUSZAC DO PISANIA MANDATÓW ABY SIEDZIEC I BRAC KASIORE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
...a ja nie, bo w przeciwieństwie do ciebie wiem że to tylko tak zwany "chwyt marketingowy", próba utrzymania się na powierzchni przez tą partię. Robią to wyłącznie żeby zrobić szum medialny wokół siebie. Straż Miejska to tylko środek do celu jakim jest utrzymanie się przynajmniej na poziomie progu wyborczego przez tą partię. Wiele juz takich podobnych pomysłów miała ta partia. Jednakże każdy z nich spalił na panewce. Czy ty tego nie dostrzegasz ? Żaden ich pomysł nie wszedł w życie i tak też będzie z tą "medialną akcją". Dlatego szkoda tracić czas na te głupoty i na tą partię która już jest trupem. Lepiej zająć się czymś co przyniesie nam wszystkim poprawę, a nie tylko zwiększy na krótką chwilę popularność tejże partii która już dawno temu się wypaliła.
TO PRAWDA JAK ZATRUDNIA SIE LUDZI NERWOWYCH ,KTÓRE NIE POTRAFIĄ ROZMAWIAC Z LUDZMI I KAŻDY OBYWATEL POTENCJALNY TO WRÓG I PRZESTEPCA TO JA TEŻ ZA TYM ZLIKWIDOWAĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyliczyłam, że średnio jeden strażnik miejski kosztuje miesięcznie 4.583,33 zł. Jak na warunki lubelskie, uważam, że to bardzo duża suma, nieadekwatna do wykonywanych przez tą służbę czynności. Niejednokrotnie byłam świadkiem, jak w rejonie Podzamcza funkcjonariusze straży odwracali głowy w drugą stonę, udając, że nie widzą śpiącego na ulicy, czy sikającego na środku chodnika żula. Nie wspomnę już o braku jakiejkolwiek reakcji na handlarzy przemycanymi towarami(papierosami i alkoholem). Jeżeli już ma być ta straż, to niech przynajmniej popracuje stosownie do zarobków (bardzo wysokich) i tak żeby była widoczna i przyjazna dla mieszkańców Lublina, którzy to łożą na jej utrzymanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlikwidować! natychmiast! bo niepotrzebna! nie widziałem jeszcze strażnika na osiedlu; nie reagują na sygnały ludzi, potrafią zatrzymać biedaka, bogatego wypasionego w furę omijają z daleka, boją się nawet podejśc żeby nie usłyszeć swojskiego... sp...laj;
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chociaż Ruch Paikota to formacja nie z mojej bajki, kupa zboczeńców i dewiantów, to zdecydowanie jestem za ikwidacją SM koejna grupa nierobów drążących kieszenie mieszkańcom. Jak ktoś słusznie napisał, tych co się nadają przenieść do Policji i dofinansować Policję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Straż miejska nie lubiana jest z zasady i nie ma znaczenia czy i jak pracują. Tylko jest to jedyna służba którą można próbować reformować likwidować czy przekształcać i wiele osób na tej podstawie ma zamiar zbić kapitał polityczny. Tak samo nie lubiana jest policja, służba zdrowia, urząd skarbowy, prokuratura czy kontroler biletów itp Nawet jeżeli uda się zlikwidować straż miejską czy gminną to tylko na wsiach i w bardzo małych miejscowościach gdzie tak naprawdę nic się nie dziej a funkcjonariuszy jest tylko kilku. W przypadku likwidacji sm na jej miejsce powstanie nowa formacja która będzie robiła dokładnie to samo bo sm potrzebują miasta jak i policja którą straż miejska odciąża i to jest fakt. A ja znacznie bardziej wole aby policja poświęciła więcej uwagi zjawiskom kryminogennym niż porządkowym. Uważam jednocześnie, że sprawy porządkowe są również bardzo ważne ale od tego nie jest policja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianka napisał:
Wyliczyłam, że średnio jeden strażnik miejski kosztuje miesięcznie 4.583,33 zł. Jak na warunki lubelskie, uważam, że to bardzo duża suma, nieadekwatna do wykonywanych przez tą służbę czynności. Niejednokrotnie byłam świadkiem, jak w rejonie Podzamcza funkcjonariusze straży odwracali głowy w drugą stonę, udając, że nie widzą śpiącego na ulicy, czy sikającego na środku chodnika żula. Nie wspomnę już o braku jakiejkolwiek reakcji na handlarzy przemycanymi towarami(papierosami i alkoholem). Jeżeli już ma być ta straż, to niech przynajmniej popracuje stosownie do zarobków (bardzo wysokich) i tak żeby była widoczna i przyjazna dla mieszkańców Lublina, którzy to łożą na jej utrzymanie
PANI CHYBA SIE COŚ POMYLIŁO I SWOJE ZAROBKI WPISAŁA A STRAZNICY Z TEGO CO GOGOLA PODAWAL ZARABIAJA POŁOWE MNIEJ Z WIELOLETNIĄ WYSŁUGĄ A ŚWIEŻO PRZYJĘCI O WIELE MNIEJ GRATULUJE BZDUR JAKIE PANI PISZE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może najpierw niech się zrzekną immunitetów bo sami łamią przepisy na codzień wiedząc że je mają! Ciekawe argumenty mają żeby zlikwidować SM, takie że jest jej za mało . Więc może niech się zdecydują czy jest niepotrzebna czy jest jej za mało A pieniądze które dają Policji na dodatkowe patrole są wyrzucane w błoto, wystarczy porównać ilu w Lublinie jest mundurowych z Policji a ilu SM i czy tyle razy więcej jest widać patroli Policji na ulicach? W Lublinie wystarczy zawiesić SM na np. trzy miesiące i sobie wyobrażam co się będzie działo: matki z wózkami będą po jezdniach chodzić bo chodniki będą zastawione przez pojazdy, miasto zarośnie chwastami i śmieciami, bramy zastawione itp. Ciekawe czy tym zajmie się Policja? A nasze społeczeństwo jest tak rozwydrzone że samo jak robi źle to nie widzi ale na innych to sami dzwonią, tylko żaden się nie zastanowi że po coś te zakazy i przepisy są oraz że ktoś je musi egzekwować. Jak to RP nie pasuje więc niech zmienią ustawy oraz przepisy które egzekwuje SM i jak chcą więcej SM na ulicach to niech na to przeznaczą pieniądze a nie wyrzucają na dodatkowe patrole Policji których i tak nie widać. Społeczeństwo samo nie wie czego chce i wykorzystują to właśnie tacy jak Ci z RP przed wyborami, a może ich rozwiązać i kilka innych partii bo tam to dopiero nic nie robią!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pawel", pewnie nie przyjeli cie do policji i po znajomosci pracujesz w SM!? To by tlumaczylo. dlaczego nie rozumiesz tekstu pisanego. Przeciez Pani "lublinianka" wyraznie napisala ile kosztuje miasto utrzymanie etatu straznika miejskiego a nie ile zarabia!. P.S. I nie krzycz...wylacz Caps Lock
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio taką liste podpisałęm w biurze w firmie WIKI Lublin ul.Gliniana 12 lok.33 tam jest już dużo podpisów. Sam ze znajmomy to uczyniłem i zachęcam innch
killer SM napisał:
Gdzie mogę oddać swój głos poparcia? Dodatkowo mam lepszy pomysł, zlikwidować ten wykwit głupoty jakim jest Straż Miejska we wszystkich miastach do 50 000 mieszkańców!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panu kabacińskiemu proponuję wykonać telefon na numer alarmowy i zawiadomić, że konieczne jest posypanie śliskiej ulicy. Ja będzie mial cierpliwość to po 15 minutach dowiesię, ze trzeba w tej sprawie zatelefonować do zarządu dróg i mostów, ale jutro bo dziś już jest po godzinach pracy( telefonu oczywiście dyżurny nie zna) LUB poprośić o interwencję w sprawie samochoduparkującego na przejściu dla pieszych- odpowież brzmi: nie przyjedziemy bo pojazd w międzyczasie może odjechać. Gratuluję pomysłow kabacińskiemu- my mieszkańcy niedługo(wybory) sami załatwimy ten problem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kabaciński to lubi jeździć po zakazie ruchu ul. Kozią ale on może bo ma immunitet, wziąłby się za coś naprawdę pożytecznego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisałam, że ŚREDNIO tyle wychodzi. Trzeba się nauczyć czytać i liczyć. 7,7 mln zł podzielone na 12 miesięcy i 140 strażników zatrudnionych w lubelskiej Starży Mijskiej daje średnio kwotę ponad 4.000 zł. Na pewno szeregowy pracownik (taki jak Pan) zarabia około 2.000, ale trzeba doliczyć wszystkie koszty jego wynagrodzenia mundurowanie +samochodziki służbowe no i koszty wysokich płac głów rządzących w tejże formacji. Zapewne każdy z nich, jako wysłużony policyjny trep ma już niemałą emeryturkę. I jeszcze mamy płacić na ich pensje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...