Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
zapraszam na bezpłatne szkolenia - jedyne takie w Lublinie: nie spamuj, bo to niezgodne z regulaminem i grozi za to zbanowanie z powazaniem admin
Ostatnio edytowany 19 grudnia 2011 r. o 08:51
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dawno tak się nie uśmiałem:))) teraz pytanie poważne: po co budować metropolitalny port lotniczy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwszy kwietnia, albo obiecanki con donka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kranik napisał:
"lubelskiem" podkarpackiem" ?! autor chyba jeszcze nie odespał imprezy w weekend
"W Lubelskiem" i "w Podkarpackiem" - wielką literą - jest poprawnie. Proszę poczytać: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=12506
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A myszki, takie białe małe ??? Też widać ??? Ale była impreza w weekend !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Redaktorze, propaganda sukcesu ? przeciez to wszystko mialo sie wydarzyc do 2012 czy najdalej 2013. Byly na to pieniadze ale rzad je przeznaczyl na inne cele ( mowie tutaj S17 i S 19) o tym bym chetnie poczytal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybory jakieś będą, czy co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby zbliżały się jakieś wybory ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie ekspercie Manicki i tudzież inne nieuki lubelskie wskażcie gdzie ta Lubelszczyzna jest. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten postwał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 śierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karol napisał:
Plakat z NY? Ocipiałeś? A toś sobie wzór wybrał. Zwłaszcza teraz.Co do reszty - mieszkam na Lubelszczyźnie od 39 lat. Mam super pracę, dom i ogród. W życiu bym stąd nie wyjeżdżął. Jestem dumny, że jestem z Lublina.Widzę, jak wiele się zmienia i wierzę, że będzie jeszcze lepiej, czego i tobie życzę. PS. NY? Byłem dwa razy. Ładnie wygląda na filmie...
Lubię takie podejście i zdrowy ogląd świata ... To jak żyjemy zależy przede wszystkim od nas, więc może lepiej wziąć się do pracy i przestać narzekać... Panu szczerze gratuluję i z lekka zazdroszczę ... Ja jestem fotografem (podobno dobrym ) i z moją ofertą tutaj w Lublinie gubi mnie właśnie słabe podejście 'przedsiębiorców', którzy jeszcze niedojrzale podchodzą do tematu reklamowania siebie, pokazywania swojej pracy czy produktów w sposób odpowiedni i dobry. Daltego osobiście liczę na szybki 2030 rok, bo moze do tego czasu mentalność się trochę zmieni Pozdrawiam Piotrek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIERDU, PIERDU, a glupiemu STOI...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedawno wybrałem się ze znajomymi z Austrii na Stare Miasto. Spotkałem znajomych ze studiów i poszliśmy razem do knajpy. Austriacy byli od początku zachwyceni Lublinem. I głośno zachwalali uroki naszego miasta. Byłem wniebowzięty. A znajomi? Przekrzykiwali się, licytując wady Lublina. Moi goście byli zdumieni, a ja -- załamany. Ludzie! Czy wy naprawdę musicie widzieć wszystko w czarnych barwach? Przecież tak się nie da żyć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale o co chodzi?! To rzetelna informacja dla głupków coby się cieszyli. 20 (słownie: dwajścia)lat to ekstra pomysł aby zostawić ten region na zaoranie przez kolejne dwadzieścia lat. Przecież autostadę do warszafki i ekspresówkie S19 można zbudować i oddać do użytku w 4 lata zakładając srogą zimę!!!! To jest dopiero obłęd. To postępująca tragedia i oficjalne już robienie totalnego deb***a z obywatela Lubelszczyzny. Pozdrawiam optymistów i elektorat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Za 20 lat Lublin będzie jedną z lokomotyw rozwoju naszego kraju. Takie plany ma Rząd. W 2030 roku Polska będzie krajem nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym. Obok Rzeszowa i Białegostoku, stolica naszego województwa będzie najszybciej rozrastającym się miastem w Polsce" ... to nie żarty ... to czysty kabaret polityczny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bajkopisarzu prima aprilis jest w kwietniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bajkopisarzu prima aprilis jest w kwietniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karol napisał:
Niedawno wybrałem się ze znajomymi z Austrii na Stare Miasto. Spotkałem znajomych ze studiów i poszliśmy razem do knajpy. Austriacy byli od początku zachwyceni Lublinem. I głośno zachwalali uroki naszego miasta. Byłem wniebowzięty. A znajomi? Przekrzykiwali się, licytując wady Lublina. Moi goście byli zdumieni, a ja -- załamany. Ludzie! Czy wy naprawdę musicie widzieć wszystko w czarnych barwach? Przecież tak się nie da żyć!
Ostatnio byłem na wycieczce w Chinach matko jedyna jaki ja byłem zachwycony! Jakie piękne budowle, wspaniałe zabytki cudowne miasta tylko Ci mieszkańcy jacyś tacy dziwni, wychudzeni, zastraszeni, ubodzy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karol napisał:
Niedawno wybrałem się ze znajomymi z Austrii na Stare Miasto. Spotkałem znajomych ze studiów i poszliśmy razem do knajpy. Austriacy byli od początku zachwyceni Lublinem. I głośno zachwalali uroki naszego miasta. Byłem wniebowzięty. A znajomi? Przekrzykiwali się, licytując wady Lublina. Moi goście byli zdumieni, a ja -- załamany. Ludzie! Czy wy naprawdę musicie widzieć wszystko w czarnych barwach? Przecież tak się nie da żyć!
Karolu. Zapewniam Cię, że jeśli pojedziesz do Mołdawii, Bangladeszu, Kolumbii jako turysta to także będziesz zachwycony lokalnymi zabytkami. Widać,że masz bardzo płytki system postrzegania i analizowania. I nie dowartościowuj się na forum rozpisując się swoim wydawaniu kaski na wjazd i wyjazd i miejscu zamieszkania, bo naprawdę nie o tym jest tutaj mowa i nie o tym jest ten artykuł. Widać Twoi znajomi już mają dość słuchania Twoich przechwałek; zatem czy naprawdę czujesz taką potrzebę puszczania tego w eter. To jest żałosne. I niestety dla Ciebie -jeśli już masz ten domek- to zapewniam Cię że wielu ludziom żyje się tu dobrze i nie potrzebują do tego nowej plazmy na Święta i chwalenia się metrami. Dzięki temu wiedzą i widzą co się wokół nich tutaj i tam dzieje. Wesołych Świąt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym, żeby było tak, jak planuje rząd. Ale realia są inne. Lublyn ZAWSZE będzie wiochą a dobrą pracę będzie można znaleźc tylko po znajomości. Dlaczego? Bo mentalnośc mieszkańców się nie zmienia i nie zmieni. Metropolię można zrobic ale mentalności "wiejskiej" - nie. Mam na mysli stan ducha a nie zamieszkanie (mieszkam na wsi i sobie chwalę).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro ma być tak dobrze to może jakieś konkrety? Np. jakie środki (kwotowo!!!) będą przeznaczane na Lublin i województwo począwszy od 2012 roku. Może nie co do złotówki ale z dokładnością plus minus 100 000 000 zł. Swoją droga to ja planuję, że w 2035 roku będę miliarderem a mój prywatny A380 bedzie parkował w Świdniku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...