Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

RZEŹ WOŁYŃSKA - 67 ROCZNICA

Utworzony przez SZCZERBIEC, 7 lipca 2010 o 22:00
Za kilka dni - w niedzielę 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego prze ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN-UPA na około 150 tys. Polaków mieszkańcach Wołynia, Polesia, Tarnopolszczyzny, Lwowskiego, Podola i Pokucia oraz Podkarpacia i Zamojszczyzny. Do dzisiaj polskie władze ( no i także ukraińskie) nie potępiły krwawych zbrodniarzy którzy nożami, widłami i siekierami mordowali Polaków, często także kobiety i dzieci. Cieszy więc, że wczoraj Sejmik Województwa Lubelskiego, na wniosek PSL-u, potępił banderowskie ludobójstwo ! Sejmik Lubelski potępił ludobójstwo dokonane przez UPA: http://isakowicz.pl/index.php?page=news&am...=8&nid=3167 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://forum.nowiny24.pl/Cala-prawda-o-woj...slu-t25661.html
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a dlaczego Dziennik nic nie napisał o tej sprawie ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
SZCZERBIEC TO FASZYSTOWSKA ORGANIZACJA . Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu. Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm). Wielu różnych naukowców różnie definiuje faszyzm, niemniej poniższe elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu. W Niemieckiej wersji faszyzmu czyli nazizmie ważnymi elementami był także rasizm, antysemityzm, homofobia i szowinizm które włoski faszyzm z czasem zaczął przejmować po współpracy Adolfa Hitlera z Benito Mussolinim. W Polsce do ideologii faszyzmu odwoływały się w okresie międzywojennym niektóre ruchy narodowe związane z narodowym radykalizmem. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483): Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa. Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.): Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zwykła elementarna uczciwość polega aby w czasie dyskusji na forum używać własnego nicka, a nie podszywać się pod inny! Brak ci kolego zwykłej kultury! Na jakiej podstawie piszesz że - "SZCZERBIEC TO FASZYSTOWSKA ORGANIZACJA"? Może dasz przykład tej organizacji - bo według mnie pleciesz kompletne bzdury! Swój nich tj - SZCZERBIEC ( pod który ty chamsko się podszyłeś !) wywodzę od miecza, którym według legendy Król Polski Bolesław Chrobry rozbijał bramę do zamku w Kijowie ( zaraz określisz mnie pewnie jako rewizjonistę co będzie kolejną bzdurą !) oraz od nazwy miecza pod którym setki polskich wycieczek we Lwowie składają kwiaty , na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Prawdopodobnie jesteś ukraińskim nacjonalistą, któremu to się nie podoba ? Cytując definicje faszyzmu ( a może troszeczkę napisałbyś od siebie a nie zwyczajnie kopiując tekst !) zapominasz chyba, że obecnie wiele ukraińskicjh środowisk nacjonalistycznych ( jak Swoboda, czy Kongres Ukraińskich Nacjonalistów ) odwołuje się do spuścizny faszystów spod znaku OUN-UPA. To właśnie OUN była członkiem międzynarodówki faszystowskiej ( były to posłuszne sługusy hitlerowców). W 1941r. po zajęciu Lwowa przez Niemców - ukraińskie bataliony "Rolland" i "Nachtigall" , którymi kierowali Bandera i Szuchewycz ( obaj zostali uznali przez Juszczenkę za "bohaterów Ukrainy!) urządzili kilkudniowe tzw. "dni ku czci Petlury", które polegały na wyłapywaniu lwowskich Żydów i na miejscu ich mordowaniu ! W przeciągu kilku dni Bandera i spółka zabili ok. 7 tys. osób ! Jeżeli chcesz tropić organizacje faszystowskie to informuję cie, że co roku w Przemyślu pod czarno-czerwonymi ( kolory banderowców) flagami przechodzi przez to miasto pochód upowców - banderowców. Jak widzę twoja wiedza jest bardzo płytka tak więc poświecę swój czas i będę zamieszczał na tym forum regularnie posty uświadamiające o skali i charakterze banderowskiego ludobójstwa. Musimy bowiem pamiętać o tych nazistowskich zbrodniach aby nigdy się nie powtórzyły ! Na szczęście w Polsce przygłupy "salutujacy po rzymsku" to promil społeczeństwa ( albo jeszcze mniej !) - w przeciwieństwie do Ukrainy gdzie ( w jej zachodnich rejonach) sprawują władze zwykli naziści i faszyści ! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Za kilka dni 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? ! Ps. Na przyszłość proszę nie podczepiać się pod mojego nicka. Robiąc to kompromitujesz nie tylko o siebie, ale także głoszone w swoim imieniu pooglądy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
FASZYŚCI + POLICJA = ANTYDEMOKRATYCZNA KOALICJA http://www.youtube.com/user/CzarnyBlok PRAWDA WAS WYZWOLI!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
rasizm, przemoc, bezrobocie, bieda, ludzka głupota... jednym słowem mAŁYSTOK. Teledysk dla mieszkańców mIASTA. http://www.youtube.com/watch?v=LKLiCxGr2t0
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zbrodnia w Wierzchowinach Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Wierzchowinach Zbrodnia w Wierzchowinach - zbrodnia popełniona na ukraińskiej ludności wsi Wierzchowiny w dniu 6 czerwca 1945. Oskarżany o wymordowanie prawie 200 mieszkańców jest oddział Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem Mieczysława Pazderskiego Szarego. Część historyków dowodzi, że NSZ-owcy zabili jedynie 19 ludzi, którzy mieli być komunistycznymi konfidentami, natomiast reszta straciła życie z ręki oddziału pozorowanego, sformowanego dla celów prowokacyjnych przez NKWD. Interpretacja wydarzeń w Wierzchowinach jest problematyczna, w sprawie tej funkcjonują w okresie od 1989 do 2007 roku dwie zupełnie sprzeczne opinie sądowe[1] - pierwszy z nich z dnia 8 maja 1998 obarcza odpowiedzialnością NSZ, drugi natomiast z dnia 4 lutego 1999 zaprzecza mu wskazując, iż bezkrytycznie przyjęto wyrok komunistycznego sądu z 15 czerwca 1953 i nie wzięto pod uwagę istotnych dowodów i ustaleń historycznych. Niektórzy historycy przytaczają niebędące oryginałami[2] dokumenty, sporządzone jako odpisy przez funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa, m .in. MBP. Wiarygodności tych dokumentów nie można jednoznacznie potwierdzić, gdyż wielokrotnie tego typu materiały były preparowane[2] w celu wykorzystania przez komunistyczne władze przeciwko działaczom podziemia niepodległościowego w pokazowych procesach po wojnie[3], jednak bywają one niejednokrotnie cytowane przez badaczy tamtego okresu. Jeden z niebędących oryginałem odpisów, podpisany adnotacją "za zgodność" przez sowieckiego oficera MUBP[2], por. Wojciusza - "raport sytuacyjny "Szarego" do dowódcy AS NSZ Okręgu Lublin z 9 czerwca 1945", stwierdza: "Melduję, że oddziały AS po koncentracji ruszyły pod moim dowództwem na Zamość, według rozkazu. W drodze postanowiono zlikwidować kilka ukraińskich wsi. Pierwszą i najbliższą miała być wieś Wierzkowiny oi Kisłan (...) Wierzchowiny otoczono ze wszystkich stron i wycięto 194 osoby narodowości ukraińskiej. Kilkunastu zdołało uciec"[4]. Na wieść o wydarzeniach w Wierzchowinach z Chełma wysłana została 60-osobowa grupa pościgowa złożona z kilku funkcjonariuszy UB, kilkunastu milicjantów i 40 podchorążych szkoły oficerów artylerii WP. Oddziały "Szarego" zastawił na nią zasadzkę, w wyniku której funkcjonariuszy UB i milicjantów zabito, a podchorążych wcielono do swoich szeregów. Po niepowodzeniu tej akcji w pościg ruszyła na samochodach ciężarowych 160-osobowa grupa operacyjna sowieckiego 98. pułku wojsk pogranicznych NKWD, złożona z doświadczonych żołnierzy frontowych (część źródeł podaje, że była to pancerna jednostka Armii Czerwonej i oddziały KBW, liczące w sumie ok. 2 tys. żołnierzy), grupa wyposażona była w samochody pancerne[5] i lotnictwo. W rezultacie doszło do kilkudniowych walk zakończonych katastrofą dla zgrupowania NSZ. Główne siły "Szarego" (w sile ok. 300 ludzi) zaskoczone 10 (11) VI we wsi Huta w pow. chełmskim, zostały całkowicie rozbite. Poległo 166[5] żołnierzy, w tym mjr Pazderski i większość dowódców, rannych zostało 30 żołnierzy NSZ, a do niewoli dostało się 11 osób, reszta rozpierzchła się. Spłonęły także 164 budynki w miejscu starcia. Straty grupy operacyjnej NKWD wyniosły: 1 zabity i 6 rannych, z czego 4 zmarło. Ponadto zginęło 2 funkcjonariuszy UBP i 2 żołnierzy WP. Po bitwie, na pierwszej stronie faszystowskiego "Szczerbca" ? lokalnego organu NSZ, nr 23 z 23 VI 1945 r. - ukazał się nekrolog Mieczysława Pazderskiego. Pomordowanych mieszkańców Wierzchowin upamiętnia pomnik-mogiła, znajdujący się w centrum miejscowości.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Romuald Reiss ps. ,,Bury,, napisał:
http://forum.nowiny24.pl/Cala-prawda-o-woj...slu-t25661.html
Informacja o ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi w sprawie pozbawienia życia 79 osób - mieszkańców powiatu Bielsk Podlaski w tym 30 osób tzw. furmanów w lesie koło Puchał Starych, dokonanych w okresie od dnia 29 stycznia 1946r. do dnia 2 lutego 1946 W dniu 30.06.2005r. na podstawie art. 17 § 1 pkt 5 i 7 kpk, art. 322 § 1 kpk w Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku zostało wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa nr S 28/02/Zi w sprawach zbrodni przeciwko ludzkości popełnionych w celu wyniszczenia części obywateli polskich, z powodu ich przynależności do białoruskiej grupy narodowościowej o wyznaniu prawosławnym, poprzez dokonanie i usiłowanie zabójstw oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jak również dopuszczenie się poważnego prześladowania osób tej grupy poprzez spalenie należących do nich budynków mieszkalnych i zabudowań. Postanowienie o umorzeniu śledztwa dotyczy następujących zdarzeń przestępczych;
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ARM + Michael Jackson - mA napisał:
rasizm, przemoc, bezrobocie, bieda, ludzka głupota... jednym słowem mAŁYSTOK. Teledysk dla mieszkańców mIASTA. http://www.youtube.com/watch?v=LKLiCxGr2t0
Polska to jedyny kraj w unii europejskiej który intensywnie zwalcza urojony komunizm którego praktycznie nie ma (mniej niż 1 %), a wspiera biednych faszystów. Skrajna prawica (radykalna prawica, ultraprawica, reakcyjna prawica, ekstremizm prawicowy) – terminy używane na określenie osób i ugrupowań o poglądach prawicowych, charakteryzujących się skrajnym programem lub radykalnymi metodami działania. Występuje znaczna różnica w zabarwieniu znaczeniowym wyrażenia "skrajna prawica" w zależności od kontekstu użycia. Ugrupowania i osoby, które same się tak określają, kojarzą je z radykalnym, bezkompromisowym poparciem dla wartości prawicowych. Skrajna prawica często utożsamiana jest z faszyzmem, nacjonalizmem, rasizmem, szowinizmem, antysemityzmem (lub w przypadku Żydów syjonizmem), gatunkizmem, seksizmem, ksenofobią i homofobią. Środowiska skrajnie prawicowe często głoszą również kult siły, rewolucjonizm konserwatywny, segregację rasową, imperializm, kolonializm, darwinizm społeczny, elitaryzm, klerykalizm, fundamentalizm i fanatyzm religijny oraz opowiadają się za silną, skupioną w jednym ręku scentralizowaną władzą: monarchią, absolutyzmem czy autorytaryzmem, a nawet totalitaryzmem. Skrajna prawica podkreśla wrogość wobec poglądów lewicowych, a także liberalizmu społecznego i demokracji. W sprawach gospodarczych skrajna prawica zazwyczaj opowiada się za neoliberalnym kapitalizmem lub korporacjonizmem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W tym, co się dzieje teraz na Ukrainie, jawnie czuć rękę Waszyngtonu. Gdyby wybory przeprowadzano na Księżycu czy na Marsie, to Ameryka byłaby i tam. Prawie zawsze kryzysy podobne do tego, który teraz ma miejsce na Ukrainie, są inicjowane z zewnątrz z powodu geopolityki. Powinniśmy postawić pytanie, do jakiego stopnia można tam zaobserwować rękę USA. Trzeba respektować suwerenność Ukrainy i nie wtrącać się w jej sprawy wewnętrzne. Wola ludu może wyrażać się różnymi metodami, ale w demokracji decyduje większość. http://pl.wikiquote.org/wiki/Hugo_Ch%C3%A1vez
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Romuald Reiss ps. ,,Bury,, napisał:
http://forum.nowiny24.pl/Cala-prawda-o-woj...slu-t25661.html
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Podżeganie do nienawiści Mowa nienawiści (ang. hate speech) - używanie języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści wobec pewnej osoby, grupy osób lub innego wskazanego przez mówcę podmiotu. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia), wiek (ageizm), światopogląd, itd. Termin ten jest szeroko rozpowszechniony wśród środowisk zajmujących się ochroną praw człowieka, np. Open Society Institute, Amnesty International, Human Rights Watch, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Anti-Defamation League, Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, Kampania Przeciw Homofobii. Aspekty prawne w Polsce W Polsce znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Podżeganie do nienawiści napisał:
Podżeganie do nienawiści Mowa nienawiści (ang. hate speech) - używanie języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści wobec pewnej osoby, grupy osób lub innego wskazanego przez mówcę podmiotu. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia), wiek (ageizm), światopogląd, itd. Termin ten jest szeroko rozpowszechniony wśród środowisk zajmujących się ochroną praw człowieka, np. Open Society Institute, Amnesty International, Human Rights Watch, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Anti-Defamation League, Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, Kampania Przeciw Homofobii. Aspekty prawne w Polsce W Polsce znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego...
Z CZASEM WSZYSTKO NALEŻY ZAPOMNIEĆ ZŁOŻYĆ KWIATY ZPALIĆ ŚWIECZKĘ ZMÓWIĆ PACIOREK PO CO MÓWIĆ MŁODEMU POKOLENIU O NIENAWIŚCI UPAMIĘTNIĆ-ZAPOMNIEĆ PAMIĘTAĆ O PACIORKU I KWITA.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Polska to dziki kraj.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy wiecie ze w Polsce są już normalni faszyści, którzy wcale nie wstydzą sie iść z ręką niesiona w 'rzymskim pozdrowieniu' a w swej reklamowce na stronie internetowej ich organizacji wyjaśniają ze stosując ten gest nie chodzi im bynajmniej o zamawianie piwa czy zgłaszanie obsłudze muchy w zupie. Wzywają oni do nienawiści na tle rasowym i po swojej stronie maja policje którą przecież przeprowadzenie takiej manifestacji im umożliwiła tak samo jak obraniła ich gdy ci nawoływali do nienawiści rasowej, czyli popełniali przestępstwo w myśl polskiej konstytucji, dziś niestety zastąpionej w praktyce innym prawem. Nigdy nie sądziłem ze w Polsce faszyzm jest tak rozwinięty. ONR jest popierany przez lokalny kościół katolicki, który odprawia nawet msze święta w intencji tej organizacji. Cala demonstracja wyszła spod bodajże kościoła na Skałce prowadzonego przez ojców paulinow. Ochraniana przez policje, nie niepokojona grupa neonazistow wykrzykiwała liczne treści nawołujące do nienawiści rasowej i stosowania przemocy na tle etnicznym i rasowym. W swych praktykach, takich jak pokazywanie znaku 'Heil Hitler' ni byli niepokojeni przez policje która eskortowała ich na całej długości przemarszu. W normalnym kraju demonstracja ta była by rozwiązana w momencie gdy przeodzila sie w skandowanie okrzyków rasistowskich. Zgodnie z obowiązującym polskim prawem, lokalne władze, udzielając zgody na manifestacje która z dużym prawdopodobieństwem może złamać prawo, muszą wysłać z urzędu obserwatora, który w momencie złamania prawa (zakazu nawoływania do nienawiści na tle wyznaniowym, rasowym etc.) ma obowiązek ogłosić rozwiązanie manifestacji i zakończyć ja. To, co sie stało, było totalnym złamaniem prawa. Podobnie jak niedawno we Wrocławiu, policja nie reagowała na publiczne wzywanie do aktów przemocy wobec osób innej rasy czy wyznania. Demonstracja miała charakter parady rasistów, chronionych przez udająca ślepą policje. Policjanci oraz przywódcy demonstracji zostali uchwyceni na wspólnych naradach. Nagrano materiały dźwiękowe i wideo dokumentujące rodzaj haseł i ideologii szerzonej na marszu. Maszerującymi byli normalni neonaziści w brunatnych koszulach, jedyna różnicą w stroju był inny kolor i symbol na opasce. Wśród protestujących antyfaszystów również byli skinheadzi- nie każdy skinhead jest nazi-skinem. Byli tam tez skejci, osoby starsze, anarchiści, turyści cudzoziemscy. Policja otoczyła protestujących kordonem by umożliwić neonazistom swobodne wykrzykiwanie ich rasistowskich haseł. Ścisłym kordonem otoczono bojówkę Antify, przygotowana do odparcia ataku neonazistów w przypadku braku lub porażki sil policyjnych. Starcie wyglądało następująco- wg jednej wersji ze strony neonazistów poleciały butelki, które zostały następnie odrzucone przez antyfaszystów. Wg innej wersji to ktoś ze strony antyfaszystów posłał butelki, a neonaziści wyjęli spod kurtek swoje i rzucali w tłum. Wybuchły petardy, cześć osób rzuciła sie na ziemie w przekonaniu iż padły strzały z broni palnej. Doszło do przerwania kordonu wokół antyfaszystów i nastąpiły zamieszki, szybko opanowane. Walki uliczne wybuchły na ulicy Poselskiej, rzucano krzesłami. Policja zablokowała ulice z obu stron, toczyła i przetrzymywała pod murem bojówkarzy antify. Trudno rozsądzić kto ma racje. Z jednej strony policja wyraźnie wspierała neonazistów i nie przeszkadzała im w łamaniu prawa poprzez wznoszenie okrzyków rasistowskich. Z drugiej strony bojówki antify usiłujące powstrzymać rasistów mogłyby osunąć sie do przemocy wobec osób które szerzyły uprzedzenia rasowe przy tolerancji ze strony ich chroniącej policji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ANARCHISTA napisał:
FASZYŚCI + POLICJA = ANTYDEMOKRATYCZNA KOALICJA http://www.youtube.com/user/CzarnyBlok PRAWDA WAS WYZWOLI!!
Relacja z demo antyfaszystowsiego w Krakowie http://poland.indymedia.org/pl/2007/04/28057.shtml
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ukraińcy z OUN-UPA rozpoczęli w 1943r. i prowadzili masową rzeź Polaków zamieszkujących wołyńskie i podolskie wsie ! Wyrzynano wieś po wsi, gminę po gminie, powiat po powiecie. Wszystko to wcześniej zostało dokładnie zaplanowane przez hersztów faszystowskiej UPA Banderę, Szuchewycza i Łebieda. Było to więc - LUDOBÓJSTWO ! Na Wołyniu Polacy byli zaskoczeni i słabi – nie było tam praktycznie akcji odwetowych i dlatego banderowcom udało się tylko tam w ciągu kilku miesięcy wymordować, w bestialski sposób, około 80 tys. Polaków. Polski parlamentariusz Zygmunt Rumel – szef Batalionów Chłopskich na Wołyniu, który udał się na początku lipca 1943r. do sztabu UPA negocjować zawieszenie broni, został przez banderowców pojmany, kilka dni bestialsko torturowano go i na koniec rozerwano końmi w Kustyczach , koło Turzysk , powiat Łuck na Wołyniu. Polskie odwety miały natomiast miejsce w Małopolsce Wschodniej, Podkarpaciu czy Zamojszcźnie – przyczyniły się one do zahamowania upowskiego ludobójstwa. Na tych terenach liczbe pomordowanych Polaków szacuje się na ok. 70 tys. – co daje w sumie - 150 tys. ! Po drugiej stronie liczba Ukraińców pomordowanych w polskich odwetach wynosi ok. 5 tys. Oczywiście każdym – z obu stron - niewinnie zabitym należy się pamięć. Tyle że w Polsce nikt nie zabrania stawiania krzyży na ukraińskich grobach - w przeciwieństwie do zachodniej ”pomarańczowej” Ukrainy – gdzie najczęściej szczątki pomordowanych polskich kobiet i dzieci, od 66 lat leżą w nie poświęconej ziemi, pozbawione drewnianego krzyża … Ostatnio lwowscy nacjonalistyczni radni zażądali likwidacji tych wielu polskich upamiętnień bestialsko pomordowanych Polaków, które jeszcze stoją na Lwowszczyźnie. Jest to kolejna antypolska prowokacja rządzących Lwowem nacjonalistów – z której najbardziej cieszą się przeciwnicy porozumienia polsko-ukraińskiego ( nie pisze pojednania ponieważ do tego jeszcze długa droga)… ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Za kilka dni - w dn. 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? ! PS. SZCZERBIEC - to według legendy miecz którym król Bolesław Chrobry rozbijał bramy zamku w Kijowie - jest to także nazwa miecza umieszczonego w centrum Cmentarza Orląt we Lwowie. Co to ma wspólnego z poglądami faszystowskimi ? Jak chcesz tak bardzo szukać faszystów to informuję cię, że co roku naziści spod znaku OUN-UPA organizują w Przemyślu nacjonalistyczne przemarsze !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No i powstała pożywka dla Polskich extremistów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jaś Fasola Na basenie przeróbka (ivona) http://www.youtube.com/watch?v=rO4r8iRBfJo&feature=fvw
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: