Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sąd nie zajmie się sporem między naukowcami o recenzję książki

Utworzony przez Chełmianin N, 9 listopada 2011 o 15:14 Powrót do artykułu
Pan Profesor z KUL-U Mirosław Piotrowski w tytule swojej książki:Narodowe Siły Zbrojne na Lubelszczyźnie 1944-1947.Wykazał się nie znajomością prawdy historycznej i niech wreszcie zrozumie że:RADA JĘZYKA POLSKIEGO przy POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku nr pisma RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten postwał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. .KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 śierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A o co tu się prawować? Książka, najpóźniej za dwa lata, spocznie na śmietniku historii i po problemie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A o artykule obalającym wszystkie argumenty Poleszaka nie wspominano ani słowem...o tym że Poleszak zablokował jego publikację też zapomniano wspomnieć...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A nie lepiej było książkę utajnić jak to ze swoim doktoratem zrobił mistrz Pana Profesora o.Tadeusz.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jogi napisał:
A o artykule obalającym wszystkie argumenty Poleszaka nie wspominano ani słowem...o tym że Poleszak zablokował jego publikację też zapomniano wspomnieć...
Proszę, proszę jaką władzę ma Pan Poleszak! Wszystkie wydawnictwa naukowe na jego usługach ! A pamiętasz może czyjego autorstwa był artykuł "obalający" zarzuty? To, co zaprezentował prof. Piotrowski to wstyd i obciach dla całego środowiska naukowego zasłużonej uczelni. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi - mówiono już w zamierzchłych czasach. Współcześnie można się spierać o błędy naukowe na łamach specjalistycznych periodyków, a nie latać do sądu jak za przeproszeniem Kargul z Pawlakiem. Żal, że Lublin ma takich naukowców i w dodatku eurodeputowanych!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: